آمازون اولین تحویل کالا به وسیله هواپیمای بدون سرنشین را تکمیل کرد

آمازون اولین تحویل کالا با هواپیمای بدون سرنشین را تکمیل کرد

اولین تحویل کالا در کمبریج بریتانیا و مدت زمان خرید تا تحویل، ۱۳ دقیقه بوده است.

در حال حاضر ۳ سال از زمانی که آمازون برای اولین بار برنامه جسورانه خود در زمینه تحویل کالا توسط هواپیمای بدون سرنشین را ارائه داد، می گذرد. این شرکت در مورد این قضیه بسیار جدی است، و امروز خبر تکمیل اولین تحویل کالا با پرواز ابتدایی آمازون در ۷ام دسامبر، منتشر شد. محموله ای که ۱۳ دقیقه بعد از سفارش، تحویل داده شد، برای مشتری در کمبریج انگلستان فرستاده شده بود، جایی که آمازون یک مرکز اجرای ساخت سفارشی را اداره می کند.

آمازون در این مورد ویدئویی تهیه کرده است که اشاره می کند در حال حاضر تنها تعداد کمی از مشتریان در منطقه، شامل حال این سرویس شده اند، اما به زودی برای ده ها نفر که در چند مایلی مرکز اجرای کمبریج زندگی می کنند، این سرویس اجرا خواهد شد. وقتی سفارشی گرفته می شود، محموله بسته بندی می گردد، یک هواپیمای بدون سرنشین محموله را بارگیری و به سهولت از طریق مسیر موتوری، ارسال می شود. هواپیما تا ارتفاع ۴۰۰ پایی پرواز می کند تا محموله را تحویل دهد و سپس به سهولت باز می گردد.

آمازون اولین تحویل با هواپیمای بدون سرنشین را تکمیل کرد

زمان بسیاری است که این برنامه در کمبریج در حال اجرا می باشد. اخیرا خبرهایی در مورد انجام برخی کارها در آزمایشگاه محرمانه ای در منطقه، برای آماده سازی اولین پرواز،توسط شرکت آمازون، منتشر شده است. صفحه آمازون یادداشت های اولین تحویل کالا را با جزئیات نوشته است و توضیح داده که این  شرکت نیز آزمایشگاه های اولین پرواز را در ایالات متحده، استرالیا و اسرائیل همانند بریتانیا دارد، پس بنابراین اخبار جدیدی در مورد آزمایش تحویل کالا در این مناطق، به زودی خواهیم شنید.

صفحه FAQ آمازون تعدادی از پرسش ها در مورد سیستم تحویل کالا توسط هواپیمای بدون سرنشین را پاسخ می دهد. برای شروع ، هواپیماهای بدون سرنشین فقط اجازه پرواز در طول روز، زمانی که هوا آفتابی باشد، را دارند-هوای بارانی، برفی یا یخبندان باعث سقوط این هواپیماها می شوند. در مورد اینکه هواپیماهای بدون سرنشین آمازون چگونه با دیگر وسایل نقلیه در خطوط هوایی کار خواهند کرد، شرکت آمازون این پاسخ را داده است که هواپیماهای بدون سرنشین باید در یک خطوط هوایی جداگانه پرواز کنند. در این خطوط تنها تعداد کمی از وسایل نقلیه(هواپیما) بدون سرنشین می توانند پرواز کنند. آمازون می گوید دسترسی به این خطوط هوایی باید بر اساس قابلیت و صلاحیت تعیین شود.

تنها دو مشتری می توانند تحویل کالا به این شکل را داشته باشند و برای آنکه این کار برای همه به واقعیت بپیوندد، هنوز راه بسیار داریم.  شرکت آمازون می “روزی، دیدن وسایل نقلیه پروازی مانند دیدن کامیون های نامه در جاده ها، عادی خواهد شد.” این هدف بزرگی است، اما مدیریت تحویل کالا توسط هواپیماهای سرنشین درمقیاس بزرگ بسیار سخت تر از مقیاس کوچک، می باشد.

منبع

1 نظر
  1. ناهید می گوید

    بسیار سودمند بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.