3 روش فروش اینترنتی برای ایجاد رضایت بیشتر در مشتریان

در این مقاله یاد خواهید گرفت که برای اینکه رضایت مشتریان را جلب کنید چگونه از اطلاعات خود آنها در فروش‌های اینترنتی بهره ببرید و همچنین سه روش متفاوت این گونه فروش را توضیح می‌دهد :

در فروش اینترنتی همه‌چیز به انتظارات مشتریان برمی‌گردد. از سوی دیگر انتظارات مشتریان در بازه‌های زمانی کوتاه، همیشه درحال تغییر کردن است و صاحبان کسب و کار باید روش‌های کسب و کار خود را هماهنگ با نیاز مشتریان تغییر دهند تا بتوانند در رقابت باقی بمانند. بازاریاب‌های اینترنتی فکر می‌کنند فروش محصول بین شرکت و مشتری نسبت به فروش محصول بین دو شرکت از مشکلات بیشتری برخوردار است که چنین چیزی درست نیست.

3 روش فروش اینترنتی برای ایجاد رضایت بیشتر در مشتریان

مشتریان اینترنتی از طریق روش‌های مختلف با نام تجاری و brand شما ارتباط برقرار می‌کنند. به عنوان مثال انتظار دارند که هنگام بازدید از سایت، شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌های شما، همان ثبات و راحتی را داشته باشند که در تجربه حضوری داشتند.کاهش هزینه بازاریابی - فروشگاه‌های اینترنتی

3 روش فروش اینترنتیواضح است که خرید اینترنتی به طور پیوسته درحال گسترش است. در واقع، Forrester پیش بینی می‌کند فروش آنلاین تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۱ درصد از کل فروش ایالات متحده را تشکیل می‌دهد. البته بیش از ۶۰ میلیارد دلار تنها از طریق خرید با تلفن همراه است.

3 روش برای بهبود رضایت مشتریان از خرید اینترنتی

برای داشتن مشتریان اینترنتی باید بین خرید حضوری و اینترنتی ارتباط برقرار کنید. برای بهبود ارتباط خود با مشتریان از اطلاعاتی که درباره‌ی آنها دارید مثل اطلاعات حساب و خریدهای گذشته استفاده کنید.

تصمیم گیری در شرایط ریسکی و تبدیل نشدن به بی ملاحظگی

استفاده از اطلاعات خریدهای قبلی مشتریان

برای مثال از طریق اطلاعات خریدهای قبلی مشتریان، تبلیغات و تخفیف‌هایی را به ایمیل‌هایشان بفرستید. شما همچنین می‌توانید فروشگاه و خدمات آنلاین برای مشتریان با سابقه خود فراهم کنید. این کار سوالات و موضوعات جدیدی در رابطه با ارتباط مشتری با برند شما ایجاد می‌کند، تا راه حل‌هایی موثر برای مشتری فراهم کنید.

3 روش فروش اینترنتی - کسب و کار اینترنتی
3 روش فروش اینترنتی

محصولات شما برای مشتری قابل مشاهده باشد

روشی دیگر برای بهبود بازاریابی اینترنتی این است که موجودی محصولات برای مشتریان قابل مشاهده باشد. هیچ کس دوست ندارد این پیام را دریافت کند. محصولی که تازه سفارش داده‌اید موجودی آن به پایان رسیده است. با اضافه کردن اطلاعات موجودی محصولات در سایت خود، نه تنها از ناراحتی احتمالی مشتریان جلوگیری می‌کنید بلکه آنها را به سمت خریدن محصول سوق می‌دهید. برای مشتریانی که دوست دارند ابتدا به صورت آنلاین جستجو و سپس از فروشگاه خرید کنند، این اطلاعات موجودی محصولات به آنها اطمینان می‌دهد که با مراجعه به فروشگاه محصولات مورد نظر شان در انبار موجود است.

در بخش پرداخت، مشتریان انتظار دارند که محصول یا خدمات را در سریعترین و راحت‌ترین زمان ممکن دریافت کنند. آماده تحویل دادن محصولات خود باشید. با درنظرگرفتن نیاز و انتظارات مشتریان، می‌توانید فروش خوبی را تجربه کنید و باعث می‌شود مشتریان شما بازهم از شما خرید کنند.

فروش اینترنتی
3 روش فروش اینترنتی

منبع:magento.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.