روکیدا
فیلم و سینما

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل ۳۴ عنوان برتر

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

بهترین فیلم های ترسناک کره ای به قدری توانستند مخاطبان خود را بترسانند که حتی در فهرست بهترین فیلم‌های ترسناک آسیا نیز قرار گرفتند. در واقع پس از مطلب بهترین فیلم های ترسناک ژاپنی تصمیم گرفتیم نگاهی نیز به سینمای وحشت کشور دوست و همسایه ژاپن بیاندازیم که به اسم K-Horror شناخته می‌شوند.

سینمای کره اخیرا با توجه به موفقیت فیلم «انگل» در مراسم اسکار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سینمای وحشت از قضا یکی از قدرتمندترین ژانرهای سینمایی در کره است و بسیاری از فیلم های ترسناک این کشور توانسته‌اند سلیقه بسیاری از افراد را راضی نگه دارند و به سادگی از نمونه‌های هالیوودی بهتر باشند.

در واقع سینمای کره‌جنوبی را نباید دست کم گرفت. با آن که این کشور را بیشتر بابت ساخت فیلم‌های اکشن و انتقام‌جویی می‌شناسند، ولی اگر طی چندین سال اخیر طرفدار بهترین فیلم های ترسناک کره ای بودید، می‌دانید چقدر سهم بسزایی در رشد سینمای آسیا داشتند.

بنابراین در این مطلب تصمیم گرفتیم با معرفی بهترین فیلم های ترسناک کره ای شما را بیشتر با سینمای این کشور آشنا کنیم. عناوینی که در ادامه معرفی می‌شوند زیر ژانرهای مختلف را در بر می‌گیرند مانند: ترسناک – اکشن، ترسناک روانشناختی، ترسناک هیولایی، ترسناک زامبی و ویدئوهای پیدا شده.

با آن که ممکن است در فهرست زیر آثار کارگردانان شناخته شده‌ای مانند «بونگ جون-هو»، «کیم جی وون» و «پارک چان ووک» را پیدا کنید، ولی همچنین با فیلم‌های کمتر معروفی روبرو خواهید شد که به همان مقدار ارزش دیدن را دارند.

قبل از شروع باید بگوییم کارگردانانی مانند «آری استر» و «ژولیا دوکورنو» زمان نام بردن از افرادی که بیشترین تاثیر را روی حرفه‌ آن‌ها گذاشتند به کارگردانان کره‌ای اشاره می‌کنند.

همچنین تغییر قوانین مربوط به سانسور فیلم‌ها در کره به فیلمسازان این کشور اجازه داده است بدون ترس از دخالت دولت، فیلم‌های خود را بسازند.

فیلم نجواها در راهروها ۱۹۹۸ – Whispering Corridors

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

فیلم «نجواها در راهروها» یک نقطه شروع مهم برای آشنایی با بهترین فیلم های ترسناک کره ای است، چون بخشی از موج اول فیلم‌های تجاری موفقی به شمار می‌رود که اوج‌گیری صنعت سینما در کشور کره را در ابتدای قرن بیست و یکم رقم زدند.

رئیس‌جمهور کره «کیم دائه جونگ» زمانی که در سال ۱۹۹۷ برای این مقام نامزد شد، سوگند خورد که جلوی سانسور را بگیرد و پس از رسیدن به این مقام در سال ۱۹۹۸ به وعده خود عمل و سیاست «پشتیبانی کنید، ولی دخالت نکنید» را اجرایی کرد.

نتیجه آن بالا رفتن تعداد فیلم‌هایی بود که با محتوای خشونت‌آمیز ساخته شدند. فیلم «نجواها در راهروها» داستان گروهی از دختران دبیرستانی است که توسط روح یک دانش‌آموز مرده مورد وحشت قرار می‌گیرند که هر سه سال یک مرتبه برای نابودی کارکنان مدرسه بر می‌گردد.

این فیلم جدا از داستان خود، همچنین نگاهی انتقادی به ساختار استبدادی داخل سیستم تعلیم و تربیت کره دارد که تحت‌تاثیر سال‌ها حکومت دیکتاتوری نظامی این کشور قرار داشت.

