محتوای همیشه سبز: ۱۷ نکته برای اینکه چطور محتوای جاودانه بنویسیم؟

محتوای همیشه سبز یکی از جذاب‌ترین ابزارهای بازاریابی است. برای اینکه به صورت کامل با محتوای همیشه سبز و مزایای آن آشنا شوید مطالعه کامل و دقیق این نوشته روکیدا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بازاریابی محتوا یکی از موثرترین استراتژی‌ها برای بازاریابی با اهداف کسب‌وکاری، وب‌سایت یا یک فروشگاه آنلاین است. با این حال، تمامی انواع محتوا برای مخاطب شما ارزشمند محسوب نمی‌شود و اکثرا برخی از مقالات با گذشت زمان اعتبارشان را از دست داده و به محتوایی منسوخ و بی‌ربط مبدل می‌شوند.

بهترین راهکار شما برای مقابله با این مسئله چیست؟ بسیار خب شما به محتوایی همیشه سبز نیاز دارید. در واقع به مقالاتی احتیاج دارید که با گذشت زمان ارزش خود را از دست ندهند و پس از ده سال باز هم ترافیک ارگانیک مشابه یا حتی بیشتری را جذب کنند. قبل از اینکه به موضوع اصلی بپردازیم بیایید کمی درباره بازاریابی محتوا سخن بگوییم.

چرا بازاریابی محتوای همیشه سبز موثر است؟

محتوای نوشتاری یا بصری همواره راه بسیار خوبی برای بازاریابی بوده است حتی قبل از ظهور اینترنت نیز این واقعیت وجود داشته است. همه ما آگهی‌های بازرگانی را طی سال‌ها در تلویزیون دیده‌ایم شاید حتی برخی از بروشورهای حاوی اطلاعات مفید رایگان موجود در کنار مجلات را هنوز هم نگه داشته باشید. اینترنت دسترسی ما به اطلاعات را آسان ساخت و اطلاعات نامحدودی را در اختیار میلیون‌ها کاربر قرار داد، با وجود تمام تغییرات پیش آمده، برخی از واقعیت‌های مربوط به بازاریابی هیچ تغییری نیافت و بازاریابان از این حقیقت مطلع هستند.

اجازه دهید ببینیم وقتی پای بازاریابی در دنیای آنلاین در میان باشد دلیل قدرتمندی ابزار بازاریابی آنلاین چیست و چرا هیچ چیزی جایگزین این استراتژی‌ها نشده است:

۱- مردم همواره به دنبال اطلاعات بوده و خواهند بود

ما به این منظور دو مثال تئوری را با شما به اشتراک می‌گذاریم. فقط یک لحظه صبر کرده و به آن فکر کنید. وقتی سوالی دارید که جوابش را نمی‌دانید در درجه اول چه کاری انجام می‌دهید؟ خب سوال می‌پرسید. همیشه متخصصان و افراد حرفه‌ای در اطراف ما نیستند تا بتوانیم از آنها سوالاتمان را بپرسیم اما خوشبختانه می‌توانیم از کامپیوتر یا موبایل استفاده کرده و جواب سوالمان را جستجو کنیم. اینجاست که پای محتوا به میان می‌آید.

از سوی دیگر به تمام وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌هایی که هر روز یا هر هفته می‌خوانید فکر کنید. شما از وجود آنها اطلاع نداشته‌اید اما زمانی که اطلاعات مفیدی را در یک صفحه وب می‌خوانید باز هم به آن وب‌سایت باز خواهید گشت. شاید حتی آن سایت را بوک‌مارک کنید یا اینکه در خبرنامه آن عضو شوید. چرا؟ جواب این سوال ساده است. شما همه چیز را نمی‌دانید. اطلاعات خوب همیشه ارزشمند هستند فرقی ندارد که این اطلاعات تئوری یا کاربردی باشد یا حتی فقط جنبه سرگرمی داشته باشد.

