استارتاپ استراتژی کسب و کار

نکات کاربردی برای مهاجرت شغلی

نکات کاربردی برای مهاجرت شغلی

در اواخر سال ۲۰۱۷، بیل و جری گلور تصمیم گرفتند که یک تکانی به خودشان و کسب و کار شکوفا شده نرم افزاری خودشان بدهند. آن‌ها می‌خواستند از دره گرس در کالیفرنیا به آماریلو در تگزاس نقل می‌کنند. هزینه‌ها در آماریلو کمتر و هوا نیز در آن جا بهتر بود. گرفتن چنین تصمیمی برای نقل مکان تصمیم ساده‌ای نبود – گرس ولی برای کارآفرینانی که نمی‌خواستند در سلیکون ولی زندگی کنند همانند یک بهشت بود – اما گلورها احساس کردند اگر در جایی زندگی کنند که هزینه‌ها در آنجا کمتر باشد، شانس موفقیت بیشتری دارند. بیل گلور بیان می‌کند «اگر در آنجا می‌ماندیم باید برای ایستادن روی پای خودمان سه برابر بیشتر تلاش می‌کردیم»

برایت کانوپی (Bright Canopy)، شرکت نرم افزاری‌ای که گلورها آن را تأسیس کردند، هیچ کارمند نداشت، بنابراین نقل مکان به یک شهر جدید خالی از چالش و مشکلات نیز نبود. آن‌ها باید برای اداره‌شان به دنبال مکان می‌گشتند و اطمینان حاصل می‌کردند که استعدادهایی که مورد نظرشان است را یافته‌اند؛ باید به قوانین جدید مالیاتی عادت می‌کردند و از همه مهم‌تر جایی را پیدا می‌کردند که خود و خانواده‌شان در آن جا زندگی کنند. بیل گلور که اصالتاً اهل آماریلو است – اما سال‌های زیادی است که در آنجا زندگی نکرده است – گفت: «نقل مکان خیلی دردناک است، نه تنها باید در جایی زندگی کنی که اهل آن نیستی، بلکه باید برای انجام کار در مکانی جدید نیز کلی زحمت بکشی»

با افزایش هزینه‌های امرار معاش در شهرهایی از کشور، بیشتر کارآفرینان ترجیح می‌دهند شرکت خود را در مکان‌هایی کوچک‌تر دایر کنند تا از پس تأمین مخارج خود بربیایند. برای مثال شاخص هزینه زندگی در آماریلو برابر با ۸۳ بود که این مقدار در ایالات متحده براساس گزارشی از بهترین مکان‌های اسپرلینگ برابر با ۱۰۰ است. شاید ایده‌ی کار در یک محل آرام خوب به نظر برسد، اما با موفقیت نقل مکان کردن، تهیه تدارکات، و راه اندازی یک مغازه در یک شهر جدید نیاز به تلاش فراوانی دارد.

حتما بخوانید:
تفاوت بین جوهر و تونر (تفاوت پرینتر جوهر افشان و لیزری)

 

 

خرج کردن پس اندازتان برای به دست آوردن داده

زمانی که یک کسب و کار به محل جدیدش عادت کرد، به اولین کسی که نیاز پیدا خواهد کرد حسابدار خواهد بود.

 

کارمندان خود را از میان دانشجویان انتخاب کنید

یکی از سخت‌ترین بخش نقل مکان و مهاجرت یافتن کارمند است. در مکان‌های کوچک، سیستم آموزشی به عنوان یک منبع پراستعداد عمل می‌کند که در آن افرادی عالی رتبه به شرکت‌ها کمک می‌کنند که جای خالی خود را با دانشجویان و فارغ التحصیلان پر کنند. وس کوندری-رایت، هدایت گر ارتباطات و بازاریابی برای دانشگاه آماریلو و دارای درجه عالیه و برنامه‌هایی معتبر، بیان می‌کند: «ما با سازمان‌ها کار می‌کنیم که چشم انداز متغیر آن‌ها برای نیروی کاری را درک کنیم و اطمینان حاصل کنیم  که برنامه‌هایمان کفاف نیاز آن‌ها را بدهند».

مگان ایکنر، دبیر آموزش فنی دانشگاه آماریلو اضافه می‌کند: دیگر شرکت‌ها نیز می‌توانند با عملیاتی جدید به یافتن افراد با استعداد مورد نظر شما کمک کنند و با دیگر نیازهای تدارکاتی شما سر و کله بزنند. در شهرهای بزرگ‌تر، کسب و کارها اغلب اطلاعات خود را با شخص دیگری در میان می‌گذارند، اما در مکان‌های کوچک‌تر، زمانی که یک شرکت کار خود را به نحو احسن انجام داد، همه از آن بهره می‌برند. مگان ادامه می‌دهد: «این بهترین چیزی است که در آماریلو اتفاق می افتد. ما تنها به خاطر خودمان کمک نمی‌کنیم. ما با هم کار می‌کنیم تا بهترین راه برای راه اندازی یک کسب و کار بیابیم.»

این گذار برای بیل گلور بیش از آنچه که انتظار داشت خوب پیش رفت. به دلیل هزینه‌های کم امرار معاش در آماریلو، او توانست زودتر از زمانی که می‌توانست در کالیفرنیا پیشرفت کند، موفق شود. تنها ۶ ماه بعد از شروع رایت کانوپی او چارچوب شرکت کالیفرنیای خودش را فروخت. او گفت: «ما واقعاً از این نقل مکان راضی بودیم. اگر به آماریلو نمی‌آمدیم هیچ گاه نمی‌توانستیم همه این کارها را انجام دهیم».

مطالب مرتبط

۳ درسی که صاحبان کسب و کارها باید از ارتشی‌ها یاد بگیرند

مهرناز شهریاری

۸ اشتباهی که مؤسسان برای اولین بار در راه اندازی کسب و کار خود مرتکب می‌شوند!

نوید بیک زاده

وفاداری مشتری در کسب و کار: چگونه ایجادش کنیم؟

مهرناز شهریاری

دو مدیر سابق توییتر شرکت مشاوره تاسیس کردند

کیوان

۵ نکته مدیریت کارآفرینانه برای کارآفرین ها

طاهر مهدی پناه

نوشیدن روزانه سه تا چهار فنجان قهوه چقدر عمر را طولانی تر می کند؟

hanimn

بدن ما به چند ساعت خواب احتیاج دارد؟

زهرا چنگیز

چگونه با واکنش نشان دادن سریع، زندگی را تغییر دهیم؟

مهرناز شهریاری

با انتقاد افراد و آدم‌های منتقد چطور برخورد کنیم؟

عباس رهامی

چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟ راهنمای قدم به قدم برای افتتاح رستوران

راهله نجاریان

با این ۵ راهکار فوق العاده همان رهبری بشوید که گروهتان نیاز دارد

bsafamanesh

این ۶ درس مهم زندگی را باید از موفق‌ترین تاجران جهان بیاموزید

زهرا چنگیز

چطور بچه‌ها را به خواندن کتاب علاقه‌مند کنیم؟

عباس رهامی

سفر کردن پیش از شروع زندگی استارتاپی، در موفقیت تاثیرگذار است

hanimn

من یک ایده برای شروع یک کسب و کار دارم، از کجا شروع کنم؟

کیوان

با این ۴ ترفند عکس هایی حرفه‌ای و زیباتر از همیشه داشته باشید

کیمیاگر: کتابی که با آن کتاب‌خوان می‌شوید!

سجاد مزروعی

چرا مردها فرزند پسر دوست دارند و زن‌ها دختر ؟!

فاطمه غفاری

دیدگاه شما چیست؟