روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

چگونه از وب سایت شرکت خود در راستای استخدام بهتر استفاده کنیم؟

چگونه از وب سایت شرکت خود در راستای استخدام بهتر استفاده کنیم؟

من هر روز نمونه‌های زیادی از کارمندان را می‌بینم که می گویند امروزه استخدام شدن چقدر دشوار شده است. ما در ده سال گذشته کمترین میزان استخدام را داشته‌ایم و خیلی از شغل‌ها هنوز پر نشده‌اند و هم چنین زمان استخدام نیز بسیار طولانی شده است – حدود ۳۰ روز – کارمندان مدام به دنبال راهی هستند که پیشرو باشند، اما می‌بینم که اکثریت آن‌ها از هیچ تکنیکی که من هرروز  از آن‌ها به عنوان یک بازاریاب آنلاین محتوا استفاده می‌کنم، استفاده نمی‌کنند.

در عوض من لیستی تکراری از الزامات و واجدین شرایطی می‌بینم که هیچ دلیل خوبی را ارائه نمی‌دهند که چرا یک متقاضی باید یک سازمان را به سازمانی دیگر ترجیح دهد.

در این جا روش‌هایی آورده شده است که به موجب آن می‌توانید به جست و جوی مخاطبین خود بپردازید، سئوی خود را بهبود بخشید، و اطلاعاتی را فراهم آورید که با آنچه که متقاضی به دنبال آن است سازگار باشد.

5 راز موفق‌ترین تولیدکننده‌های محتوا برای افزایش بازدید سایت و بازاریابی محتوا

چرا یک نفر باید برای شرکت شما کار کند؟

در عصری که پرتال‌های شغلی با شغل‌ها ترکیب و تیم شده‌اند، چه پیشنهادی می‌دهید تا بتوانید نظر کسی را جلب کنید؟شما می‌خواهید قدرت این را داشته باشید که در پیج حرفه‌تان به این سؤالات که درباره فرهنگ و سیاست‌های شرکت شماست با جزئیاتی کامل پاسخ دهید.

از کلیشه‌هایی مانند اینکه «ما از کارمندانمان قدردانی می‌کنیم و آن‌ها را محترم می‌شماریم» که هر شرکت برای توصیف خود به کار می‌برد اجتناب کنید؛ در عوض کمی تحقیق کنید و با دقت بیاموزید چه افرادی را در شغل‌ها استخدام می‌کنید و آیا آن‌ها می‌خواهند این وظایف را در شغل ایده آلشان بر عهده بگیرند و یا نمی‌خواهند.

کارتان را از Glassdoor شروع کنید و درباره عناوین شغلی را که استخدام می‌کنید جست و جو کنید، اما قسمت مکان را خالی بگذارید. اکنون روی یک از شرکت‌های موجود در ستون سمت چپ که این جایگاه و موقعیت را دارد کلیک کنید، سپس روی کلمه «بازبینی» در مرکز کلیک کنید تا ببینید کارمندان در مورد یک شرکت خاص چه نظراتی را ثبت کرده‌اند.

در این بازبینی‌ها، نظرات منفی و یا چیزهایی که کارمندان دوست نداشته‌اند را می‌بینید. این نظرات را در چند شرکت متفاوت مطالعه کنید. به این کار ادامه دهید تا زمانی که در لیستتان ۵ نوع شکایت را جمع کرده باشید که به صورت مداوم تکرار شده باشند و بتوانید آن را به یک جنبه مثبت از شرکتتان تبدیل کنید.

به عنوان مثال؛ اگر دیدید چند نفر با هم اعتراض کردند که در تعطیلات کار می‌کنند و شما نیز پیشنهادی مبنی بر عدم کار در تعطیلات ارائه دهید، این خودش یک نکته مثبت است که مستقیماً به آن چه که برای کارمندان شما اهمیت دارد واکنش نشان می‌دهید. این نوعی اطلاعات است که قادر خواهید بود در صفحه کاری و حرفه‌ای خود در پست‌های شغلی‌تان بگنجانید.

ایجاد استراتژی بازاریابی برای محتوای حرفه‌ای

سپس، نگاهی موشکافانه داشته باشید. با کارمند خود صحبت کنید و از اینکه آن‌ها چه چیزی را بیشتر در مورد شغلشان و در مورد مزایای شرکت دوست دارند آگاهی یابید – تجهیزات، تسهیلات، مکان، همکاران و غیره. – شاید آنها پیشنهادی دهند که شما آن را لحاظ نکرده‌اید.

