روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن

معرفی بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

روکیدا - معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟ - بهترین فضاهای ابری, بهترین فضاهای ابری رایگان, بهترین فضای ابری, بهترین فضای ابری رایگان, بهترین فضای ذخیره سازی ابری, فضای ابری, فضای ابری رایگان, فضای ابری چیست

آشنایی با بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ به کسب‌وکارها کمک خواهد کرد از راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ابری آنلاین به جای استفاده از سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات استفاده کنند.

به عبارت دیگر، به جای ذخیره‌سازی فایل‌ها و پوشه‌ها روی یک سرور، داده‌ها در زیرساخت (دیتا سنتر، سرور، هارد و غیره) فرد دیگری توزیع خواهد شد.

از ۱۳ سال قبل که آمازون با سرویس S3 (سرویس ذخیره‌سازی ساده) ذخیره‌سازی روی محیط آنلاین را محبوب کرد، داده‌های گوگل نشان می‌دهد که توجه افراد به «ذخیره‌سازی ابری» به تنهایی در طول دهه گذشته ۴۰ برابر شده است.

با توجه به حضور شرکت‌های متعددی که در زمینه ذخیره‌سازی ابری فعالیت می‌کنند، انتخاب بهترین فضاهای ابری بسیار مهم است چون باید سرویسی را انتخاب کرد که حداکثر فضای ذخیره‌سازی و پهناباند را با هزینه کم ارائه دهد و از طرفی امنیت داده‌های شما را تضمین کند.

بنابراین در این مطلب تصمیم گرفتیم ابتدا به سوال فضای ذخیره سازی ابری چیست؟ پاسخ دهیم و سپس بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ را به شما معرفی کنیم. بنابراین مانند همیشه همراه روکیدا باشید.

فضای ابری چیست؟

قبل از آشنایی با بهترین فضای ذخیره سازی ابری باید بگوییم «فضای ابری» در دیتاسنترهای دورافتاده است که کاربر از طریق اینترنت به آن‌ها دسترسی دارد. این فضا مجموع سخت‌افزار شبکه شده کامپیوتری است که در همکاری با یکدیگر بسیاری از ویژگی‌های محاسباتی را به شکل خدمات آنلاین فراهم می‌کنند.

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

شما امکان لمس فیزیکی خود سخت‌افزار را در محیط ابری عمومی ندارید، ولی می‌توانید آن را از راه دور و توسط اینترفیس‌های وب کنترل کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم فضای ابری مجازی‌سازی است. دستگاه‌های مجازی با نرم‌افزاری درست می‌شود که قدرت محاسباتی، حافظه و فضای ذخیره‌سازی یک دستگاه خاص را بین واحدهای کوچک‌تر تقسیم می‌کند تا هر کدام منابع محاسباتی خودشان را داشته باشند.

این مجازی‌سازی به اشتراک‌گذاری منابع محاسباتی و اختصاص دادن موثر آن‌ها در بین فضای ابری اجازه  می‌دهد.

ذخیره سازی ابری چیست؟

ذخیره سازی ابری به معنای ذخیره داده‌ها روی سخت‌افزاری در یک مکان فیزیکی دوردست است که از هر دستگاهی به وسیله اینترنت می‌توان به آن دسترسی داشت. کلاینت‌ها فایل‌ها را به یک دیتاسنتر می‌فرستند که تحت مراقبت یک فراهم‌کننده خدمات ابری است، به جای این که آن‌ها را روی هاردهای خودشان ذخیره کنند.

آیا بهترین فضاهای ابری امن هستند؟

انتخاب بهترین فضای ابری به معنای رفع دردسر خرید هاردهای فراوان است، ولی چطور بدانیم اطلاعاتمان واقعا امن هستند؟ شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات چه تدابیری را برای توجه به دو نگرانی اصلی ما یعنی قابلیت اعتماد و امنیت در نظر می‌گیرند؟

همانطور که اشاره شد اطلاعات شما در چندین مکان ذخیره و بک‌آپ گرفته می‌شوند. همچنین سیستم‌هایی که بتوانند دود را شناسایی، آتش را مهار و برق اضطراری فراهم کنند از قابلیت‌های استاندارد دیتاسنترها هستند و این مکان‌های مخفی شدیدا تحت پشتیبانی و مراقبت قرار دارند تا کارمندان به صورت فیزیکی به سخت‌افزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات آسیب نزنند یا آن‌ها را ندزدند.

بهترین فضاهای ابری برای امن کردن داده‌هایتان تا این که کسی نتواند به آن‌ها دست پیدا کند از فرآیند‌های تایید هویت مانند نام کاربری و رمز عبور برای محدود کردن دسترسی و رمزنگاری داده‎‌ها برای حفاظت از داده‌ها استفاده می‌کنند.

همچنین باید بگوییم بقای فعالیت شرکت‌های خدمات فضای ابری  وابسته به شهرتشان است، بنابراین نهایت تلاش خود را می‌کنند تا از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های امنیتی برای ارائه قبل اعتمادترین سرویس ممکن استفاده کنند.

حالا وقت معرفی بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ رسیده است.

فضای ابری IDrive – بهترین فضای ابری برای تحت پوشش قرار دادن درایوهای شبکه

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • سریع
 • استفاده آسان
 • امنیت خوب
 • سرویس IDrive Express اگر فاجعه‌ای رخ دهد مفید است.

