پوست الکترونیکی که ضربان قلب را روی دستتان نمایش دهد!

در آینده نزدیک احتمالا از پوست الکترونیکی تنها به منظور شناسایی مشکلات سلامت افراد استفاده نخواهد شد، بلکه این پوست مشکلات فیزیکی شما را به نمایش نیز خواهند گذاشت. محققان دانشگاه توکیو نوعی پوست الکتریکی تولید کرده‌اند که می‌تواند علائم حیاتی مانند ضربان قلب را در زمان واقعی ارزیابی کرده و بر روی پوست نمایش بدهد.

این طراحی ترکیبی از یک الکترود مطبوع نانومش و سیم‌های دارای قابلیت کشسانی به همراه مجموعه‌ای از میکرو ال‌ای‌دی‌هایی است که می‌توانند تصاویر اساسی مرتبط با بدن شما را نمایش دهند. اگر به کمک احتیاج داشته باشید دیگران به سرعت متوجه می‌شوند – کافی است به دست شما (یا هر جای دیگری که سنسور قرار گرفته) نگاهی بیندازند و متوجه می‌شوند که مشکلی وجود دارد. این سنسور قابلیت جفت شدن با یک تلفن هوشمند را نیز دارا است و می‌تواند از طریق کلاد اطلاعات خود را به گوشی بفرستد.

پوست الکترونیکی که ضربان قلب را روی دستتان نمایش دهد!

پیش از این صفحات نمایش دارای قابلیت کشسانی وجود داشت اما آنها پس از قرار گرفتن در معرض هوا یا کشش و چرخش پوست از بین می‌رفتند. این سنسور به خودی خود بدون سوختن حدود یک هفته دوام می‌آورد و با استفاده از تکنیک‌های معمول ساخت مدار ساخته شده که هزینه‌های مربوط به آن را کاهش می‌دهد.

این فقط یک تمرین نظری نیست. شرکت Dai Nippon Printing امیدوار است تا این پوست الکترونیکی را در سه سال آینده با قابلیت اعتماد بیشتر، تولید مقیاس و بهبود پوشش برای سطوح بزرگ اصلاح کند.

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، بالاخص برای بیمارانی که در خانه تحت مراقبت هستند بسیار مفید واقع خواهد شد. به جای داشتن وسیله‌ای بزرگ که نیاز به بررسی دقیق دارد، این پوست‌ها می‌توانند وضعیت سلامت بیمار را به اعضای خانواده نمایش داده و تقریبا بدون هیچ محدودیتی استفاده‌ای ماندگار داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.