تسلا با تولید خودرو الکتریکی اسپورت به آرزوی خود رسید

تسلا در سال ۲۰۰۶ یک طرح ۱۰ ساله تولید خودرو الکتریکی عمومی برای پایان در سال ۲۰۱۶ برای خود طرح ریزی نمود . در سال ۲۰۰۶ نمونه اولیه را ساخت ، در سال ۲۰۰۸ یک خودرو الکتریکی جدید با نام Roadster معرفی نمود که به برد ۳۹۲ کیلومتری به ازای هر مرتبه شارژ رسید و یک گام بسیار بزرگ در حیطه تولید خودروهای الکتریکی به شمار می رفت و قیمتی بالای ۱۰۰ هزار دلار داشت . اما این پایان کار نبود و تسلا اعلام نمود طرح های گسترده تری برای اجرا جهت ارائه خودرو الکتریکی با قابلیت پیمایش مسافت طولانی تر و قیمت معقول تر در دست دارد و اکنون در سال ۲۰۱۶ در انتهای طرح و برنامه ریزی های خودش اعلام نموده که به هدف ده ساله اش دست پیدا نموده است .

این دقت و پیگیری اهداف در برنامه های چند ساله از سوی شخص ایلان ماسک بسیار ستودنی هست ، موردی که در پیرامون خود کمتر ممکن هست آن را ببینیم !

تسلا با تولید خودرو الکتریکی اسپورت به آرزوی خود رسید

در حال حاضر تسلا مدل ۳ را ارائه نموده است، دقیقا همان طرحی که ایلان ماسیک بنیانگذار کمپانی تولید خودرو الکتریکی تسلا از ۱۰ سال پیش در نظر داشت .

مدل جدید خودرو الکتریکی تسلا با نام مدل ۳ دارای بردی حدود ۳۶۰ کیلومتر به ازای هر مرتبه شارژ می باشد و با قیمتی معادل فقط ۳۵۰۰۰ دلار برای فروش عرضه شده است . البته به این قیمت مالیات متناسب با محل فروش افزوده می شود . مشخصاتی که برای طراحی این خودرو و قیمت گذاری های آن در نظر گرفته شده است ، مدل ۳ را به خودرویی بدل می کند که تقریبا همه منتظر آن بودند .

از همین الان کمپانی تسلا با استقبال بسیار خوبی برای فروش خودرو الکتریکی مدل ۳ با بیشتر از ۳۸۳ هزار پیش فروش مواجه شده است . با این وجود همه مشتریان این خودرو برای سواری گرفتن لذت بخش از مدل ۳ می بایست تا سال ۲۰۱۸ صبر کنند . الیته اظهار امیدواری شده که تسلا بتواند سریع تر این خودرو های الکتریکی مدرن را به دست مشتریان برساند .

تسلا با تولید خودرو الکتریکی اسپورت به آرزوی خود رسید

تسلا عنوان نموده که برای این خودرو های الکتریکی در حال تولید باتری های نسل جدید ویژه برای افزایش برد خودروهاست . همینطور سفارش هایی برای این گونه باطری های نسل جدید خودرو الکتریکی برای تولیدات سایر کمپانی ها دریافت نموده است . تسلا از مدل های اولیه این خودرو در حالی که هنوز به تولید انبوه نرسیده در نوادا رونمایی کرد و آن ها را در معرض دید خبرنگاران قرار داد که ممکن است نشان از شتاب تسلا برای معرفی خودش به عنوان رهبر این حوزه داشته باشد. همچنین تسلا در حال تولید سلول های خورشیدی مدرنی هست که این پروژه از سال ۲۰۱۵ استارت خورده و برای تولید انرژی برق مورد نیاز برای شارژ خودرو ها از خورشید مورد استفاده قرار می گیرند . در صورتی که بتوان سلول های خورشیدی مورد نظر تسلا را که بر روی پشت بام خریداران نصب می شوند ، به بازدهی و راندمان قابل قبولی رساند ، می توان گفت خودرو های الکتریکی با سوخت تقریبا رایگان وارد جاده ها خواهند شد !

تسلا با تولید خودرو الکتریکی اسپورت به آرزوی خود رسید

به هر حال سال ۲۰۱۶ سال پیشرفت همه جانبه کمپانی تسلا هم در عرصه تولید خودروهای الکتریکی و باتری ها  شارژر های خورشیدی خانگی بود . یک پیشرفت تمام عیار که برای رهبری صنعت تولید خودرو الکتریکی ، ابزارهای مهمی را در اختیار تسلا قرار می دهد .

همچنین تسلا عنوان نموده برنامه ویژه ای برای توسعه شارژر های خانگی دارد که نه تنها خودروهای الکتریکی ، بلکه همه ابزارها و گجت ها را بتوان توسط خورشید بی منت شارژ نمود . این ابداعات می تواند سرچشه تحول در استفاده از گجت ها و خودروهای الکتریکی باشد . سال های آینده سال های بهره برداری از انرژی خورشیدی برای خودرو های الکتریکی و گجت ها خواهد بود .

۵ نظرات
 1. معصومه می گوید

  خیلی خوب بود

 2. نازنین می گوید

  خیلی خوب بود

 3. مهدی می گوید

  بسیار عالی

 4. سپهر می گوید

  سپاس بابت انتشار این مطلب

 5. مژگان می گوید

  این مطلب خیلی عالی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.