جطور با این 17 نکته محتوایی همیشه سبز بنویسیم؟

۲- هر روزه افراد بیشتری از بلاکرهای تبلیغات استفاده می‌کنند

تا پایان سال ۲۰۱۶ بیش از ۶۱۵ میلیون دستگاه بلاکر تبلیغات وجود داشته و این شمار هر روز رو به افزایش است. iOS یک بلاکر تبلیغات درونی دارد اما کاربران اندروید می‌توانند از برنامه‌های موبایل به این منظور استفاده کنند. این برنامه‌ها رایگان هستند و استفاده از دستگاه را آسان می‌سازند. حتی گوگل در حال آزمایش یک بلاکر تبلیغات درونی برای کروم است.

دستگاه‌هایی که از بلاکر تبلغات استفاده می‌کنند
دستگاه‌هایی که از بلاکر تبلغات استفاده می‌کنند

از سوی دیگر، محتوای باارزش، قابل بلاک شدن نیست. بهتر است بگوییم اگر ارزشمند و حاوی اطلاعات مفید باشد کاربران حتی به فکر بلاک کردن آن نیز نمی‌افتند بلکه از آن بهره برده و باز هم به آن وب‌سایت سر می‌زنند.

۳- هزینه آن نسبت به سایر استراتژی‌های بازاریابی کمتر است اما بازگشت سرمایه بالاتری دارد

استخدام نویسنده محتوا نسبت به خرید تبلیغات روی وب‌سایت‌ها، تلویزیون و رادیو ارزان‌تر است. با توجه به واقعیت‌هایی که در دو پاراگراف قبلی ذکر کردیم بازگشت سرمایه آن نیز بالاتر است. اگر در حال اداره وب‌سایت خود باشید و یاد بگیرید مقاله‌هایتان را چطور بنویسید، هزینه‌های شما حتی به مقدار بیشتری کاهش پیدا می‌کند.

طبق مطالعات انجام گرفته توسط شرکت MDG Advertising، بیش از ۷۰ درصد کاربران اینترنت به جای پیدا کردن اطلاعات از راه سنتی به دنبال آموختن اطلاعات درباره محصولات از طریق محتوا هستند.

چه کسانی از بازاریابی محتوای همیشه سبز سود می‌برند؟

پاسخ این سوال در یک کلام، همه، است. هیچ محدودیتی وجود ندارد. مهم نیست شما یک کارآفرین مشتاق باشید، یک هنرمند یا حتی فقط یک وبلاگ نویس باشید. مهم نیست حرفه، صنعت یا میزان تخصص شما چیست. هر کسی که هستید، هر جایی که هستید برای رشد برند و تداوم و توسعه کسب وکار یا تاثیر شخصی خود به بازاریابی موثر نیاز دارید. محتوای باارزش، راه میانبر شما برای صعود است.

آیا می‌توان استراتژی بازاریابی محتوا را با انواع بازاریابی ادغام کرد؟

بله، می‌توان این کار را انجام داد. در حقیقت، اکثر بازاریابان در کنار انتشار محتوا، انواع مختلف استراتژی‌ها شامل تبلیغات پرداختی، بازاریابی رسانه اجتماعی، بازاریابی مستقیم و بازاریابی از طریق ایمیل را در استراتژی خود گرد هم می‌آورند.

محتوای همیشه سبز چیست؟ نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز برای وب‌سایت یا وبلاگ

تمامی انواع محتوا با گذشت زمان ارزش خود را حفظ نمی‌کنند. بنابراین شما باید محتوای همیشه سبز ایجاد کنید تا مطمئن شوید استراتژی بازاریابی شما در آینده نیز موثر واقع می‌شود. محتوای همیشه سبز چیست؟ محتوای باکیفیتی است که توسعه داده شده تا با قوانین سئو سازگار شود یعنی دارای کیفیت بالا و بیشترین ارتباط با موضوع باشد. محتوای همیشه سبز نوعی از محتوا است که رتبه بهتری از سوی موتورهای جستجو دریافت کرده و لیدها و درگیری اجتماعی بیشتری را ایجاد می‌کند. به طور خلاصه به محتوای بی‌زمان (بدون تاریخ انقضاء) گفته می‌شود. در این بخش نکاتی را به شما معرفی می‌کنیم که برای ایجاد محتوای همیشه سبز به شما کمک خواهد کرد:

۱- موضوعات را انتخاب کنید و مطمئن شوید از نظر محتوای سبز واجد صلاحیت باشند

تصور کنید شما یک وب‌سایت تجارت الکترونیک دارید که در آن مبلمان می‌فروشید. این یک کسب و کار پرمنفعت است اما سعی دارید آگاهی مردم از برند خود را افزایش دهید، در نتیجه به فکر راه اندازی یک وبلاگ یا وب‌سایت می‌افتید. شما می‌توانید درباره طراحی‌های خاص و مدل‌های مبلمانی که به فروش گذاشته‌اید مطالبی را بنویسید همچنین می‌توانید برای کالاهای خود نقد و بررسی بنویسید. این پست‌ها برای مشتریان شما ارزشمند هستند اما ارزش آنها مختص زمان حال است یا اینکه تا زمانی ارزش دارند که شما این کالاها را در فروشگاه خود داشته باشید.

زمانی که کالاهای خود را فروختید و اقلام جدیدی را برای فروش ارائه می‌دهید، پست‌هایی که شما در مورد کالاهای پیشین خود نوشته‌اید منسوخ می‌شوند.

البته شما هنوز می‌توانید در مورد محصولات خود بنویسید و مشتریانتان را ترغیب کنید درباره کالایی که خریده‌اند به مطلب شما مراجعه کنند. با این حال، اگر به محتوای همیشه سبز نیاز دارید باید روی نیازهای خوانندگان خود نیز تمرکز کنید. برای مثال، تیتر “چگونگی از بین بردن لکه روغن از روی کاناپه مخمل” می‌تواند برای محتوای مقاله همیشه سبز شما مورد خوبی باشد.

جطور با این 17 نکته محتوایی همیشه سبز بنویسیم؟

همچنین، اگر از موضوعاتی استفاده کنید که قابلیت مرجع بودن را داشته باشند نیز برایتان مفید خواهد بود. این یعنی مهم نیست درباره‌ چه می‌نویسید فقط باید اطمینان پیدا کنید که در محتوای خود آمار و ایده‌های بکر مقالات را ارائه دهید. در اینجا چند نکته برای انتخاب موضوع معرفی می‌کنیم تا به کمک ارزیابی وبلاگ و وب‌سایت رقیبانتان موضوعات مناسب را انتخاب کنید:

 • شناسایی مقالات محبوب مربوط به موضوع مورد نظر
 • ارزیابی عناوین و موارد پررنگ معمول
 • بررسی اشکال محتواهای موجود در اینترنت (برای مثال محتوای بلند یا کوتاه)
 • آشنا شدن با مواردی که به اندازه کافی درباره‌شان پرداخته شده است
 • شناسایی محتواهای ضعیفی که در مورد موضوعات محبوب نوشته شده‌اند

با کامل کردن این مرحله در مقام قدرت قرار می‌گیرید زیرا حالا شما اطلاعات کافی برای شناسایی موضوعات تعیین کننده‌ای را در دست دارید که به صورت آنلاین درباره آن بحث نشده یا اینکه قابلیت بهبود یافتن را دارند.

۲- تحقیق کنید

اگر هدف شما نوشتن محتوای باارزش و همیشه سبز است پس باید در مورد هر موضوع جدیدی که می‌خواهید درباره‌اش بنویسید به جستجو بپردازید. شاید شما در صنعت خود یکی از شرکت‌های شناخته شده و معروف باشید. پس به مهارت و قابلیت‌های خود اعتماد دارید و این را نیز می‌دانید که پست‌های شما حاوی اطلاعات مفیدی هستند.

با این حال، شما نمی‌توانید از تمامی جوانب حرفه خود اطلاعات داشته باشید. بعلاوه برخلاف نظر شخصی شما، اینکه تبدیل به یک مرجع شوید یا مشاهده نقل قولی از سایت شما در وب‌سایت‌های دیگر معیار اعتبار شما است. اگر منابع و زمان کافی در اختیار دارید سعی کنید جستجوی کاملی نیز انجام دهید. به این ترتیب مقاله شما در میان سایر مقالات برجسته شده  و در عین حال طرفداران بیشتری پیدا می‌کند، در نتیجه نقل قول‌های شما نیز در محتواهای دیگر به چشم خواهد خورد و این به معنی ایجاد شدن بک‌لینک برای پست شما است.

