چطور با بررسی اطلاعات مشتریان، افزایش فروش فوق العاده ای داشته باشیم؟

14
چطور با بررسی اطلاعات مشتریان، افزایش فروش فوق العاده ای داشته باشیم؟
چطور با بررسی اطلاعات مشتریان، افزایش فروش فوق العاده ای داشته باشیم؟
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۸ دقیقه.

افزایش فروش یک فرآیند کاملا دانش محور است. با نزدیک شدن به انواع اعیاد و جشن‌ها شاید امیدوار باشید که در فروش خود شانس با شما یار باشد. ما می‌گوییم شانستان را خودتان بسازید! شما با استفاده از داده‌ها می‌توانید شبدر چهار برگ خود(مشتریانی با بیشترین خرید) را پیدا کنید و استراتژی‌هایی ایجاد کنید که آنها به خرید خود از شما ادامه دهند.

ما در روکیدا چهار معیار را به شما معرفی می‌کنیم، با توجه به این داده‌ها می‌توانید مشتریان باارزش را شناسایی کنید و برای حفظ آنها اقداماتی عملی انجام دهید:

۱- افزایش فروش با تعیین ارزش طول عمر مشتری (CLV)

ارزش مشتری - به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید
ارزش مشتری – به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید

ارزش مشتری یا ارزش طول عمر مشتری یک معیار معمول است که برای یافتن مشتریان دارای کارایی بالای شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع تعریف CLV، درآمدی است که یک مشتری با خریدهای خود از یک شرکت ایجاد می‌کند، این مقدار با مجموع کل خرید هر مشتری محاسبه می‌شود. تصور کنید یک مشتری سه خرید به ارزش ۵۰ دلار، ۸۰ دلار و ۲۰ دلار داشته است. مقدار CLV برای این مشتری ۱۲۰ دلار است. مشتریانی که مقدار ارزش مشتری بالاتری دارند به عنوان مشتریان دارای ارزش بیشتر شناخته می‌شوند.

۲- افزایش فروش با بررسی تعداد سفارشات مشتری

تعداد سفارش مشتری - به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید
تعداد سفارش مشتری – به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید

این معیار نیز برای اطلاع از ارزش مشتری، مفید است. مقدار آن برابر است با کل تعداد دفعاتی که یک مشتری روی سایت شما سفارش ایجاد کرده است – می‌توانید این مقدار را به عنوان سنجش میزان وفاداری یک مشتری به شرکت خود نیز در نظر بگیرید.

۳- افزایش فروش با تعیین میانگین ارزش سفارش مشتری (AOV)

میانگین ارزش سفارش مشتری - به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید
میانگین ارزش سفارش مشتری – به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید

وقتی ارزش تعداد سفارشات مشتری را به دست آوردید، می‌توانید از آن برای محاسبه میانگین ارزش سفارش مشتری استفاده کنید. AOV، میانگین مقدار پولی که هر بار یک مشتری با ایجاد سفارش فراهم آورده را پیگیری می‌کند. برای محاسبه مقدار میانگین ارزش سفارش، درآمد کل ایجاد شده توسط مشتری را تقسیم بر تعداد سفارشات او کنید. برای مثال تصور کنید جین در کل ۱۵۰ دلار خرید را در طی ۵ سفارش برای شما فراهم آورده است. AOV این مشتری برابر با ۳۰ دلار است.

پیشنهاد روکیدا
مدیریت کسب و کار: درونگراها هم می توانند رهبران بزرگی شوند

۴- افزایش فروش با بررسی عمر آخرین سفارش مشتری

طول عمر آخرین سفارش مشتری - به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید
طول عمر آخرین سفارش مشتری – به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید

چهارمین و آخرین معیاری که برای پیدا کردن شبدر چهارپر خود به آن نیاز دارید طول عمر آخرین خرید مشتری است. این مقدار، مدت زمانی را محاسبه می‌کند که از زمان آخرین سفارش مشتری گذشته است. تصور کنید یک مشتری CLV بالایی داشته اما از سال ۲۰۱۴ تاکنون هیچ خریدی انجام نداده است. شاید او کارایی بالایی برای شما داشته باشد اما در واقع یک مشتری جاری محسوب نمی‌شود.

اقدامات کاربردی برای افزایش فروش:  حفظ بهترین مشتریان و جذب مشتریان جدید

حفظ مشتری - به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید
حفظ مشتری – به کمک داده‌ها شانس خود را بسازید

اینکه مشتریان شما از کجا آمده‌اند به اندازه اینکه روی سایت شما چه می‌کنند برای افزایش فروش دارای اهمیت است. تحلیل‌های سایت شما باید داده‌هایی را به شما ارائه دهد که نشان می‌دهند مشتریان از چه منابعی به سمت سایت شما هدایت شده‌اند، شما باید کمپین‌های بازاریابی خود را نیز پیگیری کنید. بسیاری از کانال‌های اجتماعی نیز می‌توانند چنین بینشی را به شما ارائه دهند و با ابزار تحلیلی شما یکپارچه گردند تا رفتار مشتریان را به شما نشان دهند. داده‌هایی شامل شاخص‌های کلیدی چون مشاهده تبلیغ، کلیک‌ها، هزینه، هزینه به ازای هر کلیک، هزینه به ازای هر هزار کلیک، نرخ کلیک، امتیاز کیفی، امتیاز اجتماعی و مخارج را در اختیار مالکان تبلیغات قرار می‌دهد. به این ترتیب می‌توان دریافت که کدام کمپین‌ها باعث شده بهترین مشتریان شما به سمت سایتتان کشانده شوند.

محبوب‌ترین شیوه مشاهده شده در کاربران، ارائه خدمات منحصربفرد به باارزش‌ترین مشتریان  و سرمایه گذاری در هدف گیری خریداران مشابه است. ارائه خدمات منحصربفردی مانند فروش‌های خصوصی، کوپن و سایر فرصت‌های مشابه خرید، راهی عالی برای نمایش دادن علاقه خود به مشتریان با ارزش و درگیر ساختن و حفظ آنها است. سرمایه گذاری برای هدف قرار دادن خریداران مشابه با مشتریان باارزش شما، راهی بسیار خوب برای تمرکز تلاش‌ها در سمت و سویی است که افزایش فروش را تجربه کنید. کدام کسب و کار است که نخواهد این شبدر چهار برگ را از آن خود کند؟

پیشنهاد روکیدا
با این 4 نکته توضیحات محصول را بسیار جذاب بنویسیم

از داده‌ها کمک بگیرید و با استفاده از آن برای فروش خود شانس بسازید، در این صورت موفقیت شما در افزایش فروش بیش از آن چیزی خواهد بود که در ایام جشن یا عید انتظار آن را می‌کشید.

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here