چگونه از فشار روانی درخواست افزایش دستمزد کارمندان تان خلاص شوید؟

این روزها به نظر می‌رسد که در آمازون اتفاقات متفاوتی رخ می‌دهد. آخرین اخبار از این شرکت ۱ تریلیون دلاری، حاکی از آن است که آنها حداقل دستمزد شرکت را تا ۱۵ دلار در ساعت افزایش داده‌اند که تاکنون واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است.

این حرکت Amazon به کسب و کارها فشار می‌آورد تا آن‌ها هم حقوق و دستمزد را افزایش دهند. این موضوع به ویژه به استارتاپ‌هایی که با بازیگران مهمی مانند آمازون رقابت می‌کنند، در ارتباط خواهد بود.

پس چه چیزی می‌تواند بنیانگذاران کسب و کارهای رقیب را را از آخرین اخبار افزایش دستمزد آمازون دور کند؟ در این مقاله به چند راهکاری که می‌تواند در این راه به شما کمک کند، اشاره می‌کنیم:

چگونه از فشار روانی درخواست افزایش دستمزد کارمندان تان خلاص شوید؟

۱- از سایه حقوق و افزایش دستمزد رقبا خارج شوید

یک شرکت بزرگ همیشه وقتی که دستمزدها، مزایا و … را تغییر می‌دهد، نمودارها را نیز تغییر می‌دهد و بیشتر شرکت‌ها نمی‌توانند با آن رقابت کنند. بزرگ‌ترین نگرانی این است که شرکت قدرتمند رقیب جایگاه محکمی در بازار شما دارد و در نتیجه حفظ استعدادهای برتر را سخت می‌کند. این نه تنها برای شرکت قدرتمند رقیب درست است، بلکه برای بنیانگذارانی که به دنبال شروع استارتاپ هزینه‌­ای بالاتر از میانگین زندگی، می‌باشند نیز صدق می‌کند. استعدادهای بزرگ در همه جا وجود دارند، باید بدانید که چگونه آنها را کشف کنید و بتوانید فرصت‌های جذاب را به آنها پیشنهاد دهید.

چگونه از فشار روانی درخواست افزایش دستمزد کارمندان تان خلاص شوید؟

۲- همیشه نگرانی‌های تیمتان را در نظر بگیرید، حتی اگر چیزی نباشد که بتوانید حل کنید

برای ایجاد استارتاپ قوی، دریافت بازخورد در مورد رضایت کارکنان، ضروری است. خواه تصمیم بگیرید نظرسنجی‌ها و بررسی‌های سه ماهه ساختاری و رسمی انجام دهید، خواه به طور غیر رسمی آن را بررسی کنید، به هرحال یک خط ارتباط باز داشته باشید تا بتوانید تضمین کنید که در مواجهه با مسائل می‌توانید کارمندانتان را راضی و متعهد نگه دارید.

ممکن است به طور ناگهانی شکایات یا درخواست‌های خاصی از طرف کارکنان به وجود بیاید، که شما قادر به حل آنها نباشید، چیزهایی مانند برنامه ریزی بازنشستگی و یا تنقلات بیشتر در آشپزخانه، این‌ها چیزهایی است که ممکن است تیم شما درخواست کند. اگر شما از لحاظ مالی قادر به ارائه این مزایا نیستید، به درخواست‌ها توجه کنید و توضیح دهید که چرا آنها، اولویت استراتژیک بر اساس ارزش‌های شرکتتان نیستند یا اینکه در بودجه فعلی شما نیستند، اما ممکن است در آینده باشند، مهم است که به نگرانی‌های تیمتان اهمیت دهید تا نشان دهید که به آنها متعهد و پاسخگو هستید.

چگونه از فشار روانی درخواست افزایش دستمزد کارمندان تان خلاص شوید؟

۳- کار درست را انجام دهید، حتی اگر ناراحت کننده باشد

به عنوان یک بنیانگذار، بارها و بارها مجبورید تصمیمی بگیرید که هم به نفع شرکت باشد، هم به نفع سرمایه گذاران، هم به نفع مشتریان، هم به نفع کارکنان و حتی به نفع خودتان. ممکن است سهامداران بارها با آن مخالفت کنند و گاهی اوقات مجبور خواهید شد تا برای تبدیل بدترین گزینه‌ها به بهترین گزینه، مذاکره کنید. با این حال، بنیانگذاران باید به خاطر داشته باشند که انجام کار درست هرگز چیزی اشتباهی نخواهد بود، حتی اگر ناراحت کننده باشد.

اگرچه افزایش حقوق ممکن است باعث کاهش روابط با شرکا یا مشتریان شود یا باعث تغییر سیاست‌های داخلی‌تان شود، با این حال نمی‌توانید و نباید وجدان کاری‌تان را نادیده بگیرید. شور و شوق، ایده‌ها و ارزش‌های شما، چیزهایی هستند که شما را به این نقطه رسانده‌اند، آن‌ها را رها نکنید، به ویژه هنگامی که شروع به کسب موفقیت می‌کنید.

۲ نظرات
 1. دانشجوی همیشگی مدیریت می گوید

  سلام و وقت بخیر
  ان شالله در حوزۀ تولید محتوا موفق باشید فقط یک نکته را بر حسب وظیفه عرض می کنم
  بسیاری از علوم مدیریت برای ایران کاربردی نیستند؛ به خصوص مطالب ترجمه صرف
  بومی بنویسید تا درآمد بیشتری هم کسب کنید و پایدار بمانید
  موفق باشید

 2. […] تغییر نمی‌کند این است که: تیمی برنده میدان خواهد شد که بهترین بازیکنان را در اختیار دارد”. در بازار بسیار رقابتی و پویای […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.