سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
روکیدا
استارتاپ استراتژی کسب و کار زندگی عمومی مشاوره و روانشناسی پیشنهاد سردبیر کسب و کار اینترنتی

مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را با این راهکارها چند برابر کنید

افزایش طول عمر مشتری با AOV و LTV
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۵ دقیقه.

اگر صاحب یک کسب و کار تجارت الکترونیکی هستید، شما می‌توانید فرمول مخفی مخصوص به خود برای افزایش مشتریان داشته باشید. هرچند، به دست آوردن مشتری می‌تواند پرهزینه باشد. با این حال، خرده فروشان هوشمند به دنبال راه‌هایی برای به دست آوردن درآمد و سود بیشتر از پایگاه مشتریان فعلی خود هستند. همه اینها با تمرکز بر دو معیار کلیدی شروع می‌شود: مقدار میانگین سفارش (متوسط بهای فروش) ( AOV ) و ارزش طول عمر مشتری ( LTV ).

تعاریف AOV و LTV

هنگامی که شما یک فروشگاه اینترنتی دارید، مهم است که به فروش، درآمد و سود نگاه کنید. اما در نهایت، این معیارها تنها بخشی از ماجرا را به شما می‌گویند. همچنین مهم است که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به بهترین وجه از روابط مشتریان فعلی خود استفاده کنید و اینجاست که  AOV و LTV مطرح می‌شوند.

مقدار متوسط سفارش فروشگاه اینترنتی (متوسط بهای فروش):

به شما می‌گوید که مشتری معمولی  شما چقدر خرج می‌کند. آیا کسب و کار شما هزاران معاملات را با مشتریانی انجام می‌دهد که تنها چند دلار خرج می‌کنند یا تعداد معاملات کمتری را با مشتریانی انجام می‌دهد که کل درآمد خود را برای شما خرج می‌کنند؟

یکی از راه‌های افزایش درآمد و سود فروشگاه اینترنتی، این است که به هر معامله تکیه کنید و عوامل مختلفی را کشف کنید که مردم را به صرف هزینه بیشتر سوق می‌دهد. این روش هیچ هزینه اضافی برای جذب مشتری ندارد، با این حال امکان کسب سود بیشتر را فراهم می‌کند.

ارزش طول عمر مشتری در فروشگاه اینترنتی:

به شما می‌گوید که آیا مشتریان به طور مرتب برای خرید بیشتر برمی گردند. به طور مثال آیا مردم پس از خرید محصولات آرایشی و بهداشتی یا خدمات از شما، بارها و بارها مجددا بر می‌گردند؟

پاسخ، به کیفیت ارتباط شما با مشتریانتان برمی گردد، و پرورش آن با گذشت زمان می‌تواند یک مخاطب آماده را برای محصولات و خدمات جدید شما فراهم کند و همچنین همیشه فهرست خود را گسترش دهید (مشتریان خود را زیاد کنید).

نقش اتوماسیون در فروشگاه اینترنتی

آزمون‌های تبدیل (Conversion testing) به طور مرتب نشان می‌دهند که ترفندهای کوچک، مانند یک ایمیل ساده و سایر عوامل می‌توانند باعث افزایش ارزش متوسط سفارش شما شوند و یا باعث بازگشت مشتری به فروشگاه اینترنتی شوند. با این حال، ارائه مقیاس و معیار بدون استفاده از اتوماسیون غیر ممکن است. با استفاده از سیستم‌های مناسب در سازمان، می‌توان هر دو عامل را افزایش (توسعه) داد.

افزایش طول عمر مشتری با AOV و LTV

افزایش AOV با توصیه‌هایی در مورد محصول سفارشی

توصیه‌های خودکار محصول، از اطلاعات مربوط به رفتار گذشته خرید یا داده‌های ساده محصول وابسته به شرکت، که در سیستم فروشگاه اینترنتی خود قرار می‌دهید، استفاده می‌کند تا به طور خودکار محصولات مرتبط را پیشنهاد دهد. آمازون پیشگام این فرآیند است؛ در بسیاری از موارد، آنها در واقع پیچیده‌ترین موتور تجارت الکترونیک جهان هستند. اگر کسی یک کتاب معمایی نوشته شده توسط یک نویسنده خاص را خریداری کند، سیستم می‌تواند عناوین دیگری را که نویسنده نوشته است یا نویسنده دیگری که طرفداران زیادی دارد، توصیه کند.

اگر مشتری یک فرش جدید را از یک فروشگاه اینترنتی دکور خانه خریداری کند، ممکن است پرده متناسب با آن فرش و یا یک روتختی هماهنگ با آن به مشتری توصیه شود. از توصیه‌های سفارشی در صفحه محصول، در هنگام پرداخت و یا در ایمیل‌های پیگیری استفاده کنید تا مشتریان خود را به محصولات مورد علاقه شان در خرید هدایت کنید.

چگونه مشتریان فصل تعطیلات را به خریداران همیشگی تبدیل کنیم؟

با استفاده از بسته ها، AOV‌ها را بالا ببرید

محصولات به هم پیوسته در مقایسه با خرید آنها به صورت جداگانه ارزان‌تر می‌باشند و مشتری را ترغیب می‌کنند تا اقلام را به عنوان یک بسته خریداری کنند.

