روکیدا
نجوم، هوا و فضا دانش و فناوری

ناسا اسامی فضانوردان اولین سفر فضایی تجاری به پایگاه فضایی بین‌المللی را اعلام کرد

NASA-CREW

ناسا اسامی فضانوردانی که توسط یک فضاپیمای تجاری ساخت آمریکا به پایگاه فضایی بین‌المللی  پرواز خواهند کرد را منتشر کرد.

NASA-SPACECRAFT
NASA-SPACECRAFT

گروه توسط یک موشک که توسط ناسا و شرکای تجاری خود یعنی بوئینگ و اسپیس ایکس است، به فضا خواهد رفت. امروز، آمریکا در رویای یک دستیابی بزرگتر در فضا است. جیم بریدنستین از مدیران ناسا در این باره می‌گوید:

” خبر اعلام شده امروز باعث بیشتر‌ شدن توجهات به آمریکا شده و مارا به قویترین ملت در فضا تبدیل می‌کند”.

۹ فضانورد به عنوان خدمه اولین پرواز بوئینگ CST-100  استارلاینر و اسپیس ایکس کرو دراگون، انتخاب شده‌اند.

به گفته مارک گیر، مدیر مرکز فضا جانسون در هیوستن:” مردان و زنانی که برای این پرواز انخاب شده‌اند، طلایه‌دار  شروع دورانی جدید برای فضانوردی‌های انسان خواهند بود”.

بعد از اینکه هر کمپانی تست‌های مربوط به گروه پرواز خود را به اتمام رساند. ناسا فضاپیما و سیستم را در جهت انجام عملیات و پرواز  به پایگاه فضایی، برای خدمه آماده خواهد کرد.

در طول ۱۸ سالی که ناسا در فضا حضور دارد، آژانس فضایی تحقیقاتی در زمینه‌های زیست شناسی، زیست فناوری، فیزیک و علوم فضایی انجام داده است که با هزاران نتیجه در زمینه تکنولوژی  همراه شده است.

به گفته ناسا، به کمک  قابلیت‌های جدید بوئینگ و اسپیس ایکس در زمینه پرواز‌های فضایی، هفت فضانورد در ایستگاه فضایی باقی می‌مانند که به تحقیقات علمی و پژوهش‌ها در زمینه شناسایی و کاهش چالش‌ها در سفر‌های فضایی بلند مدت بپردازند.

در ادامه به معرفی فضانوردان این ماموریت خواهیم پرداخت.

فضانوردان استارلاینر

Eric-Boe
Eric-Boe

اریک بو: زاده میامی و بزرگ شده آتلانتا. او از نیرو هوایی با درجه‌سرهنگی به عنوان خلبان جنگی و خلبان آزمایشی، به ناسا ملحق شد. بو برای اولین بار در سال دوهزار به عنوان فضانورد انتخاب شده و  هدایت شاتل فضایی اندیور را بر عهده گرفت. بو همچنین در آخرین پرواز شاتل قبل از تعطیلی پروژه حضور داشت.

Christopher-Ferguson
Christopher-Ferguson

کریستوفر فرگوسن: کاپیتان بازنشسته نیرو دریایی که از فیلادلفیا ملحق شده است. فرگوسن هدایت شاتل فضایی اتلانتیس و کنترل شاتل اندیور را بر عهده داشت. فرگوسن در آخرین پرواز فضایی خود در شاتل اتلانسیس حضور داشت.

 نیکا آناپو مان:  سرهنگ دوم نیروی دریایی، یک خلبان آزمایشی با بیش از ۲۵ هزار ساعت تجربه پرواز در بیش از ۲۵ پرواز، او در سال ۲۰۰۳ به عنوان فضانورد انتخاب شده و پرواز آزمایشی با بوئینگ، اولین تجربه پرواز فضایی او خواهد بود.

