استارتاپ استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

اعتماد گروهی و تاثیرات شگفت انگیز آن روی رشد استارتاپ

من در نیروی دریایی درباره‎ی اعتماد سازمانی یاد گرفتم و سپس به عنوان یک کارآفرین. جلب اعتماد برای گروه شما تا چه اندازه اهمیت دارد؟

در ماه مارس سال۲۰۰۱ استاد دوره‌ی BUD/S ما در “هفته‌ی جهنمی” فوت شد. BUD/S یا دوره‌ی انهدام زیرآبی نیروی دریایی، شش ماه ابتدایی از دوره‌ی آموزشی نیروی دریایی است. “هفته‌ی جهنمی” دو هفته‌ی ابتدایی این دوره است که شامل امتحان‌های سخت و بی‌رحمانه است و باعث حذف اکثریت یک کلاس می‎شود. آن شب افسر فرمانده‌ی BUD/S با ما صحبت کرد و در مورد لزوم اتحاد در زمان‌های دشوار، کار گروهی و اهمیت اطمینان به گروه گفت. چند ماه بعد واقعه‌ی ۱۱سپتامبر اتفاق افتاد. در آن زمان همه‌ی ما می‎دانستیم که وارد جنگی شده‎ایم که اطمینان به گروه باید در اولویت ما قرار داشته باشد.

اعتماد درونی و بیرونی تا چه میزان بر سازمان شما تاثیر می‎گذارد؟ یا بر ارزش و عملکرد آن؟ یا کارکنان و سهام داران آن؟ و یا از همه مهم‎تر اینکه منظور ما چه جنبه‎ای از اعتماد است و چگونه آن‎ها را ارزیابی می کنیم؟

اعتماد و تاثیرات آن بر روی سلامت مالی شرکت تان

تجربه‌ای که شخصا در شرکت‌هایم داشته‌ام این حقیقت را نشان می‌دهد که اعتماد یک مفهوم چند بعدی است. اولین بعد آن تایید صلاحیت است این عقیده که یک سازمان توانایی انجام ادعاهایش را دارد. عمل به ادعاها و تبلیغات باعث می‌شود که یک شرکت توان باقی ماندن و رقابت کردن در بازار را داشته باشد.

بعد دیگر راستی آزمایی است؛ این عقیده که یک سازمان عادل و منصف است.

بعد سوم قابل اعتماد بودن است؛ این عقیده که یک سازمان به ادعاهایش عمل می‎کند و همواره این کار را انجام می‌دهد.

تمام شرکت‌های بزرگ می‌خواهند سطح بالایی از اطمینان داخلی و بیرونی را کسب کنند. اما تعداد کمی از آنها در اندازه گیری اعتماد و تلاش برای بهبود آن تلاش می‎کنند. آنها به این مسئله که اطمینان باعث سلامت مالی یک شرکت می‎شود.

به تازگی با یک شرکتی به نام Trust Across America آشنا شده‌ام که روند خاصی برای اندازه‌گیری و درجه بندی مطمئن‌ترین شرکت‌های عمومی تجاری آمریکا دارد.

اعتماد و تاثیرات آن بر روی سلامت مالی شرکت تان

در سال ۲۰۱۰ شرکت Trust Across America بانک اطلاعاتی FACTS® را معرفی کرد که یک میزان‌سنج جامع و بی‌طرف از میزان قابل اطمینان بودن ۲۰۰۰ شرکت دولتی آمریکا است. این چهارچوب شرکت‌هایی که مدیریت‌شان برای دستیابی به چیزی فراتر از نیازهای تمام سرمایه‌گذاران (همان‌طور که می‌دانیم این اغلب یک استراتژی داخلی است) تلاش می‌کند، شناسایی می‌کند.

طبق گفته‌ی Trust Across America این بررسی جامع‌ترین بررسی اطلاعات محوری است که در زمینه‌ی میزان قابل اطمینان بودن سازمان‌های انجام شده است.

