پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت کامل

مارک فولشام ( Mark Foulsham ) مدیر ارشد دیجیتال اسکوپ ( scope ) در حال بررسی این است که آیا تکنولوژی نقشی تعیین کننده در هدف مراکز خیریه که هدف ان بررسی فرصت های انسان های معلول با انسان های عادی است دارد یا خیر.
فولشام بعد از یک دهه در بیمه ی تخصصی سوختگی به عنوان گروه CIO در ماه سپتامبر وارد اسکوپ شد .
او گفت : من واقعا تمایل دارم که مشتری های ما بدانند که ما با آنها در ارتباطیم. من از سازمان می‌خواهم که ایده های خلاقانه ی جدید که دارای تحویل فوری و وفق داده شده با نیازمندی های مشتری ها است را ارائه دهد. و میخواهم که مشتری ها قادر باشند تا از محصولات و سرویس هایی که بیشترین مزایا را دارند استفاده نمایند .
در زیر ۵ روشی که او برای تشکیل یک استراتژی دیجیتال کسب و کار با تاثیر بالا را در سال ۲۰۱۷ گفته میبینیم.

پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت در سال 2017
۱- در مورد مردم بیندیشید

فولشام میگوید CDO ها ( شرکت های تعهد بدهی با وثیه ) باید به مشتریان تضمین بدهند که تعهدات طلایه دار کار انها از هنگام عقد قرارداد تا تحویل ان است. او مدیر عاملان ارشد را برای طراحی محصولات و سرویس ها با تعامل مشتری ها تشویق میکند . فولشام اشاره دارد که تا وقتی که یک پروژه در حال انجام است CDO ها باید بر رفتار مشتری ها نظارت داشته باشند.
او میگوید اینکه چطور محصولات و خدمات شما مصرف می‌شود را آنالیز و یک پردازش با تکرار بالا را برنامه ریزی کنید.
فولشام اضافه میکند که CDO ها باید در طول عمر پروژه ها تکنیک های مختلفی را با هم ترکیب کنند مثل بررسی گروه ها در حین مراحل طراحی و مکانیزم فیدبک در هنگام معرفی محصول به بازار .
CDO ها همچنین باید روی این نکته که گستردگی در دو حالت بیزینس داخلی و شرکای خارجی وجود دارد نیز تمرکز کنند. فولشام میگوید خیلی سخت است که به صورت داخلی تیم هایی قوی ساخت و آن ها را به بیزینس های ضربدری تحویل پروژه ترفیع داد به نسبت اینکه به مردم اجازه دهیم تا به صورت وظیفه دار کار کنند . نقش تامین کننده ها هم در این پروسه نباید فراموش شود .
او میگوید شما به شرکای واقعا حرفه ای برای ارسال تبدیلات دیجیتالی نیاز دارید . انها به ما کمک میکنند تا کار های دیجیتالی ما به خوبی وسعت پیدا کنند .

پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت در سال 2017
۲- انعطاف پذیر باشیم

انتخاب یک تکنولوژی مناسب برای کمک به رشد بیزینس، خود عامل موفقیت است . تکنولوژی ابری ، برنامه ها و همکاری ها برای CDO ها ابزار کلیدی هستند ؛ انها همچنین باید مطمئن باشند که خود و سازمانشان به حد کافی زرنگ هستند تا شیوه ی خود را به عنوان نیازمند های کسب و کار اصلاح کنند .
او میگوید استراتژی دیجیتال داشته باشید – اما آمادگی تغییر آن را در یک روز داشته باشید – اگر کارکنان شما میگویندچیزی نیاز به تغییر دارد پس برای تغییر آن انعطاف داشته باشید . این توانایی وابستگی شدیدی با طرز فکر باطنی و محیطی که اطراف شما هستند دارد .
فولشام میگوید اینکه بخواهیم یک کسب و کار دیجیتال را بدون خلاقیت بچرخانیم کاری است غیر ممکن . زرنگی و نو اوری دست به دست میچرخند . برای ایجاد بهترین سرویس های دیجیتال ما احتیاج داریم که تدبیر ها و افراد زیادی را کنار هم جمع کنیم .
این آمیزش ایده های غیر همجنس به شما توانایی پیدا کردن راه حل برای مشکلاتی که با انها رو به رو هستید را میدهد. چیزی که شما دنبال ان هستید تفاوت رقابتی است و فرقی نمیکند که شما یک کسب و کار تجاری دارید یا یک سازمان خیریه .
پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت در سال 2017