Nicole-Aunapu-Mann
Nicole-Aunapu-Mann

بر اساس ناسا ؛استارلاینر بر روی موشک اتلس وی، در مجموعه پرتاب فضایی ۴۱ در محل پرتاب پایگاه نیروی هوایی، در فلوریدا  پرتاب خواهد شد.

The-Starliner
The-Starliner

 

 فضانوردان کرو دراگون

Robert-Behnken
Robert-Behnken

        رابرت بنکن:‌رابرت بنکن که اهل میسوری است، در زمینه مهندسی مدرک دکتری دارد،  یک مهندس خلبان آزمایشی و سرهنگ نیرو هوایی است. بنکن در سال ۲۰۰۰ به نیرو‌های فضانورد ملحق شد و  دوبار با فضاپیما اندیور پرواز کرده است. همچنین وی ۶ بار، مجموعا ۲۷ ساعت، به سطح فضا سفر کرده است.

Douglas-Hurley
Douglas-Hurley

داگلاس هارلی: ‌هارلی قبل از پیوستن به ناسا در سال ۲۰۰۰، به نیرو دریایی ملحق شد و به عنوان خلبان آزمایشی خدمت کرده است؛ خلبان هردو شاتل فضایی اندیور و آتلانتیس، که اهل آپالاچین نیویورک است.

کرو دراگون بر روی موشک فالکون۹، در مجموعه پرتاب ۳۹آ در مرکز فضایی کندی در فلوریدا، پرتاب خواهد شد.

Crew-Dragon
Crew-Dragon

فضانوردان استارلاینر که اولین ماموریت خود را تجربه می‌کنند

Josh-Cassada
Josh-Cassada

جاش کزدا: جاش کزدا یک فرمانده و خلبان آزمایشی اهل مینسوتا با تجربه بیش از ۳۵۰۰ ساعت پرواز، در بیش از ۴۰ پرواز هوایی است. او در سال ۲۰۱۳ به عنوان فضا نورد انتخاب شد. ماموریت استارلاینر اولین تجربه پرواز فضایی وی خواهد بود.

Sunita-Williams
Sunita-Williams

سونیتا ویلیامز: خلبان آزمایشی نیرو دریایی اهل ماساچوست که  قبل ازبازنشستگی خلبان نیروی دریایی اوهایو بوده است. وی در سال ۱۹۹۸ به عنوان فضانورد انتخاب شده و ۳۲۲ روز را در پایگاه فضایی بین‌المللی  سپری کرده است. ویلیامز تجربه اداره پایگاه فضایی و هفت بار  حضور بر سطح فضا را دارد.

فضانوردان کرو دراگون که اولین ماموریت خود را تجربه می‌کنند

Victor-Glover
Victor-Glover

ویکتور گلور:  فرمانده، خلبان و خلبان آزمایشی که در پامونا کالیفرنیا متولد شده است.  وی تجربه بیش از ۳۰۰۰ ساعت پرواز در بیش از ۴۰ پرواز مختلف را دارد.

با ۲۴ ماموریت جنگی و ۴۰۰ فرود موفق، گلور در سال ۲۰۱۳ به عنوان فضانورد انتخاب شده و اولین پرواز فضایی خود را در کرو دراگون انجام خواهد داد.

Michael-Hopkins
Michael-Hopkins

        ریچارد هوپکینز: یک پسر کشاورز که در نزدیکی ریچلند میسوری بزرگ شده است. هوپکیز قبل از اینکه در سال ۲۰۰۹ توسط ناسا به عنوان فضانورد انتخاب شود یک مهندس پرواز آزمایشی بوده است.  همچنین، وی ۱۶۶ روز درپایگاه فضایی بین‌المللی  سپری کرده است و دوبار در سطح فضا بوده است.

منبع: techcrunch

مطالب مرتبط

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

فناوری nfc در گوشی موبایل چیست؟ پاسخ به ۶ سوال مهم

محمد امین نعمتی

AMD در برابر اینتل: کدام چیپ‌ساز عملکرد بهتری در سال ۲۰۲۰ ارائه داده است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