نکات منفی:

 • نبود قابلیت تایید هویت دو عاملی

IDrive به صورت مداوم فایل‌هایتان را حتی اگر روی درایوهای شبکه باشند همگام می‌کند. اینترفیس وب این سرویس از به اشتراک‌گذاری فایل توسط ایمیل، فیس‌بوک و توئیتر پشتیبانی می‌کند.

کاربران مراقب یا کسانی که دائما روی ماوس کلیک می‌کنند، خوشحال خواهند شد اگر بشنوند فایل‌هایی که از روی کامپیوترتان پاک شده است خودکار از روی سرور پاک نخواهد شد، بنابراین خطر پاک کردن تصادفی اطلاعات مهم کم است. حداکثر ۳۰ نسخه قبلی تمامی فایل‌هایی که روی اکانتتان بارگذاری شدند حفظ می‌شوند.

نکته دیگر این است که ادمین‌های آی‌تی به اپلیکیشن IDrive Thin Client دسترسی دارند که به آن‌ها از طریق یک داشبورد مرکزی اجازه گرفتن نسخه پشتیبان و برگرداندن آن، مدیریت تنظیمات و موارد متعدد دیگر را برای تمامی کامپیوترهای وصل شده می‌دهد.

برای تصاویر، یک ویژگی جالب شناسایی چهره در اختیار دارید که به شما کمک می‌کند خودکار آن‌ها را مرتب کرده و همچنین در بین تمامی دستگاه‌های خود همگام کنید. IDrive همچنین ویژگی به اسم IDrive Express دارد که در صورت از دست دادن تمام داده‌های خود برای شما یک هارد دیسک فیزیکی می‌فرستد تا سریعا بتوانید تمامی فایل‌های بک‌آپ گرفته شده خود را بازگردانی کنید.

یک نسخه تجاری از این سرویس نیز وجود دارد که ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از اولویت، لاگین تنها یک مرتبه و همچنین تعداد کاربران نامحدود و بک‌آپ سرور دارد. علاوه بر این، سرویس IDrive Cloud به عنوان یک فضای ذخیره سازی ابری شرکتی نیز وجود دارد.

فضای ابری pCloud – یکی از بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ برای ذخیره‌سازی فایل‌های رسانه‌ای بزرگ

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • ارزان
 • اینترفیس ساده و شیک
 • استفاده آسان

نکات منفی:

 • فاقد ابزار همکاری

زمان استفاده از pCloud ممکن است مقداری محدودیت پهنای باند وجود داشته باشد، ولی ظاهرا برای اندازه فایل‌هایی که می‌توانید آپلود کنید محدودیت ندارید، بنابراین راحت تمامی فایل‌های رسانه‌ای حجیم خود را همگام کنید.

این سرویس در اختیار تمام کاربران موبایل و دسکتاپ قرار دارد و کاربران همچنین می‌توانند از طریق وب‌سایت وارد آن شوند. این شرکت در سوئیس ثبت شده است که قوانین حفظ حریم خصوصی سخت‌گیرانه‌ای دارد و همچنین می‌توانید با پرداخت ماهیانه ۴.۹۹ دلار برای قابلیت pCloud Crypto فایل‌های فردی خود را با رمز عبور قفل و باز کنید.

توجه کنید، pCloud در بین بهترین فضاهای ابری یکی از معدود سرویس‌هایی است که قابلیت اشتراک مادام‌العمر را ارائه می‌دهد. زمان استفاده از این پلن یک سطل آشغال با تاریخچه ۳۰ روزه و ترافیک آپلود نامحدود (تنها به URL فایل نیاز دارید) و ترافیک دانلود لینک محدود در اختیار خواهید داشت: ۵۰۰ گیگابایت برای بسته پرمیموم و ۲ ترابایت برای بسته پرمیوم پلاس.

فضای ابری Zoolz – یکی از بهترین فضاهای ابری جاافتاده با سابقه قوی

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • بک‌آپ به صورت هیبریدی
 • نسخه‌بندی فایل
 • قیمت بسیار ارزان

نکات منفی:

 • فاقد بک‌آپ زنده
 • فاقد قابلیت تایید هوییت دو عاملی

Zoolz Cloud Backup  برای کاربر فردی و همچنین شرکتی نکات مثبت زیادی دارد. رابط کاربری این سرویس بسیار ساده است و گزینه‌های مدیریت وب عالی به همراه قابلیت ترکیب عملیات ابری با ذخیره‌سازی خارجی لوکال دارد.

این شرکت بریتانیایی از زیرساختار «Glacier» آمازون برای ارائه خدمات با یک نسبت جذاب قیمت به عملکرد استفاده می‌کند تا قیمت‌های آن از رقبا ارزانتر باشد. Zoolz با توجه به این که بیش از یک دهه است ۲۰ پتابایت اطلاعات ۳ میلیون کاربر را ذخیره می‌کند، مانند بعضی از رقبای خود عمر یا شهرت موقتی ندارد.

فضای ابری Degoo – جزو بهترین فضاهای ابری تازه‌وارد که قدرمند ظاهر شده است

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • اپلیکیشن‌های موبایل خوب
 • قیمت بسیار ارزان

نکات منفی:

 • قابلیت تایید هویت دو عاملی تنها از طریق گوگل در دسترس است.

شرکت سوئدی Degoo زیاد شناخته‌شده نیست و بنابراین جای تعجب دارد چطور توانسته است در بازار فوق‌العاده رقابتی فضای ذخیره سازی ابری، بهترین انتخاب بسیاری از کاربران باشد

این سرویس که تنها دو پلن دارد از زمان شروع فعالیت خود در اوایل ۲۰۱۹ توانسته است بیش از ۱۵ میلیون کاربر در سراسر جهان داشته باشد و تخمین زده می‌شود روزانه به آن‌ها ۲۰ هزار نفر دیگر بیوندند.

