با این ۷ قدم صبحگاهی با استرس روزانه خداحافظی کنید!

صبح ها، برای عموم مردم سنگین است. تا جایی که بلند شدن از خواب شیرین واقعا سخت است، مگر اینکه شما یکی از افرادی باشید که به طور طبیعی با انرژی بیش از حد، از رختخواب می پرید. اما خیلی نگران نباشید. راه کارهایی وجود دارند که با انجام دادن آنها می توانید آغاز روز خود را با کاهش استرس روزانه کمی آرامتر و هموارتر بپیمایید. اگر به دنبال دانستن این راهکارها هستید تا انتها با روکیدا همراه باشید.

کاهش استرس روزانه با ۷ اقدام صبحگاهی

در روکیدا تلاش داریم تا جایی که امکان دارد صبحی بدون استرس برای شما خلق کند. ما نمی خواهیم عجالتا به شما بگوییم که باید فردی سحرخیز شوید (اگر چه از نظر علمی ثابت شده که فواید سلامتی زیادی به دست خواهید آورد)، اما این هفت راهکار به شما کمک خواهند کرد تا روز خود را با قدمی استوار و پرانرژی آغاز کنید.

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۱-  لوازم و لباس و هرچیزی را که نیاز دارید، شب قبل آماده کنید

موارد کمتری برای انجام دادن در صبح برای خودتان بگذارید.

پِگی دانکَن­، مربی و کارشناس ارشد بهره‌وری گفته است که شما باید شب قبل، پیش از رفتن به رختخواب، برای صبح خود برنامه ریزی کنید.

او گفت که: «در حالی که حیرت زده اید که چه بپوشید، کجا می خواهید بروید، یا چگونه به آنجا برسید، از خواب بیدار نشوید. از شب قبل کاملا آماده باشید، به طوری که تمام کاری که باید انجام دهید لباس پوشیدن و خوردن صبحانه باشد.»

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۲- آهنگ مورد علاقه خود را برای زنگ ساعت انتخاب نکنید.

موسیقی که واقعا دوست دارید را انتخاب نکنید، چرا که شروع به نفرت از آن خواهید کرد.

نیک داگلاس در لایف هکر نوشت: «هرگز نباید موسیقی مورد علاقه خود را به عنوان زنگ هشدار انتخاب کنید، زیرا زمانی که یک آهنگ زنگ هشدار شما می شود، هر زمان که آن را بشنوید شما را دچار استرس و پریشانی می کند.»

داگلاس توصیه می کند آهنگی را انتخاب کنید که به طور طبیعی شنیدن آن جذاب نیست، بلکه از نوع آزار دهنده است. یا بهتر است که برای بهبود خوابتان، گوشی خود را برای یک ساعت زنگ دار واقعی کنار بگذارید.

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۳- به اندازه کافی زود بیدار شوید تا نیازی به عجله نداشته باشید

سریع از رختخواب پریدن و عجله برای آماده شدن، روش خوبی برای شروع روز نیست.

پر استرس ترین صبح ها، هنگامی است که شما دیر از خواب بیدار شده و باید تلاش کنید که خودتان را به موقع به محل کار برسانید. ساده به نظر می رسد، اما به اندازه کافی زود بیدار شدن می تواند تفاوت زیادی در روال طبیعی روزتان ایجاد کند.

او گفت: «از زمانی که نیاز دارید بر روی صندلی خود باشید، برعکس شمارش کنید. این شما را متوجه خواهد که چه زمان هشداری برای بیرون رفتن نیاز دارید، از جمله دقایقی که شما چرت زده اید.»

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۴- برای استشمام بوی قهوه تازه دم شده بلند شوید

قهوه جوش خود را طوری برنامه ریزی کنید که دقایقی قبل از نیاز به بلند شدن شما، شروع به دم کردن کند.