برای این فیلم همچنین ۵ دنباله ساخته شد که شامل فیلم‌های مستقلی مانند «Memento Mori» و «Voice» می‌شوند.

«نجواها در راهروها» یک کاتالیزور برای شکل‌گیری موجی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای و البته پایان سانسور در این کشور بود. توصیه می‌کنیم زمان دیدن این فیلم و قسمت‌های بعدی آن، چراغ‌ها را روشن نگه دارید.

فیلم به من چیزی بگو ۱۹۹۹ – Tell Me Something

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

فیلم «به من چیزی بگو» به کارگردانی «چانگ یوون هیون» یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناک کره ای است که پایه‌گذار موج کره‌ای (این اصطلاح به گسترش جهانی فرهنگ کره جنوبی از دهه ۱۹۹۰ به این سو اشاره دارد) بود و نگاهی دقیق به یکی از قوی‌ترین عناصر سینمای این کشور یعنی جنایت داشت!

کره‌جنوبی یکی از معروف‌ترین کشورها در ساخت تریلرهای جنایی است و فیلم «به من چیزی بگو» داستان کارآگاه متهم به رشوه‌ای است که وظیفه دارد معمای یک سری جنایت وحشتناک را حل کند.

یک قاتل باعث شده است شهر سئول را موجی از وحشت بردارد، او با دقت یک جراح بدن قربانیان خود را می‌شکافد و اندام آن‌ها را در جاهای مختلف شهر رها می‌کند.

این فیلم فضای تاریک و غمناکی دارد و شیوه حرکت کارآگاه در این شهر بارانی گرفته ما را به یاد فیلم «هفت» استاد فینچر می‌اندازد.

(اگر فیلم‌های کره‌ای در ژانر جنایی با فضای اکشن بیشتر و وحشت کمتر می‌خواهید فیلم‌های «Man From Nowhere»، «New World»، «The Chaser» یا «The Merciless» را پیشنهاد می‌کنم.)

فیلم بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

 

این تریلر فوق طبیعی به کارگردانی «یوون جانگ چان» داستان یک راننده تاکسی جوان است که به یک ساختمان آپارتمانی قدیمی و مخروبه نقل مکان کرده و شروع به زندگی در واحدی می‌کند که مستاجر قبلی در آن جا به شکل اسرارآمیزی کشته شده است.

یک رابطه پیچیده با مستاجر دیگر باعث می‎شود «یانگ هیون» صاحب اتاق نفرین‌شده، کمک به مخفی کردن یک جنایت جدی کند و همانطور که این مرد جوان بیشتر راه تاریکی را در پیش می‌گیرد، باید تصمیم بگیرد شیطان داخل ساختمان به یک روح یا به افرادی ربط دارد که در همسایگی او زندگی می‌کنند.

فیلم «Sorum» در واقع یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای که با موضوع روح ساخته شده است.

فیلم در آینه ۲۰۰۳ – Into the Mirror

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

برای قتل‌های مرموز بیشتر آماده شوید! پس از این که یک افسر پلیس درگیر مرگ تصادفی همکار خود می‌شود، او با استعفا از اداره پلیس ریاست بخش امنیتی یک مرکز خرید مهم را بر عهده می‌گیرد. چندین سال قبل یک آتش‌سوزی قابل توجه باعث تعطیلی این فروشگاه بزرگ خرید برای نوسازی مجدد شده است و کمی قبل از بازگشایی آن، کارمندان فروشگاه به شکل مضحک و عجیبی شروع به مردن می‌کنند.

پلیس سابق از شیوه برخورد پلیس با پیگیری این جنایت‌ها ناراضی است، بنابراین خودش تحقیقات را شروع می‌کند. اما هر چه او بیشتر جلو پیش می‌رود، حقیقت کمتر قابل باور است.

فیلم «در آینه» مانند اغلب سایر عناوین فهرست بهترین فیلم های ترسناک کره ای ما نگاهی تلخ به جرم و جنایت در این کشور دارد.

فیلم سیاره سبز را نجات دهید! ۲۰۰۳ – Save the Green Planet!

