روکیدا
بازی ها و سرگرمی دانش و فناوری سخت افزار

همه چیز درباره بتلفیلد ۵: نبرد رویال و اخبار

تاریخ انتشار بتلفیلد ۵ به ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ تغییر یافت تا استودیوی DICE بتواند در بمب افکن FPS تغییرات و بهبودهایی را اعمال کند. داستان این بازی در طی جنگ جهانی دوم رقم می‌خورد و در حالات قوی انفرادی، چند نفره و یک نبرد رویال که حال می‌دانیم به آن Firestorm می‌گویند به نمایش در خواهد آمد.

ما براساس بررسی‌های معتبر انجام شده آخرین اخبار، تاریخ انتشار، پیش نمایش گیم‌پلی و … را در اختیار شما می‌گذاریم.

تاریخ انتشار بتلفیلد ۵ – چه زمانی منتشر می‌شود؟

الکترونیک آرتز اعلام کرده زمان انتشار بتلفیلد ۵ یک ماه به تعویق می‌افتد. حال قرار است در تاریخ بیستم نوامبر شاهد ارائه این بازی برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و ویندوز باشیم. آزمایشات EA و Origin Access هم در پیش آمدن این تاخیر بی‌اثر نبوده است.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

براساس پستی که در وب‌سایت رسمی منتشر شده، این تصمیم برای این اتخاذ شده که آخرین تنظیمات بر روی گیم‌پلی اصلی بتلفیلد ۵ انجام شود و این اطمینان حاصل شود که قبل از انتشار تجربه کاربری کاملا استاندارد باشد. این یعنی دیگر قرار نیست در مقابل Call of Duty: Black Ops 4 در ماه اکتبر قرار بگیرد.

تریلر بتلفیلد ۵ – بازی چه ظاهری دارد؟

در اینجا شاهد آخرین تریلر بتلفیلد ۵ هستیم و در نهایت نام بتل رویال آن اعلام شد: Firestorm (طوفان آتش).

بتلفیلد ۵ چیست؟

در جدیدترین سری این شوتر محبوب، جنگ جهانی دوم را به شکلی خواهید دید که هرگز پیش از این دیده نشده است. با توجه به تعداد بازی‌هایی که در چند دهه گذشته با عنوان جنگ جهانی دوم عرضه شده ، باید گفت این بازی شگفت انگیز است.

با این وجود، کال آو دیوتی هم اخیرا با یک تلاش پر از باگ و دلمرده، به ریشه‌های خود بازگشته است، این در حالی است که بتلفیلد ۵ انتظارات زیادی برای کاربران خود ایجاد کرده است. سری قبلی این مجموعه (که بتلفیلد ۱ نام داشت) از سال ۲۰۱۶ به عنوان یکی از بهترین شوترها و یکی از بهترین بازی‌های رایانه‌ای شناخته شده است. و حال به نظر می‌رسد در جایگاه پنجم با آفریدن جنگ‌های آنلاین گسترده و مبارزات تک نفره داستانی، به خوبی به کارش ادامه می‌دهد.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

ما این فرصت را داشتیم تا در دوره محدود آلفا با آن کار کنیم و ببینیم بتلفیلد ۵ تا چه حد شکیل است.

بتلفیلد ۵ – پیش نمایش گیم‌پلی آلفا

زمان محدود ارائه آلفا دارای هیچ یک از مبارزات انفرادی نبود اما ما توانستیم در یکی از بازی‌های چند نفره (که در کل بین ۶۴ گیمر انجام می‌شود) آن برای خود جا باز کنیم.

نبردها در نسخه آلفا نسبتا ساده است. بازیکنان به دو تیم (آلمانی‌ها و انگلیسی‌ها) تقسیم شده و در برابر هم برای آنها اهدافی تعیین می‌شود. برای مثال، طرف انگلیسی‌ها بازیکنان باید در یک ست زمانی محدود، چهار سازه علامت دار را تخریب کنند در حالی که به آلمان‌ها دستور داده می‌شود از این سازه‌ها دفاع کنند.

در نقشه‌های خاص، در آغاز بازی طرف حمله‌گر برای ورود به قلمرو دشمن مجبور به استفاده از چتر نجات است. می‌تواند تجربه‌ای دردناک باشد چرا که در طول زمانی که فرود می‌آیید بسیار آسیب پذیر خواهید بود و در معرض خطر دشمن قرار دارید.

