آیا شامپوها باعث ایجاد شوره سر می شوند؟

انتخاب شامپوی مناسب همیشه یکی از مهمترین دغدغه مردم، مخصوصاً جوانان است. چزا که اگر شامپوی مناسبی انتخاب نکنیم باعث ایجاد شوره سر خواهد شد. شما جزء کدام گروه هستید؟ آیا متعصبانه طرفدار محصولاتی هستید که برای مراقبت از موهایتان استفاده می‌کنید، یا به دنبال محصولات بهتر هستید؟

احتمالاً شنیده‌اید که هرچند وقت یک بار نیاز است که شامپوی تان را عوض کنید. برخی بیان می‌کنند که موها به تدریج نسبت به اثرات فرمول هر شامپویی که استفاده می‌کنید، عادت می‌کند یا ایمن می‌شود.

شما هم فکر می‌کنید که درست است، مگر نه؟ موهایتان حالت نرمی خودش را از دست داده است و یا درخشان به نظر نمی‌رسد یا حتی می‌تواند بعد از مدتی دچار شوره سر شود. اکنون زمان مراقبت از موهایتان فرا رسیده است.

خب، شاید. احتمالاً دلیل تغییر موهایتان، تغییر چیزهایی در محیط است. آیا به جایی که آب سخت دارد، رفته‌اید؟ زمان شروع یا توقف کار کردن است؟ آیا زمستان و هوای داخل خانه، گرم و خشک است، یا تابستان است و مرتباً عرق می‌کنید؟ همهٔ این‌ها موهایتان را تغییر خواهد داد. حتماً نیاز به تغییر شامپویتان دارید ولی نه به این دلیل که موهایتان نسبت به شامپوی قبلیتان «مقاوم» شده است.

ولی اگر به نظر می‌رسد که شورهٔ چسبیده به سر دارید که می‌توانید با خراشیدن پوست سرتان آن‌ها را جدا کنید، این مسئله می‌تواند مشکل اینگونه محصولات باشد. محصولات طراحی شده، شامپوی خشک، حتی شامپوی قبلی مورد اعتمادتان و نرم‌کننده در صورتی که خوب شسته نشوند، می‌توانند بر روی پوست سر و موهایتان شوره ایجاد کنند.

آیا شامپوها باعث ایجاد شوره سر می شوند؟

رفع شوره سر

اگر مشکل شما شوره چسبیده به سر است، چند راه ساده و اصلاحی وجود دارد:

از شامپوی درخشان کننده یک یا دو بار در ماه استفاده کنید.

اگر موهایتان به شکل بافت است، شامپوی درخشان‌کننده را برای شست و شوی راحت‌تر رقیق کنید.

ماهی یک بار از سرکهٔ سیب برای شست و شو استفاده کنید: ۱ جزء سرکه در ۴ جزء آب.

از پارابن، سولفات و سیلیکون در محصولات شست وشوی مو پرهیز کنید، زیرا باعث ایجاد شورهٔ بیشتر می‌شوند.

اگر مشکل، آب سخت است، از شامپوی ضد شوره برای از بین بردن شوره سرایجاد شده استفاده کنید.

اگر از شامپو و نرم‌کننده برای موهایتان استفاده می‌کنید، چه موهایتان چرب، خشک، فر یا صاف باشد، باید برای مدت زیادی استفاده شوند. اگر به هر دلیلی نیاز به تغییر شامپو دارید، کاملاً آن را عوض کنید. در غیر این صورت تغییر شامپو یا نرم کننده کاملاً به خودتان و سطح مراقبت از موهایتان بستگی دارد.

راه حل های برطرف کردن شوره سر

با همه مشکلاتی که محصولات شوینده سر ایجاد می‌کنند، ممکن است وسوسه شوید که همه چیز را دور بیندازید و به جنبش No-Poo بپیوندید. نه به شامپو، نه به نرم‌کننده و نه به محصولات مشابه دیگر! فقط گاهی شست و شو با سرکه. بسیاری از مردم بیان کردند که موهایشان را بعد از دور انداختن محصولات دیگر، دوست دارند ولی اگر هنوز برای پیوستن به حرکت “No-Poo” آماده نیستید، سعی کنید موهایتان را کمتر مثلاً یکبار یا دوبار در هفته با شامپو و نرم‌کننده قبلیتان بشویید. این می‌تواند به اندازهٔ کافی، بدون حذف کامل شامپو به خصوص برای موهای مرده، خشک و بسیار فر تفاوت ایجاد کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.