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

در تبلیغ فیلم «سیاره سبز را نجات دهید!» گفته شده است این فیلم یک کمدی، یک فیلم ترسناک یا یک فیلم علمی تخیلی نیست، در حقیقت هر سه تا آن‌ها است.

داستان این فیلم که اولین اثر نویسنده و کارگردان آن یعنی «جانگ جون هوآن» به شمار می‌رود، در مورد یک کتابدار عجیب به اسم «بیون گو» (که یک دوست دختر بندباز دارد) است که یک تاجر بانفوذ را پس از این که متقاعد می‌شود او در توطئه موجودات بیگانه برای نابودی دنیا نقش دارد، می‌دزدد.

«بیونگ گو» مطمئن است زندانی او اطلاعات لازم برای جلوگیری از آخرالزمان را دارد و به اسم نجات دنیا یک فرآیند طولانی شکنجه و بازجویی را شروع می‌کند.

اما آیا انگیزه «بیونگ گو» واقعا بسیار قهرمانانه است یا او از این تاجر کینه دارد؟ و آیا او از تیم پلیس‌هایی که سعی دارند یک آدم دزد سریالی را دستگیر کنند، خواهد ترسید؟ پاسخ تمامی این سوالات فقط بخشی از یک ماجراجویی دیوانه‌وار در یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای به اسم «سیاره سبز را نجات دهید!» است.

این فیلم یکی از آزاردهنده‌ترین فیلم‌های کره‌ای است. با آن که عنوان آن ممکن است این تصور را به وجود آورد که با یک داستان محیط زیست دوستانه و شاد روبرو هستیم، ولی هر چیزی است جز آن!

«سیاره سبز را نجات دهید!» ترکیبی از کمدی تیره، علمی تخیلی و زیر ژانر شکنجه است که با موسیقی متن خود به اسم «Somewhere Over The Rainbow» بیننده را تا آخر به دنبال خود می‌کشد.

بدون شک، فردی که مردم را در مخفیگاه بالای کوه خود شکنجه کرده و فکر می‌کند موجودات فضایی وجود دارند دقیقا عاقل نیست، یا هست؟ این فیلم با ترکیب یک تعلیق دیوانه‌وار و همچنین به هم ریختن حقیقت بینندگان را هوشیار نگه می‌دارد، چون هر لحظه ممکن است یک اتفاقی بیافتد.

دیدن این فیلم به یک روحیه قوی نیاز دارد، ولی مانند یک سواری پرهیجان و رضایت‌بخش در شهربازی بهترین فیلم های ترسناک کره ای است.

فیلم رفیق قدیمی ۲۰۰۲ – Oldboy

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

اگر حتی تا حالا بهترین فیلم های ترسناک کره ای را دنبال نکرده باشید، ولی بدون شک نام «پارک چان ووک» را شنیدید. او را با سه‌گانه انتقام؛ فیلم شکوهمند «کنیز» که باید اسکار را برنده می‌شد و حتی فیلم انگلیسی زبان «ستوکر» که در سال ۲۰۱۳ اکران شد می‌شناسند.

ولی او در ژانر وحشت یک شاهکار به اسم «رفیق قدیمی» ساخته است که بهترین فیلم های ترسناک کره ای محسوب می‌شود و بعید است یک سوم انتهایی این فیلم را حتی پس از این همه سال فراموش کنم. این فیلم مانند تعداد زیادی از فیلم‌های پارک داستان عشق ممنوعه و انتقام است.

«چوئی مین سیک» در این فیلم نقش مردی را بازی می‌کند که به مدت ۱۵ سال در یک اتاق هتل زندانی شده و در تمام این مدت نقشه انتقامش را کشیده است. زمانی که او در نهایت فرار می‌کند، مانند یک ماشین کشتار متوقف‌نشدنی است که در خیابان عدالت به حرکت در آمده است، ولی کشف یک حقیقت سخت اراده او را محک خواهد زد و منجر به شکل‌گیری یکی از به یادماندنی‌ترین سکانس‌های سینمایی قرن می‌شود.