از آنجا که این بازی Duke Nukem نیست، تا زمانی که به سلامت فرود نیامدید نمی‌توانید به اطراف شلیک کنید. خوشبختانه این شانس را دارید که حداقل زمان بیرون پریدن از هواپیما را خودتان انتخاب کنید، بنابراین تصمیم با شما است، می‌توانید همان اول بیرون بپرید و از خطر تکه تکه شدن در هنگام سقوط در امان بمانید اما در عوض چندین مایل با مقصد فاصله داشته باشید. و از طرفی می‌توانید شجاعانه منتظر بمانید تا زمانی که درست بالای سر هدف برسید و البته سربازان دشمن تمرکز خوبی روی شما خواهند داشت.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

نقشه گسترده این نبرد علفزارها، خرابه‌ها و حفره‌های پنهانی را در خود جای داده، شاید نگران این باشید که چطور دشمن را باید تشخیص داد. خوشبختانه آنها از هم‌تیمی‌های شما کاملا متمایز هستند، آنها نقاط رنگی بزرگی روی سرشان دارند – بنابراین شما به طور تصادفی از پشت سر دوستان خود را هدف نخواهید گرفت. وقتی با یک دشمن روبرو می‌شوید با یک آیکن قرمز روی سرشان علامت دار شده‌اند. اگر دشمن سریعا پشت چیزی پنهان شود این نقطه از نظر پنهان می‌شود بنابراین شما از روی دیوار یا سایر موانع نمی‌توانید رد دشمن را بگیرید.

یکی از اولین چیزهایی که من متوجه شدم کارایی اسلحه‌های ماشینی در بتلفیلد ۵ بود. ابتدا به عنوان یک تک تیرانداز نقش بازی می‌کردم تا آنجا که متوجه شدم سلاح‌های اتومانیک واقعا در دامنه‌ای قوی روی آنها کار می‌کنند. با داشتن یک سلاح تمیز و کنترل انفجار و به لطف سرعت بیشتر شلیک، شما می‌توانید نسبت به هر تیراندازی برتری واضحی داشته باشید (تا زمانی که خیلی از شما دور نباشند).

دومین چیزی که در میدان نبرد ۵ متوجه آن شدم  این بود که شما نمی‌توانید از مهمات مانند نقل و نباتی که در عروسی می‌پاشند استفاده کنید. اگر پیاده نظام باشید، شما در ابتدا با یک یا در بهترین حالت دو خشاب شروع خواهید کرد، تک تیراندازها هم ۱۰ گلوله دارند. به عبارت دیگر باید قبل از فشردن ماشه کاملا مطمئن باشید که به هدف شلیک می‌کنید. اگر دوست خوبی داشته باشید می‌توانید در استراحت‌گاه‌ها مهمات را احیا کنید، اما وقتی جنگ قفل شده نباید به آن وابسته شد. اساسا باید حساب تک تک گلوله‌ها را داشته باشید.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

وقتی پای آسیب پذیری در میان باشد بتلفیلد بسیار واقع گرا می‌شود. اگر دشمن درست نشانه گرفته باشد، تنها یک یا دو اصابت می‌تواند شما را سرنگون کند. در این حالت مرگ می‌تواند از هر سو به شما نزدیک شود. احساس خطر واقعی است و این امر در نظر گرفته شده تا تمام مدت ضربان قلبتان را بالا نگه دارند.

پزشکان می‌توانند با رفتن به کنار افرادی که سقوط می‌کنند آنها را احیاء کنند، با این حال باید سریع باشید. شخص بعد از اینکه به زمین افتاد در صورت عدم دریافت مراقبت پزشکی، پس از چند ثانیه می‌میرد. وقتی یک بازیکن به شکل جدی مجروح می‌شود حداقل می‌تواند برای کمک فریاد بزند این کار را می‌توان با فشردن دکمه چپ موس انجام داد به این ترتیب توجه هم‌تیمی‌ها جلب می‌شود.

وقتی صدای دوست خود را می‌شنوید که در حال درد کشیدن است به دل‌شوره می‌افتید، اما باید بدانید که نجات آنها کار بسیار خطرناکی است. وقتی افراد مجروح می‌شوند پزشکان در همان اطراف یافت می‌شوند تا جانش را به او بازگردانند بنابراین قبل از اینکه برای کمک به دوست خود شتاب کنید بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید. مطمئنا این موضوع باعث آشفتگی است.

