رتبه بندی شخصیت های فیلم جدید جنگ ستارگان “راگ وان”

اولین فیلم مستقل جنگ ستارگان با نام راگ وان (Rogue One: A Star Wars Story) بالاخره به اکران در آمده و اکنون زمان آن رسیده که فیلم در کلیه زمینه ها شامل منابع مورد استفاده در ساخت فیلم مثل سری های گذشته فیلم، رمان ها و سریال های تلوزیونی مورد بررسی قرار گیرد. پس از این بررسی نوبت به بررسی شخصیت های داخل فیلم میرسد که شامل شخصیت های جدید داستان و  نقش اصلی Jun Erso (نقش آفرین:Felicity Jones) و همچنین شخصیت هایی که توسط جلوه های ویژه CGI خلق شده اند می رسد. در این قسمت به بررسی شخصیت های فیلم رتبه بندی آنها از بدترین به بهترین می پردازیم:

 1. سناتور واسپر، جبل و پاملو

وقتی اعضای سنای سلطنتی میتوجه می شوند که امپراطوری یک ستاره جهت از بین بردن سیاره ها ساخته است، تنها صدای بلند این سه شخصیت است که در سالن به بلندی شنیده می شوند که میگویند شورشیان باید فرارکنند و پنهان شوند. اما Jyn و هم تیمی هایش نقشه های دیگری دارند برایشان دارند.

 1. ژنرال دودنا

گرچه به صورت برجسته دودنا در فیلم “Star Wars: A New Hope” همواره در پس زمینه فیلم ظاهر شده ولی کارگردان فیلم Gareth Edwaeds این این شخصیت به عنوان پیوندی به فیلم اصلی “Star Wars” استفاده کرده است.

 1. سا گررا

گرچه شخصیت سا گررا “Saw Gerrera” بسیار کم در این فیلم نمایان شده ولی با قضاوت بر روی همین سکانس های کم تعداد میتوان فهمید که سکانس های حضور او موجب کم ضعیف شدن فیلم شده است.

 1. لایرا ارسو

لایرا “Lyra” مادر جین “Jyn” شخصیت اصلی فیم است که نگین Kyber خود رابه او می دهد. این گردنبند نه تنها همواره همراه او خواهد بود بلکه دلگرمی او جهت مبارزه علیه ستاره مرگ “Death Star” می شود. کمی بعد از اینکه گردنبند را به او می دهد لایرا توسط سربازان مرگ “Death Troops” مورد شلیک قرار میگیرد و کشته می شود.

 1. ژنرال دراون

ژنرال دراون “Draven” کسی است که Jyn را از کمپ کارگری ای که در ابتدای فیلم در آنجا گرفتار است بیرون آورده و فراری میدهد. او زمانی که به Jym  فرمان میدهند تا نقشه های ستاره مرگ “Death Star” را بدزدند نیز حضور دارد.

 1. پرنسس لیا

شخصیت پرنسس لیا “Leia” جزء دو شخصیت انسانی است که در این فیلم توسط جلوه های ویژه CGI آفریده شده اند و از اینکار برای پیوند فیلم به نسخه جنگ ستارگان ساخته سال ۱۹۷۷ استفاده شده است.

 1. مون متما

در “Rogue One” شخصیت مون “Mon” در روزگاران قدیم رهبر شورشیان در زمان جنگ های تمدن های کهکشانی بوده است. هنرپیشه این نقش “Genevieve O’Reilly” مسی است که در فیلم جنگ ستارگان: انتقام سیت “Star Wars: Revenge of the Sith” نقش شخصیت استوار و آرامی را ایفا میکند.

 1. روبات های C-3PO و R2-D2

این دو ربات نیز فیلم را به سری “A New Hope” متصل میکند گرچه بهتر بود اگر سکانس آن ها در حالی که در سفینه Liea بودند نشان داده میشد.

 1. موروف

سکانس حضور این موجود آنقدر کوتاه است که کافی است در حد یک پلک زدن او را نبینید. این سرباز مزدور در گروه شورشی سا گررا فعالیت میکند او از آن دسته شخصیت ها است که میخواهید راجع به او بیشتر بدانید!

 1. بیل ارگانا

“Jimmy Smits” نقش این سناتور بخش آلدران را بازی میکند. او کسی است که در فیلم های قبلی Leia را پس از به دنیا آمدن با خود میبرد. او با نزدیک نگه داشتن خود به مون متما نقش خود را در کمک به شورشیان ایفا میکند و به او پیشنهاد میدهد که برای کمک با Obi-Wan Kenobi تماس برقرار کند.

 1. پوندا بابا و دکتر کورنلیوس اوازان

دو مرد تحت تعقیب که در فیلم “A New Hope” با یک بچه روستایی به اشتباه در می افتند و در “Rogue One” با Jyn به کشمکش می افتند ولی شانس آوردند که او مشغول نابود کردن امپراطوری است و وقط کلنجار رفتن با آن دو را ندارد.

