انرژی و محیط زیست دانش عمومی و مهندسی دانش و فناوری دنیای خودرو گجت ها گردشگری

ناسا مشکل ترافیک هوایی پهباد ها را حل می‌کند

سیستم کنترل ترافیک پهباد ناسا

ناسا چند مدت است که به فکر حل مشکل ترافیک هوایی پهباد ها افتاده است. ناسا برای این کار یک سیستم کنترل ترافیک هم طراحی کرده است. در حال حاضر این طرح آخرین آزمایش‌هایش را پشت سر می‌گذارد.

کنترل ترافیک پهباد

برای آزمایش کردن نهایی سیستم کنترل ترافیک، ناسا سراغ نوادا و تگزاس رفته است. ناسا باهمکاری اداره هواپیمایی فدرال (FAA) در ۴ سال گذشته در حال کار بر روی یک سیستم مدیریت ترافیک بوده است. بااینکه برای این سیستم هنوز اسمی انتخاب نشده، ولی هدفش کاملاً مشخص است، یعنی پیدا کردن راهی برای پرواز بی‌خطر و بدون مشکل پهباد ها در مناطق و محیط‌های شهری.
پروژه کنترل ترافیک ناسا در آخرین مراحلش است و با کمک موسسه سیستم‌های خودکار نوادا در لاس وگاس و همچنین مرکز نوآوری و توسعه وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین لون استار (Lone Star UAS Center for Excellence & Innovation)، قرار است آخرین آزمایش‌ها و ارزیابی از قابلیت‌های فنی سیستم کنترلی خود را انجام دهد.

 

روز نمایش فناوری ناسا

پهباد در منطقه شهری

ناسا علاوه بر اینکه سیستم کنترل ترافیکش را ارزیابی می‌کند، قصد دارد فناوری‌های مختلف دیگرش را هم به نمایش بگذارد. به‌خصوص رابط کاربری که با پهباد سازگار شده و قابلیت تشخیص و واکنش مناسب، ارتباط پهباد ها باهم و البته جلوگیری از برخورد را دارد. یکی از فناوری‌های جذاب دیگر ناسا هم قابلیت کنترل خودکار پهباد هاست. استفاده از این فناوری‌ها و توسعه و رفع ایراداتش نهایتاً به ناسا این امکان را می‌دهد که از مسائل و مشکلات پرواز در محیط‌های شهری درک خوبی پیدا کند و قوانین و روش‌هایی اجرایی در آینده را تعیین کند. در نتیجه با پیدا کردن بهترین روش، استفاده ایمن از پهباد ها در محیط‌های پر جمعیت ممکن می‌شود.
نمایش ناسا و همکارانش در این پروژه تقریباً تمام اطلاعات و سیستم خود را بر اساس همین آزمایشات (به‌منظور کنترل ترافیک در سطح شهر) به دست آورده‌اند. سیستمی که قرار است برای صنعت ساخت پهباد به نمایش گذاشته شود. در نتیجه می‌شود گفت شرایط نسبتاً خوبی برای پیاده کردن این طرح در واقعیت هم دارند.
آزمایشات سیستم ابداعی ناسا از ماه مارس تا ژوئن در اطراف شهر رینو در ایالت نوادا انجام می‌شود. البته یک سری آزمایش هم در ماه ژوئیه و آگوست در کورپوس کریستی انجام می‌شود.

حتما بخوانید:
نقد و بررسی شیائومی می 9 : گوشی Xiaomi Mi 9 شاهزاده تازه وارد !

منبع: .engadget.com

مطالب مرتبط

پهباد جنگنده کریتوس والکری آمریکا به راه افتاد

عباس رهامی

آیا جلوگیری از برخورد سیارک‌ خطرناک به زمین امکان پذیر است؟

عباس رهامی

تصاویر جدید نیوهورایزنز از کمربند کویپر

عباس رهامی

آثار آب مایع در مریخ کشف شد: در یک قدمی کشف آب مایع

عباس رهامی

دراگون، فضاپیمای سرنشین‌دار اسپیس ایکس به فضا پرتاب شد

عباس رهامی

آیا خورشید واقعا می‎چرخد؟

فاطمه غفاری

ستاره شناسان یک “ابر فسیل” از زمان بیگ بنگ (انفجار بزرگ) پیدا کردند!

فاطمه غفاری

ناسا محل فرود مریخ نورد بعدی خود را مشخص کرد

پرشان شاکری فر

پیدا نشدن متان در جو مریخ و تعجب دانشمندان!

پرشان شاکری فر

مشاهده ماده تاریک در تصاویر هابل به کمک نور ضعیف ستارگان

فاطمه غفاری

پیست اسکی فوق العاده در دهانه آتشفشانی کوه‌های مریخ!

فاطمه غفاری

آسگاردیا ؛ کشور جدید فضایی با مردمی از تمام اقوام جهان

جواد کوهکن

دیدگاه شما چیست؟