زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: 3 دقیقه.

چند ماه پیش، یکی از دوستانم پیش من آمد تا در مورد ایده کسب و کار جدیدی که شروع کرده بود، مشاوره بگیرد. او گفت که این کسب و کار، یک صندوق هزینه ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین است. در حقیقت، بیش از 1500 نوع ارز رمزگذاری شده وجود دارد و این عدد به سرعت در حال افزایش است. اما او گفت که تنها تعداد محدودی از آنها که به خوبی ساختار بندی شده‌اند را معامله می‌کند، مانند بیت کوین. او پرسید: «نظر شما در مورد ارزهای دیجیتال (ارزهای رمزگذاری شده) چیست؟»

من سوالاتی از قبیل «نظر شما در مورد ایده کسب و کار من چیست؟» را در 50 سال اخیر، بارها و بارها شنیده بودم. من همان جوابی را که به همه می‌دادم، به چارلز نیز دادم: «مهم نیست من چه فکری می‌کنم، مهم این است که شما چه فکری می‌کنید».

چارلز اصرار کرد: «اما شما باید یک نظری داشته باشید.»

گفتم: «البته نظر دارم ولی ممکن است اشتباه باشد». سپس یک داستان برای او گفتم.

راهکارهایی برای افزایش بازدید سایت و افزایش فروش

داستان یک ایده کسب و کار جدید

آن در اوایل سال 1969 اتفاق افتاد، زمانی که یک وکیل 26 ساله در بروکلین بودم. شخصی به نام ریچادر نادر (Richard Nader) پیش من آمد. او یک ایده در مورد کسب و کار کنسرت راک‌اند رول داشت که اجرا کنندگان دهه 1950 را به نمایش می‌گذاشت. او قصد داشت اولین کنسرت را در انجمن فلت (Felt) در باغ میدان مدیسون برگزار کند. او برای کمک به سرمایه گذاری، از من 25000 دلار می‌خواست. او پرسید: «نظر شما چیست؟»

به او گفتم، این احمقانه‌ترین ایده‌ای بود که تا به حال شنیدم. متوجه اید، مردم کشور همچنان تحت تاثیر گروه بیتلز از بریتانیا بودند که در سال 1960 سه بار در آمریکا هیت شده بود و رتبه 1 را به دست آورده بود. پنج سال بعد، آنها بیلبورد 100 تای داغ (Billboard Hot 100) را با عنوان «می خواهم دست‌هایت را بگیرم» بالا بردند. Motown نیز قوی شده بود. من نمی‌توانستم تصور کنم که هنوز افرادی هستند که بخواهند به تعدادی از آهنگ‌های راک‌اند رولی که محو شده اند، گوش دهند و این تنها نظر من نبود. نادر چهار سال، تلاش کرد تا ترویج دهندگان شناخته شده موسیقی را جذب کند، مانند دیک کلارک. در نهایت، او پس از برخورد با افراد دیگر، توانست پولی را که برای برگزاری کنسرت نیاز داشت، قرض بگیرد تا اولین کنسرت از دو کنسرت  احیای راک و رول را در 18 اکتبر 1969 با اجری Bill Haley و ستاره دنباله دارش، the Coasters،the Shirelles  و the Platters برگزار کند.

یک ایده کسب و کار جدید دارید؟ نظر دیگران را نپرسید!

هر دو اجرا به طور کامل فروخته شد. او تقریبا 15 کنسرت قدیمی‌ای را که می‌خواست در باغ میدان مدیسون برگزار کند، برگزار کرد. در حقیقت آنها خیلی محبوب بودند و باید از انجمن Felt که برای جا دادن 4500 نفر مناسب بود، به میدان اصلی که برای 20000 نفر مناسب بود، انتقال داده می‌شدند.

در طول 40 سال بعد، نادر اجراهای قدیمی خود را در مکان‌های بزرگی در آمریکا و بریتانیا برگزار کرد. او حتی فیلم‌های قدیمی نیز بر اساس کنسرت‌هایش تولید کرد. شرکتی که نام او را در سال 1989 به خود گرفت، اکنون بعد از گذشت 9 سال از مرگ او نیز کنسرت‌های قدیمی برگزار می‌کند.

در ابتدای کارش، نادر همیشه دو بلیط ردیف جلو را برای کنسرت‌هایش در باغ میدان مدیسون برای من ارسال می‌کرد. او با این کار، به من یادآوری می‌کرد که با گفتن «این احمقانه‌ترین ایده‌ای است که تا به حال شنیدم»، چقدر اشتباه کردم. این ایده باعث میلیونر شدن او شد و کسب و کار کنسرت راک و‌اند رول را دگرگون کرد.

چرا زنان کارآفرین نسبت به مردان پول کمتری در می‌آورند؟

از آن به بعد، من هرگز نظرم را در مورد ایده کسب و کار کارآفرینانی که کسب و کاری راه می‌اندازند، نمی‌گویم. برعکس، من به شدت اصرار می‌کردم که از من نظری در مورد ایده‌هایشان نخواهند. دنیا پر از مخالفانی است که به شما می‌گویند: «شما دیوانه‌اید که می‌خواهید وارد این کسب و کار شوید».

فکر می‌کنم داستان من، چارلز را متقاعد کرد تا نظر من را در مورد ایده کسب و کار‌هایش نخواهد. به او گفتم که مایلم که نظر خود را در مورد پیاده سازی ایده‌هایش و بهترین راه برای افزایش سرمایه به او بگویم. او از من تشکر کرد. من از او خواستم تا من را در جریان پیشرفت‌هایش بگذارد.

یک ایده کسب و کار جدید دارید؟ نظر دیگران را نپرسید!
5 (100%) 1 امتیاز

یک دیدگاه

  1. […] برای شروع یک کسب و کار صاحب یک ایده هستید. شما برای صحبت در این مورد با دوستان وخانواده خود بسیااا… این اطمینان را دارید که این محصول مشکل بزرگی را در […]

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here