به این امر نیز توجه داشته باشید که این مطالعات پس از چند سال منسوخ می‌شوند. برای مثال، می‌توانید تحقیقی درباره نفوذ اتصالات ۴G در نواحی روستایی انجام دهید، بعد از پنج سال، شاید همه از اتصالات ۵G برخوردار باشند بنابراین تحقیق شما کفایت خود را از دست می‎دهد. برای اجتناب از این مشکل یک راهکار ساده وجود دارد. در واقع، شما نمی‌توانید از این موضوع اجتناب کنید مگر اینکه با گذشت زمان آن را تصحیح کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هر سال به مقاله خود بازگردید و آمار آن را به روز کنید.

۳- موارد بصری گویا و مناسب انتخاب کنید

انتخاب مناسب‌ترین و گویاترین موارد بصری در مقاله کار آسانی نیست اما کاری هم نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد. ما در دنیای بصری زندگی می‌کنیم جایی که رسانه اجتماعی بصری به رسانه غالب تبدیل شده و اینستاگرام، فیس‌بوک، یوتیوب و پینترست به محبوب‌ترین پلتفرم‌ها بدل شده‌اند.

تمامی این رسانه‌ها بصری هستند، این ثابت می‌کند که این نوع محتوا در مقایسه با متن برای درصد زیادی از کاربران امروز اینترنت ارزش بیشتری پیدا کرده است.

اگر قصد دارید یک خودآموز بنویسید، استفاده از موارد بصری این کار را برای شما بسیار ساده‎ می‌سازد. در طی فرایند باید از عکس، اسکرین شات و مانند آن استفاده کنید. با این حال، ممکن است خودآموزهایی نیز وجود داشته باشند که فقط از متن تشکیل یافته است و انواع دیگر مقالات نیازمند موارد بصری باشند. در اینجا چند گزینه در اختیار دارید:

 • شما می‌توانید در یک سرویس انبار تصاویر ثبت نام کرده و موارد بصری وب‌سایت خود را از آنجا بخرید. یا از یک کتابخانه آیکون پرمیوم مانند Icon Finder استفاده کنید.
 • می‌توانید تصاویر باز موجود را جستجو کنید، موارد بصری رایگان را دانلود کنید و اگر ملزومات کیفی مورد نظر شما را ندارند موارد منتخب خود را تنظیم کنید.
 • اگر مهارت یا بودجه استخدام یک هنرمند یا طراح گرافیک را دارید، می‌توانید طرح‌ها، گرافیک‌ها و نماهای خود را ایجاد کنید.

چند تصویر برای یک پست از وبلاگتان نیاز دارید؟ خب، پاسخ این سوال به مفاهیمی بستگی دارد که می‌خواهید به مخاطب خود منتقل کنید.  در صورتی که در حال نوشتن خودآموز هستید ممکن است برای هر مرحله‌ای که توصیف می‌کنید به تصاویر مجزا احتیاج داشته باشید. از سوی دیگر، اگر یک پست ساده برای وبلاگ می‌نویسید حداقل به یک تصویر مرتبط حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

جطور با این 17 نکته محتوایی همیشه سبز بنویسیم؟

۴- محتوای همیشه سبز را در راستای برند خود ایجاد کنید

محتوای شما باید در راستای صدای برندتان باشد. باید به این توصیه توجه داشته باشید زیرا اگر محتوای همیشه سبز شما به شکل مناسب ایجاد شود می‌تواند به شما کمک کند تا آگاهی از برندتان را بالا ببرید و آن را به کاربران اینترنت بشناسانید. چنین محتوایی ممکن است مشتریان، طرفداران یا خوانندگان بیشتری را جذب کند اما در عین حال، به مخاطبانتان نیز کمک می‌کند تا برند شما و نام همراه با آن را با محتوای خوبتان به یاد بیاورند.