یکی از بهترین خصوصیات سینمای مدرن وحشت آزادی است که فیلمسازان برای ترکیب ژانرها دارند و کارگردانان کره‌ای با هنرمندی در فیلم‌های خود موضوعات عاشقانه، خشونت و ترس را با دقت به تصویر می‌کشند.

در واقع پیش از فیلم «انگل» یا حتی «میزبان» بیشتر بینندگان غربی شکلی از سینمای کره را که می‌شناختند به اصطلاح «فیلم انتقامی کره‌ای» بود و شاید مشهورترین آن‌ها فیلم «رفیق قدیمی» باشد.

این فیلم توانست به علت داستان دیوانه‌وار، همراه با پیچش و سکانس‌های متفاوت مانند مبارزه در راهرو که روی فیلم‌های متعددی تاثیر گذاشت، به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای در زیر ژانر انتقام مطرح شود.

هالیوود این فیلم را در سال ۲۰۱۳ به کارگردانی «اسپایک لی» و بازیگری «جاش برولین» و «الیزابت اولسن» بازسازی کرد، ولی خواهشا مثل همیشه نسخه اورجینال را ببینید و لذت ببرید.

داستان دو خواهر ۲۰۰۳ – A Tale of Two Sisters

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

داستان دو خواهر یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای است که حتی پس از سال‌ها دیدن آن همچنان در یاد من پررنگ است. این اولین فیلمی در مطلب ما به کارگردانی «کیم جوی وون» است که براساس یک داستان عامیانه به اسم «Jangha and Hongryun» ساخته شده است و در مورد دو دختر است که پس از مرگ مادرشان باید با پدر و نامادری ظالمشان زندگی کنند.

در شروع این فیلم، دختری به اسم «سو می» پس از مدتی که در آسایشگاه روانی بابت پشت سر گذاشتن مرگ مادرش بستری بوده است به خانه بر می‌گردد.

پدرش در نبود او مجددا ازدواج کرده است و او زندگی را کنار خواهر کوچکتر خود که رابطه بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند، شروع می‌کند. پس از مدتی یکی از خواهران کابوس‌های وحشتناکی در مورد روح مادر خود می‌بیند و در نهایت متقاعد می‌شود نامادری یک راز تاریک را از خانواده مخفی کرده است.

فیلم «داستان دو خواهر» از نگاه منتقدان و همچنین فروش در گیشه بسیار موفق بود و نام کارگردان خود را به عنوان یک از بااستعدادترین فیلمسازان کره‌جنوبی مطرح کرد.

در واقع در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای، این اولین فیلمی است که در آمریکا اکران شد و از آن زمان به بعد در فهرست بسیاری از ترسناک‌ترین فیلم‌های تاریخ قرار داشته است.

هالیوود مجددا این فیلم را با عنوان «ناخوانده» در سال ۲۰۰۹ بازسازی کرد. گرچه، اگر تجربه واقعی ترس، درام تاثیرگذار خانوادگی و احساسات واقعی را می‌خواهید، بهتر است نسخه هالیوودی را کنار بگذارید و اورجینال کره‌ای آن را ببینید.

فیلم «داستان دو خواهر» از نظر فضاسازی و جلوه‌های بصری بسیار تاثیرانگیز است و یک حس وحشت ملموس به همراه تعلیق هیجان‌انگیز در آن جریان دارد. تیم بازیگری (از جمله بازیگران دختر خردسال) نقش‌آفرینی عالی دارند و یک موسیقی متن تکمیل‌کننده فضای افسرده فیلم است که در فیلم‌های معمولی ترسناک مانند آن را نمی‌بینیم.

شک ندارم شما هم مانند من پیچش داستانی این فیلم و پایان آن را فراموش نمی‌کنید که در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای پرفروش‌ترین محسوب می‌شود. پیچش داستانی باعث می‌شود، فیلم را مجددا ببینید تا بتوانید به تمام سرنخ‌های آن که از دست دادید، پی ببرید.

