افزایش فروش با سه حقیقت شگفت انگیز درباره وفاداری مشتریان

5
افزایش فروش با سه حقیقت شگفت انگیز درباره وفاداری مشتریان
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۳ دقیقه.

با آگاهی از سلیقه و طرز فکر مشتریان، می‌توانیم گام‌های بسیار تاثیرگذاری برای افزایش فروش برداریم. در این نوشته از روکیدا شما را با سه حقیقت شگفت‌انگیز درباره وفاداری مشتریان آشنا می‌کنیم.

۱- ۸۱ درصد مشتریان قبل از خرید به جستجوی آنلاین دست می‌زنند

خریداران امروزه موجودات مبتکری هستند. آنها در بازار بارکدها را در تلفن‌های هوشمند خود اسکن می‌کنند. نقد و بررسی‌های آنلاین را مطالعه می‌کنند. قیمت‌ها و گزینه‌های ارائه شده را مقایسه می‌کنند تا بهترین معامله را داشته باشند. طبق اینفوگرافیکی که در سایت MineWhat.com آمده، ۸۱ درصد خریداران تا زمانی که درباره یک محصول در اینترنت تحقیق نکرده باشند دست به خرید نمی‌زنند. گذشت آن روزهایی که مشتریان کوکورانه از مغازه‌ی فرد معتمدشان محصولات مورد نیاز خود را می‌خریدند. امروزه آنها به دنبال بهترین قیمت یا بهترین تجربه مشتری و یا سریع‌ترین تحویل می‌گردند و به اینکه چه کسی آن را ارائه می‌دهد اهمیت نمی‌دهند.

سه حقیقت شگفت انگیز درباره وفاداری مشتریان

۲- ۷۷ درصد مصرف کنندگان اظهار می‌کنند وفاداری آنها سریعتر از قبل تغییر جهت پیدا می‌کند

علی رغم ۹۰ میلیارد دلار در سالی که بازاریابان ایالات متحده آمریکا روی برنامه‌های غیر نقدی جذب وفاداری مشتریان خرج می‌کنند، آمار مربوط به وفاداری طولانی مدت رو به کاهش است. طبق تحقیق جدیدی که توسط Accenture انجام شده، ۷۷ درصد از مشتریان اظهار کرده‌اند که نسبت به سه سال قبل تغییر جهت وفاداری آنها سریع‌تر صورت می‌گیرد. در همین نظرسنجی آمریکایی‌های رده سنی ۱۸-۳۴ سال عنوان کردند که تصمیم گیری آنها برای خرید بر مبنای فاکتورهایی شامل: تجربه محصول، امنیت داده، تجربه خدمات مشتریان و حتی مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت صورت می‌گیرد.

سه حقیقت شگفت انگیز درباره وفاداری مشتریان
سه حقیقت شگفت انگیز درباره وفاداری مشتریان

۳- ۶۸ درصد مشتریان هرگز برای خرید دوم از شما باز نمی‌گردند.

آیا ما وارد عصری شده‌ایم که از هر مغازه فقط یک خرید انجام می‌دهند؟ شرکت Magneto Business Intelligence تحقیقی انجام داد که نشان می‌دهد ۶۸ درصد مصرف کنندگان هرگز برای خرید دوم خود از یک فروشگاه باز نمی‌گردند. علاوه بر آن، در تمام بازارها، عدم وجود وفاداری انبوه احساس می‌شود. در حال حاضر گزارش شده میلیون‌ها مشتری وفادار هتل‌ها و حساب‌‌های شرکت‌های هواپیمایی ناپدید شده‌اند چرا که مشتریان به دنبال معاملات بهتر در جای دیگری هستند.

پیشنهاد روکیدا
کسب و کارهای اینترنتی با این 7 استراتژی پرواز می کنند!

ممکن است این آمار ترسناک به نظر برسند اما ما آن را به چشم یک فرصت می‌بینیم. مصرف کنندگان با اشاره یک انگشت به حجم عظیمی از اطلاعات دست پیدا می‌کنند، اما کسب و کارها هم این امتیاز را در اختیار دارند. زمان آن رسیده که تاجران مدرن مانند یک مشتری فکر کنند، از داده‌ها بهره ببرند و در رقابت پیروز میدان باشند.

سه حقیقت شگفت انگیز درباره وفاداری مشتریان

سازمان‌های داده محور، موثر می‌توانند از تکنولوژی استفاده کنند تا چیزهای بیشتری درباره خواسته‌های مشتریان خود یاد بگیرند. باید بفهمید مشتریانتان چه کسانی هستند، اهل کجا هستند، چه زمانی برای درگیر ساختن آنها مناسبتر است و محصولاتی که در هر تراکنش مایل به خرید آن هستند چه مواردی است. این فقط قله کوه یخی جذب وفاداری مشتریان شماست.

کار آسانی نیست. این کار نیازمند تحلیل مداوم داده‌های تراکنشی و صحه گذاشتن بر آن به کمک منابع داده ثالث شامل کانال‌های بازاریابی و گوگل آنالیتیکس است. شما چطور فکر می‌کنید؟

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here