نهایتاً، به گوگل بروید و دوباره درمورد عناوین شغلی جست و جویی را انجام دهید. برای مثال، اگر پذیرنده‌ای را استخدام کنید، جست و جوی خود را به صورت «شغل پذیرش» انجام دهید. اگر در مورد این شغل در مکانی که زندگی می‌کنید تقاضا هست، تبلیغاتی را در بالای جست و جوی خود می‌بینید، همانند:

تبلیغ‌های گوگل به خوبی جست و جو می‌شوند و مدام مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. لذا با نشان دادن محدوده پرداخت، «استخدام فوری» و «بدون نیاز به سابقه کار» توانسته‌اند نتایج خوبی را به خود اختصاص دهند. این یک اطلاعات بسیار خوبی است که می‌توانید از پیج حرفه‌ای خود و در توصیف شغلی از آن‌ها استفاده کنید.

بعضی شرکت‌ها مرددند که آیا اطلاعاتی جبرانی از شغل را در پست‌هایشان بگنجانند یا نه. اما با توصیه به مشتریان، ما تقریباً همیشه توصیه می‌کنیم که محدوده پرداخت برای هر موقعیت شغلی را تعیین کنید.

ابتدا، این کار افرادی را که می‌خواهند بابت استخدام و کار کردن پول بیشتری از شما بگیرند نا امید و دلسرد می‌کند. قطعاً نمی‌خواهید فردی تمام مراحل استخدام را بگذراند و بعداً متوجه شوید حقوقی مد نظر او است که شما نمی‌توانید از پس پرداختش بربیایید.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

دوما، متقاضی و داوطلبی را تصور کنید که هم اکنون دارای شغل است و شغل شما را در نظر دارد. این سناریو زمانی که نرخ کمی برای استخدام داریم، بسیار اتفاق می افتد. حتی اگر پیجی برای حرفه‌تان داشته باشید که به تمام دلایلی اشاره می‌کند که چرا باید برای شرکت شما که شرکتی فوق العاده است کار کرد، متقاضیان بالقوه ممکن است با نبود محدوده پرداخت از کار برای شما امتناع کنند. به دنبال کار گشتن چیزی نیست که یک متقاضی بخواهد آن را ساده بگیرد. این در واقع نیاز به کل سابقه کاری و پروفایل لینکدین آن‌ها، مصاحبات متعدد، و تحولی دارد که بخواهند از یک شغل استعفا دهند و در شغل دیگری مشغول به کار شوند.

اگر متقاضیان نمی‌دانند که محدوده پرداختی با آن چه که آن‌ها هم اکنون در حال کسب در آمد هستند سازگار هست یا نه، مردد می‌شوند که آیا برای داشتن آن شغل اقدام بکنند یا نه. همانند شما، آن‌ها نمی‌خواهند مراحل استخدام را بگذارنند  و سپس متوجه شکافی مالی شوند که نتوانند از آن عبور کنند.

 

از یک پیج برای حرفه خود استفاده کنید که همانند یک نمایندگی استخدام عمل می‌کند

کارمان را با یک سئوی پایه از پیج حرفه‌تان شروع می‌کنیم لذا یک کارمند بالقوه راحت‌تر می‌تواند با استفاده از موتور جست و جو شما را بیابد، و از این جالب‌تر می‌تواند با یک کلیک به راحتی وارد پیج حرفه شما شود و اپلیکیشن را ببیند.

آیا با سئو آشنایی ندارید؟ این کلمه مخفف «بهینه سازی موتور جست و جو» است. در زمینه یک پیج حرفه، سئو به معنی فراهم آوردن اطلاعات به گونه‌ای است که کار موتورهای جست و جو را راحت کند تا بهتر متوجه شود محتوای پیج شما چیست. هدف شما این است که در اسامی برتر سرچ و جست و جو ظاهر شوید و لذا احتمال بیشتری دارد مردم شما را ببینند و بر روی صفحه‌تان کلیک کنند. این کار با سفارشی کردن متا داده‌هایتان آغاز می‌شود، بسته به نحوه کاری وب سایتتان، شما قادر خواهید بود خودتان این کار را به راحتی انجام دهید، و یا شاید بخواهید با یک وب مستر و یا یک شخص IT درباره راست و ریس کردم آپدیت‌هایتان صحبت کنید.

اکنون نوبت پیج حرفه‌ی ۲۳andMe است. من علاقه مند بود که برای آن‌ها کار کنم و عبارت  شغل‌های ۲۳andme  را در گوگل جست و جو کردم.