فیلم جنگل عنکبوتی ۲۰۰۴ – Spider Forest

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

دلتان برای کمی خشونت و قیمه‌قیمه کردن شخصیت‌ها در فیلم‌های ترسناک تنگ شده است؟ خوبه! چون شروع فیلم «جنگل عنکبوتی» شگفت‌انگیز «سونگ ایل گون» با بیدار شدن مردی وسط جنگل و پیدا کردن زوجی است که در یک صحنه جرم مضحک با داس تکه‌تکه شده‌اند و این فقط سرنخ ماجرا است.

وقوع یک سانحه باعث بستری شدن این مرد به اسم «کانگ مین» در بیمارستان می‌شود و او متهم به قتل است. از آن جا به بعد فیلم فلش‌بک می‌خورد به زندگی «کانگ مین» و ما شاهد خوددرمانی او با مشروب و در نهایت پا گذاشتن به جنگل تسخیر شده عنکبوت هستیم، مکان نفرین شده‌ای که او ممکن است ارتباط مرموزی با آن داشته باشد.

باید اعتراف کرد عنوان فیلم به تنهایی کافی است تا «جنگل عنکبوتی» را به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای معرفی کنیم.

فیلم R-Point 2004

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

بسیاری از مردم ممکن است ندانند که کره‌جنوبی به همراه آمریکا در جنگ ویتنام حضور داشته است. بنابراین این کشور نیز مانند آمریکا فیلم‌هایی با موضوع جنگ ویتنام دارد و فیلم R-Point یکی از آن‌ها است.

این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای محبوب ما ترکیب وحشت فوق طبیعی و همچنین جنگ و در مورد گروهی از سربازان است که ماموریت دارند پس از دریافت پیام‌های رادیویی از یک یگان گشت که خیلی وقت است گم شده است، به محل فرستادن این امواج اعزام شوند. مکانی به اسم R-Point که به اعتقاد همه خبری از حیات آن جا نیست.

اما در حقیقت زندگی آن جا وجود دارد، فقط به شکل انسانی نیست و تیم اعزامی باید برای نجات خود با یک نیروی شیطانی مبارزه کنند.

افرادی که معمولا فیلم‌های ترسناک تماشا نمی‌کنند، ولی از سینمای جنگ لذت می‌برند ممکن است ترکیب این دو ژانر با یکدیگر را در فیلم R-Point دوست داشته باشند. طرفداران بهترین فیلم های ترسناک کره‌ ای نیز بدون شک از این فیلم لذت می‎برند چون یک داستان هوشمندانه، فیلمبرداری عالی و یک دیدگاه غیرآمریکایی ارزشمند در مورد جنگ دارد که هنوز تاثیر آسیب‌های روانی آن روی جامعه کره‌جنوبی باقی مانده است.

فیلم میزبان ۲۰۰۶ – The Host

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

زمانی که در اینترنت عنوان فیلم «میزبان» را جستجو می‌کنید، نتایج دو فیلم را نشان خواهند داد. لطفا فیلم سال ۲۰۱۳ که براساس کتاب «استفانی مایر» ساخته شده است را بی‌خیال شوید و روی فیلم ۲۰۰۶ به کارگردانی «بونگ جون هو» کلیک کنید.

این فیلم به بازیگری «سونگ کانگ هو» مشهور در مورد هیولای غول‌پیکری است که از رودخانه هان بیرون آمده تا وحشت را به محیط اطراف بیاورد.

سکانسی که در آن این هیولای دریایی وارد خشکی می‌شود فوق‌العاده تنش‌آفرین است و ترکیب آن با تعلیق بالا یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای را رقم می‌زند، ولی فیلم «میزبان» فراتر از مجموعه سکانس‌های عالی‌اش است.

کارگردان این فیلم «بونگ جون هو» که با فیلم‌هایی مانند «برف‎شکن» و «اوکجا» به زوال زندگی مدرن توجه داشته است، از داستان این فیلم برای انتقاد از بوروکراسی سرد سیاست‌های دولت کره‌، سوء استفاده از محیط زیست و حضور منافع آمریکایی در کشور خود انتقاد کرده است. درست است یک ماهی جهش‌یافته غول‌پیکر در فیلم وجود دارد، اما پیام آن را نیز نباید نادیده گرفت.