Degoo در بین سایر بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ منتخب ما یکی از معدود شرکت‌هایی است که فایل‌ها را رمزنگاری و در بین ۴ قاره مختلف پراکنده می‌کند. این شرکت همچنین از قابلیت تایید هویت دو عاملی از طریق لاگین به حساب گوگل پشتیبانی می‌کند.

فضای ابری مگا – یکی از بهترین فضاهای ابری با تاکید روی امنیت

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • استفاده آسان
 • نسخه بسیار عالی رایگان
 • کلاینت همگام‌سازی فایل‌ها متن باز است.

مگا به عنوان یک فضای ذخیره سازی ابری رایگان یک اینترفیس ساده بکش و رها دارد و این شرکت نیوزلندی توانسته است خیلی زود نام خود را به عنوان یکی از بهترین فضاهای ابری موجود در بازار مطرح کند.

این سرویس همچنین یک اپلیکیشن موبایل مفید دارد که به کاربر اجازه بارگذاری فایل‌ها و تصاویر و همچنین همگام‌سازی کلاینت‌ها را به دستگاه‌های دسکتاپی می‌دهد. این شرکت همچنین چند پلن شرکتی برای کاربران تجاری خود ارائه داده است.

مگا ادعا می‌کند تمامی فایل‌های ذخیره شده در فضای ابری آن پیش از این که به سرویس‌های این شرکت برسند روی دستگاه کاربر رمزنگاری می‌شوند. از آن جایی که این شرکت کد منبع کلاینت همگام‌سازی فایل خود را منتشر کرده است، کارشناسان امنیتی می‌توانند نبود هر گونه آسیب‌پذیری را بررسی کنند.

فضای ابری وان درایو – بهترین فضای ابری تحت مالکیت مایکروسافت

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • ادغام مستقیم در ویندوز
 • قابلیت‌های بازگردانی فایل

نکات منفی:

 • مقدار فضای ذخیره‌سازی برای کاربران طرح رایگان تنها ۵ گیگابایت است.

وان درایو در فایل اکسپلورر ویندوز ۱۰ ادغام شده است. در نتیجه نیازی به دانلود یک اپلیکیشن اضافه ندارید، چون از همان ابتدا قادر به استفاده از این سرویس خواهید بود که بدون شک آسایش کامل برای افرادی است که از جدیدترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت استفاده می‌کنند.

اپلیکیشن فوتوز مایکروسافت نیز می‌تواند از وان درایو برای همگام کردن تصاویر در بین تمامی دستگاه‌هایتان استفاده کند. از اواخر ماه مارس نیز، اپلیکیشن اتوکد شرکت اتودسک نیز با وان درایو ادغام شده است که خبر خوبی برای کاربران این ابزار طراحی است.

علاوه بر این، کاربران قادر به استفاده از قابلیتی به اسم Personal Vault برای اضافه کردن یک لایه امنیتی بیشتر هستند. وان درایو یک اپلیکیشن برای دستگاه‌های اندروید و آیفون نیز دارد و حتی کاربران مک می‌توانند اپلیکیشن مخصوص آن را از مک استور تهیه کنند.

فضای ابری آی کلاد – سرویس فضای ذخیره سازی فایل اپل با قیمت مناسب

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • قیمت معقول
 • ادغام کامل با پلت‌فرم اپل

نکات منفی:

 • مقدار فضای ذخیره‌سازی برای کاربران طرح رایگان تنها ۵ گیگابایت است.

اگر دوست دارید فایل‌های گوشی آیفون خود را روی آی کلاد نسخه پشتیبان بگیرید، به فضایی بیشتر از ۵ گیگابایت رایگانی که اپل اجازه می‌دهد نیاز دارید، ولی قیمت طرح‌های آی کلاد در مقایسه با رقبا بسیار مناسب است.

اپلیکیشن مک فایندر با آی کلاد درایور ادغام شده است تا بتوانید در آن تمامی فایل‌های دلخواه خود را ذخیره کنید. اسناد ایجاد شده در بسته آفیس iWork نیز روی آی کلاد ذخیره و بین دستگاه‌های شما همگام می‌شوند.

کاربران ویندوز همچنین می‌تواند فایل‌های خود را با استفاده از کلاینت رسمی با آی کلاد درایو همگام کنند و از طریق وب‌سایت آی کلاد به اپلیکیشن‌های iWork دسترسی داشته باشند.

فضای ابری گوگل درایو – فضای ذخیره سازی ابری گوگل

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • مقدار فضای رایگان ذخیره‌سازی عالی
 • ادغام با دستگاه‌های اندرویدی

نکات منفی:

 • اینترفیس تحت وب بهترین نیست.

گوگل درایو از آن جایی که در دستگاه‌های اندروید ادغام شده است، انتخاب طبیعی کاربران این سیستم عامل به شمار می‌رود، ولی کاربران سایر پلت‌فرم‌ها نیز می‌توانند از مقدار بالای فضای ذخیره‌سازی رایگان این سرویس استفاده کنند.

همچنین می‌توانید با اپلیکیشن گوگل فوتوز تصاویرتان را با دقت بالا روی گوشی موبایتان ذخیره کنید و از بسته آفیس خود گوگل (که حالا به اسم G Suite شناخته می‌شود) استفاده کنید.

همچنین ارتقاء به طرح‌های پولی گوگل درایو حالا Google One نام دارد. (گرچه دسترسی کاربر به آن به موقعیت جغرافیایی او بستگی دارد.)