۳- در مورد استخراج داده ها سختگیر باشید

فولشام همچنین میگوید در یک سازمان ، داده ها حکم نیروی حیاتی را دارند . او دو عنصر کلیدی برای وارد کردن داده ها در سازمان را پیشنهاد میکند . اول اینکه CDO ها باید بصیرت این که یک داده ی بزرگ چه مزایایی دارد را داشته باشند . دوم اینکه CDO ها باید به خوبی روی امنیت داده ها کار کنند .
شما باید بدانید که سازمان شما چه اطلاعاتی را نگهداری می کند و اینکه شما چگونه با هوشمندی از آنها بهره برداری کنید . به طور مساوی شما باید بدانید کدام نوع از داده ها به سطح حفاظت بیشتر احتیاج دارند پس بنابر این باید سازمان خود را ایمن کنید . خطر حمله ی سایبری همواره رو به افزایش است و اسیب پذیری امنیت نیز همیشه حاضر .
این رویکرد جامع نباید باعث به وجود امدن جدایی استراتیژیکی شود . درون بینی و امنیت دو روی یک سکه اند – این دو عنصر باید به صورت جفتی مدیریت شوند – .

پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت در سال 2017

۴- خدمات محور باشید

بیشتر از طریق تکنولوژی ابری سرویس های خود را سفارش میدهند . فولشام میگوید کار کردن طبق روش تقاضایی یعنی اینکه CDO ها باید در مورد این که چگونه باید ان سرویس ها را خریداری کرده و اینکه تیم های مالی چگونه به صورت داخلی قرار است بحث تکنولوژی ابری را تصفیه کنند تفکر کنند .
شما باید به این فکر کنید که چگونه ان بودجه را تامین کنید. این چنین به نظر میرسد که مدیریت شما در مورد قراردادهای برپایه ی سرویس ، با هماهنگی های سنتی تفاوت دارد و جهت گیری مصممی به سمت مخارج در جریان نسبت به مخارج اصلی دارد .
فولشام میگوید سرویس هایی که مدیران از تکنولوژی ابری خریداری میکنند باید با تجارت پویای کلی منطبق باشند. هر CDO باید مطمئن باشد که سرویس های سازمان انها توانایی انعطاف پذیری در پاسخ به روند کار انها در تجارت خواه انهایی که ماهانه ، به صورت فصلی یا به ندرت تغییر میکنند دارد یا خیر.
اگر شما قصد تهیه ی سرویس ها را به صورت دیجیتال دارید پس باید یکسری کارها را به صورت مختلف انجام دهید . فولشام میگوید یک تجارت خدمات محور این توانایی را دارد تا مطمئن شود که هر عنصر سازمان ملتفت است که مدل های عامل در طول بازه های هزینه ای و ادغام فنی نیاز به تغییر دارند.

پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت در سال 2017

۵- تمرکز برای تولید ارزش

فروشنده ها و متخصصین به طور مساوی در تلاشند تا همه چیز را دیجیتالی کنند. فولشام میگوید که مدیران اجرایی بخاطر خود دیجیتال باید از دیجیتالی شدن دوری کرد. این رویکرد بی ارزش است – شما باید برای ایجاد ارزش و بازگشت سرمایه به زمان توجه داشته باشید.
همان طور که ما در آمار تکنولوژی ابری دیده ایم در نهایت شما به صورت دیجیتالی سرویس ها را در شرایط مختلف تهیه خواهید کرد – که در این پروسه ریسک های نیز وجود دارد خواه در دوره‌ی استفاده از خدمات و محصولات سازمان که بازار ثابتی ندارند خواه اینکه شما توانایی این را داشته باشید که شاخص فرصت‌ها را وقتی که تقاضا زیاد میشود تشخیص دهید.
به عنوان یک حرکت رو به جلو لازم است که به یک تجارت سرویس گرایی که ذهنیت “تغییر” دارد تبدیل شوید ؛ پس همین که یک سازمان شروع به تبدیلات دیجیتالی میکند معنی ارزش تغییر میابد. فولشام با توجه به مسائل پیش روی CDO ها اظهار دارد که در این حالت همانطور که ریسک بالاتر میرود فرصت هم افزایش میابد.
متوجه باشید که شما چگونه در طول زمان قرار است که ارزش تولید کنید. با این رویکرد که آماده‌ی یک شکست سریع باشید اگر که تجارت شما ارزشی را که نیاز دارد تولید نمی‌کند کنار بیایید.

1 نظر
  1. […] کارکنان شما به تماشا نشسته‌اند. آنها نه تنها از حیث استراتژِی کلیدی، بلکه برای تنظیم تن صدای خودشان نیز به شما چشم دارند. […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.