البته اگر این اتفاق برای یکی از دوستان شما افتاد می‌تواند مدت کوتاهی پس از آن دوباره در کنار یکی از هم‌تیمی‌های شما به بازی ادامه دهد. و این کمک خواهد کرد تا وحشت و سرخوردگی از قتل عام واقعی جنگ در شما از بین برود و تنش را تا حد زیادی از بین می‌برد.

چند وسیله نقلیه هم قابل کشف است که می‌توانید آن را برانید. تانک‌ها و اتومبیل‌های زرهی به شما کمک می‌کنند تا مسافت زیادی را پوشش دهید با این حال هدف واضحی نیز برای نارنجک و شلیک سنگین از سوی دشمن محسوب می‌شوید.

بتلفیلد ۵ – ارائه آلفا و باگ‌ها

تا کنون به نظر می‌رسد بتلفیلد ۵ به خوبی ارائه شده است. کیفیت صدا در هنگام استفاده از هدفون‌های خوب، عالی است.

در هنگام خزیدن در گل و لای می‌توانید صدای گلوله‌هایی که از کنارتان رد می‌شوند را بشنوید و وقتی در اطراف انفجاری صورت می‌گیرد می‌توانید روی زمین خم شوید. گیر کردن در میانه یک تیراندازی بدون توقف یک تجربه کاملا جذاب و ترسناک است.

به همین ترتیب، گرافیک‌ها اگر تاثیرگزار هم نباشند، می‌توان گفت دقیق و با جزئیات است. هر حادثه جنگی با تخریب و آوار همراه است و واقعی به نظر می‌رسد با این‌حال بک گراند به صورت یکپارچه و بی‌عیب و نقص است.

اگر به اطراف نگاه کنید خرابه‌هایی را در دوردست می‌بینید و به نظر می‌رسد اگر در آن مسیر حرکت کنید می‌توانید در آن پناه بگیرید. این باعث می‌شود بتلفیلد ۵ دارای کیفیت تاثیرگذاری باشد که تنها چند شوتر چند نفره دیگر می‌توانند از پس آن بربیایند.

مطمئنا در نسخه محدود آلفا مواردی هم هست که در استفاده و انجام آن با محدودیت روبرو هستید. حالات بازی بسیار کمی در دسترس است، سلاح‌ها و انتخاب آیتم‌ها نیز محدود به یک یا اگر خوش شانس باشید دو عدد است.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

سیستم مورد نیاز شما برای بازی بتلفیلد ۵ – به چه چیزهایی نیاز دارم؟

الکترونیک آرتز اعلام کرده حال که الفا برای انتخاب بازیکن در دسترس است حداقل ملزومات سیستم برای بتلفیلد ۵ شامل چه مواردی است. اگر سیستم شما می‌تواند بتلفیلد ۱ را اجرا کند ممکن است در این مورد با کمی مشکل مواجه باشید.

ما لیست کامل مشخصات لازم را در اینجا برایتان فراهم آوردیم:

سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸.۱، و ۱۰ ۶۴ بیتی

پردازنده (AMD):

AMD FX-6350

پردازنده (Intel):

Core i5 6600k

حافظه: ۸ گیگابایت رم

کارت گرافیک (AMD):

AMD  HD 7850 2GB

کارت گرافیک (NVIDIA):

nVidia GeForce® GTX 660 2GB

دایرکت اکس: کارت گرافیک سازگار ۱۱.۰ یا معادل آن

اتصال آنلاین: ۵۱۲ کیلوبیت بر ساعت یا اتصال اینترنت سریع‌تر

فضای هارد درایو: ۵۰ گیگا بایت

داستان‌های جنگی بتلفیلد ۵ – چه داستان‌هایی دارد؟

در داستان‌های جنگی  گذری به بتلفیلد ۱ شده است. این بار هدف این است که یک بینش نسبت به برخی از مشکلات جنگ جهانی دوم داده شود.

اولین چیزی که دایس به بحث درباره آن پرداخته عنوان ‘Nordlys’ (نروژی‌ها برای نور شمالی) است. این جنگ در سال ۱۹۴۳ طی اشغال آلمان در نروژ به وقوع پیوست، داستان زن جوانی است که باید برای نجات خانواده‌اش نهایت ایثار را به خرج دهد.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

خوشبختانه دایس می‌تواند برخی از برترین داستان‌هایی که در بتلفیلد ۱ داشته را تکرار کند اما با محتوایی بیشتر تا بازیکنان به چرخه زندگی در بتلفیلد ۵ وفادار بمانند.

