بازی ها و سرگرمی زندگی

۱۰ نکته برای عکاسی حرفه ای تر

5 نکته برای عکاسی حرفه ای تر

اگر شما هم جزء افرادی هستید که به عکاسی علاقه وافری دارید و مایلید که عکسهایی بهتر و زیباتر بگیرید، حتما این مطلب را دنبال کنید.

۱) نزدیک تر بیایید :
رابرت کاپا ،عکاس معروف مجلات می گوید:«اگر عکس های شما به اندازه ی کافی خوب نیستند، به دلیل این است که شما به اندازه ی کافی نزدیک نبوده اید». یک یا دو قدم به موضوع عکس خود نزدیک تر شوید و تمام قالب عکس را با موضوع اصلی پر کنید.به این ترتیب خواهید دید که چگونه عکس هایتان بدون وجود فضای خالی و بیهوده، عالی تر به نظر می رسد.

۲) برای عکاسی بهتر هر روز عکس بگیرید :
بهترین راه برای تقویت مهارت ها “تمرین زیاد” است.هر چقدر می توانید عکس بگیرید.موضوع آن مهم نیست.فقط تمرین کنید.

۳) در عکاسی به نور توجه کنید :
قبل از اینکه دوربین خود را بلند کنید،دقت کنید تا ببینید نور از کدام طرف می آید و از آن به نفع خود استفاده کنید.تفاوتی ندارد که نور طبیعی یا مصنوعی باشد.با پاسخ دادن به این سوالات قبل از گرفتن عکس ،می توانید یک عکس معمولی را به عکسی فوق العاده تبدیل کنید.
نور چگونه با موضوع عکس و پس زمینه ی آن برخورد می کند؟
چگونه می توانید از نور استفاده ی بهتری بکنید؟
آیا نور قسمتی از تصویر را نورانی می کند و یا موجب می شود تا در مواردی سایه های جالبی از اشیا پدید آید؟

5 نکته برای عکاسی حرفه ای تر

۴) زمانی که از اشخاص عکس می گیرید،با اجازه این کار را انجام دهید :
در برخی فرهنگ ها عکس گرفتن از اشخاص بدون اجازه عمل ناشایست و نا مناسبی است. بنابراین به دلیل احترام،همیشه باید اجازه بگیرید.

۵) برای عکاسی بهتر در روز هم از فلش استفاده کنید :
ممکن است شما تصور کنید که استفاده از فلش تنها برای شب و یا محیط های سربسته کاربرد دارد،در صورتی که این طور نیست.حتی اگر روزی بسیار روشن بود و خورشید مستقیما به عکس می تابید، باز هم از فلش استفاده کنید،چراکه گاهی نور زیاد موجب ایجاد سایه های بی مورد در تصویر شما می شود که با استفاده از فلش این سایه ها برطرف خواهند شد.

حتما بخوانید:
این مرد قدیمی‎ترین دی‎ان‎ای جهان را دارد!

۶) برای عکاسی بهتر به جای خریدن ابزار، کتاب بخرید!
همیشه داشتن یک دوربین گران قیمت به این معنی نیست که شما عکس های خوبی می گیرید و یا عکاس خوبی هستید. عکس هایی بسیار عالی و جالب ، گاهی تنها با دوربین یک گوشی موبایل گرفته شده اند.لازم نیست ده لنز متفاوت داشته باشید.به جای آن بهتر است پولتان را صرف خرید چندین کتاب عکاسی خارق العاده کنید.اینگونه با دیدن کارهای بزرگان عکاسی نه تنها بیشتر تشویق می شوید، بلکه ایده های جالبی برای عکاسی یاد می گیرید.

۷) برای عکاسی بهتر است شوخی کنید!
وقتی می خواهید از افراد عکس بگیرید بهتر است به جای این که به آنان بگویید: ” لبخند بزنید” ، با یک شوخی جالب آن ها را بخندانید تا افراد عکس شما لبخند طبیعی تری داشته باشند.

۸) برای عکاسی عجله نکنید :
اصلا برای عکس گرفتن عجله نکنید.به اندازه ی کافی برای آن وقت بگذارید،جوانب را در نظر بگیرید و فکر کنید که تصویرتان بعد از تبدیل شدن به عکس چگونه جلوه خواهد کرد و این که چه کنید تا بهتر به نظر برسد.

10 نکته برای عکاسی حرفه ای تر

۹) کتاب راهنما ی دوربین تان را بخوانید :
بهترین راه برای این که بدانید یک دوربین چطور کار می کند این است که کتاب راهنمای آن را بخوانید.بسیاری از افراد این کا را نمی کنند.از آنجاییکه دوربین ها با هم متفاوتند خواندن راهنما ی آن ها لازم است.این گونه متوجه می شوید که قابلیت چه کارهایی را دارد و چطور بهتر می توانید از آن استفاده کنید.

۱۰) سادگی را فراموش نکنید :
اشیا و موارد زیادی را وارد عکس خود نکنید.اینگونه عکس شما شلوغ و نامنظم به نظر می رسد.یک یا دو مورد برای جالب شدن عکس کافی است.با عمل به این نکته شخصی که به عکس شما نگاه می کند گیج نمی شود و می داند که کجای عکس را باید ببیند و به آسانی درمی یابد موضوع اصلی آن چیست.

۱ دیدگاه

Avatar
شیوا شنبه , ۴ دی ۱۳۹۵ at ۰۵:۳۳

کارتون حرف نداره

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