روکیدا
عمومی مدیریت و موفقیت در کسب و کار کسب و کار اینترنتی

با این ۷ راهکار موفق در فروشگاه اینترنتی خود فروش شگفت انگیزی داشته باشید

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

شما یک وب‌سایت راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید به صورت آنلاین شانس خود را در دنیای دیجیتال امتحان کنید. فروشگاه آنلاین شما محصولاتی را در خود جای داده و حال آماده شروع کار است. حالا چه باید کرد؟ قدم گذاشتن در مسیر اداره یک فروشگاه آنلاین نیازمند تمرکز، داشتن استراتژی و مداومت در کار است، فقط در این صورت می‌توانید یک کسب و کار موفق داشته باشید. ما در روکیدا ۷ چالش بزرگی که شرکت‌های در حال رشد در حوزه تجارت الکترونیک با آن مواجه هستند را به شما معرفی می‌کنیم و البته راه‌های خلاقانه‌ای وجود دارد که شما می‌توانید به کمک آن بر این چالش‌ها غلبه کنید.

7 چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن
۷ چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن

۱- ارائه پیشنهادات ارزشمند به مخاطب و مشتری

تمرکز روی محصول می‌تواند یک موضوع بسیار سرگرم کننده باشد. با این حال، فرقی ندارد محصول شما طعمه برای ماهیگیری باشد یا تجهیزات تخصصی ضبط پادکست، در هر صورت شما برای این محصولات مشتری می‌خواهید. گاهی حتی در یک حرفه می‌توان دید که انواع بسیار متفاوتی از مخاطب وجود دارد.

مثلا در دنیای کتاب، بین محصول مورد نظر یک خواننده علاقمند به رمان‌های گرم و عاری از خشونت و محصول مورد نظر خواننده علاقمند به داستان‌های جنایی و خشن، تفاوت بسیاری وجود دارد. نام تجاری، انتخاب محصول، پیامرسانی و … همگی با توجه به مخاطبی که مد نظرتان است تفاوت بسیاری دارد. اساسا برای ارائه یک پیشنهاد ارزشمند باید روی این دو مورد تمرکز کنید: محصولی که می‌فروشید، فردی که محصول را به او می‌فروشید. هر چه اطلاعات شما از محصول و مشتری برایتان شفاف‌تر باشد می‌توانید تاثیر بیشتری روی رونق آن ایجاد کنید.

در مورد طعمه ماهیگیری، آیا شما به دنبال فروش طعمه مناسب برای خانم‌های مسنی هستید که در ایالت آیووا برای تفریح ماهیگیری می‌کنند؟ یا اینکه طعمه‌هایی برای شکار ماهیگیران متبحر پورتلند عرضه می‌کنید؟ هدف را مشخص کنید و خواهید دید که کل استراتژی و بازاریابی شما بسیار موثرتر خواهد شد.

7 چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن
۷ چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن

۲- ارائه اطلاعات کافی درباره محصول

این روزها خرید اینترنتی به کاری معمول تبدیل شده است. مصرف کنندگان یاد گرفته‌اند در اینترنت به دنبال محصول دلخواه خود بگردند و به این اعتماد داشته باشند که یک کسب و کار جادویی در جایی وجود دارد و می‌تواند پکیج مورد نظرشان را به آنها تحویل دهد. با وجود این، مشتریان امروزی از مجموعه خاصی از اطلاعات استفاده می‌کنند تا به کمک آن تصمیم بگیرند محصولات شما را به صورت اینترنتی بخرند یا خیر. بهترین ارتباطات برای محصول شما به سه نکته ختم می‌شوند که در نظر گرفتنشان کار بسیار راحتی است:

تصاویر: خریداران خواهان تصویر هستند. در حالت ایده‌آل تصاویر محصولات شما باید از کیفیت و رزلوشن بالایی برخوردار باشند و از زوایای مختلف و متنوع باید از محصول عکس گرفته شود.

توصیف مفصل محصول: استفاده از این مورد برای راهنمایی مخاطب و ارائه توضیحات کامل و با جزئیات درباره محصول مفید است.

