سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
روکیدا
استراتژی کسب و کار زندگی عمومی مدیریت و موفقیت در کسب و کار کسب و کار اینترنتی

با این ۵ روش بهتر برنامه ریزی کنید و از زمان بیشتر لذت ببرید!

5 راه برای بهبود لیست انجام کارها
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۳ دقیقه.

اگر شما در زندگی روزمره از لیست انجام کار استفاده می‌کنید از این استراتژی‌های هوشمندانه استفاده کنید تا آن را بهبود بخشید.

لیست انجام کارها باید بخش مهمی از استراتژی بهره‌وری روزانه صاحبان بیزینس‌های کوچک باشد. این لیست نه تنها در نظارت بر امور به شما کمک می‌کند بلکه به شما کمک می‌کنند باانگیزه بمانید و در مسیر قدم بردارید. همان طور که از اسمش پیداست باید: یک وظیفه را بنویسید و بعد آن را انجام دهید. اما یک لیست انجام کار می‌تواند به آسانی به مسیر اشتباهی برود و خسته کننده شود. در اینجا پنج راه سریع برای شما آورده‌ایم تا بهترین نتیجه را از لیست انجام کارها بگیرید:

 ۱- یک اپلیکیشن دانلود کنید

خبر بد برای دوست‌داران کاغذ و خودکار: امروزه اپلیکیشن‌ها بهترین راه برای مدیریت لیست انجام کارها هستند. آنها قادرند کارهایی بیشتر و به شیوه بهتری را انجام دهند. این اپلیکیشن‌ها اضافه کردن کار جدید به لیست را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کنند. همچنین به شما یادآوری می‌کنند و در عین حال می‌توانند برای بهبود لیست تان دسته بندی‌های مختلفی ارائه دهند. در حال حاضر من از Any.Do استفاده می‌کنم. اپلیکیشن‌های مشابه زیادی وجود دارند. بنابراین کافی است کمی جستجو و تست کنید تا اپلیکیشن مورد نظر خود را پیدا و از آن استفاده کنید.

۲- دقیق باشید

ننویسید: “ایمیل فرستادن به مشتریان” بلکه به جای آن بنویسید: “ایمیل فرستادن به سه مشتری” یا ” ایمیل فرستادن به باب، مری و تد”. در نهایت چه موقعی قرار است واقعا کار ” ایمیل فرستادن برای مشتریان” تمام شود؟ این کار پایان ناپذیری است. پس برای خودتان اهداف دقیق و مشخص تعیین کنید. این کار شما را برای انجام کار مصمم‌تر می‌کند. در عین حال موقع خط زدن یکی از کارها از لیست حس بهتری خواهید داشت.

با این 5 روش بهتر برنامه ریزی کنید و از زمان بیشتر لذت ببرید!

۳- واقع بین باشید

شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید بنابراین کارهای زیادی برای انجام دادن دارید. این حالت ممکن است شما را متمایل کند تا فراتر از کارهایی را که می‌توانید انجام دهید در لیست تان بیاروید. این کار را نکنید. با خودتان رو راست باشید چون چیزی که “می‌خواهید” انجام دهید با چیزی که واقعا “می‌توانید” انجام دهید متفاوت هستند. در ضمن شما فقط یک نفر هستید. فراموش نکنید لیست انجام کارها تا زمانی که بهره‌وری داشته باشد یک ابزار انگیزشی است. هیچ چیز ناامید کننده‌تر از دیدن ۲۰کار انجام نشده در آخر روز در لیست کارتان نیست. اینگونه حس می‌کنید به خوبی کار نکرده‌اید و روحیه تان تضعیف شود. لیست‌هایی را بنویسید که مطمئن باشید می‌توانید انجام دهید نه لیست‌هایی که ممکن است موجب سرخوردگی شما شود.

۴- کارها را اولویت بندی کنید

بیشتر ما نمی‌توانیم همان لحظه‌ی اول لیستی به ترتیب اولویت بنویسیم. معمولا کارها به طور رندوم به ذهن شما می‌رسد. این به معنای این نیست که باید لیست تان را به طور رندوم بنویسید. لیست انجام کارها هیچ وقت نباید رندوم نوشته شده باشد. اگر اینطور باشد، به سرعت تبدیل به یک لیست گمراه کننده می‌شود. باید به طور مداوم لیست تان را بررسی کنید و متوجه شوید چه کاری را باید انجام دهید. همیشه لیست تان را از بالا به پایین و به ترتیب اولویت بنویسید تا همیشه بدانید وظیفه‌ی بعدی‌تان چیست. (اینجا همان جایی است که اپلیکیشن‌ها بسیار کارآمد می‌شوند.)

۵- از دستاوردهای خود تقدیر کنید

وقتی به پایان روز رسیدید دقایقی را برای تمام کارهایی که انجام دادید و از لیست کارهایتان حذف شده قدردانی کنید. با لیست انجام کار به آسانی می‌دانید که بعد از کار فعلی تان چه کاری انجام دهید. اما مهم است که از خودتان برای کارهایی که تا به الان انجام داده‌اید تقدیر کنید. وقتی روزتان رو به پایان است و می‌خواهید کامپیوترتان را خاموش کنید یک بار دیگر به لیست انجام کارهایتان نگاه کنید. نگاهی به همه‌ی کارهایی که انجام داده‌اید بیندازید. حس خوبی دارد، نه؟

مطالب مرتبط با همین موضوع:

با این ۷ راهکار موفق در فروشگاه اینترنتی خود فروش شگفت انگیزی داشته باشید

فاطمه غفاری

آیا به دنبال خوشبختی و افزایش شادی خود در کمترین زمان هستید؟

زهرا چنگیز

افزایش بازدید سایت و افزایش فروش با استفاده از راهکارهای حرفه‌ای

designer1

هفت دلیل علمی که نشان می دهد قهوه برای شما فوق العاده مفید است

آرمان شریعتی

تغییر مسیر رانندگی در لحظه آخر آزاردهنده است اما حق با آن ها است!

arashk68

چرا مردم به ربات‌های چت می‌گویند متشکرم؟!

فاطمه نوروزی

آنافیلاکسی: چرا برخی افراد به ورزش حساسیت و آلرژی دارند؟

فاطمه نوروزی

با این ۱۹ نکته علمی زندگی فوق العاده لذتبخشی داشته باشید

فاطمه غفاری

چطور این عادت‌های بد زندگی فریلنسری شما را نابود می‌کنند؟

hanimn

در آغاز کسب و کار، این هزینه‌ها هیچگاه پشیمانتان نمی‌کنند

فاطمه غفاری

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

soheila1992

۷ تغییر که عاشق شدن بر روی جسم و روان شما ایجاد می کند!

الف

دیدگاه ارزشمند شما درباره این مطلب چیست؟