تنها عیب گوگل درایو اینترفیس تحت وب آن است که به راحتی قابل استفاده نیست، گرچه کاربران ویندوز و مک می‌توانند یک اپلیکیشن دسکتاپی دانلود کنند و فایل‌های خود را به راحتی داخل آن بکشند و رها کنند.

فضای ابری NextCloud – راه‌حل فضای ذخیره سازی ابری خودت انجام بده

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • راه‌حل خود میزبانی نوآورانه
 • براساس نیاز فضای ذخیره‌سازی‌تان را مشخص کنید.
 • وجود مراحل نصب‌ از پیش مشخص شده

NextCloud خودش یک فراهم‌کننده خدمات فضای ابری آنلاین نیست، ولی نرم‌افزار رایگانی برای دانلود و نصب یک سرویس ذخیره‌سازی ابری روی سرور خودتان دارد.

استفاده از یک سرور روی شبکه خانگی‌تان برای ذخیره‌سازی ابری به مراتب سریع‌تر است. همچنین می‌توانید رمزنگاری را فعال کنید و مطمئن شوید اطلاعات هرگز از شبکه خانگی شما خارج نمی‌شوند، در نتیجه راه‌حلی به مراتب امن‌تر است.

اگر در زمینه کامپیوتر اطلاعات بسیار خوبی ندارید، حتی می‌توانید یک NextCloud Box از پیش پیکربندی شده بخرید که به همراه آن یک هارد ۱ ترابایت است و با یک برد Raspberry Pi ارزان داده‌های خود را همگام کنید.

فضای ابری SpiderOak – یک فراهم‌کننده فضای ابری با رمزنگاری دانش صفر

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

SpiderOak بخشی از ترند جدید فراهم‌کنندگان خدمات فضای ابری با رمزنگاری دانش صفر است. این وب‌سایت ادعا می‌کند پس از نصب این کلاینت داده‌های شما پیش از همگام‌سازی رمزنگاری می‌شوند. متاسفانه، از آن جایی که SpiderOak کد منبع این کلاینت را در اختیار عموم قرار نداده است، راهی برای اثبات آن وجود ندارد.

کلاینت SpiderOak در اختیار کاربران ویندوز، مک، لینوکس و همچنین اندروید و iOS قرار دارد (گرچه، هر دو کلاینت‌های اندروید و iOS تنها اپلیکیشن‌های با قابلیت خواندن هستند، یعنی تنها می‌توانید فایل‌ها را مشاهه کنید و امکان آپلود یا همگام‌سازی ندارید). همچنین می‌توانید از طریق اینترفیس تحت وب وارد شوید، ولی عاشقان حریم خصوصی ممکن است ترجیح ندهند رمز عبور خود را برای مدیران SpiderOak فاش کنند!

نحوه انتخاب از بین بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰

شرکت‌ها اغلب اوقات مشخص نمی‌کنند بهترین راه برای حفظ امنیت فایل‌ها و سیستم‌هایشان چیست، ولی به اندازه کافی تدابیر جلوگیری کننده وجود دارد که می‌تواند توسط آن‌ها از خطر پر هزینه داون تایم جلوگیری کند.

احتمالا، مهمترین عامل در انتخاب بهترین فضای ابری سرعت و قابلیت اعتماد در گرفتن نسخه پشتیبان و بازگردانی آن است. با این حال، باید به یک سری نکات دیگر نیز دقت کنید. از جمله:

 • نگه داشتن نسخه‌های پشتیبانی در محل و خارج از محل. در مورد هر گونه اطلاعاتی، داشتن چندین نسخه مهم است. نسخه‌های اطلاعات باید در محل و همچنین خارج از محل نگهداری شوند. خارج از محل باید در فضای ابری باشد، ولی همچنین می‌تواند ایمیج‌های بک‌آپ ذخیره شده یک هاردهای با قابلیت تعویض تند (hot-swappable) باشد تا بتوانید آن را به یک مکان دوم ببرید.
 • بهترین فضای ابری گزینه‌های ریکاوری مختلف دارد. اگر امکان بازیابی داده‌ها به صورت لوکال وجود ندارد، سازمان‌ها به یک استراتژی بک‌آپ نیاز دارند. بعضی از سرویس‌های فضای ابری به شما اجازه راه‌اندازی یک دستگاه مجازی را می‌دهند، اگر ریکاوری به صورت لوکال غیرممکن باشد. برای سیستم‌هایی که آستانه تحمل صفر برای داون تایم دارند، یک گزینه ریکاوری ابرمحور بهترین گزینه است.
 • یک نسخه دیگر از داده‌های حیاتی. آپ تایم ۹۹.۹۹۹ درصد استثنائی است، ولی هیچ‌چیزی بی عیب نیست. مهم است توجه کنید با آن که آپ تایم عالی است، ولی اشتباهات رخ می‌دهند و داده‌ها می‌توانند تصادفا پاک شوند یا به نوعی آسیب ببینند. برای داده‌های با اهمیت بیشتر، هوشمندانه است نه تنها داده‌ها در فضای ابری ذخیره شوند، بلکه یک کپی دقیق از آن‌ها برای اطمینان خاطر بیشتر در یک منطقه از نظر جغرافیایی دورتر قرار گیرد.

بهترین فضاهای ابری رایگان

در بالا با بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ آشنا شدید و حالا در ادامه بهترین فضاهای ابری رایگان را معرفی می‌کنیم.

