۲۷ ترفند جذاب و رایج فروشگاه‌ها برای خرید بیشتر مشتریان چیست؟

سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها از ترفندهای مشابهی استفاده می‌کنند تا مشتریان بیشتر خرید کنند و پول بیشتری صرف کنند. تمام فروشگاه‌ها بادقت طراحی‌ شده‌اند. هر جنبه ازجمله موزیک پخش‌شده در جایی که اقلام قرار گرفته‌اند، به‌طور خاصی انتخاب می‌شود تا شما پول بیشتری را خرج کنید.
برای این‌که به یک خریدار باهوش تبدیل شوید و برای دفعه بعدی که به بازار می‌روید پول بیشتری جمع کنید، به این مسائل بیشتر دقت کنید.این ترفندها توسط فروشگاه‌ها استفاده می‌شود تا توجه شما را جلب کند.

۱- یک علامت “حراج” بزرگ بر روی پنجره خود قرار می‌دهند

فروشگاه‌ها از علامت‌های حراج بزرگ و درشت استفاده می‌کنند تا مشتریان را به سمت مغازه خود بکشانند. حتی اگر آن‌ها قصدی برای خرید نداشته باشند.

store trick

۲- به شما می‌گویند که این‌ یک “پیشنهاد با مدت‌زمانی محدود” است

با اعلام این‌که این پیشنهاد محدود است یا مدت طولانی نخواهد بود، خریداران مجبور می‌شوند تا سریع اقدام کنند. به همین دلیل باعث می‌شود آن‌ها چیزهایی را که لازم ندارند را خریداری کنند.

store trick

۳- از شما با چرخ‌های خرید بزرگ پذیرایی می‌کنند

از آن‌جایی‌که می‌توانید همه‌چیز را در یک سبد بزرگ قرار دهید و در دستان خود حمل نکنید، برای شما راحت‌تر است تا پول بیشتری خرج کنید.

store trick

۴- محصولات رنگی را در قسمت جلو فروشگاه قرار می‌دهند

رنگ روشن محصولات تازه باعث می‌شود تا مردم در خلق خوبی قرار بگیرند. این موضوع موجب می‌شود تا شما بیشتر به آن فروشگاه فکر کنید و درنتیجه بیشتر خرج کنید.

store trick

۵- در جلوی مغازه محصولات پخته و گل قرار می‌دهند

داشتن محصولات پخته و گل در قابل فروشگاه می‌تواند اثر خوبی بر خریدار بگذارد. تمام‌ رنگ‌های روشن و بوی خوب باعث خوشحالی خریداران می‌شود. در نتیجه به خاطر این‌که آن‌ها در حال خوبی هستند بیشتر نیز خرید می‌کنند.

store trick

۶- موزیک آرام به‌صورت زیرکانه انتخاب‌شده است

موزیک آرام باعث می‌شود تا مردم آرام‌تر حرکت کنند. خود مردم نیز متوجه این موضوع نمی‌شوند. آن‌ها زمان زیادی را در مغازه سپری می‌کنند و به‌صورت اجتناب‌ناپذیری خرج می‌کنند.

store trick

۷- فروشگاه‌ها از رنگ‌های آرام‌بخش نیز استفاده می‌کنند

رنگ‌های گرم و آرامش‌بخش مردم را به فروشگاه دعوت می‌کند. مشتریان در حال خوبی قرار می‌گیرند و تمایل به خرید بیشتر پیدا می‌کنند.

store trick

۸- محصولات لبنی و ضروریات در پشت فروشگاه پنهان می‌شوند

شیر و محصولات لبنی بسیار پرطرفدار هستند. به همین دلیل آن‌ها در دورترین قسمت فروشگاه قرار می‌گیرند تا مشتریان مجبور شوند از قسمت‌های دیگر فروشگاه دیدن کنند. به همین دلیل چرخشان را با اقلامی که از آن اجتناب می‌کرند پر کنند.

store trick

۹- طرح‌بندی فروشگاه یک‌بار در ماه عوض می‌شود

دوباره، با بازآرایی فروشگاه، شرکت‌ها مشتریان را مجبور می‌کنند تا در فروشگاه بچرخند تا چیزی که می‌خواستند را پیدا کنند. این موضوع باعث می‌شود تا مشتریان بیشتر از آن چیزی را که می‌خواستند خریداری کنند.

store trick

۱۰- فروشگاه‌ها طوری طراحی‌شده است که مشتریان از راست به چپ حرکت کنند

چون بیشتر مردم راست‌دست هستند و آمریکایی‌ها در قسمت راست جاده رانندگی می‌کنند ، بیشتر مردم در فروشگاه از راست به چپ حرکت می‌کنند. فروشگاه‌ها نیز به همین دلیل این‌گونه طراحی‌ شده‌اند.

store trick

۱۱- کالاهای گران‌قیمت‌تر در معرض دید قرار می‌گیرند

فروشگاه‌ها چیزهایی که را می‌خواهند شما خریداری کنید را در معرض دید قرار می‌دهند. همین باعث می‌شود تا شما به آن‌ها نگاهی بیندازید و اشتیاق بیشتری برای خرید آن پیدا کنید.

store trick

۱۲- نمونه‌های رایگان باعث می‌شود تا شما مشتاق خرید بیشتر شوید

نمونه‌های رایگان خریداران را تشویق می‌کند تا چیزی را که چشیده‌اند، بخرند. چون مردم از این بابت احساس گناه می‌کنند تا چیزی را که چشیده‌اند، نخرند. این کار همچنین باعث می‌شود تا خریداران چیزهایی را امتحان کنند که در غیر این صورت نمی‌خریدند.

