استارتاپ مدیریت و موفقیت در کسب و کار کسب و کار اینترنتی

گوگل چه مهارت‌هایی را به مدیرانش آموزش می دهد؟

کارکرد شرکت گوگل - مدیران گوگل

در حال حاضر که شرکت گوگل ۲۰ سالگی تاسیس خود را جشن می‌گیرد، بیش از ۷۰۰۰ نفر در آنجا مشغول به کار هستند. شرکت اصلی، سازماندهی مجددی را در سال ۲۰۱۵ انجام داد. همه این کارمندان به رهبر نیاز دارند آن هم نه هر رهبری، رهبرانی که می‌توانند در محیط‌های مختلف تغییرات زیادی ایجاد کنند. به دلیل ویژگی‌های برتر گوگل (که در حال حاضر به صورت گسترده کپی و تقلید شده ) توجه زیادی به شرایط استخدام شده است.

گوگل - مدیران گوگل
شرکت گوگل

دلایل موفقیت شرکت گوگل

در حقیقت موفقیت این شرکت به دلیل وجود مدیران نخبه و با استعدادی است که گوگل را در طول دو دهه گسترش داده و آن را سرپا نگه داشته اند. در Silicon Valley today نتایج تمام تلاش‌ها وجود دارد. کارمندان برجسته سابق گوگل، اکنون مشغول کار کردن در بزرگترین شرکتهای اینترنتی جهان هستند.

داشتن افکار بزرگ

” تحت فشار بودن و تحویل سریع” ویژگی بسیار خوبی است اما برعکس چیزی است که به رهبران گوگل آموزش داده شده است. تحویل سریع  به این معنی است که هدف‌های بلند بالایی ندارید.

این فلسفه را مدیران، هدف و نتایج کلیدی نام گذاری کردند. یک روش تعیین هدف و عملکرد که در اینترنت آغاز شد، اما اکنون بیشتر در گوگل کاربرد دارد.

” گوگل یک ایده بسیار استثنایی دارد، ایده‌ای که اعتقاد داریم در آینده به واقعیت تبدیل شود بنابراین اکنون براساس این باورها عمل می‌کنیم”

گوگل - مدیران گوگل
مهارت‌های گوگل

اشمیت به اسمیت می‌گوید : همیشه مدیران خود را به جای اینکه برایشان راه حل پبدا کنم، به سمت سخت‌ترین چالش‌ها می‌برم. پیام او این است که: هر کاری که انجام می‌دهید، باید بدانید که چگونه قسمت‌های سخت کامپیوتری را انجام دهید، این مزیت گوگل رقابتی است.

برای هدایت کردن، باید الهام بخش باشید

در دوره‌های اول حتی با افزایش هزاران هزار کارمند، شرکت گوگل یک ساختار غیر عادی به جای کسب و کار داشت که از طریق عملکرد شغلی تشکیل می‌شد. در عمل، این به معنای به دست آوردن چیزی است که انجام شده. یکی باید قادر به جذب نیرو از قسمت‌های دور شرکت باشد نه دستور دادن به کسانی که بیشتر در زنجیره هستند. این امر به توانایی برقراری ارتباط موثر کمک می‌کند. اسمیت می‌گوید:

”شما چگونه زمانی که وابسته افراد دیگری هستید که برای شما کار نمی‌کنند، کاری را انجام می‌دهید؟ شما باید دلیلی برای ارتباط با آنها داشته باشید.

گوگل - مدیران گوگل
آموزش مهارت‌های شرکت گوگل

میگو جورجیادیس رئیس سابق گوگل در آمریکا که در حال حاضر رئیس آنستری است گفته “همه چیز یک بحث فکری بود.” “رهبرانی موفق شدند که الهام بخش بودند”. وظیفه رئیس، الهام بخشیدن به جای  مسئولیت‌ دادن‌های کم اهمیت است.

از قدرت زبان خود استفاده کنید

دلیلی وجود دارد که شرکت گوگل از تفکر “۱۰Xer” صحبت می‌کند. اگر چه این فرهنگ مهندسان است. پیج و اشمیت متوجه شدند که زبان، قدرت زیادی برای الهام بخشیدن به مردم برای انجام دادن کارهای بزرگ دارد. به طور خاص لری پیج واقعا در دادن ایده‌های بزرگ و انگیزشی خوب بود. لری پیج هدف‌هایی چون تبدیل نقشه جهان به یک تصویر کوچک را  برای افراد عادی که بتوانند درک کنند، شناسایی کرد. جورجیادیس می‌گوید:

من همیشه به این جمله لری فکر می‌کنم: “غیر ممکن، ممکن است”.