گوگل درایو  – انتخاب اول کاربران گوگل

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان
 • ابزار G Suite
 • اپلیکیشن دسکتاپی برای گرفتن نسخه پشتیبان و همگام‌سازی

اگر یک کاربر گوگل هستید، در حال حاضر از ادغام سرویس گوگل درایو این شرکت در محصولات مختلفش استفاده کردید، به عنوان مثال توانایی ذخیره کردن الحاقات ایمیل در جیمیل.

با این حال، تمامی افراد می‌توانند از این فضای ابری رایگان با ساخت یک اکانت گوگل جدید استفاده کنند، حتی اگر جیمیل ندارند. گوگل همچنین قصد دارد گوگل وان را به عنوان جایگزین گوگل درایو عرضه کند، البته بسته به محل زندگی‌ کاربر ممکن است هنوز در دسترس همه نباشد.

گوگل درایو با توجه به این که در اختیار کاربران جدید ۱۵ گیگابایت فضای رایگان قرار می‌دهد یکی از بهترین فضاهای ابری رایگان است و به روش‌های گوناگون و رایگان این مقدار را می‌توانید بیشتر کنید. نکته مهم مشترک بودن این فضای ذخیره‌سازی همچنین با سایر سرویس‌های گوگل از جمله جیمیل و گوگل فوتوز است.

کاربران اندروید و iOS به راحتی می‌توانند از اپلیکیشن‌ موبایل گوگل درایو استفاده کنند و اپلیکیشن دسکتاپی Backup and Sync گوگل به کاربر اجازه همگام کردن فایل‌های داخل کامپیوترش را با فضای ابری می‌دهد. گوگل درایو همچنین ابزارهای آفیس آنلاین برای پردازش ورد، صفحات گسترده و پرزنتیشین‎ها دارد تا به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با سایرین بدون زحمت باشد.

وان درایو – یکی از بهترین فضاهای ابری رایگان به ویژه برای کاربران ویندوز

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • ادغام عالی با سایر محصولات مایکروسافت
 • امکان ویرایش فایل‌ها به صورت آنلاین بدون دانلود آن‌ها

نکات منفی:

 • فضای رایگان به صورت پیشفرض تنها ۵ گیگابایت است.

همانطور که گوگل درایو یک انتخاب جذاب برای کاربران گوگل است، وان درایو نیز انتخاب افرادی است که به استفاده از سرویس‌های مایکروسافت متعهد شدند. این سرویس به عنوان مثال با Outlook.com به خوبی ادغام شده است.

وان درایو همچنین در ویندوز ۱۰ ادغام شده است و برای دسترسی ساده‌تر در حین حرکت می‌توانید از چندین اپلیکیشن موبایل استفاده کنید.

همچنین فایل‌های خود را می‌توانید با سایر افراد حتی کاربر وان درایو نباشند، به اشتراک بگذارید و امکان ویرایش آنلاین فایل‌ها بدون نیاز به دانلود آن‌ها جای تحسین دارد.

ولی نکته آزاردهنده این است که با وجود سرمایه‌گذاری عظیم مایکروسافت برای ارائه بهترین فضای ابری، جای کمی تاسف است که وان درایو فضای بیشتری را به رایگان در اختیار کاربران نمی‌گذارد. کاربران رایگان تنها ۵ گیگابایت فضا در اختیار دارند، گرچه هزینه ارتقاء به طرح ۵۰ گیگابایت نسبتا ارزان است.

اگر مشترک آفیس ۳۶۵ هستید، خودکار این فضا به ۱ ترابایت افزایش خواهد یافت، ولی واقعا تمامی افراد به یک اشتراک آفیس نیاز ندارند.

pCloud – یک سرویس هوشمند با یک اینترفیس آنلاین شیک

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • گزینه‌های به اشتراک‌گذاری راحت
 • اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ هوشمند
 • گزینه‌های متعدد برای افزایش فضای ذخیره‌سازی رایگان (۱۰ گیگابایت در حالت پیشفرض)

ممکن است با نام pCloud آشنا نباشید، ولی اگر دنبال یکی از بهترین فضاهای ابری رایگان می‌گردید، این سرویس را باید امتحان کنید. برای شروع ۱۰ گیگابایت فضا به کاربر رایگان دیده می‌شود و محدودیت پهناباند ماهیانه برای دانلود ۵۰ گیگابایت است.

با آن که توجه ما بیشتر روی نسخه رایگان pCloud است، ولی می‌توانید ماهیانه با پرداخت فقط ۴.۹۹ دلار یا ۹.۹۹ دلار به ترتیب ۵۰۰ گیگابایت و یک ترابایت فضا دسترسی داشته باشید. همچنین دو طرح سالیانه و مادام‌العمر وجود دارد که برای دراز مدت گزینه ارزان‌تری هستند.

۱۰ گیگابایت فضای اولیه را تا ۲۰ گیگابایت  با تکمیل پیشنهادات و همچنین رفرال‌هایی که هر کدام ۱ گیگابایت به همراه دارند، می‌توان افزایش داد. همچنین باید بگوییم pCloud اپلیکیشن‌های با طراحی خوبی برای موبایل و دسکتاپ دارد که تکمیل‌کننده سایت این شرکت هستند.

pCloud با توجه به نبود محدودیت برای اندازه فایل و گزینه‌های به اشتراک‌گذاری ساده یک راه عالی برای فرستادن فایل‌های بزرگ به دوستان و همکاران است، حتی می‌توانید آن‌ها را با افرادی که از این سرویس استفاده نمی‌کنند به اشتراک بگذارید.