روکیدا - چگونه از وب سایت شرکت خود در راستای استخدام بهتر استفاده کنیم؟ - توسعه و پیشرفت شخصی, توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, مدیریت استارتاپ, مدیریت کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کارآفرینی

دو نتیجه اول به صورت زیر بودند:

اولین نتیجه پیج حرفه‌ی ۲۳andMe بود که عالی است، اما ۲۳andMe بر اساس متاداده هایش هیچ اثر خوبی را از خود به جای نگذاشته است. شما یک متاعنوان به صورت «حرفه‌ها- ۲۳andMe» مشاهده می‌کنید که تنها از ۱۷ تا از ۵۵ کاراکتری که باید با آن‌ها کار کنند استفاده کرده است. می‌توان خیلی بهتر از این فضا استفاده کرد تا باعث شود کلیکی روی صفحه شود و در پی آن صفحه را مشاهده کرد. برای مثال می‌توانست بگوید: « شغل‌های ۲۳andMe- فرصت‌های شغلی ما را بررسی کنید و برای به دست آوردن آن شغل‌ها اقدام کنید»، قرار نیست شعر بگویید! تنها سعی کنید از فضای ۵۵ کاراکتری که در اختیارتان قرار داده شده است استفاده کنید.

10چشم‌انداز بازاریابی تاثیرگذار در آینده

حال به متا توصیف آن نگاهی می‌اندازیم، پاراگرافی که زیر عنوان در نتایج جستجو ظاهر می‌شود. در این حالت، این پاراگراف با «و» شروع می‌شود و برای هرکس که تا به حال از سایت آن‌ها بازدید نکرده است مفاد و ارتباط را کم دارد. بعد از آن به یک لینک بزرگی در صفحه بر می‌خورید که می‌گوید «متاسفم، این موقعیت و مقام دیگر در دسترس نیست»،  و هم چنین لینکی را می‌بینید که شما را به سمت فرم شغلی هدایت می‌کند. هیچ کدام از این‌ها جذاب نیستند، و هم چنین به هیچ وجه با چیزی که جست و جو کردیم ارتباط ندارند.

اکنون به دومین نتیجه جست و جو از Glassdoor نگاه کنید، یک خدمات وبی که شرکت‌ها به آن‌ها مبلغی را پرداخت می‌کنند تا فرصت‌های شغلی آن‌ها را اعلان کند و موجب شود متقاضیان فرم اشتغال پر کنند. نتایج جست و جوی Glassdoor، به شما می گویند اگر روی لینک آن‌ها کلیک کردید باید دقیقاً چه کنید – فرصت‌های شغلی جست و جو شده در ۲۳andMe. – شما هم چنین می‌آموزید که آن‌ها ۴۹ شغلِ در دسترس دارند و Glassdoor اطلاعاتی درباره حقوق، نرخ‌های پرداختی و … را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

10چشم‌انداز بازاریابی تاثیرگذار در آینده

بیشتر ترغیب می‌شوید روی کدام لینک کلیک کنید؟ وقتی که در برترین نتایج جست و جو نمایش داده شده‌اید که شامل ۲۳andMe و کلیک‌های بیشتری می‌شود، من شرط می‌بندم آن‌ها نسبت به متا عنوان برتر Glassdoor و توصیف متای آن دارای موفقیت کمتری‌اند. بدین معنی که ۲۳andMe باعث شده است ترافیک کمی به سمت سایتش روانه شوند و هم چنین فرم‌های شغلی بدون هزینه‌ی زیادی نیز به وب سایت آن‌ها ارسال می‌شود. ۲۳andMe با آپدیت کردن متاعنوان و توصیفش نه تنها می‌تواند حرفه‌ای‌تر به نظر برسد بلکه پولی را نیز به جیب می زند.

در این جا یک تمپلیت پایه آورده شده است که می‌توانید از آن برای متا عنوان خود استفاده کنید: حرفه‌هایی در [نام شرکت]- فرصت‌های شغلی ما را مشاهده کنید و برای شغل‌ها درخواست دهید. در این جا نیز متا توصیفی آورده شده است: فرصت‌های شغلی ما را در [نام شرکت] و در پیج رسمی حرفه‌مان مورد بررسی قرار دهید. ما [سه چیزی که جست و جوی شما به کارمندان بالقوه‌ای که علاقه مندند نشان می‌دهند، همانند زمانبندی منعطف، پرداخت‌های رقابتی، و فرصت‌هایی برای پیشرفت] را پیشنهاد می‌دهیم . همین امروز درخواست شغل خود را ثبت کنید. متا توصیف خود را با کمتر از ۱۶۰ کاراکتر بنویسید، در غیر این صورت گوگل بقیه‌اش را می‌برد.

اکنون برای شغل‌های [نام شرکتتان] جستجویی انجام دهید. آیا لینک‌هایی نامرتبط در صفحه جستجو – همانند صفحه تأسف ۲۳andMe – ظاهر می‌شوند؟ اگر این طور است، به صفحات نوایندکس نیاز پیدا خواهید کرد. دوباره بسته به اینکه سایت شما چگونه کار می‌کند و نحوه عملکردی آن چگوه است، نیاز است که از یک IT کمک بگیرید.