اگر شما قهوه خور باشید، احتمالا موافقید که هیچ عطری بهتر از رایحه قوری قهوه تازه دم کرده نیست. کاربر رِدیت فیس پانچ یو نوشته است: «قهوه جوش قابل برنامه ریزی، ۱۵ دقیقه قبل از قطع شدن زنگ هشدار شما، تنظیم شود… با این روش شما برای استشمام بوی قهوه داغ بیدار می شوید.»

این عطر وسوسه انگیز، روشی لطیف و ملایم برای بیرون آوردن شما از رختخواب به هنگام صبح است.

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۵- بلافاصله از نگاه کردن به گوشی خود بپرهیزید

خود را در روز رها و آزاد کنید تا استرس روزانه کمتری را تجربه کنید.

برای برخی افراد، مقداری فاصله گرفتن از گوشی های شان می تواند کمک کند تا صبح در یک ذهنیت صحیح قرار بگیرند.

مردیت فاینمن، بنیان گذار FinePoint، به پالایشگاه ۲۹ گفته است: «من تا زمانی که باید دندان هایم را مسواک زده، صبحانه را آماده کرده، و لباس بپوشم، تلفن خود را روشن نمی کنم. این نه تنها بازدهی مرا بیشتر می کند، بلکه یک یادآوری است که من می توانم جداسازی و تفکیک ایجاد کنم.»

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۶- مقداری زمان آرام  در روال زندگی خود در نظر بگیرید

آهنگ درستی برای روز تنظیم کنید تا استرس روزانه کمتری داشته باشید.

مورا توماس، سخنران، مربی و نویسنده در زمینه مدیریت و بهره وری، به INSIDER گفته است که اگر صبح های شما همیشه با عجله همراه باشد، آماده و سرحال بودنتان مشکل می باشد.

او گفت: «این به آن معنی است که به احتمال بیشتری آمادگی نداشته و پریشان هستید، و آنچه را که در روز نیاز دارید نخواهید داشت. شروع کردن با احساس عجله و دستپاچگی می تواند آهنگی با همین احساسات برای روز تنظیم کند. یک روشی که شما می توانید روز را با احساس آشفتگی کمتر و با کمی کنترل بیشتر حواس و تمرکز خود، شروع کنید این است که روال طبیعی داشته باشید که شامل مقداری زمان آرام، مانند مراقبه، مطالعه، تنفس عمیق و یا کشش باشد.»

توماس اضافه کرده است که: «اگر شما روز را با آرامش و کنترل آغاز کنید، آهنگی برای باقیمانده روزتان تنظیم کرده اید، و یا حداقل هنگامی که روزتان مضطرب و آشفته می شود، به دست آوردن دوباره آن را آسان تر می کنید.»

7 اقدام صبحگاهی که باعث کاهش استرس روزانه می شود

۷- قبل از اینکه به محل کار خود بروید، برنامه روزانه تان را بررسی کنید

این کار می تواند کمک کند که شروعی جهشی و بدون استرس روزانه در روز خود داشته باشید.

هنگامی که به خودتان زمان می دهید تا بلند شده و خود را در حالت درست ذهنی قرار دهید، می توانید فکر کردن درمورد کار و سایر مسئولیت هایتان را شروع کنید.

توماس گفته است که قبل از شروع به کار، برای ایجاد یک آغاز جهشی در روز پربار خود، تقویم خود را بررسی کنید. اگر برنامه ملاقات داشته باشید، ۳۰ دقیقه برای مرور موضوع جلسه و هرگونه اطلاعات مربوط به موضوع جلسه، کنار بگذارید. آیا از تاثیر شگفت انگیز دفترچه یادداشت جیبی روی کیفیت زندگی اطلاع دارید؟

۲ نظرات
  1. […] نبودن است؟ عدم معامله زمان با پول؟ یا در کل به معنی نگرانی نداشتن درباره امور مالی […]

  2. […] برای بهبود سیستم ایمنی بدن. به من کمک می‌کند خودم را از چالش‌های روزانه رهبری یک شرکت دور کنم و روی تصویر بزرگتر تمرکز کنم. دویدن به من کمک […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.