بی ام دبیلیو سری ۳ هیبریدی BMW 330e: مدلی که خیلی ها از آن اطلاع ندارند!

رونمایی از خودرو مدل ۳ شرکت تسلا بدون شک مهمترین خودرو الکتریکی رونمایی شده امسال بود. رونمایی پرسروصدای این خودرو در ماه مارس میلیون ها دلار سرمایه از مشتریان بالقوه این خودرو برای این شرکت به ارمغان آورد. مشریانی که برای خرید این خودرو مانند اولین روز فروش آیفون توسط اپل در درب فروشگاه ها صف بسته بودند.

اما هنوز تا تحویل این خودرو به مشتریان راه زیادی مانده و کسانی که در سری اول سفارشات موفق به خرید این خودرو نشدند باید تا سال ۲۰۱۸ و بعد از آن منتظر بمانند. تا وقتی که مدل ۳ تسلا وارد خیابان ها شود شما گزینه های کمتری برای خرید یک خودرو هیبریدی پلاگین دارید.

(خودرو های هیبریدی پلاگین قابلیت شارژ از طریق اتصال به برق شهری را دارند.)

در میان این گزینه ها خودرو بی ام دبیلیو سری ۳ با مدل BMW 330e وجود دارد که مدل هیبریدی پلاگین از خودرو سدان اسپورت محبوب بی ام دبیلیو می باشد.

بی ام دبیلیو ۳۳۰e و همتای شاسی بلندش بی ام دبیلیو X5 xDrive40e می توانند مقدمه ای برای معرفی خودرو های هیبریدی پلاگینی بیشتری در آینده توسط این شرکت محبوب در صنعت خودروسازی باشند.

این خودرو اخیرا توسط سایت BusinessInsider تست شده که در زیر به شرح و بررسی آن می پردازیم.

وقتی از رو به رو به این خودرو نگاه میکنید نشانه ای از الکتریکی بودن آن نمایان نیست و دقیقاً مانند سایر سری ۳ های موجود در بازار است.

تا زمانی که شما نگاهی به پشت این خودرو  انداخته و متوجه نوشته ی ۳۳۰e در کنار لوگو بی ام دبیلیو خواهید شد…

… و یک باک سوختگیری اضافه که بر روی گلگیر سمت راننده قرار دارد.

در پشت در های عقبی نیز به طور واضح لوگو eDrive قابل مشاهده است.

در این تصویر خودرو در حال اتصال پورت شارژ و شارژ شدن مشاهده می شود.

خب حال وقت آن است که سوار خودرو شویم و ببینیم سواری این خودرو چطور است!

دکمه eDrive در پایین دنده میتواند بین حالت تمام الکتریکی و حالت هیبریدی تغییر وضعیت دهد.

با توجه به اینکه این یک مدل تسلا نیست نهایت مسافتی که میتواند با شارژ کامل و در وضعیت تمام الکتریک به شما سواری دهد حدود ۱۴ مایل در اتوبان است. البته نگران نباشید چون باتری های این خودرو هنگام رانندگی مجدد شارژ می شوند ولی با این روش تنها ۵۰ درصد باتری ها شارژ می شوند.

کابین خودرو بسیار راحت بوده و برای سفرهای شهری و بین شهری مناسب هستند.

یک کابل شارژ دم دست خودرو نیز همراه خودرو ارائه می شود. البته وقتی بیرون از خانه در حال رانندگی هستید استفاده از آن با توجه به برد مسافتی پایین خودرو در حالت تمام الکتریک بسیار اذیت کننده خواهد بود و ترجیح خواهید داد که در منزل و با استفاده از خروجی استاندارد برق خانگی شارژ کنید.

مدل ۳۳۰e بی ام دبیلیو برای کسانی که می خواهند یک سدان لوکس هیبریدی پلاگین داشته و در عین حال عاشق سواری بی ام دبیلیو هستند یک انتخاب مناسب است.

بی ام دبیلیو در این خودرو یک پکیج قابل توجه ارائه کرده است. مصرف سوخت خودرو بسیار پایین بوده و شتاب خودرو در حالت هیبریدی واقعاً عالی است!!!

اگر شما به دنبال خودروی سدان جمع و جور، اسپرت و لوکس هستید و میخواید در حدود ۴۰ هزار دلار هزینه کنید و در عین حال مصرف سوخت پایین برایتان مهم است، بی ام دبیلیو ۳۳۰e بهترین گزینه است.

با وجود وزن اضافی خودرو که ناشی از باتری های لیتیومی آن است، بی ام دبیلیو ۳۳۰e همچنان هندلینگ بالایی دارد و در جاده های پر پیچ و هم به خوبی کنترل شده و شتاب میگیرد.

البته نباید فراموش کرد که این خودرو با مدل ۳ تسلا قابل مقایسه نیست و به شما در حالت تمام الکتریکی ۲۰۰ مایل سواری نمیمدهد ولی بی ام دبیلیو ۳۳۰e به شما تمامی امکانات سری ۳ بی ام دبیلیو را میدهد و در کنار همه این ها از امکانات وقتی بنزین خودرو شما تمام میشود یا در قسمت پایانی مسیر خود هستید، با استفاده از حالت تمام الکتریکی ۳۳۰e میتوانید در هزینه بنزین خود صرفه جویی کنید.

باید منتظر ماند و دید آیا شرکت بی ام دبیلیو خودروی سری ۳ تمام الکتریک تولید خواهد کرد؟ اما شکی نیست که اگر بخواهد به راحتی میتواند!

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.