Home دانش و فناوری گوگل می خواهد رمز عبور شما را با ” امتیاز قابل اعتماد بودن ” جایگزین کند

گوگل می خواهد رمز عبور شما را با ” امتیاز قابل اعتماد بودن ” جایگزین کند

by ماهان
۰ comment

کمپانی گوگل به تازگی در کنفرانس I/O 2016 اعلام نموده که در دستگاه های موبایل و پس از آن در مرورگر خودش ، میزان قابل اعتماد بودن را جایگزین رمزهای عبور سنتی نماید .

میزان قابل اعتماد بودن که توسط Trust API در اندروید در اختیار توسعه دهندگان قرار می گیرد ، به جای تمرکز بر روی یک عبارت خاص به عنوان گذرواژه که هر اگر در اختیار هر شخصی باشد ، آن شخص اجازه دسترسی پیدا خواهد نمود ، از امتیاز قابل اعتماد بودن استفاده خواهد نمود .

میزان قابل اعتماد بودن در سیستم گوگل بر محموعه ای از ویژگی های رفتاری شخصی استوار است از جمله : تن صدا ، اثر انگشت ، سرعت تایپ نمودن ، دستگاه های بلوتوث پیرامون ، شبکه وای فای ، مکان جغرافیایی شما و …

گوگل می خواهد رمز عبور شما را با " امتیاز قابل اعتماد بودن " جایگزین کند

مثلا وقتی شما در امریکا توسط این سیستم وارد سرویس خود شوید ، ظرف ۱۰ دقیقه از کش.ر انگلستان قادر نخواهید بود وارد اشتراک خود شوید چرا که با ویژگی های فعلی خطوط حمل و نقل در حال حاضر امکان سفر از ایالات متحده به انگلستان ظرف ۱۰ دقیقه میسر نخواهد بود .

همچنین امتیاز قابل اعتماد بودن به صورت خاص محاسبه شده و برای دسترسی به برنامه های مختلف متفاوت خواهد بود .

مثلا برای برنامه های مالی و جیمیل و برنامه های نیازمند به ویژگی های امنیتی بالا ، امتیاز قابل اعتماد بودن بیشتری نیاز هست تا زمانی که بخواهید مثلا از قابلیت تقویم یا وتیوب استتفاده نمایید .

You may also like

Leave a Comment