نگاهی به خودروی جذاب مرسدس بنز AMG S63 Cabriolet مدل ۲۰۱۸

همه داستان این ماشین در زیبایی آن خلاصه نمی شوند. AMG S63  می تواند شبیه به یک راکت در جاده ها حرکت کند

مرسدس کلاس S سال ۲۰۱۷ خودروی بسیار خوبی به حساب می‌آمد. مدل کابریوله (بدون سقف) آن حتی تجربه ای بهتر در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌داد. اما با این حال اگر تجربه سواری با ماشین های مرسدس را داشتید به راحتی می‌توانستید پس از مدتی تجربه سواری با این ماشین نتیجه بگیرید هنوز هم فضا برای پیشرفت وجود دارد. مرسدس شاید در نگاه بسیاری از علاقمندان قله صنعت خودروسازی جهان باشد و به همین دلیل همیشه باید انتظار بهترین ها را از آنها داشته باشیم. مدل ۲۰۱۸ خودروی کلاس S کابریوله مرسدس نشان می دهد چطور می‌توان از دیدگاه آلمانی‌ها، یک ماشین خیلی خوب را به سطحی بالاتر ارتقا داد.

خودرویی که از آن صحبت می‌کنیم AMG S63 است که می‌توان آن را جایگزین S کلاس سال گذشته دانست. این مدل از نظر توان خروجی افزایشی ۲۶ اسب‌بخاری را شاهد بوده و طراحی آن نیز مدرن‌تر شده است. ضمن اینکه به لطف انبوه تکنولوژی های جدید برای سرنشینان و شکل چراغ های عقب ماشینی کاملا متفاوت از گذشته به نظر می رسد. اگر بخواهیم گام به گام درباره AMG S63  صحبت کنیم ابتدا باید به طراحی آن اشاره کرد. اینجا با خودرویی بسیار زیبا روبرو هستیم که می‌توان آن را زیباترین ماشین کلاس S مرسدس دانست.

نگاهی به خودروی جذاب مرسدس بنز AMG S63 Cabriolet مدل 2018

مرسدس چند ویژگی کلیدی در همین ظاهر زیبا در نظر گرفته. برای مثال یک افزونه برای جلوگیری از پرتاب مستقیم باد به صورت سرنشینان روی شیشه جلو قرار گرفته که در زمان پایین بودن سقف به صورت الکتریکی خارج می شود و زندگی را برای آنها ساده تر می کند. همچنین فضای موجود در صندوق عقب خودرو نیز هر چند به اندازه S کلاس های کوپه نیست، اما باز هم جای کافی برای چند عدد چمدان مسافرتی را در اختیار قرار می دهد.

نگاهی به خودروی جذاب مرسدس بنز AMG S63 Cabriolet مدل 2018

شاهکاری به نام مرسدس S63 AMG

اما همه داستان این ماشین در زیبایی آن خلاصه نمی شوند. AMG S63  می تواند شبیه به یک راکت در جاده‌ها حرکت کند و این موفقیت را با وجود افزایش وزن نسبت به نسخه کوپه به دست می‌آورد. یک کلید برای کنترل شتاب‌گیری ماشین روی داشبورد تعبیه شده اما حتی برای کنده شدن از حالت شروع به آن هم نیاز نیست. این ماشین از یک پیشرانه با گنجایش ۴ لیتر استفاده می کند که به دو توربو مجهز شده و دارای آرایش V8 است که توان خروجی ۶۰۳ اسب بخار را تولید می کند. این نیروی عظیم تولید شده از طریق جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ فرستاده می شود. برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت هم تنها به ۳.۴ ثانیه نیاز است و حداکثر سرعت ماشین به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. نکته فنی دیگر درباره AMG S63  سیستم Air Suspension یا فنربندی اختصاصی آن است که در حالت Comfort ماشین را به یک هتل پنج ستاره تبدیل می کند و در حالت Sport+ یک خودروی فرمول یک در اختیار راننده قرار می‌دهد.

نگاهی به خودروی جذاب مرسدس بنز AMG S63 Cabriolet مدل 2018

البته اگر به رانندگی خشن و تهاجمی عادت نداشته باشید استفاده از حالت های Sport و Sport+ کمی شما را به دلیل خشک بودن فنربندی دچار تعجب کند اما در حالت Comfort بدون شک هیچ لغزش اضافه‌ای در ماشین حس نخواهید کرد. تنها نکته باقیمانده هم سپردن بسیاری از اختیارات رانندگی به سیستم هوشمند اتومبیل است که شاید در نگاه برخی از مصرف‌کنندگان نکته چندان جالبی به نظر نرسد و در عوض تمایل به داشتن کنترل بیشتر روی عملکرد خودرو داشته باشند؛ اما جهان در حال تغییر است و در شرایطی که سیستم های رانندگی خودکار به تدریج فراگیرتر می شوند، چنین ماشین هایی هستند که همچنان احساس ناب رانندگی را منتقل می‌کنند.

مرسدس بنز S63 AMG
مرسدس بنز S63 AMG

خودروی AMG S63 Cabriolet مرسدس در حال حاضر با قیمتی در حدود ۱۸۰۰۰۰ دلار برای مدل پایه در اختیار خریداران قرار گرفته و البته امکان ارتقای آن هم از نظر فنی و هم از نظر امکانات و تجهیزات جانبی فراهم است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.