استراتژی کسب و کار زندگی عمومی مدیریت و موفقیت در کسب و کار کسب و کار اینترنتی

با این ۵ روش بهتر برنامه ریزی کنید و از زمان بیشتر لذت ببرید!

5 راه برای بهبود لیست انجام کارها

اگر شما در زندگی روزمره از لیست انجام کار استفاده می کنید از این استراتژی های هوشمندانه استفاده کنید تا آن را بهبود بخشید.

لیست انجام کارها باید بخش مهمی از استراتژی بهره‌وری روزانه صاحبان بیزینس های کوچک باشد. این لیست نه تنها در نظارت بر امور به شما کمک می‌کند بلکه به شما کمک می‌کنند باانگیزه بمانید و در مسیر قدم بردارید. همان طور که از اسمش پیداست باید: یک وظیفه را بنویسید و بعد آن را انجام دهید. اما یک لیست انجام کار می تواند به آسانی به مسیر اشتباهی برود و خسته کننده شود. در اینجا پنج راه سریع برای شما آورده‌ایم تا بهترین نتیجه را از لیست انجام کارها بگیرید:

 ۱- یک اپلیکیشن دانلود کنید

خبر بد برای دوست‌داران کاغذ و خودکار: امروزه اپلیکیشن ها بهترین راه برای مدیریت لیست انجام کارها هستند. آنها قادرند کارهایی بیشتر و به شیوه بهتری را انجام دهند. این اپلیکیشن ها اضافه کردن کار جدید به لیست را سریع تر و آسان تر می کنند. همچنین به شما یادآوری می کنند و در عین حال می توانند برای بهبود لیست تان دسته بندی های مختلفی ارائه دهند. در حال حاضر من از Any.Do استفاده می کنم. اپلیکیشن های مشابه زیادی وجود دارند. بنابراین کافی است کمی جستجو و تست کنید تا اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا و از آن استفاده کنید.

۲- دقیق باشید

ننویسید: “ایمیل فرستادن به مشتریان” بلکه به جای آن بنویسید: “ایمیل فرستادن به سه مشتری” یا ” ایمیل فرستادن به باب، مری و تد”. در نهایت چه موقعی قرار است واقعا کار ” ایمیل فرستادن برای مشتریان” تمام شود؟ این کار پایان ناپذیری است. پس برای خودتان اهداف دقیق و مشخص تعیین کنید. این کار شما را برای انجام کار مصمم‌تر می کند. در عین حال موقع خط زدن یکی از کارها از لیست حس بهتری خواهید داشت.

با این 5 روش بهتر برنامه ریزی کنید و از زمان بیشتر لذت ببرید!

۳- واقع بین باشید

شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید بنابراین کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. این حالت ممکن است شما را متمایل کند تا فراتر از کارهایی را که می توانید انجام دهید در لیست تان بیاروید. این کار را نکنید. با خودتان رو راست باشید چون چیزی که “می‌خواهید” انجام دهید با چیزی که واقعا “می‌توانید” انجام دهید متفاوت هستند. در ضمن شما فقط یک نفر هستید. فراموش نکنید لیست انجام کارها تا زمانی که بهره‌وری داشته باشد یک ابزار انگیزشی است. هیچ چیز ناامید کننده تر از دیدن ۲۰کار انجام نشده در آخر روز در لیست کارتان نیست. اینگونه حس می کنید به خوبی کار نکرده اید و روحیه تان تضعیف شود. لیست هایی را بنویسید که مطمئن باشید می توانید انجام دهید نه لیست هایی که ممکن است موجب سرخوردگی شما شود.

۴- کارها را اولویت بندی کنید

بیشتر ما نمی توانیم همان لحظه ی اول لیستی به ترتیب اولویت بنویسیم. معمولا کارها به طور رندوم به ذهن شما می رسد. این به معنای این نیست که باید لیست تان را به طور رندوم بنویسید. لیست انجام کارها هیچ وقت نباید رندوم نوشته شده باشد. اگر اینطور باشد، به سرعت تبدیل به یک لیست گمراه کننده می شود. باید به طور مداوم لیست تان را بررسی کنید و متوجه شوید چه کاری را باید انجام دهید. همیشه لیست تان را از بالا به پایین و به ترتیب اولویت بنویسید تا همیشه بدانید وظیفه ی بعدی‌تان چیست. (اینجا همان جایی است که اپلیکیشن ها بسیار کارآمد می شوند.)

۵- از دستاوردهای خود تقدیر کنید

وقتی به پایان روز رسیدید دقایقی را برای تمام کارهایی که انجام دادید و از لیست کارهایتان حذف شده قدردانی کنید. با لیست انجام کار به آسانی می دانید که بعد از کار فعلی تان چه کاری انجام دهید. اما مهم است که از خودتان برای کارهایی که تا به الان انجام داده اید تقدیر کنید. وقتی روزتان رو به پایان است و می خواهید کامپیوترتان را خاموش کنید یک بار دیگر به لیست انجام کارهایتان نگاه کنید. نگاهی به همه ی کارهایی که انجام داده اید بیندازید. حس خوبی دارد، نه؟

مطالب مرتبط

دارویی که روند زوال حافظه را معکوس می‌کند!

hanimn

سرمایه در گردش کسب و کار و آنچه باید درباره سودآوری بدانید

soheila1992

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

چرا رهبران حسابگر بهترند و چطور می‌شود یکی از آن‌ها بود؟

فرشاد سعیدی

۳۶ تصویر جذاب از کلیسای نتردام پاریس در طول تاریخ تا روز آتش‌سوزی

عباس رهامی

سخنرانی و فن بیان: چرا استفاده از “آه” و “اوم” حین صحبت خوب است؟

فرشاد سعیدی

تقویت حافظه: برای تقویت حافظه حرف بزنید!

عباس رهامی

اضافه شدن ویژگی‌های ویز به گوگل مپس

عباس رهامی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

تماشای همزمان ویدیو اینستاگرام با دوستان

عباس رهامی

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

برای جذب مشتری باید استراتژی داشته باشید

عباس رهامی

دیدگاه شما چیست؟