شرکت هیوندای: اگر میتواند خودرو بسازد، قطعاً میتواند روبات های پوشیدنی نیز بسازد.

اسکلت های روباتیک چیز جدیدی نیستند، شما میتوانید آنها را بپوشید و برای خود یک مردآهنی ولی در رده پایین تری شوید. این روبات شما را قادر خواهد کرد که اجسام سنگینی را بلند کنید که در حالت عادی به ستون فقرات شما صدمه وارد میکنند. مشکل عمده این روبات ها قیمت بالایشان می باشند ولی شرکت هیوندای در صدد است تا قیمت این لباس های روباتیک را کاهش دهد تا نه تنها این امکان بلند کردن و جا به جایی اجسام سنگین را برای اشخاص فراهم کند بلکه افرادی که ناتوانی جسمی رنج میبرند نیز بتوانند با استفاده از آن مجدداً راه بروند.

هفته گذشته در لاس وگاس این شرکت خودروساز در یک نمایشگاه خصوصی از دو نمونه اولیه روبات های خود پرده برداری کرد. مدل H-Wex جهت بلند کردن اجسام سنگین و مدل H-Mex جهت کمک به راه رفتن در افراد با ناتوانی جسمی.

شرکت هیوندای میخواهد اسکلت های روباتیک ارزان بسازد!

در وضعیت کنونی H-Mex مناسب برای افراد با قد بین ۱۶۷ الی ۱۷۷ سانتیمتر می باشد. افرادی که این مدل را تست کردند نیاز به یکسری آموزش کامل قبل از استفاده داشتند. نتیجه این بود که استفاده نکردن از پاهایی که عمری از آنها در راه رفتن استفاده کردید و به کاربرد ماهیچه های روباتیک دستگاه کار بسیار سختی است و نیاز به تمرین بسیار دارد.

زمانی که افراد موفق به تطبیق دادن خود با سیستم کارکرد H-Mex شدند از عصا هایی جهت حفظ تعادل خود استفاده میکردند. جهت حرکت پاها دکمه ای برای جابجایی پای چپ و دکمه دیگری جهت حرکت پای راست تعبیه شده بود. کلید هایی برای نشستن، ایستادن و بالا و پایین رفتن از پله ها نیز بر روی دستگاه وجود داشت. درست مثل این است که برای جا به جا شدن از یک دسته بازی استفاده کنید.

شرکت هیوندای میخواهد اسکلت های روباتیک ارزان بسازد!

با مشاهده نسخه های آزمایشی و رفع شدن اشکالاتی که در این نمونه ها وجود داشت مانند فشردن دکمه اشتباه که موجب نشستن در زمانی که میخواهید راه بروید میشود چشم انداز بسیار خوبی جهت استفاده افراد معلول نمایان میشود.

به گفته Tae Won Lim معاون ارشد مرکز تحقیقات شرکت هیوندای، از دید تجاری تقابل قوی ای میان ساخت روبات های متحرک و خودرو سازی وجود دارد. به زبان دیگر حال که آنها کارخانه های مجهزی دارند چرا از آن برای ساخت روبات های اسکلتی ارزان قیمت استفاده نکنند. تا این زمان حرفی از قیمت این روبات های ارزان قیمت به میان آورده نشده در حالی که شرکت آمادگی کاملی در عرضه این محصولات در بازار را دارد.

شرکت هیوندای میخواهد اسکلت های روباتیک ارزان بسازد!

شرکت هیوندای در حال تلاش جهت دریافت گواهینامه های پزشکی مورد نیاز در کشور کره و ایالات متحده آمریکا برای محصول خود H-Mex در سال ۲۰۱۸  می باشد. پس از دریافت این گواهینامه ها نمونه های آزمایشی خود را در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جهت استفاده بیماران و کارگران برای بررسی عکس العمل آنان به این روبات ها عرضه خواهد کرد.

شرکت هیوندای میخواهد اسکلت های روباتیک ارزان بسازد!

تجربه استفاده از H-Wex که بر روی کمر شما نصب میشود انجام بسیاری از کارها را برایتان آسانتر خواهد کرد. دستگاه مانند فنری بر روی ستون فقرات شما عمل میکند و افرادی که از درد کمر رنج میبردن با استفاده از H-Wex میتوانند کارهای سنگین را به راحتی انجام دهند.

شرکت هیوندای که در حال حاضر برای ساخت خودروهای اقتصادی معروف می باشد ولی در آینده به عنوان شرکتی شناخته خواهد شد که انجام کارهای دستی را راحتتر خواهد کرد و به افراد معلول کمک خواهد کرد که مجدداً راه بروند.

You may also like

۴ comments

مهدی سه شنبه , ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۱

روکیدا خیلی عالیه

Reply
آلا سه شنبه , ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۲

روکیدا خیلی عالیه

Reply
روکیدا - هیوندای ولستر ۲۰۱۹: طراحی فراتر از نسل پیشین پنجشنبه , ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۲

[…] صفحه‌نمایش ۷ اینچی استاندارد اشاره کرد. البته شرکت هیوندای صفحه‌نمایش ۸ اینچی را در لیست آپشن‌های خود قرار […]

Reply
وقتی مینی ربات یوزپلنگ دانشگاه ام آی تی پشتک می‌زند! - روکیدا سه شنبه , ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵

[…] اگر تا حالا به‌اندازه کافی از خلاقیت تیم دست اندر کار ربات‌های حیوان نما سرگرم نشدید، شیرین کاری جدیدشان را نگاه […]

Reply

Leave a Comment