۹ درمان خانگی جالب و کار آمد برای سردرد و حالت تهوع

۹ درمان خانگی جالب و کار آمد  برای سردرد و حالت تهوع(خماری)

 

هیچ چیزی بدتر از این نیست که با حال بدی از خواب بیدار شوید و از هر چیزی که شب قبل اتفاق افتاده، پشیمان باشید.

به جای سر کشیدن آب، خوردن آسپرین، و بد و بیراه گفتن به خودتان، یکی از این غذاها که در اینجا آورده شده است را امتحان کنید تا به کم کردن حات تهوع و سردردتان(خماری) کمک کند.

۱.قهوه

چه خمار باشید، چه فقط از کار کردن در طول هفته به طور جدی ترسیده باشید، برخی مواقع، فقط قهوه شما را می تواند از رختخواب بیرون بیاورد. به علاوه آنکه به شما انرژی می دهد، کافئین موجود در آن، به کاهش سردرد شما نیز کمک می کند.

۲.اسموتی ها

اگر احساس ناخوشایندی دارید، نیاز به چیزی دارید که شکم شما را پوشش دهد، بنابراین به سراغ اسموتی موز بروید (اسموتی سردرد و حالت تهوع ما، جان شما را نجات می دهد). قند طبیعی باعث می شود که سرحال شوید، و پتاسیم آن به هر چیزی که لطمه دیده است، کمک می کند.

۳.همبرگرها

غذای بسیار چرب مانند همبرگر را برای صبح بعد از مست شدنتان، انتخاب کنید، این غذا تضاد زیادی با الکل دارد. غذای سنگین و چرب، مانع جذب الکل بیشتری می شود که ممکن است هنوز در بدن شما باقی مانده باشد.

۴. نوشیدنی ساخته شده از سس گوجه فرنگی

این مورد بسیار واضح است و نتیجه خوبی نیز دارد. گوجه فرنگی شامل الکترولیت پتاسیم و سدیم است، مانند بسیاری از ویتامین ها به شما کمک می کند تا از آن حالت خماری و سردرد و سرگیجه رهایی یابید، به علاوه اینکه باعث مرطوب شدن بدن شما می شود.

۵.تخم مرغ

تخم مرغ شامل پروتئین بسیار و سیستئین آمینو اسید است، که باعث می شود مقداری از سم های خطرناک جذب شده به بدن شما، دفع شود.

۶.آواکادو

برای آنکه پتاسیم بدنتان به حالت اول برگردد(بعد از مسمومیت ناشی ار الکل)، مقداری آواکادو بخورید. چه خواستید که به صورت تکه تکه بخورید و چه به صورت تست شده، مقداری ویتامین و چربی مفید دریافت می کنید، که باعث بهتر شدن حال شما می شوند.

۷.سوپ مرغ

چیز راحت تری از این هم وجود دارد؟ اما جدی، این غذا خیلی کارآمد است، سدیم موجود در سوپ مرغ باعث می شود که بدن شما آبش را از دست ندهد. اگر بدنتان خشک شده است، حتما نیاز به این غذا دارید.

۸.آب میوه سبز

آب میوه سبز کمک می کند تا بدنتان مرطوب بماند، و باعث افزایش ویتامین ها و مواد معدنی می شود. فیبر موجود در میوه ها و سبزیجات، باعث می شود که اندکی از سم های موجود در بدن بین برود.

۹.ماهی سالمون

ماهی سالمون شامل چربی امگا۳ و ویتامین ها می باشد که به از بین بردن سردرد و حالت بد شکم کمک می کند، همچنین اگر تندمزاج شده باشید، حال شما را بهتر می کند.

 

۴ نظرات
  1. میلاد می گوید

    مطلب بسیار جالبی بود

  2. پوریا می گوید

    این مطلب خیلی جالب بود مرسی

  3. نوید می گوید

    از شما بسیار متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.