عکس‌های سینمایی گوگل یا Cinematic photos در Google Photos چیست؟

توسط رامین جعفری
عکس‌های سینمایی گوگل یا Cinematic photos در Google Photos چیست؟

برنامه Google Photos گوگل، چند ویژگی مختلف برای زیباسازی عکس‌های شما فراهم کرده که یکی از آن‌ها Cinematic photos یا عکس‌های سینمایی نام دارد. این ویژگی، عکس‌های معمولی شما را به عکس‌های متحرک، زنده و واقعی تبدیل می‌کند. ما در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که عکس‌های سینمایی چگونه کار می‌کنند و چگونه می‌توانید یک از آن‌ها را بسازید؟ با بررسی عکس‌های سینمایی برنامه Google Photos همراه ما باشید.

1640515411 Google Photos Notable Effects Like Movies This Is How

عکس های سینمایی یا Cinematic photos چیست؟

عکس‌های سینمایی گوگل که در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند و در سال ۲۰۲۱ در دسترس عموم قرار گرفت، ظاهری کاملا جدید به تصاویر گالری شما خواهد داد. با این ویژگی می‌توانید مثل صحنه‌هایی از یک فیلم، با انتخاب سوژه‌ای در عکس،‌ آن را حرکت داده تا به صورت جداگانه از پس زمینه عکس تکان بخورند.

این افکت خیلی جذاب بوده و نوعی ظاهر سینمایی به عکس می‌دهد. این ویژگی کمی ظریف‌تر و دقیق‌تر از سایر ویژگی‌های گوگل عمل کرده و شامل چندین عکس است که در یک انیمیشن به هم چسبانده شده‌اند.

google photos cinematic 1

عکس‌های سینمایی چگونه کار می‌کنند؟

به گفته گوگل، تمام اعتبار این ویژگی خیره کننده به پردازش عکس بر می‌گردد. با استفاده از داده‌هایی مثل سوژه‌ای که فوکوس شده و پس‌زمینه عکس، هوش مصنوعی گوگل می‌تواند نحوه برش عکس را تعیین کند. به گفته این شرکت، تصویر اصلی به هیچ وجه نیازی به داده‌های دقیق و با کیفیت نداشته و لایه‌های عکس به طور کامل توسط هوش مصنوعی تعیین می‌شوند.

پس از ایجاد لایه‌های عکس، یک افکت سه بعدی با تحرک‌ سوژه ساخته می‌شود. این افکت، ظاهر منحصر به فرد و جذابی به عکس می‌دهد.

عکس‌های سینمایی از زمان عرضه خود، پیشرفت زیادی کرده‌اند. در حال حاضر، وقتی هوش مصنوعی گوگل برای ساخت یک عکس سینمایی آماده می‌شود، شکاف بین لایه‌ها را با دقت پر می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا سوژه عکس آزادانه و نرم‌تر به جلو بیاید و زیبایی واقع گرایانه‌ای به تصویر بدهد. این پیشرفت اخیرا به این ویژگی گوگل اضافه شده و مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است.

google photos cinematic 2

آیا می‌توانیم بدون هوش مصنوعی گوگل عکس‌های سینمایی بسازیم؟

متأسفانه، در حال حاضر هیچ راهی برای ایجاد یک عکس سینمایی به صورت دستی وجود ندارد. برخلاف سایر آثاری که می‌توان در بخش Saved creations برنامه Google Photos ساخت، ویژگی عکس‌های سینمایی باید توسط هوش مصنوعی و عکسی که Google Photos مناسب بداند، ساخته شود. ظاهرا این برنامه پردازشی برای ایجاد لایه‌ها، پر کردن شکاف‌ها و متحرک کردن چندین لایه مختلف از عکس را شناسایی می‌کند و سپس آن را روی عکس اعمال خواهد کرد.

اگرچه نمی‌توانید عکس‌های سینمایی را به صورت دستی بسازید، اما می توانید آن‌ها را ذخیره کنید. وقتی برنامه را باز می‌کنید، عکس‌های سینمایی شما در بخش بالای آن ظاهر می‌شوند، یا Google Photos یک نوتیفیکیشن ارسال کرده و به شما اطلاع می‌دهد که عکس جدید ساخته شده است. اگر در برنامه به یکی از این نوتیفیکیشن‌ها برخورد کردید، حتما دکمه Save عکس سینمایی که در پایین تصویر ظاهر می‌شود را بزنید. وقتی یک عکس سینمایی را ذخیره کردید، می‌توانید آن را با رفتن به بخش جستجو در Google Photos و انتخاب Saved Creations، پیدا کنید. عکس‌های سینمایی در Google Photos، یک ویژگی بسیار زیبا و کارآمد برای شما خواهد بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید