روکیدا
سلامت و تندرستی

چطور سالادهای خوشمزه بخوریم و سالم بمانیم؟

design-salad

خیلی از ما‌ زمانی که یک وعده غذایی بدون عوارض و سالم می‌خواهیم به سراغ سالاد ها می‌رویم. آن‌ها یک راه بسیار خوب برای خوردن چند نوع از سبزیجات کنار هم هستند. اما شکایت‌های زیادی در مورد سالاد شنیده‌ایم: آن‌ها سیر کننده نیستند، خوشمزه نیستند و برای آماده شدن کار زیادی می‌برند.

salad-mistakes
salad-mistakes

در ادامه به چند عادت اشتباه شما در سالاد درست کردن خواهیم پرداخت

خسیس بودن در استفاده از پروتئین. وقتی مردم گله می‌کنند که سالاد‌ها برای سیر کردن آن‌ها کافی نیستند، شاید دلیل آن این باشد که ترکیبات سالاد شما به اندازه کافی قدرتمند نیست. پروتئین یکی از بهترین مواد مغذی‌ای است که شما می‌توانید به سالاد خود اظافه کنید. جوجه کبابی، کنسرو ماهی تن و یا تکه باقی مانده استیک در یخچال همه انتخاب‌های خوبی برای قرار دادن پروتئین در سالاد هستند. اما شما مجبور به استفاده از گوشت نیستید. کینوآ (نوعی گیاه شبیه به برنج که بخاطر دانه خوراکی آن کاشته می‌شود) سرشار از پروتئین است و مانند لوبیا و عدس پخته می‌شود.

پوشش سس‌های کم چرب.  به غیر از اینکه آن‌ها واقعا طعم خوبی ندارند، ترکیبات خوبی را هم شامل نمی‌شوند. تحقیقات نشان داده‌اند که با استفاده از یک لایه پوشش سس کم چرب، شما دیگر جذب ترکیب رنگ‌های سبزیجات نمی‌شوید. بهتر است از سس‌های پر چرب استفاده کنید تا به خوبی با سالاد شما مخلوط شود به آن جلوه زیبایی دهد.

فراموش کردن میوه‌های تازه. بعضی از مردم از میوه‌های خشک شده مانند آلبالو خشک و گیلاس خشک برای دادن طعم و رنگ به سالاد استفاده می‌کنند. اما میوه‌های تازه مانند تکه‌های توت فرنگی و برش‌های سیب هوشمندانه‌تر به نطر می‌رسند. این کار به همان اندازه شیرینی را به همراه دارد اما به دلیل وجود آب در میوه‌های تازه،  باعث می‌شود که سالاد شما با کالری کم‌تر سیر کننده‌تر باشد.

مخلوطش نمی‌کنید. آیا سالاد خود را در ظرف قرار می‌دهید و بعد یک لایه سس بر آن می‌ریزید؟ اگر این کار را می‌کنید در آخر تکه‌هایی از سالاد شما کاملا آغشته به سس می‌شود و تکه‌هایی خشک باقی می‌ماند، که زیاد دلپذیر نیست. با استفاده از ملاقه یا چنگال سالاد خود را بهم  بزنید و آن را به خوبی زیر و رو کنید در این صورت به سس کمتری نیاز دارید اما هر تکه از سالاد شما به خوبی آغشته به سس می‌شود و طعم مطلوبی به خود می‌گیرد.

آن را ناجور درست می‌کنید.  بسیاری از افراد از سالاد‌ها دوری می‌کنند زیرا ظاهر آن را نمی‌پسندند. خب چه کسی حاضر است بعد از یک روز سخت کاری زمان خود را صرف تکه تکه کردن میوه‌ها، پختن دانه‌ها و خرد کردن سبزیجات کند؟ در عوض در طول ۱۵ دقیقه در آخر هفته مواد سالاد خود را برای یک هفته آماده کنید. دانه‌ها را ‌بپذید، سبزیجات را شسته و در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید و سس مورد علاقه خود را درست کرده یا بخرید. با انجام این کار‌ها تنها چند دقیقه زمان می‌برد که یک سالاد خوشمزه و زیبا برای خود درست کنید.

وقتی غذا‌های سالم سریع تهیه شوند، خوشمزه و دلپذیر باشند؛ شانس بیشتری دارند تا در عادت‌های روزانه ما قرار بگیرند.

مطالب مرتبط

رادیکال های آزاد چگونه بر بدن ما اثر می گذارند؟

محمد آقاپور

ویروس ها چگونه عمل می کنند؟

محمد آقاپور

۱۰ دانه مغذی و مفید که باید در رژیم غذایی خود جای دهید

محمد آقاپور

نیمی از ناقلان کرونا ویروس علایمی ندارند!

محمد امین نعمتی

مردم مکزیک از دست آمریکایی‌ها برای پخش ویروس کرونا عصبانی هستند

محمد امین نعمتی

آیا ویتامین C کرونا ویروس را از بین می‌برد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