store trick

۱۳- فروشگاه‌هایی کوچک طوری طراحی می‌شوند تا بزرگ به نظر برسند

در فروشگاه‌های بزرگ راحت‌تر می‌توان خرید کرد. به همین دلیل فروشگاه‌های کوچک هم طوری طراحی می‌شوند تا مشتریان تشویق شوند تا مدت‌زمان طولانی را در آنجا سپری کنند.

store trick

۱۴- روبه روی صندوق از اقلام وسوسه‌انگیز استفاده می‌شود

فروشگاه‌ها قسمت جلو را با چیزهایی مثل شکلات، مجله و محصولات کوچک دیگری پر می‌کنند تا از آخرین دقایق خرید نیز استفاده کنند.

store trick

۱۵- بعضی فروشگاه‌ها از شما می‌خواهند تا برنامه‌شان را دانلود کنید

برنامه‌های گوشی هوشمند، سیل عظیمی از اطلاعیه‌های جذاب را برای مردم می‌فرستند. آن‌ها مردم را تشویق می‌کنند تا آنلاین یا در فروشگاه خرید کنند حتی اگر قصد خرید آن را نداشتند.

store trick

۱۶- فروشگاه‌های دیگر از ارسال کردن ایمیل یا ثبت‌نام کردن استفاده می‌کنند

اطلاعیه‌های ایمیل نیز مردم را تشویق می‌کند تا هر چه سریع‌تر به خرید بروند تا از پیشنهادهای جذاب استفاده کنند.

store trick

۱۷- پس از پرداخت مبلغ معین، فروشگاه‌ها حمل رایگان را به شما پیشنهاد می‌کنند

اگر شما ۳۵ دلار خرج کنید و فروشگاه پیشنهاد حمل رایگان را برای ۵۰ دلار داده باشد، بیشتر مردم آن ۱۵ دلار دیگر را خرج می‌کنند تا از پرداخت ۵ دلاری حمل جلوگیری کنند.

store trick

۱۸- بالای اقلام به‌جای ۱ دلار، ۹۹ سنت نوشته‌ می‌شود

محصولات این‌گونه قیمت‌گذاری می‌شوند چون مردم بیشتر تمایل دارند ۹۹ سنت را به پایین گرد کنند.

store trick

۱۹- سفارش با یک کلیک باعث می‌شود تا خرید بیشتری انجام دهید

مردم تمایل به خرید سریع دارند تا ۱۰دقیقه وقت خود را صرف واردکردن اطلاع کارت خود بکنند یا به چیزی که خریده‌اند فکر کنند. پس با سفارش با یک کلیک، راحت‌تر خرج می‌کنند.

store trick

۲۰- فروشگاه‌ها بازپرداخت تضمینی و برگشت رایگان را ارائه می‌دهند

این کار باعث می‌شود تا ریسک خرید از بین برود. چون اگر محصول را دوست نداشته باشید می‌توانید آن را به‌صورت رایگان پس دهید و پول خود را پس بگیرید.

store trick

۲۱- کارکنان فروشگاه محصولاتی را به شما پیشنهاد می‌کنند

اگر کارکنی شما را با محصولی ببیند، در برخی مواقع به شما محصول بهتری را پیشنهاد می‌دهد. بیشتر مردم برای این‌که خوب به‌نظر برسند، پیشنهاد را می‌پذیرند و بیشتر از آن چیزی که می‌خواستند را می‌خرند.

store trick

۲۲- برخی فروشگاه‌ها کارکنان بیش‌ازحد دوستانه‌ای دارند

به برخی از کارکنان گفته‌شده است که با مشتریان مانند خانواده خود رفتار کنند. چون در این صورت مشتریان با نخریدن چیزی از فروشگاه احساس گناه می‌کنند.

store trick

۲۳- بعضی از فروشگاه‌های باکیفیت، از قصد، کارکنان بی‌ادبی دارند

در فروشگاه‌های لوکس، فروشندگان طوری رفتار می‌کنند که مشتریان احساس کنند که جز افراد منحصربه‌فردی نیستند که از آن‌ها خرید کنند. به همین دلیل آن‌ها را ترغیب به خرید می‌کنند تا بتوانند در آن‌جا قرار بگیرند.

۲۴- از فاکتورهای نوستالژی استفاده می‌کنند

وقتی به مردم حس نوستالژیک دست بدهد، پول را بی‌ارزش می‌دانند و تمایل به خرید بیشتری پیدا می‌کنند.

store trick

۲۵- از تبلیغات هدف‌دار استفاده می‌کنند

تبلیغات در رسانه‌های مجازی، نسبت به خریدهای قبلی شما هدف‌گذاری شده است. این کار باعث می‌شود تا شما دوباره به آنجا بازگردید و محصولات مشابه آن را خریداری کنید.

store trick

۲۶- فروشگاه‌ها برای ثبت‌نام کارت‌های اعتباری، پاداش ارائه می‌دهند

اگر شما کارت اعتباری آن فروشگاه را داشته باشید نه‌تنها حس وفاداری برای برگشتن به آنجا خواهید داشت بلکه پول بیشتری خرج می‌کنید تا جایزه دریافت کنید.

store trick

۲۷- فروشگاه‌ها کوپن ارسال می‌کنند

کوپن‌ها مردم را تشویق می‌کنند تا بیشتر از آن چیزی که در نظر گرفته بودند پول خرج کنند. چون آن‌ها دچار این توهم شده‌اند که سود بیشتری دریافت می‌کنند.

store trick

۲ نظرات
  1. […] بازدید سایت و چگونگی تبدیل بازدیدکننده‌های سایت به مشتری‌های محصولاتتان را برای شما گردآوری […]

  2. […] به بار آورده است. جمع‌آوری اشتباه اطلاعات می‌تواند اعتماد مشتری و شهرت برند را از بین […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.