روکیدا
استارتاپ مدیریت و موفقیت در کسب و کار

به ۱۶دلیل شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها فوق العاده سودمند هستند

شگردهای توسعه برندینگ در شبکه‌های اجتماعی

همه‌ی ما یک یا چندبار شنیده‌ایم که شبکه‌های اجتماعی در حال نابودی هستند. برای مثال برخی می‌گویند توئیتر طبق انتظارات رشد نمی‌کند. کسب‌وکارها از فیسبوک راضی نیستند و غیره.

هر چند افرادی که شک دارند همیشه بوده‌اند و سایت‌هایی که ما استفاده می‌کنیم هم مدام تغییر می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی تنها موج‌هایی مقطعی و زودگذر برای کسب‌وکارها نیستند و برای اثبات این موضوع هم اطلاعات وجود دارد.

اخیرا کارشناسان شبکه‌های اجتماعی ششمین گزارش سالیانه‌ی خود در مورد بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرده‌اند و در بخش میزان بازگشت سرمایه در تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نتایج جالب توجهی داشتند. پس اگر دلایلی لازم دارید که به رئیستان اثبات کند شبکه‌های اجتماعی موج‌هایی مقطعی و زودگذر نیستند، بقیه‌ی مطلب را بخوانید.

۱۶دلیل که ثابت می‌کند شبکه‌های اجتماعی تنها یک موج زودگذر نیستند

۱-  ۹۲% بازاریابان معتقدند شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارشان ضروری است. در سال ۲۰۱۳ این میزان ۸۶% بوده است.

۲- ۹۲% از تمام بازاریابان باور دارند کارهایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام داده‌اند، بازخورد بیشتری برای کسب‌وکارشان داشته است.

۳- ۸۰% بازاریاب‌ها اشاره کردند که تلاش‌هایی که در شبکه‌هایاحتماعی کرده‌اند موجب افزایش میزان فروش‌شان شده است.

۴- ۷۲% بازاریاب‌ها برای افزایش مشتریان وفادار از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

۵- ۷۱% از بازاریابان از شبکه‌های اجتماعی برای به دست آوردن اطلاعات و شرایط بازار استفاده می‌کنند.

۶- بیش از نیمی از بازاریابانی که حداقل ۳سال از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، گزارش می‌دهند که این شبکه‌ها به افزایش فروش‌شان کمک کرده است.

۷- ۷۴% از بازاریابانی که بیش از ۴۰ساعت در هفته از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند از طریق این کار به فروش بیشتری دست پیدا کرده‌اند.

۸- ۹۵% از بازاریابانی که حداقل ۶ساعت در هفته از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند اعلام کرده‌اند که فعالیت‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی موجب شده کسب‌وکارشان بیشتر در معرض دید خریداران باشد.به 16دلیل شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها فوق العاده سودمند هستند

۹- بیش از نیمی از بازاریابانی که حداقل یک سال در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته‌اند اذعان می‌کنند که این فعالیت‌شان موجب به دست آوردن شرکای جدیدی شده است.

۱۰- با صرف تنها ۶ساعت در هفته در شبکه‌های اجتماعی، بیش از ۶۶% از بازاریابان افزایش جذب مشتری را مشاهده کرده‌اند.

۱۱- تقریبا نیمی از کسانی که حداقل ۶ساعت در هفته در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته‌اند، کاهش هزینه‌های تبلیغات را گزارش کرده‌اند.

۱۲- بیش از ۵۸% از بازاریابانی که از شبکه‌های اجتماعی برای یک سال یا بیشتر استفاده کرده‌اند رتبه‌ی سایتشان در موتورهای جستجو بهبود یافته است.

۱۳- بیش از نیمی از بازاریابان با حداقل یک سال فعالیت در شبکه‌های اجتماعی موفق به جذب مشتری راغب در بستر این شبکه‌ها شده‌اند.

۱۴- بیش از ۸۴% از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی متوجه شده‌اند که با تنها ۶ساعت فعالیت در زمینه‌ی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، میزان فروش‌شان افزایش یافته است.

۱۵- از میان کسانی که حداقل یک سال تجربه‌ی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی داشتند، ۶۹% یا بیشتر دریافتند که بستر این شبکه‌ها اطلاعات و درک بیشتری از بازار در اختیارشان قرار می‌دهد.

۱۶- از میان کسانی که حداقل یک سال تجربه‌ی فعالیت در شبکه‌های اجتماعی داشتند، ۶۹% متوجه شده‌اند بستر این شبکه‌های اجتماعی برای ایجاد طرفداران وفادار به برندشان بسیار کارآمد است.

منبع: hubspot

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

۱ دیدگاه

روکیدا - در آغاز کسب و کار، این هزینه‌ها هیچگاه پشیمانتان نمی‌کنند چهارشنبه , ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۴ at ۱۸:۱۴

[…] از صاحبان کسب و کارهای جدید، سرمایه گذاری روی رسانه اجتماعی را ضروری تلقی نمی‌کنند زیرا نمی‌دانند چگونه از آن […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