کاشت ۸۴۰۰۰ کیلومتر مربع درخت برای مبارزه با آلودگی هوا!

چین در تلاش برای رفع مشکل آلودگی هوا ۶۰۰۰۰ سرباز را مسئول افزایش پوشش جنگلی کشور کرده‌است.

چین با مشکل آلودگی هوا روبروست. اما جدیداّ برای کم شدن آلودگی و کاهش اشعه‌ها در کشور دست به اقداماتی زده‌است. در سال ۲۰۱۷، چین ۴۰ درصد از کارخانه‌ها را تعطیل کرد، و طرحی برای ممنوعیت استفاده از ماشینهای دیزلی را ارائه داد. در سال ۲۰۱۸، بزرگترین مرکز تولید دود در جهان شد که قابلیت کاهش آلودگی هوای اطراف را تا ۱۵ درصد دارد.

اکنون چین طرح جدیدی در دست دارد: کاشتن درختها – اگر بخواهیم دقیق بگوییم، ۸۴۰۰۰ کیلومتر مربع.

هم اکنون، چین در حدود ۲۰۸ میلیون هکتار منطقه جنگلی دارد. در طول سال ۲۰۱۸، کشور امید دارد که پوشش جنگلی را از ۲۱ درصد با ۲۳درصد برساند، و طبق Asia Times، این کار را به حدود ۶۰۰۰۰ سرباز واگذار کرده است.

گروه ارتش آزادی مردم، در کنار نیروی مسلح پلیس ملی، برای انجام این پروژه به مرزهای شمالی فرستاده شده اند. به گزارش Indepemdent، ژانگ جیانگلونگ، مدیر حفاظت جنگلهای ایالتی چین، گفته است که پوشش جنگلی چین در کمتر از دو دهه میتواند به ۲۶ درصد برسد.

چین برای مبارزه با آلودگی هوا 32400 مایل مربع درخت می‌کارد

بیشتر نیروها به استان بسیار آلوده هِبی نزدیک پکن – یکی از بزرگترین تولیدکننده های دود در کشور فرستاده شدند.

این استان متعهد شده‌است که پوشش جنگلی اش را تا سال ۲۰۲۰ به ۳۵ درصد افزایش دهد.درحالیکه دیدن این‌که چین مشکل آلودگی هوا را جدی گرفته است باعث قوت قلب است، بعید است که درختان بیشتر مشکل را حل کنند.

جنگلهای چین هم اکنون ۲۱ درصد از مساحت چین را شامل می‌شود، و کشور هنوز مقدار قابل توجهی دود دارد.درحالیکه ۲درصد جنگل اضافه می‌تواند کمک خوبی باشد، احتمالا مشکل آلودگی هوای چین را آنچنان تغییر نمی‌دهد.

به هر حال ، نه به تنهایی ؛ ولی تلاشهای دیگر مانند تحریم ماشینهای دیزلی که دربالا با آن اشاره شد و فشار برای استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر در این مورد کمک تاثیر خوبی خواهد داشت. آلودگی هوا تاثیر زیادی روی سلامت انسان دارد، و کشورهایی مانند چین باید هر چه زودتر به فکر کاهش سطح بین‌المللی آلودگی باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.