در کنار این قابلیت‌ها، گزینه‌های قابل قبول استریم فایل و یک اینترفیس آنلاین شیک را قرار دهید تا pCloud به راحتی یکی از بهترین فضاهای ابری رایگان برای امتحان باشد.

دراپ باکس – یک نام معروف در بین بهترین فضاهای ابری

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • پشتیبانی از تعداد متعدد پلت‌فرم‌ها
 • مجموعه کاملی از قابلیت‌ها

نکات منفی:

 • فضای رایگان به صورت پیشفرض تنها ۲ گیگابایت است.

دراپ باکس یک گزینه مطمئن در بین بهترین فضاهای ابری رایگان است و یک اینترفیس تحت وب با قابلیت یادگیری و کار ساده دارد.

با وجود محبوبیت دراپ باکس، مقدار فضای رایگان در دست کاربران بسیار کم است (فقط ۲ گیگابایت)، ولی راه‌های متعددی برای ارتقاء آن بدون هزینه وجود دارد، از جمله دعوت از دوستان (به ازای هر نفر ۵۰۰ مگابایت تا نهایت ۱۶ گیگابایت)، تکمیل راهنمای شروع (۲۵۰ مگابایت) و فعالیت در انجمن دراپ باکس (۱ گیگابایت به ازای «پاسخ‎های قدرتمند»).

دراپ باکس به این دلیل بهترین فضای ابری منتخب افراد است، چون قابلیت‌های متعددی دارد. یک ابزار همکاری گروهی عالی به اسم Dropbox Paper وجود دارد که مانند یک فضای کار گروهی است و اگر اپلیکیشن دسکتاپی این سرویس را دانلود کنید، می‌توانید تصاویر را خودکار بک‌آپ بگیرید.

قابلیت File Requests همچنین به شما اجازه می‌دهد از یک کاربر دیگر برای آپلود یک فایل داخل اکانت دراپ باکس خود درخواست کنید. علاوه بر این، به کمک قابلیتی به اسم Dropbox Rewind می‌توانید پوشه‌ها یا کل حساب خود را یک جای دیگر بازگردانی کنید.

اپلیکیشن‌های دسکتاپی دراپ باکس برای ویندوز و لینوکس و اپلیکیشن‌های موبایل برای اندروید، iOS و حتی کیندل وجود دارد. چنین ویژگی‌هایی به جذابیت دراپ باکس اضافه کرده است، چون از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های شخص ثالث نیز پشتیبانی می‌کند.

نسخه تحت وب دراپ باکس به شما اجازه ویرایش فایل‌ها بدون نیاز به دانلودشان را می‌دهد و تنها عیبی که از این سرویس فضای ابری می‌توانیم بگیریم مقدار فضای رایگان رقبا است.

مدیا فایر – یکی از فعالان بسیار با تجربه در حوزه فضای ذخیره سازی ابری

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • امکان ارتقاء فضای رایگان به ۵۰ گیگابایت
 • رابط کاربری و گزینه‌های به اشتراک‌گذاری عالی

نکات منفی:

 • نشان دادن تبلیغات به کاربران رایگان

شروع فعالیت مدیا فایر به بیش از یک دهه قبل بر می‌گردد و تاثیر این همه سال تجربه را به خوبی می‌بینیم. در ابتدا در اختیارتان ۱۰ گیگابایت فضای رایگان قرار می‌گیرد، ولی با انجام فعالیت‌هایی مانند معرفی دوستان خود و تعقیب حساب‌های مدیا فایر در رسانه‌های اجتماعی می‌توانید این مقدار را ۴۰ گیگابایت دیگر افزایش دهد.

تعداد واقعا کمی از افراد فکر می‌کنند ۵۰ گیگابایت فضای رایگان عالی نیست. گرچه باید بگوییم اکانت‌های رایگان تبلیغات را نشان می‌دهند.

در این سرویس از فایل‌های حداکثر ۲۰ گیگابایت پشتیبانی می‌شود و گزینه‌های به اشتراک‌گذاری حتی با افراد غیر کاربر این سرویس بسیار عالی هستند.

اینترفیس تحت وب مدیا فایر نیز عالی است و برای بارگذاری و دانلود راحت فایل‌ها روی اندروید و iOS اپلیکیشن مخصوص وجود دارد. چنین قابلیت‌هایی باعث دسترسی ساده به فایل‌هایی ذخیره شده در فضای ابری می‌شود و مدیا فایر قابلیت‌های راحتی مانند همگام‌سازی خودکار تصاویر دارد.

بهترین فضاهای ابری برای کاربران شرکتی

در ادامه بهترین فضاهای ابری را برای کاربران شرکتی معرفی می‌کنیم تا فرستادن و دریافت فایل در یک محیط کار به مراتب ساده‌تر شود.

SpiderOak – یکی از بهترین فضاهای ابری فوق‌العاده امن با اینترفیس ساده

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • امنیت عالی
 • مدیریت دستگاه مرکزی

نکات منفی:

 • نبود گزینه‌های همکاری

SpiderOak یک ابزار همکاری، سرویس میزبانی فایل و گرفتن نسخه پشتیبان است که در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد. این پلت‌فرم با استفاده از یک سرویس ابری به کاربران اجازه دسترسی به داده‌ها، همگام کردن و به اشتراک‌گذاری آن‌ها را می‌دهد.

این شرکت تاکید شدیدی روی حفظ حریم شخصی و امنیت داده‌ها دارد. آن‌ها یک فضای ذخیره‌سازی ابری، یک سرویس به اشتراک‌گذاری و گرفتن نسخه پشتیبان آنلاین ارائه می‌دهند و ادعا به استفاده از یک محیط امنیتی «دانش صفر» می‌کنند.