لوری پیج برای ارزیابی بازده کسب و کارهای جدید از اصطلاح ”آزمایش مسواک زدن” استفاده می‌کند. “همه مردم باید هر روز این کار را انجام دهند تا تبدیل به یک ایده عالی شود.”

گوگل - مدیران گوگل
شرکت گوگل

منبع: inc.com

مطالب مرتبط

چگونه از فشار روانی درخواست افزایش دستمزد کارمندان تان خلاص شوید؟

مهرناز شهریاری

مکان احتمالی قرارگیری فناوری حسگر پروژه Soli در پیکسل ۴ فاش شد

کیوان

به ۱۶دلیل شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها فوق العاده سودمند هستند

hanimn

این ۶ درس مهم زندگی را باید از موفق‌ترین تاجران جهان بیاموزید

زهرا چنگیز

ارائه‌‌ ی آسانسوری برای جذب سرمایه کسب و کار

مهرناز شهریاری

۷ نکته ای که به عنوان یک کارآفرین جوان باید بدانید!

۱۰ مهارت رهبری که می‌توانید از مجموعه هری پاتر بیاموزید!

designer1

رانندگی لذت‌بخش: بهترین ویژگی‌های مبتنی بر تکنولوژی خودرو در سال ۲۰۱۹

عباس رهامی

گوگل چگونه آپدیت‎های امنیتی اندروید را سریع‎تر عرضه می‎کند؟

محمد امین نعمتی

با این ۵ روش بهتر برنامه ریزی کنید و از زمان بیشتر لذت ببرید!

hanimn

نور آبی در صفحه نمایشگرها چه ضررهای عجیبی دارد؟

مهرناز شهریاری

طرح حمایت از استارت‌آپ‌ها در ایران آغاز شد

کیوان

GDPR یا مقررات محافظت از داده‌های عمومی چیست و چرا فوق‌العاده مهم است؟ + آموزش اجرا و پیاده سازی GDPR

ماهان

گوگل به طور رسمی، پروژه بحث برانگیز «دراگون‌فلای» را لغو کرد!

نوید بیک زاده

کارآفرینی اجتماعی: نشاط اجتماعی و مقابله با بحران سالمندی در ایران

کیوان

گوشی Pixel 4 گوگل دکمه‎های فیزیکی و بریدگی نمایشگر ندارد؟

محمد امین نعمتی

چرا برای موفقیت باید از اخبار، سیاست و شبکه های اجتماعی دوری کنیم؟

bsafamanesh

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

۱ comment

هوش مصنوعی گوگل چقدر باهوش است؟ شاگرد بااستعداد ریاضی! - روکیدا یکشنبه , ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۸:۳۳

[…] گوگل اخیراً هوش مصنوعی ساخته که طبق گزارشات قدرت تحلیل و استدلال بسیار بالایی دارد و می‌تواند بیش از ۱۲۰۰ قضیه ریاضی را اثبات کند. البته قضایایی که توسط این هوش مصنوعی به اثبات رسیده‌اند جدید نیستند و ریاضی‌دانان قبلاً آن‌ها را اثبات کرده‌اند. چیزی که در اینجا اهمیت دارد خلاقیت یا نوآوری هوش مصنوعی نیست، بلکه سطح پیشرفته بودن هوش و توانایی‌های استدلال منطقی آن است! این سطح از توانایی‌ها نشان می‌دهد که هوش مصنوعی آن قدر پیشرفته شده است که می‌تواند بر روی مسائل بسیار پیچیده و دشوار کار کند و قدرت منطقی و استدلالی مشابه انسان داشته باشد.البته هوش مصنوعی گوگل بی‌سواد نبود و آموزش‌های لازم را دیده بود. تیم گوگل برای اینکه ریاضیات را به هوش مصنوعی‌اش یاد دهد، مرکز داده‌ای در اختیارش قرار داد. در این مرکز داده بیشتر از ۱۰ هزار مسئله ریاضی که توسط انسان نوشته شده بود، وجود داشت که استدلال و منطق مرحله به مرحرباله حل همه آن‌ها هم قرار داده شده بود. مراحل استدلال یا در واقع تکنیک‌ها و تاکتیک‌های حل مسئله شامل خواص شناخته شده اعداد و مسائل پایه‌ای هم می‌شد؛ مثلاً اینکه ضرب کردن x در y با ضرب کردن y در x برابر است. […]

Reply

Leave a Comment