مشخصات محصول: اگر محصولاتی که می‌فروشید دارای خصوصیات خاصی هستند حتما این ویژگی‌ها را لیست کنید. اغلب، مشخصات محصول مستقیما از جانب تولید کننده ارائه می‌شوند. ذکر این مشخصات به سوالات ساده مشتریان پاسخ می‌دهد.

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

۳- ایجاد یک لیست ایمیل

کسب و کارهای هوشمند بازدید کنندگان سایت خود را به مشترکان لیست ایمیل خود وارد می‌کنند تا برای فروش‌های آینده خود آنها را راغب بسازند. یک فرم بزرگ، تیره و نمایان برای لیست ایمیل خود ایجاد کنید. یک کمپین قطره‌ای خودکار بسازید که اطلاعات ارزشمند را براساس علایق به مشتریان ارسال کند، فرقی ندارد این اطلاعات یک محتوای مفید باشد یا کوپن تخفیف در هر صورت هدف باید بازگرداندن مشتری به سایت و تشویق او به خرید مجدد باشد.

7 چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن
۷ چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن

۴- ارائه خدمات قابل دسترس برای مشتریان

در هنگام خرید آنلاین خریداران با سوالاتی مواجه می‌شوند: آیا در کفش‌های انتخابی من، رنگ آبی مورد علاقه‌ام وجود دارد؟ بسته سفارش من کجاست؟ آیا این کسب و کاری که من اطلاعات کارت بانکی‌ام را با آن به اشتراک می‌گذارم وجود خارجی دارد؟ ایجاد اعتماد از اهمیت زیادی برخوردار است. آسان‌ترین راه برای ایجاد اعتماد، خدمات مشتریان شفاف در هنگام تماس خریدار با شما است. باید این نکات را در نظر داشته باشید:

۱- وب‌سایت شما باید دارای یک صفحه تماس با ما باشد

۲- نام و آدرس کسب و کار خود را در وب‌سایت خود قید کنید

۳- در صورت امکان، تنها به فرم بسنده نکنید. یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن برای خدمات مشتریان در نظر بگیرید تا آنها بتوانند از آن طریق با شما تماس بگیرند

۴- استفاده از چت زنده محبوبیت فزاینده‌ای دارد و روشی عالی برای ارتباط خریداران با تیم خدمات مشتریان شما است

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

۵- بکارگیری استراتژی بهینه

به گزارش ونچربیت از هر سه دقیقه صرف زمان در اینترنت، دو دقیقه‌اش مربوط به دستگاه‌های موبایل است. آیا صفحات وب‌سایت شما در صفحه نمایش کوچک موبایل خوب به نظر می‌رسند و به سرعت بارگزاری می‌شوند؟ آیا فرایند پرداخت برای محصول در این نمایشگرها برای مشتری کار پرزحمتی است؟ اطمینان پیدا کنید که وب‌سایت شما برای دامنه متنوع کاربران موبایل بهینه شده است.

7 چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن
۷ چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن

۶- رفع حساسیت‌های فرایند پرداخت

وقتی یک مشتری به مرحله فرایند پرداخت رسید، باید هر گونه چالش یا مانعی که ممکن است آنها را از ادامه فرایند منصرف کند را برطرف کنید. متخصصان تبدیل به مشکلات موجود در این فرایند اصطکاک یا حساسیت می‌گویند. برای مثال، آیا شما تنها اطلاعات لازم برای تکمیل تراکنش پرداخت را طلب می‌کنید؟ یا از فرم پرداخت برای گرداوری اطلاعات مشتریان استفاده می‌کنید؟ (این عمل را می‌توان به شکلی بهتر و مناسب‌تر انجام داد). آیا وب‌سایت شما به مشتری اجازه می‌دهد اطلاعات خود را برای پرداخت سریع‌تر در سفارشات بعدی ذخیره کنند؟ شناسایی و رفع نقاط اصطکاک در فرایند پرداخت یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که شما می‌توانید برای افزایش تبدیل انجام دهید.