روکیدا - چگونه از وب سایت شرکت خود در راستای استخدام بهتر استفاده کنیم؟ - توسعه و پیشرفت شخصی, توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, مدیریت استارتاپ, مدیریت کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کارآفرینی

در خود صفحه حرفه‌تان، به بهترین راه فکر کنید تا بتوانید اطلاعات را در آن بچینید. در بالا، باید به جست و جوگران شغلی درباره شرکت و فرهنگش توضیحی ارائه دهید. از داده‌هایی استفاده کنید که اخیراً جمع آوری کرده‌اید تا نکات مثبت خود را برجسته کنید. هم چنین نیاز دارید تا دکمه فالوی رسانه‌های اجتماعی را در این صفحه قرار دهید تا افرادی که از پیج شما بازدید می‌کنند و شغلی که مناسبشان باشد را نمی‌یابند بتوانند با شما در ارتباط باشند. دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را به اکانت های رسانه‌های اجتماعی یک حرفه خاص هدایت می‌کند که هم اکنون موجودیت دارند و اطلاعاتی را درباره موقعیت‌ها، جایگاه‌ها  و فرهنگ سازمان‌ها به اشتراک می‌گذارند.

به علاوه، شما به لینک‌هایی نیاز دارید که شغل‌های فردی‌ای که به دنبال استخدام برای آن‌ها هستید را به همراه توصیفی کوتاه از هر شغل در صفحه حرفه‌تان نمایش دهد. این لینک‌ها باید عنوان موقعیت، و حداقل دارای جزییاتی باشد که متقاضیان را به سمت خود جلب کند.

بازاریابی ایمیلی چه شیوه هایی دارد؟ + ده ابزار برتر بازاریابی ایمیلی

لیست پیج حرفه برای یک شغل پذیرش ممکن است به صورت زیر ظاهر شود:

پذیرش- در هر ساعت بین ۱۴ تا ۱۸ دلار کسب درآمد کنید، بدون نیاز به هیچگونه سابق کاری

تشریف بیاورید در یک دفتر بسیار زیبا به همراه کارمندانی درجه یک کار کنید، کسب درآمدی فوق العاده داشته باشید، و در این شغل نیز آموزش ببینید. درباره شغل بیشتر بدانید و همین امروز درخواست خود را ارسال کنید!

هر پست برای یک شغل فردی، باید تنها بر مزایای شغل تمرکز کند، و اینکه چرا متقاضیان باید دوست داشته باشند برای شرکت شما کار کنند، سعی کنید به الزامات مهم و ضروری اشاره کنید. اگر علاقه دارید، Betterteam تمپلیت های توصیف شغلی‌ای را پیشنهاد می‌دهند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا شغل‌های معروف را اشتراک گذاری کنید.

پست‌های شغل‌های فردی باید شامل دکمه‌هایی باشند که به راحتی بتوان آن‌ها را در فضاهای مجازی، ایمیل، و پیام متنی به اشتراک گذاشت. برای داشتن یک بازاریابی بهتر در رسانه‌های اجتماعی، اطمینان حاصل کنید که متا توصیفات اجتماعی خود را جدا کنید. بیشتر پلت فرم‌های وب سایت دارای پلاگین هایی هستند که به شما اجازه می‌دهند متا توصیفات مجزایی را برای رسانه‌های اجتماعی بنویسید.

10چشم‌انداز بازاریابی تاثیرگذار در آینده

لذا برای مثال، متا توصیف فضای اجتماعی توییتر برای موقعیت پذیرش دارای نسخه‌ای ۱۴۰ کاراکتری است که خلاصه‌ای کوتاه از توصیف شغل را از پیج اصلی حرفه‌مان ارائه داده است، و احتمالاً دارای هشتگ هایی همانند #jobs، # receptionist و # officejob می‌باشند.  بدین صورت، اگر کسی شغل شما را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت، متنی که به صورت اتوماتیک در دیوار توییتر کسی ظاهر می‌شود، برای رسانه‌های اجتماعی بهینه شده است.

نهایتاً برای اینکه بهتر در معرض نمایش قرار بگیرید، پیج حرفه‌های شما باید در دستگاه‌های موبایل نیز درست نمایش داده شود. هم اکنون این یک استاندارد است که در وب مورد استفاده قرار می‌گیرد و گوگل نیز با دادن رنکینگ بهتر به سایت‌های این چنینی به آنها جایزه می‌دهد، اما من هنوز در شگفتم که چگونه بیشتر پیج های حرفه، اینقدر وحشتناک به نظر می‌رسند و در صفحه نمایش موبایل اینقدر ظاهرشان به هم می‌ریزد.

نهایتاً، اگر آماده‌اید تا استخدام شوید، وب سایت شرکت خود را نادیده نگیرید. از این نکات استفاده کنید تا متقاضیان خود را افزایش دهید، و زمانی که از پس این کار برآمدید، می‌توانید دستمزدی طولانی مدت را برای خود برقرار کنید.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