بانک اطلاعاتی FACTS® روی چهار زمینه‌ی کلیدی اعتماد تمرکز دارد:

ثبات و استحکام مالی: عملکرد مالی و بازاریابی شرکت را بررسی می‌کند. این بررسی نشان می‌دهد شرکت‌هایی که رتبه‌های بالا کسب کرده‌اند، عملکرد بهتری در بازار بورس داشته‌اند و همچنین دچار نوسانات کمتری در طول زمان شده‌اند.

ثبات حساب‌های مالی: میزان شفافیت شرکت در زمینه‌ی درآمدها و کیفیت گزارش‌ها را بررسی می‌کند. شرکت‌هایی که در بازه‌های زمانی مختلف رتبه‌ی بالایی کسب کردند، رتبه‌بندی‌های محافظه‌کارانه‌ای دارند و اقدامات نظارتی و تجدیدنظر کمتری دارند.

راستی‌آزمایی شرکت: میزان کلی مخاطرات ریاست، میزان استقلال و نحوه‌ی ترکیب‌بندی اعضای هیئت‌مدیره و خطرات و مقررات جبران خسارت را بررسی می‌کند. این فاکتور روی ارزش و ریسک‌های شرکت در دنیای واقعی بررسی می‌کند نه صرفا یک بررسی برای انجام وظیفه.

شفافیت: شافیت مالی و غیرمالی شرکت شامل افشاگری‌ها، مدیریت محیطی و تغییر اقلیمی، تنوع کارکنان، حقوق بشر و نحوه‌ی ترکیب‌بندی نیروی کار می‌شود.

پایداری: تاثیرات محیطی، مقررات نیروی کار، تاثیرات اجتماعی و عملکرد شرکت در زمینه‌ی حقوق بشر به علاوه‌ی سایر معیارها را بررسی می‌کند.

چه شرکت شما یک شرکت دولتی باشد و یا خصوصی، معیارهای کلی ثبات مالی، امانت‌داری، شفافیت و پایداری هر کدام روی اعتماد داخلی و خارجی به شرکت‌تان تاثیر خواهد گذاشت. هر چه مدیران و رؤسای کسب‌وکارها این اصول را بیشتر در اولویت قرار دهند، شرکت‌شان انعطاف‌پذیرتر خواهد بود، آسان‌تر با تغییرات حرکت خواهند کرد، آسان‌تر کارکنان و مشتریان را حفظ خواهند کرد، سهام‌داران را راضی نگه خواهند داشت و به بخش‌های مختلف شرکت تسلط بهتری خواهند داشت.

پس اعتماد و اطمینان را در اولویت‌های تان قرار دهید و نتایج حاصل از آن را مشاهده کنید!

مطالب مرتبط

سرمایه در گردش کسب و کار و آنچه باید درباره سودآوری بدانید

soheila1992

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

چرا رهبران حسابگر بهترند و چطور می‌شود یکی از آن‌ها بود؟

فرشاد سعیدی

سخنرانی و فن بیان: چرا استفاده از “آه” و “اوم” حین صحبت خوب است؟

فرشاد سعیدی

اضافه شدن ویژگی‌های ویز به گوگل مپس

عباس رهامی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

تماشای همزمان ویدیو اینستاگرام با دوستان

عباس رهامی

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

برای جذب مشتری باید استراتژی داشته باشید

عباس رهامی

چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

مهرناز شهریاری

چطور ترافیک را به سمت محتوا هدایت کنیم؟ نوشتن پایان کار نیست!

نگین ابراهیمی

چطور با کیورد پلنر گوگل (keyword planner) بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنیم؟

عباس رهامی

۱ دیدگاه

5اشتباهی که در هنگام را‌ه‌اندازی استارتاپ انجام دادم - روکیدا یکشنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۷ at ۱۷:۱۴

[…] مهم است کارکنانی را استخدام کنید که به آنها اعتماد و اطمینان دا… و سپس به آنها فرصت بدهید تا کارشان را انجام بدهند. […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