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

۷- سرمایه‌گذاری در استراتژی محتوا و رسانه اجتماعی

امروزه در دنیای شلوغ دیجیتال مشتریان به محتوای ایجاد شده توسط شما و فعالیت‌هایتان در رسانه‌های اجتماعی توجه دارند. این کانال‌ها به منظور جلب علاقه مشتریان  و ایجاد اعتبار برای کسب و کار شما مفید هستند. فرقی ندارد سالاد می‌فروشید، اسپینر یا ماشین‌های پیچیده، مخاطب شما تشنه یاد گرفتن اطلاعات بیشتر در آن زمینه است. برای ایجاد یک استراتژی موثر:

7 چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن
۷ چالش تجارت الکترونیک در کسب و کارهای کوچک و راه‌های مقابله با آن

۱- ایجاد پروفایل برای مخاطب: باید بدانید شما با چه کسی صحبت می‌کنید؟ آنها بیش از همه به چه چیزی اهمیت می‌دهند؟

۲- موضوعات: لیستی از موضوعات مورد علاقه آنها ایجاد کنید. مثلا درباره سالاد می‌توانید روی نحوه تهیه سالادهای مختلف، سبزیجات یا موضوعات وسیع‌تری در حوزه سبک زندگی مانند ترغیب کودکان به خوردن سبزیجات تمرکز کنید

۳- محصولات: آیا می‌توانید درباره محصول خود یک محتوای خاص بنویسید تا افرادی که به دنبال این اطلاعات درباره محصول هستند بتوانند از آن استفاده کنند؟

۴- راهکارهای متنوع: فروشگاه‌های اینترنتی اغلب در وبلاگ پست منتشر می‌کنند، در متنی طولانی پیشنهاد فروش ارائه می‌دهند و در رسانه‌های اجتماعی با راهکارهای مختلف محتوا ارسال می‌کنند تا ببینند کدام مورد مخاطبان بیشتری جذب می‌کند

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

روش‌های بهینه در تجارت الکترونیک پیوسته در حال تکامل پیدا کردن هستند. با یادگیری آنچه دیگران انجام داده‌اند شاید بتوانید از اشتباهات معمول در این حوزه اجتناب کنید و برای بهبود نتایج از بهروش‌ها استفاده کنید، در نتیجه مشتریانتان را خشنود کرده و سود کلی خوبی بدست بیاورید.

منبع: infusionsoft

مطالب مرتبط

بررسی کامل و تخصصی گوشی Mate Xs هوآوی: ۱ تیر با ۲ نشان

محمد امین نعمتی

جاسوسان آمریکایی می گویند، ویروس کرونا ساخت بشر نیست

محمد آقاپور

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

۱ دیدگاه

برای جذب مشتری باید استراتژی داشته باشید - روکیدا پنجشنبه , ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۳ at ۲۲:۲۳

[…] فروشگاه‌ها برندها و محصولات خاص را تخفیف می‌دهند. این کار باعث می‌شود مشتری‌ها به خرید بیشتر آن محصول در آن ماه یا در طول آن دوره تشویق شوند. هدف نهایی این است که بتوانند نظر مشتری را نسبت به محصولاتشان جلب کنند و در نهایت یک مشتری دائمی برای خود پیدا کنند. البته همیشه همه چیز آن طور که فکر می‌کنید پیش نمی‌رود. این روش‌ها برای کوتاه مدت جواب می‌دهند. مثلاً ممکن است شما از جیبتان هزینه کنید و تبلیغ و تخفیف دهید ولی در نهایت چیز خاصی گیرتان نیاید. این تکنیک یک مشکل بزرگ هم دارد. خیلی از افراد هستند که این نوع تخفیفات را دنبال می‌کنند و فقط اجناسی که تخفیف دارند را خریدار می‌کنند. اگر ناشیانه عمل کنید ممکن است حتی بدتر هم بشود. این که مشتری‌ها تخفیفات مختلف را مقایسه کنند و هر کدام که بهتر باشد بخرند و به همین سادگی وفاداری نسبت به یک برند یا محصول خاص را کنار بگذارند. […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