به عبارت دیگر، مشتری تنها فردی است که اجازه تماشای تمامی داده‌های ذخیره شده را دارد. حتی خود مدیران SpiderOak به داده‌های شما دسترسی ندارند.

توجه اصلی SpiderOak رو حریم خصوصی و امنیت است. در نتیجه، خود این ابزار یک طراحی بسیار ساده دارد. بنابراین استفاده از کنسول ادمین و تمامی مدیریت دستگاه مرکزی بسیار راحت است. آن‌ها همچنین قابلیت کشیدن و رها کردن فایل‌ها را برای مرتب کردن آسان آن‌ها لحاظ کردند.

کاربران از داشبورد مدیریت دستگاه مرکزی می‌توانند به تمامی کاربردها مانند انتخاب بک‌آپ و به اشتراک‌گذاری دسترسی داشته باشند. این داشبورد همچنین به کاربران اجازه مدیریت اکانت‌هایشان، تعیین مجوزهای گروهی به دست آوردن اطلاعاتی در مورد میزان استفاده را می‌دهد.

مشتریان بالقوه تجاری باید مستقیما با تیم فروش SpiderOak تماس بگیرند. حداقل به ۵۰۰ کاربر نیاز است. کاربران این سرویس ادعا می‎کنند فاقد ابزارهای همکاری است که سایر بهترین فضاهای ابری در اختیار کاربران خود می‌گذارند.

Tresorit – با این سرویس فایل‌های خود را رمزنگاری کنید

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • ۱۴ روز نسخه آزمایشی
 • رمزنگاری سرتاسری
 • وجود چندین بسته شرکتی

Tresorit یکی از بهترین فضاهای ابری است که شرکت آن در مجارستان و سوئیس مستقر بوده و در سال ۲۰۱۱ بنیان‌گذاری شده است. تاکید این شرکت روی امنیت بیشتر و رمزنگاری داده‌ها به یک شکل برای کاربران شخصی و شرکتی است.

اگر انگران اطمینان از امنیت فایل‌های ذخیره شده خود در محیط آنلاین هستید، Tresorit را به عنوان یکی از بهترین فضاهای ابری ۲۰۲۰ معرفی می‌کنیم. این خدمات‌دهنده به شما اجازه می‌دهد از طریق رمزنگاری دانش صفر فایل‌های خود را کنترل کنید، یعنی تنها شما و افراد منتخب اندکی که تصمیم به اشتراک‌گذاری فایل‌ها با آن‌ها بگیرید، قادر به دیدن داده‌هایتان هستند.

اکانت Tresorit خود را همچنین می‌توانید با قابلیت تایید هویت دو عاملی امن کنید و با گزینه‌های Data Residency تصمیم بگیرید داده‌هایتان کجا نگهداری شود.

علاوه بر این، قابلیت‌هایی مانند Document Scanner برای اسکن امن و بارگذاری اسناد مستقیما داخل اکانتتان وجود دارد.

بسته‌های «تجاری کوچک» این سرویس از ماهیانه ۲۵ دلار برای تیم‌های با ۲ تا ۹ نفر شروع می‌شود. با این مبلغ ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی رمزنگاری شده، دسترسی امن حداکثر ۱۰ دستگاه و همگام کردن با ساختار پوشه فعلی در اختیار دارید.

طرح «تجاری» از ماهیانه ۳۰ دلار برای کسب‌وکارهای با بیش از ۱۰ کاربر شروع می‌شود. به همراه آن‌ها قابلیت‌های بیشتری در اختیار دارید مانند مدیریت حقوق دیجیتال، پشتیبانی تلفنی و پاک کردن اطلاعات از راه دور.

کاربران برای راه‌حل‌های شرکتی مستقیما با شرکت Tresorit باید تماس بگیرند. قابلیت‌های بیشتر این طرح آموزش شخصی کارمندان، API ادمین و به‌کارگیری تحت مدل on-premises است.

لازم به ذکر است تمامی طرح‌ها نسخه رایگان آزمایشی ۱۴ روزه دارند. قابلیت‌های امنیتی بیشتر سرویس Tresorit باعث می‌شود یکی از بهترین فضاهای ابری در مقایسه با سایرین باشد.

Egnyte – یکی از بهترین فضاهای ابری به همراه ابزارهای انعطاف‌پذیری همگام‌سازی

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • نسخه رایگان آزمایشی ۱۵ روزه
 • ادغام عالی

نکات منفی:

 • بعضی مشکلات در زمینه لود شدن

شرکت Egnyte در سال ۲۰۰۷ بیان‌گذاری شده است و ارائه‌دهنده نرم‌افزار برای همگام‌سازی و به اشتراک‌گذاری فایل در محیط‌های شرکتی است.

Egnyte به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد داده‌های خود را به صورت لوکال و آنلاین ذخیره کنند. انواع داده‌ها را در محیط آنلاین می‌توان ذخیره کرد، در حالی که داده‌های حساس‌تر را می‌تواند روی سرورها به صورت on-premise ذخیره کرد تا امنیت‌شان بهتر باشد.

تیم‌های تجاری از طریق پلت‌فرم خدمات محتوای Egnyte می‌توانند نحوه و محل کار خود را با یک سیستم همکاری ساده مشخص کنند.

این سرویس با اپلیکیشن‌های محبوبی مانند جیمیل یا آفیس ۳۶۵ نیز ادغام می‌شود. به عبارت دیگر کارمندان درون سازمانی و همچنین از راه دور یک شرکت به تمامی فایل‌ها راحت دسترسی دارند.