بتل رویال بتلفیلد ۵ – با نام طوفان آتش (Firestorm)

تریلر جدید و گسترده بتلفیلد ۵ بالاخره جزئیات بیشتری درباره تجربه نبرد رویال این شوتر نشان داد.  این نبرد با نام فایراستورم دارای ۶۴ بازیکن است که در ۱۶ دسته چهار تایی قرار می‌گیرند. منتظر یک تیراندازی پر هرج و مرج، پر از تخریب و مبارزه با وسایل نقلیه باشید.

بتلفیلد ۵ Tides of War – نحوه بازی

نبرد Tides of war متاگیم جدید بتلفیلد ۵ است که در کل بازی جریان دارد. برای اولین بار در این مجموعه شما می‌توانید سربازان، وسایل نقلیه و اسلحه‌ها را با باز کردن قفل سطوح جدید انتخاب کرده و در طی بازی از آن بهره‌مند شوید.

هر بازیکن “همراهان” خود را خواهد داشت، گروهی از سربازانی که به سطح بالا آمده و در کنار آنها پیشرفت می‌کنند. شما می‌توانید کلاس شخصیت خود را با پیشرفت در بازی متناسب با آن حرفه‌ای کنید. با پیش رفتن در بازی تجهیزات را آنلاک می‌کنید و این تجهیزات نمای منحصر بفردی برای گروه شما ایجاد می‌کند.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

در هنگام پیشروی، با وجود CS: GO و تنوع زیادی از هر سلاح، میزان سفارشی سازی اسلحه بسیار چشمگیر است، می‌توان به جرأت دید که هر تقاضایی برای خاص کردن سلاح پاسخ داده می‌شود. برخی از آنها باورنکردنی هستند.

به گفته استودیوی دایس این اقلام با پول رایج موجود در بازی (grind currency) قابل آنلاک شدن هستند. اینکه می‌توان پیشرفت در بازی را هم خرید یا خیر ذکر نشده است.

برای افزایش سرعت دستیابی به این ارز، دستورات روزانه‌ و ماموریت‌های خاصی به شما داده می‌شود. دستورات روزانه زمان کمتری می‌طلبد در حالی که انجام ماموریت‌ها ممکن است چندین روز و یا حتی یک هفته طول بکشد. با این حال راه‌های متعددی برای رسیدن به هدف وجود دارد یعنی هر نوع بازیکن شیوه خاصی را دنبال می‌کند. خودتان باشید، بازیکنی که زمانش را صرف مداوای دیگران می‌کند، کسی که به دشمن حمله می‌کند یا فردی که به رسیدن به هدف فکر می‌کند.

بسته تخفیفی بتلفیلد ۵ – آیا حقیقت دارد؟

خبرهای خوب: نه! EA و دایس تصمیم گرفتند از بسته تخفیفی برای این بازی صرف نظر کنند، به پیروی از سایر بازی‌های مرکزی چند نفره، نقشه‌های متعدد در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد تا از جدا شدن آنها جلوگیری شود.

بتلفیلد 5: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار
بتلفیلد ۵: تاریخ انتشار، نبرد رویال، تریلرها و اخبار

نقشه‌های منتشر شده پس از راه اندازی، از نظر تاریخی شامل داستان‌های حقیقی با مجموعه‌ای از قوانین محدود برای واقع گرا بودن داستان است برای مثال سلاح‌ها و وسایل نقلیه محدود هستند، نقشه‌های دیگری هم هست که از نظر تاریخی جدیت کمتری در آن دیده می‌شود.

مطالب مرتبط

تریلر بازی Outriders از چه چیزهایی خبر می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

نسخه کامپیوتر بازی Horizon: Zero Dawn چه زمانی منتشر خواهد شد؟

محمد امین نعمتی

آیا این تصویر پشت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را نشان می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

چرا کنسول ایکس باکس سری ایکس جدید مایکروسافت هیجان‌انگیز است؟

محمد امین نعمتی

باندل بازی‌های Bayonetta و Vanquish در سال ۲۰۲۰ برای PS4 و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد

محمد امین نعمتی

آیا بازی جدید BioShock در حال ساخت است؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