به عنوان مثال، یک فروشگاه اینترنتی ممکن است قطعات مورد نیاز برای پادکست را به فروش برساند: یک میکروفون، هدست و میکسر. به طور جداگانه، این اقلام ممکن است هرکدام ۱۰۰ دلار هزینه داشته باشند، اما برای خرید آنها با هم، می‌توانید ۲۲۵ دلار هزینه کنید. برای ایجاد سفارش به صورت بسته ای، شناخت رفتار مشتری مهم است و می‌دانیم که محصولات زمانی به خرید تبدیل می‌شوند که منطقی باشند. استراتژی‌های بسته‌ای می‌توانند AOV‌های شما را بالا ببرند، با مشتری‌هایی که خرید یک چیز در ذهنشان است، اما متوجه می‌شوند که خرید اقلام دیگر در همان زمان منطقی‌تر و یا ساده‌تر است.

افزایش طول عمر مشتری با AOV و LTV

LTV را با کمپین‌های بازاریابی دوره‌ای فروشگاه اینترنتی افزایش دهید

اغلب، اقلامی که خرید می‌کنیم چیزهایی هستند که هر چند هفته یا هر چند ماه خریداری می‌کنیم. شاید محصولات به قطعات نیاز داشته باشند و یا با افزودنی‌ها جالب‌تر شوند. به روش‌هایی فکر کنید که باعث شود مشتریان‌تان به صورت دوره ای، نیازهایشان را توسط شما برآورده کنند، قبل از اینکه به سراغ شخص دیگری بروند. تعیین فواصل منظم و زمان برای رسیدن به محصول یا خدمات می‌تواند شما را به یک منبع خاص برای مصرف کنندگان تبدیل کند. به عنوان مثال:

– تولید کنندگان به مشتریانی که از فیلترهای HEPA استفاده می‌کنند، ایمیل‌هایی  می زنند و به آنها یادآوری می‌کنند که در هر سه ماه، فیلتر‌های جایگزینی را خریداری کنند.

راه اندازی کمپین‌های خودکار تشویق به خرید بیشتر از فروشگاه اینترنتی

تشویق به خرید بیشتر به طور کلاسیک، ساده است: مشتری یک کالای نه چندان گران را خریداری کرده و در نهایت شروع به خرید کالاهای گران‌تر می‌کند. برای مثال یک مشتری از خرید یک کتاب کسب و کار شروع می‌کند و سپس هزاران دلار برای شرکت در یک سمینار شخصی یا یک آموزش رو در رو خرج میکند.

با کمپین‌های خودکار تشویق به خرید بیشتر، صاحب کسب و کار برای تهیه نقشه پیشرفت محصول خود زمان می‌گذارد و سپس با آن نقشه، خریداران را به وسیله ایمیل‌های خودکار هدایت می‌کند.

کل دنباله می‌تواند به طور خودکار برای برقراری تماس با مشتری و استفاده از پاسخ بله یا نه به هر پیشنهاد خاص برای راه اندازی مرحله بعدی دنباله، استفاده شود.

پیدا کردن راه‌هایی برای خدمت بهتر به مشتریان فعلی- و به دنبال آن، کسب درآمد بیشتر – به معنی کسب و کار خوب است. اتوماسیون می‌تواند امکان به حداکثر رساندن ارزش هر معامله با سرمایه گذاری از قبل ایجاد شده را فراهم کند. با ایجاد توالی‌های خودکار افزایش فروش فروشگاه اینترنتی با استفاده از توصیه‌های محصول خودکار و شخصی، افزایش درآمد را مشاهده خواهید کرد و مشتریان شما ارتباط ارزشمندتری با فروشگاه اینترنتی شما برقرار خواهند کرد.

مطالب مرتبط با همین موضوع:

۳ روش کاربردی جهت فروش بیشتر و بهتر

الف

آیا می دانید مدیریت و پشتیبانی مشتریان چه تاثیر شگفت انگیزی روی افزایش فروش دارد؟

فاطمه غفاری

استفاده آزمایشی آمازون از ربات‌ها برای تحویل بسته‌های مشتریان

پرشان شاکری فر

چطور با این ۴ راهکار شغل و زندگی متعادل و پر آرامشی داشته باشیم؟

bsafamanesh

۵ اشتباهی که در هنگام را‌ه‌اندازی استارتاپ انجام دادم

hanimn

مزیت رقابتی شما چیست؟ برنده شدن در زمانی که همه مثل هم فکر می کنند

طاهر مهدی پناه

۳ نکته بسیار مهم برای مدیریت کسب و کار استارتاپی و فرهنگ استارتاپی

ماهان

کلیدهای فیزیکی گوگل برای محافظت از حساب کاربری

الف

عوارض خواب کم: افزایش احساس تنهایی در فرد و مسری

الف

رونمایی از نسخه گوگل کروم: بی صدا کردن ویدئوهای پخش خودکار و بلاکر پاپ آپ

فاطمه نوروزی

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

soheila1992

رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

bsafamanesh

۱ دیدگاه

به این ۶ دلیل به اهداف استراتژیک در کسب و کار نمی رسید و شکست می‌خورید! - روکیدا شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷ at ۲۱:۰۵

[…] از تنظیم هدف‌های خود، هرچیزی را که می‌تواند در ارتباط با مشتریان شما باشد مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. چگونه آنها شما […]

پاسخ

دیدگاه ارزشمند شما درباره این مطلب چیست؟