بنابراین برای مثال اگر قایق می‌فروشید در صورتی که محتوای سبزی در مورد چگونگی تعمیر اسباب بازی‌های مکانیکی منتشر کنید می‌توانید از آن سود ببرید. با این حال، می‌توانید از مقاله‌های مربوط به قایقرانی، ماهیگیری، زندگی دریایی و مانند آن نیز بهره ببرید. در مورد حرفه خود بنویسید و علاوه بر مخاطب، روی رشد دادن برند خود نیز تمرکز کنید. در پایان هدف اصلی شما همین است.

۵- در صورت لزوم، محتوای خود را به طور مرتب بروزرسانی کنید

پیش از این هم این واقعیت را ذکر کردیم که برخی از مقالات همیشه سبز شما ممکن است شامل آمار یا مطالعاتی باشد که در آینده از رده خارج شده و منسوخ می‌شود. هر از چند گاه مقالات خود را بررسی کنید و ببینید آیا نیاز به بروزرسانی دارند یا خیر. این بروزرسانی‌ها را تا جای ممکن هر چه زودتر اعمال کنید تا آن پست را با گذشت زمان معتبر و باارزش نگه دارید.

ابزار مناسب ایجاد و تحلیل محتوای همیشه سبز

ابزار آنلاین زیادی وجود دارد که راه‌های مختلفی برای تحلیل، تحقیق و بهبود محتوای همیشه سبز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

محتوا و عملکرد رسانه اجتماعی

ابزاری که در این بخش معرفی می‌کنیم در تحلیل عملکرد محتوا و شناسایی محتواهایی که احتمالا در رسانه اجتماعی محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند به شما کمک می‌کنند.

پیدا کردن محتواهای محبوب - نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز
پیدا کردن محتواهای محبوب – نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز

ایجاد و تحلیل عناوین

این ابزار به شما کمک می‌کنند ایده‌های مقاله خود را توسعه دهید و آن را به یک عنوان همیشه سبز جذاب مبدل کنید.

تحلیلگر عنوان - نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز
تحلیلگر عنوان – نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز

گرایش‌های گوگل و حجم جستجو

اگر حجم زیادی از جستجو برای چیزی وجود دارد یا این که طی چندین سال گرایش به مورد خاصی در حال افزایش است، بهتر است از آن موضوع برای پست همیشه سبز بعدی خود استفاده کنید. منظور ما این نیست که موضوعی را انتخاب کنید که شاید برای سئو رقابت سختی را در پیش داشته باشید. ابزاری که در این قسمت معرفی می‌کنیم به شما کمک خواهند کرد که تصمیمات داده محور و بهتری در این زمینه اتخاذ کنید.

سابقه حجم کلمات کلیدی در KWFinder- نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز
سابقه حجم کلمات کلیدی در KWFinder- نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز

انواع محتوای همیشه سبز

چه چیزی را می‌توان به عنوان محتوای همیشه سبز منتشر کرد؟ چه نوع پست‌هایی در این دسته قرار می‌گیرند؟ در بخش نهایی این مقاله سعی داریم لیستی از مهم‌ترین دسته‌های محتوای همیشه سبز را به شما معرفی کنیم.

۱- خوآموزها و راهنمایی‌ها

این نوع محتوا از جمله مهم‌ترین محتواهای جاودانه هستند. با این حال، مقالات خودآموز مربوط به حوزه تکنولوژی هر از چند گاه نیاز به بروزرسانی دارند.

مثال: شما در حال نوشتن خودآموزی در مورد چگونگی قیچی کردن بک‌گراند تصویر یک شخص در فوتوشاپ هستید. این مقاله ماه‌ها و حتی شاید سال‌ها برای مخاطبان شما ارزشمند باشد. با این حال، وقتی نرم‌افزار فوتوشاپ به طور عمده بروز شده و تغییرات قابل توجهی در طرح‌بندی، ابزار یا منوهای آن صورت بگیرد، مقاله شما صحت خود را از دست می‌دهد و نیاز به بروزرسانی دارد.