 1. بیستان (میمون فضایی)

متأسفانه با وجود اینکه Bistan از موجودات جدیدی بود که در جشن اول سال گرامیداشت جنگ ستارگان معرفی شد ولی در این فیلم نقش زیادی ایفا نمیکند.

 1. ویتیف سایوبی

ویتیف نیز یکی دیگر از اعضای گروه شورشی سا گررا است و نقش مهمی در سکانسی که به تانک های امپراطوری حمله میشود ایفا میکد.

 1. ژنرال مریک

فرمانده اسکادران هوایی آبی جنگنده های X-Wing که در انتهای فیلم ظاهر می شوند.

 1. پاو

وقتی Jyn نیاز به تشکیل یک تیم جهت حمله مخفیانه به سیاره Scarif در انتهای فیلم را دارد این جنگجوی شورشی اولین کسی بود که داوطلبانه به گروه او ملحق شد. وی از خشمگین ترین جنگجویان در حمله به سیاره بود.

 1. گالن ارسو

او پدر Jyn است که محقق ارشد در ایجاد سلاح Death Star است. او کسی است که از نقص موجود در Death Star به شورشیان اطلاع داد و به آن ها در نابودیش کمک کرد.

 1. فرمانده قرمز و طلایی در “A New Hope”

یکی از سورپرایز های فیلم جدید حضور این دو فرمانده است. که برای حمله شگفت انگیزشان به Death Star معروف هستند. در فیلم جدید دو سکانس که از این دو در فیلم قبلی جای داده نشده بود استفاده شد.

 1. گند موف تارکین

این شخصیت نیز مانند پرنسس لیا با استفاده از تصویر سازی کامپیوتری CGI آورده شده است. دیدن مجدد این شخصیت شوک برانگیز است در حالی که شخصیتی که این نقش را بازی کرد در سال ۱۹۹۴ فوت کرده!

۱۲. مردی که در قلعه دارت ودر بود

او تنها در قسمت کوتاهی در فیلم ظاهر می شود ولی شخصیت توجه برانگیزی داشد و بسیار ترسناک است به طولی که میخواید او را بشناسید!

۱۱. ادمیرال رادوس

فرمانده اسکادران شورشی که علیه امپراطوری دیدن او در فیلم بسیار لذت بخش است.

 1. بودی روک

بازیگر این نقش “Riz Ahmed” شخصیتی جدید در این فیم است که از گالن ارسو پیامی برای شورشیان می آورد.

 1. سربازان مرگ

این یکی از جذابترین و پرطرفدار ترین بخش های فیلم جنگ ستارگان : راگ وان است که مانند آن وجود نخواهد داشت. سربازان مرگ Death Troopers بزرگترین اتفاق فیلم هستند.

 1. ادریو

کارکتری که هیچوقت به اندازه کافی در فیلم نمایش داده نمیشود. خلبانی از گروه شورشیان سا گررا.

 1. بیز مالباس

یک قاتلی که به صورت آزادانه کار میکند و اولین با او را با شریکش Chirrut Imwe دیدیم. بازیگر این نقش “Wein Jiang” است.

 1. اورسون کرنیک

او یکی از شرورترین شخصیت های فیلم است که نقش آن را “Ben Mendelsohn” ایفا میکند.

 1. کاسین اندور

یک سرباز شورشی که کارش جمع آوری اطلاعات در خصوص تشکیل ستاره مرگ Death Star بود و با Jyn در انجام مأموریتش همراه می شود.

 1. K-2S0

یکی از نقاط قوت فیلم شخصیت این روبات از پیش برنامه ریزی شده جهت حفاظت امپراطوری است.

 1. جین ارسو

دختری که تقریباً کل زندگی خودش را به مبارزه همراه شورشیان علیه امپراطوری پراخته و نهایتا می فهمد هدف اصلی او چیست. نقش او را “Felicity Jones” ایفا میکند که نقش اصلی فیلم را دارد.

 1. دارت ودر

این بسیار دوست داشتنی است که دارت ودر رو در فیلم جدید ببینیم که قطعه اش در همان سیاره ای است که اناکین اسکایواکر در همانجا لورد سیت شد.

 1. چیرت ایموه

از میان تمامی شخصیت های موجود در فیلم جدید او بیشترین تاثیر را بر روی شما هنگام ترک سینما میگذارد. شخصیت نابینایی که از صمیم قلب به Force  ایمان دارد. سکانسی که میخواهد با استفاده از Force در زندان را باز کند بسیار تاثیر گذار و جذاب است.

۵ نظرات
 1. نسترن می گوید

  کارتون حرف نداره

 2. زینب می گوید

  این مطلب خیلی عالی بود

 3. محمد می گوید

  از شما بسیار متشکرم

 4. نادیا می گوید

  روکیدا خیلی عالیه

 5. […] ارتش فضایی و جنگ در فضا شبیه چیست؟ اما احتمالا شبیه جنگ ستارگان نخواهد […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.