پلن «آفیس» Egnyte به ازای هر کارمند ماهیانه از ۸ دلار شروع می‌شود. این طرح قابل استفاده برای ۵ تا ۲۵ کارمند با ۵ ترابایت فضای ذخیره‌سازی و حداکثر اندازه فایل ۱۰ گیگابایت است.

بسته‌های «تجاری» به ازای هر کارمند ماهیانه از ۲۰ دلار شروع می‌شود. . این طرح قابل استفاده برای ۲۵ تا ۱۰۰ کارمند با ۱۰ ترابایت فضای ذخیره‌سازی و حداکثر اندازه فایل ۱۰ گیگابایت است.

برای استفاده از طرح «شرکتی» که برای شرکت‌های با بیش از ۱۰۰ کارمند با حداکثر اندازه فایل ۲۵ گیگابایت و فضای ذخیره‌سازی نامحدود است، باید مستقیما با شرکت Egnyte تماس بگیرید.

لازم به ذکر است تمامی طرح‌ها نسخه رایگان آزمایشی ۱۵ روزه دارند. کاربران گزارش دادند لود بعضی از فایل‌ها مانند تصاویر ممکن است زیاد طول بکشد.

Dropbox Business – سرویس با قیمت معقول و قابل اعتماد یکی از بهترین فضاهای ابری

معرفی بهترین فضاهای ابری 2020 و پاسخ به سوال فضای ابری چیست؟

نکات مثبت:

 • استفاده ساده
 • نسخه آزمایشی رایگان ۳۰ روزه

نکات منفی:

 • نبود ابزارهای ویرایش آنلاین

دراپ باکس در بین بهترین فضاهای ابری یکی از قدیمی‌ترین‌ها است که شرکت آن در سال ۲۰۰۷ بنیان‌گذاری شده است.

دراپ باکس تا به امروز ساده‌ترین فضای ابری برای استفاده بوده است. کاربران آن را می‌توانند روی اکثر کامپیوترها یا دستگاه‌ها نصب و فایل‌های خود را به سادگی بین اپلیکیشن‌ها همگام کنند. این اپلیکیشن می‌تواند تقریبا هر گونه فایلی را ذخیره کند، در حالی که هرگز مشکلی با سازگاری ندارد. همچنین می‌توانید با اپلیکیشن دسکتاپی آن به راحتی فایل‌های خود را داخل برنامه بکشید و رها کنید.

همچنین از طریق لینک‌ها می‌توانید فایل‌ها را راحت با سایر کاربران به اشتراک بگذارید، از جمله افرادی که اکانت دراپ باکس ندارد. تیم‌ها نیز می‌توانند از فضاهای دراپ باکس استفاده کنند که پوشه‌ها را به فضاهای کاری همکاری تبدیل می‌کند.

علاوه بر این، با قابلیت دراپ باکس ترنفسر می‌توانید با چند کلیک حداکثر فایل‌های با حجم ۱۰۰ گیگابایت را بفرستید.

با توجه به قدمت دراپ باکس، این سرویس با اکثر اپلیکیشن‌ها از جمله اسلک و آفیس مایکروسافت ادغام می‌شود و انتخاب آن به عنوان یکی از بهترین فضاهای ابری جای تعجب ندارد.

Dropbox Business را می‌توان به حساب شخصی خود متصل کرد تا بتوانید به تمامی فایل‌هایتان در یک مکان دسترسی داشته باشید. قابلیت «آپلود خودکار دوربین» اکانت شخصی حالا در اختیار حساب‌های تجاری نیز قرار گرفته است.

داشبورد این برنامه ساده و استفاده از آن راحت است. ادمین‌ها توسط آن می‌توانند تعداد اعضای تیم و دعوت‌نامه‌های در حالت انتظار را ببینند. شما می‌توانید اشتراک‌گذاری را محدود کرده و نظر را مجاز یا غیرمجاز کنید. این داشبورد به شما اجازه دسترسی به تنظیمات و بررسی میزان استفاده را می‌دهد.

دراپ باکس یک نسخه ۳۰ روزه آزمایشی دارد که برای استفاده اطلاعات پرداخت شما را می‌خواهد. پس از مدت زمان مربوطه طرح شما خودکار ارتقاء خواهد شد و از حسابتان هزینه آن کم می‌شود.

طرح «استاندارد» دراپ باکس از ماهیانه ۱۲.۵ دلار برای سه کاربر با ۳ ترابایت فضای ذخیره‌سازی شروع می‌شود.

قیمت استفاده از بسته «پیشرفته» ماهیانه ۲۰ دلار با فضای ذخیره‌سازی نامحدود است. برای استفاده از طرح «شرکتی» باید مستقیما با دراپ باکس تماس بگیرید.

از طرفی باشد اشاره کرد، برخی از کاربران این سرویس نسبت به نبود ابزارهای ویرایش آنلاین شاکی بودند.

منبع: techradar.com

مطالب مرتبط

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

معرفی بهترین برنامه ریکاوری هارد ۲۰۲۰: انتخاب از بین نامزد ۱۵ برتر

محمد امین نعمتی

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

معرفی بهترین آنتی ویروس برای آیفون ۲۰۲۰: انتخاب از بین ۷ نامزد برتر

محمد امین نعمتی

بررسی رابط کاربری MIUI 12 شیائومی: معرفی تمامی قابلیت‌های جدید

محمد امین نعمتی

معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید ۲۰۲۰: محافظت کامل از حریم خصوصی و دستگاه کاربران

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