۲- حل مسئله

به عنوان یک کسب وکار آنلاین شما محصول یا خدماتی را می‌فروشید که سودآور است یا اینکه مشکلی را حل می‌کند. در حقیقت، اگر شما می‌توانید نوع مشکلات مردم را شناسایی کرده و از آن برای فراهم آوردن محتوای حل مسئله همیشه سبز استفاده کنید این قابلیت را خواهید یافت که خوانندگان چنین مقالاتی را به لید تبدیل کنید. از سایت‌های زیر بازدید کنید و در آن یک کلمه کلیدی خاص یا سوال را جستجو کنید:

 • Quora
 • Stack Overflow
 • com
 • com
 • Yahoo Answers

وقتی سوالاتی را یافتید که نیاز به پاسخ مناسب دارند، محتوای خوبی برای پاسخ به آن بنویسید و در پاسخ‌ها لینک مقاله خود را قرار بدهید. به این ترتیب ضمن حل یک مشکل، برای مقاله خود بک‌لینک نیز ایجاد کرده‌اید. بدون شک، یافتن ایده‌های مناسب برای محتوا از طریق وب‌سایت‌های پرسش و پاسخ راه موثری است.

جطور با این 17 نکته محتوایی همیشه سبز بنویسیم؟

۳- پست‌های لیستی

فارغ از این موضوع که شما از پست‌های لیستی خوشتان می‌آید یا نه، این پست‎ها داده‌های بسیاری را در خود جای داده که عملکرد بهتری نیز دارند. انواع مطالعات مختلف درباره CTR، عملکرد صفحات نتیجه موتورهای جستجو، به اشتراک گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی و … از دیرباز وجود داشته‌اند. چند سال پیش، Conductor یک نظرسنجی درباره ترجیح تیتر انجام داد، و جای شگفتی نیست که چند عنوان در صدر نشستند – این پست‌ها با ۷۱ درصد افزایش بازدید روبرو شدند.

عناوین ترجیحی - نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز
عناوین ترجیحی – نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز

بنابراین پست‌های لیستی همواره می‌توانند محتوای همیشه سبز را در خود جای دهند. فقط به خاطر داشته باشید که با توجه به موضوع، ممکن است مجبور باشید پس از مدتی آن را بروزرسانی کنید.

۴- توصیه نامه‌ها

اگر بتوانید طرفداران و مشتریان خود را متقاعد کنید برای وب‌سایت شما توصیه نامه نوشته و آن را منتشر کنند، این امر می‌تواند به محتوایی همیشه سبز برای شما تبدیل شود. علاوه بر این، توصیه نامه‌ها باعث می‌شوند برند شما اعتماد بیشتری کسب کند، مشتریان بیشتری برایتان جذب می‌شود و مخاطبان وسیع‌تری خواهید داشت.

۵- کتاب برند

انواع مختلفی از کتاب برند وجود دارد، نمونه ساده آن بروشورهای آموزشی است که برای کارکنان و شرکا تهیه دیده می‌شود و برای نمونه پیچیده آن میتوان به موارد خاصی اشاره کرد که در اختیار افراد علاقمند به برند، صنعت و شرکت شما قرار می‌گیرد. کتاب هویت برند، نمونه‌ای عالی برای محتوای سبز است و اگر ابزار ایجاد آن را در دست دارید بهتر است آن را از دست ندهید.

۶- داده‌های تاریخی

اگر در حرفه خاصی فعالیت دارید می‌توانید درباره تاریخ صنعت، تاریخ شرکت و سایر اطلاعات مرتبط با حوزه علاقمندی خود بنویسید. افراد بیشماری وجود دارند که به حقایق تاریخی علاقمند هستند. این واقعیات با گذشت زمان تغییری پیدا نمی‌کنند و بنابراین یکی از بهترین انواع محتوای همیشه سبز محسوب می‌شوند.

۷- محتوای ویدیویی و پادکست‌ها

وبلاگ ویدیویی و پادکست‌ها شاید محتوایی را در اختیارتان قرار دهد که شهرت و آشنایی با برند شما را افزایش دهد. شما می‌توانید ویدیوها و پادکست‌هایی را ایجاد کنید که در دسته محتوای همیشه سبز قرار بگیرند. با اینکه تولید آنها نسبت به نوشتن یک مقاله زمان بیشتری به طول می‌انجامد، این نوع محتوا می‌تواند با گذشت هر روز حجم بیشتری از شهرت را برایتان به ارمغان بیاورد. درصد و تعداد مخاطبانی که امروزه به محتوای بصری و شنیداری اهمیت می‎‌دهند نسبت به کسانی که محتوای نوشتاری را ترجیح می‌دهند به میزان قابل توجهی بیشتر است.

