نگاهی بر دوربین نیکون p1000

نیکون با ارائه دوربین جدید جمع و جور و بالاترین کیفیت زوم را در جهان دارد.

Nikon-p1000

نیکون p1000 دارای لنزی با قابلیت زوم ۱۲۵X است. در دنیای عکاسی نکاتی به شما پیشنهاد می‌شود “zoom with your feet”به معنی یا کمی جلوتر برو یا کمی عقبت بیا که فاصله از سوژه با زوم دوربین بهترین ترکیب و وضوح را داشته باشد. اما این مساله درباره‌ی نیکونCoolpix P1000 صدق نمی‌کند.

جدیدترین دوربین کامپکت نیکون دارای یک لنز با بالاترین نسبت زوم در جهان است، در معادل ۲۴-۳۰۰۰ میلی متر، قادر به زوم اپتیکال برابر باX 125 است. P1000 پیرو و جانشین P900 است، که در حال حاضر نوآوری جدیدی با لنزی با زوم x83 ارائه داده است. لنز P1000 تنها تا f / 8 در انتهای پایه در مقایسه با f / 6.5 در P900 باز می‌شود، اما ممکن است این تغییر برای رسیدن به حداکثر فاصله کانونی ارزشش را داشته باشد، در هر صورت باید از سه پایه استفاده کنید.

Nikon-p1000
Nikon-p1000

ویژگی‌های لنز p1000

هر دو لنز دوربین با f /2.8 شروع می‌شوند و با یک سنسور ۱۶ مگاپیکسلی ۱/۲.۳ اینچ کوچک جفت می‌شوند. بدیهی است کهP1000  برای مکانهایی با زوم شدید طراحی شده است مانند عکاسی طبیعت و فضایی و از این جهت، تنظیماتی برای مشاهده پرنده‌ها و عکاسی از ماه را بر روی mode dial اختصاص داده است. دوربین می‌تواند فیلم ۴k با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه فیلمبرداری کند، دارای منظره یاب الکترونیکی OLED است، از ضبط عکس RAW پشتیبانی می‌کند و با سیستم انتقال تصویر بلوتوث SnapBridge نیکون کار می‌کند.

وزن آن ۳.۱ پوند معادل ۱.۴ کیلوگرم است، بنابراین احتمالا چیزی نیست که شما به طور معمول در گردن خود قرار دهید. نیکون P1000 را با قیمت ۹۹۹ دلار بفروش میرسد که برای یک سوپر زوم بسیار زیاد است. اما ، این فوق العاده‌ترین و بالاترین زوم تا به حال است.

منبع:   theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.