باخودرو استون مارتین DBS سوپرلجرا آشنا شوید، ستاره ای جدید در آسمان بریتانیا

احتمالا تا زمانی که خودروی والکری وارد بازار شود، پرچمدار استون مارتین ماشینی خواهد بود که هفته گذشته معرفی شده. DBS Superleggera خودرویی است که می تواند کلاس کاری استون مارتین را از سطحی که در آن قرار دارد هم ارتقا دهد. ماشینی با پیشرانه قدرتمند و عظیم V12 که ۷۱۵ اسب بخار نیرو تولید می کند و به راحتی تنه به تنه لامبورگینی ها می زند. حتی قیمت ۲۲۵ هزار پوندی این ماشین هم بالاتر از چیزی است که معمولا از استون مارتین دیده ایم و برای مثال از گران قیمت ترین نسخه DB11 هم قیمت بیشتری دارد. البته در نگاه اول شباهت های زیادی بین DB11 و DBS Superleggera دیده می شود. هر دوی آنها از یک پلتفرم استفاده می کنند اما پیشرانه های به کار رفته دارای تنظیمات متفاوتی هستند.

خودرو استون مارتین DBS سوپرلجرا رقیبی برای خودرو فراری

اما جالب است بدانید خود استون مارتین قدرت ۷۱۵ اسب بخاری سوپرلجرا را بارزترین ویژگی آن نمی داند و در عوض به گشتاور ۹۰۰ نیوتن متری اشاره می کند که حتی از ماشین بی نظیری مانند فراری ۸۱۲ سوپرفست هم ۱۸۱ نیوتن متر بیشتر است. به گفته استون مارتین این ماشین می تواند در ۳.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت قابل دسترسی آن هم ۳۴۰ کیلومتر در ساعت است. همه این اعداد و ارقام نشان می دهند با یک سوپراسپورت واقعی از استون مارتین روبرو هستیم که برای اولین بار می تواند جایگاهی در قواره فراری‌ها و لامبورگینی ها داشته باشد.

در زمان رانندگی به راحتی می توان مهندسی استون مارتین برای ساخت این ماشین را احساس کرد. زمانی که از دنده های میانی (دنده ۴ و ۵) استفاده می کنید می توان افزایش لحظه ای توان ماشین با ذره ذره فشردن پدال را احساس کرد و این روند خوشایند تا رسیدن به سرعت بالاتر و دنده های بالا نیز ادامه خواهد داشت. با این حال اگر تصور می کنید ماشینی با ۷۱۵ اسب بخار نیرو و پیشرانه V12 باید در همه حال فریاد بکشد در اشتباهید. در واقع سوپرلجرا در دور موتور پایین هیچ صدای قابل ملاحظه ای تولید نمی کند و یادآور پرستیژ DB11 است. البته افزایش شباهت ها با DB11 مشکلاتی را هم به همراه می آورد. برای مثال به دلیل کشیده بودن کاپوت جلو رانندگی در شهر و دید راننده در مسیرهای باریک کمی با مشکل مواجه می شود.

قدرت در آزادی خودرو استون مارتین DBS سوپرلجرا

با این حال خروج از شهر به معنی استفاده از جاده های باز است و اینجاست که سوپرلجرا قدرت خود را به نمایش می گذارد. ماشین را در حالت اسپورت قرار دهید و عملکرد بی نظیر آن را نظاره گر باشید. پیشرانه V12 حتی تا دور موتور ۷۰۰۰ هم نشانه ای از تنش بروز نمی دهد و به راحتی در اختیار داشتن کنترل ماشین را احساس خواهید کرد. هر چند به دلیل گشتاور بالا باید کمی در خروج از پیچ ها دقت کنید تا انتهای ماشین در جهتی که به آن علاقمند نیستید حرکت نکند.

طراحی داخلی اما هنوز زیرمجموعه ای از تفکرات کلاسیک استون مارتین است. سوپرلجرا با وجود اسم اسپورتش ۴ نفر ظرفیت دارد. صندوق عقب برای چند چمدان و کمی لوازم مسافرت فضای کافی دارد و به جای افزایش عرض، تلاش شده ساختار بهینه تری برای گنجایش بیشتر داشته باشد. صندلی ها هر چند به اندازه صندلی های DB11 لوکس نیستند اما هنوز هم امضای استون مارتین را به همراه دارند و چیزی از ظرافت در تودوزی و راحتی آنها کاسته نشده.

استون مارتین dbs سوپرلجرا

استون مارتین و قیمت گذاری یک پرچمدار

استون مارتین DBS سوپرلجرا خودرویی بسیار عالی برای طرفداران این کمپانی است. اگر به قدرت علاقمند هستید از DB11 قدرتمندتر است و البته برای این قدرت بیشتر باید ۵۰۰۰۰ پوند هم بیشتر هزینه کنید. یک نسخه V8 هم در نظر گرفته شده تا اگر تمایلی به خرید ورژن V12 ندارید همچنان قدرت انتخاب را در اختیار داشته باشید. با این حال به نظر می رسد بین دسته ای از خریداران که طرفدار اختصاصی استون مارتین نیستند رقابت بسیار سختی بین DBS سوپرلجرا، ۸۱۲ سوپرفست فراری و بنتلی کانتیننتال GT وجود داشته باشد.

منبع:  motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.