آیا به دنبال خوشبختی و افزایش شادی خود در کمترین زمان هستید؟

رسیدن به خوشبختی و شادی هدف دور و دست‌نیافتنی نیست. این حتی هدفی نیست که با شب‌زنده‌داری و تلاش شبانه‌روزی به دست آید. گرچه افراد بسیاری هستند که رسیدن به خوشبختی را یک رؤیا تلقی می‌کنند و به دنبال دوره‌های مختلف آموزشی ساعت‌ها زمان خود را هدر می‌دهند اما حقیقت این است که خوشبختی در کمترین زمان ممکن حاصل می‌شود و ازآنچه فکر می‌کنند دست‌یافتنی‌تر است. شان آچور، سخنران و نویسنده کتاب مزیت شادی در مصاحبه‌ای با واشنگتن‌پست، درباره دنبال کردن مسیر خوشبختی در عصر صنعتی شده و فنّاوری زده امروزی چنین گفته است:

من فکر می‌کنم که جهان دچار یک کمبود خوشبختی حاد شده است؛ چراکه اکثر ما بیشتر از اینکه به دنبال تأمین حس خوشبختی خودمان باشیم آن را رد می‌کنیم و روی پیشرفت متمرکز هستیم.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

گرچه آچور به این نکته نیز اشاره کرد که کارفرمایان نقش بسزایی در محدودسازی یا تأثیرگذاری خوشبختی بر کارکنان دارند اما او همچنین اذعان کرد که خوشبختی و شادی همچنان یک انتخاب فردی است که گام‌به‌گام در ارتباطات اجتماعی افزایش می‌یابد. حال که دریافتیم که خوشبختی در زمره انتخابات فردی و ساده طبقه‌بندی می‌شود شاید این سؤال مطرح شود که چرا در حال حاضر احساس شادی و خوشبختی نمی‌کنیم؟ چه عاملی مانع سرسخت این حس دل‌انگیز شده است؟

آچور در این مورد می‌گوید:

بیشتر مردم در انتظار خوشبختی هستند. بااین‌حال درزمانی هم که به موفقیت یا هدفی دست می‌یابند آن را به تأخیر می‌اندازند.

این سخن آچور بدین معناست که ما همواره در حال محدودسازی موفقیت و خوشبختی خود هستیم و بدین ترتیب اثری منفی روی هر دو آن‌ها می‌گذاریم. شادی و حس خوشبختی اثر باورنکردنی در کار و زندگی دارند. به گفته آچور وقتی سرکار خود خوشحال هستیم، خلاقیت ما ۳ برابر می‌شود، انرژی کارآمد و مفیدمان تا ۳۱ درصد افزایش می‌یابد، احتمال پیشرفت در کار ۴۰ درصد افزایش می‌یابد و فروشمان تا ۳۷ درصد صعود خواهد داشت.

آچور برای ایجاد شادی و خوشبختی بیشتر در زندگی خود، سه تمرین ساده دودقیقه‌ای را انجام می‌دهد که انجام روزانه آن‌ها، می‌تواند سلامت کلی شما و همچنین میزان شادی و خوشبختی شما را بهبود بخشد:

آیا به دنبال خوشبختی و افزایش شادی خود در کمترین زمان هستید؟

۱- به یکی از تجارب مثبت روز گذشته‌تان در دو دقیقه فکر کنید.

بزرگ و برجسته کردن هر جزییاتی از تجربه‌های مثبتی که می‌توانید به خاطر آورید می‌تواند به‌اندازه تجسم یا تجربه کردن دوباره آن تأثیر مفیدی داشته باشد.

۲- دو دقیقه از روز را به یافتن سه نعمت جدیدی که قدرشان را در زندگی می‌دانید اختصاص دهید.

این کار به مغز شما آموزش می‌دهد که چگونه از یک لنز خوش‌بینی به پیرامون خود بنگرد.

۳- هرروز برای دو دقیقه، کار و زندگی خود را با نوشتن و فرستادن پیامی که آشنایان و دوستانتان را مورد قدردانی و ستایش قرار می‌دهد آغاز کنید.

این کار لطف و منفعتی دارد که هم شامل شما و هم شامل فردی که مورد محبت شما قرارگرفته است می‌شود.

شما می‌توانید هر یک از این تمرین‌های دودقیقه‌ای را هرروز انجام دهید یا کارایی خود را با دو یا سه مورد از این تمرین‌ها بیش‌ازپیش افزایش دهید. تنها دو دقیقه وقت صرف کنید تا کائنات خوشبختی و شادی را به شما هدیه دهد.

2 نظرات
  1. […] در ابتدای صحب و همان لحظه که از خواب بیدار می‌شوید نیروی مثبت خوبی را در خود احساس خواهید کرد. البته باید به چیزی که می‌گویید اعتقاد داشته باشید و به […]

  2. […] بدبینی درد سر است، چون برای سلامتی شما بد است. مطالعات زیادی نشان داده اند که خوش‌بین‌ها از نظر جسمانی و روانی سالم‌تر از بدبین‌ها… […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.