۸- اشکال بصری

تصاویر و گرافیک‌ها می‌توانند به پست‌هایی برجسته برای عکاسان حرفه‌ای، هنرمندان بصری و طراحان گرافیک تبدیل شوند. همچنین می‌توانید در کمپین‌های رسانه اجتماعی از تصاویر در کنار متن کمک بگیرید و شکل عالی دیگری از محتوای همیشه سبز را ایجاد کنید. برای مثال، اگر شما طراح گرافیک و دارای مهارت‌های هنری هستید می‌توانید میم (meme) ها و کارتونهای خود را برای بازار برند یا شرکتی که با آن کار می‌کنید ایجاد کنید.

جطور با این 17 نکته محتوایی همیشه سبز بنویسیم؟

۹- ترجمه‌ها، عبارات و اصطلاحات

شروع کردن نوشتن یک دیکشنری کار سختی است. با این حال، همیشه عبارات و اصطلاحات خاصی در صنعت شما وجود دارد که می‌توانید آنها را در وب‌سایتی از نوع ویکی یا در یک دسته از وبلاگ خود گرد هم بیاورید. این موارد جزء محتوای همیشه سبز هستند و برای افرادی که در صنعت شما هستند یا افرادی که سعی دارند درباره صنعت شما چیزهای بیشتری یاد بگیرند و همچنین مترجمان، دانشجویان و معلمان از ارزش بسیار زیادی برخوردارند.

برخی دیگر از انواع محتوای همیشه سبز می‌توانند شامل مقالات استدلالی، بهترین مقالات و ماهنامه‌ها باشند.

نتیجه

بازاریابی محتوا یکی از موثرترین و وسیع‌ترین استراتژی‌های بازاریابی محسوب می‌شود. این نوع بازاریابی نسبت به انواع دیگر آن ارزان‌تر است اما می‎تواند به مخاطب سازی برای شما کمک کرده و آگاهی از برند شما را از طریق تعامل مشتریان با طرفداران افزایش دهد. از سوی دیگر، محتوای همیشه سبز باارزش‌ترین نوع محتوا است زیرا می‌تواند یک استراتژی بازاریابی برایتان فراهم بیاورد که تا زمان حیات وب‌سایت شما به سوددهی خود ادامه دهد. ما درباره محتوایی سخن می‌گوییم که هرگز “قدیمی” یا منسوخ نمی‌شود.

ما در این مقاله سعی داشتیم برخی از بهترین استراتژی‌های موجود برای ایجاد محتوایی جاودانه را در کنار مهمترین انواع محتوا به شما معرفی کنیم. نظر شما به عنوان یک نویسنده درباره محتوای همیشه سبز چیست؟ آیا سعی دارید محتوایی ماندگار بنویسید؟ تاکنون چقدر موفق بوده‌اید؟ آیا این راهکارها برای شما مفید واقع شدند؟ به عنوان یک مخاطب آیا شما وقتی چنین محتوایی را می‌خوانید باز هم به آن وب‌سایت سر می‌زنید؟

۴ نظرات
 1. فروشگاه قطعات الکترونیک می گوید

  من برای سایتم باید این نکته هارو بکار بگیرم

  1. فاطمه غفاری می گوید

   خوشحالم که این مطلب برای شما مفید بوده 🙂

 2. درج تبلیغات رایگان می گوید

  درج آگهی رایگان اینترنتی و یا تبلیغات ویژه در وب سایت تجاری باعث گسترش کسب
  و کار شما خواهد گردید،ما تمام تلاش خود را برای دیده شدن خدمات
  شما انجام خواهیم داد http://www.tejaari.com

 3. […] ، ضمن تضمین تداوم پیامرسانی، به طرز چشمگیری بازده سرمایه‌گذاری محتوا را افزایش […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.