در واقع دلایل زیادی برای انتخاب فیلم «میزبان» به عنوانی یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای وجود دارد که حتی از سایر عناوین این فهرست می‌تواند بهتر باشد: به شکل ترسناکی سرگرم‌کننده است و نگاه کاملا متفاوتی به جامعه کره در مقایسه با سایر فیلم‌های این مطلب دارد.

این فیلم ویژگی‌های همیشگی سینمای «بونگ» را در خود دارد یعنی طنز، اکشن و نگاه انتقادانه به جامعه. به کمک این فیلم می‌توانید اطلاعاتی در مورد فرهنگ‌های متفاوت به دست آورید و دیدن آن برای علاقه‌مندان به سینمای کره الزامی است.

فیلم مرگ زنده ۲۰۰۹ – Living Death

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

داستان فیلم «مرگ زنده» که به اسم «تسخیرشده» نیز شناخته می‌شود، در مورد یک دانشجوی کالج به اسم «هی جین» است که پس از گم شدن خواهر نوجوان خود بعد از یک تصادف وحشتناک به خانه بر می‌گردد. مادر خشک مقدس «هی جین» از همکاری با تحقیقات پلیس در مورد ناپدید شدن دختر خود خودداری می‌کند و به جای آن دست به دعا بر می‌دارد.

اما پرونده خواهر «هی جین» تنها یکی از رازهای وحشتناکی است که او باید با آن روبرو شود، چون همسایه‌های او خودشان را می‌کشند تا به این فکر بیافتد شاید خواهرش با این مرگ‌ها در ارتباط است. این فیلم که به کارگردانی «لی یونگ جو» ساخته شده به دلیل نگاه منتقدانه به موضوعات مذهبی مشهور است که کمتر در سینمای کره دیده می‌شود و بنابراین «مرگ زنده» را در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای به عنوان یک اثر متفاوت معرفی می‌کنیم.

فیلم Bedevilled 2010

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

Bedevilled اولین فیلم بلند کارگردان خود «جانگ چئول سو» است که پس از همکاری با استاد «کیم کی دوک» در فیلم‌هایی مانند «بهار، تابستان، پاییز…و زمستان» و «دختر فداکار» ساخت.

داستان این فیلم موفق در مورد دو زن است که در یک جزیره با یکدیگر بزرگ شدند و زمانی که یکی از آن‌ها زندگی خود را در شهر برای برگشت به خانه ترک می‌کند، پیش یکدیگر بر می‎گردند.

زنی که در جزیره مانده است به علت ظلم جامعه و شوهر زورگوی خود کنترلش را از دست می‎دهد و انتقام‌های خونینی را شروع می‌کند. در این فیلم به بدرفتاری و جنایت مردان به زنان در جزیره توجهی نمی‌شود تا در یک جامعه بسته یک مردسالاری قابل توجه شکل گیرد و زمانی که این زن کنترل خود را از دست می‌دهد، زندگی دوست قدیمی او حتی ممکن است در خطر باشد.

اگر در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای دوست دارید برای فیلم «رفیق قدیمی» یک اثر مشابه زن‌محور پیدا کنید، «Bedevilled» بهترین انتخاب است. این فیلم زمان اکران خود در سال ۲۰۱۰ در گیشه بسیار موفق بود و یک روایت داستانی متفاوت و جذاب دارد.

برخلاف سایر فیلم‌های انتقامی (مانند «هم‌دردی با بانوی انتقام») فیلم «Bedevilled» از دیدگاه شخصیت اول انتقام‌جوی خود بیان نمی‌شود. بلکه، ما داستان را از چشم دوست او می‌بینیم. هرچه فیلم آهسته و تاثیرگذار به جلو پیش می‌رود، ما در سیاه چال عمیق روان زن داخل جزیره فرو می‌رویم و در مورد رابطه او با دوستش اطلاعات به دست می‌آوریم.

این فیلم جدا از شیوه داستان‌گویی متفاوت خود، نگاه تیره‌ای به رفتارهای اجتماعی خشکی دارد که همچنان در بعضی نقاط کره‌جنوبی دیده می‌شود. این فیلم یادآور سایر فیلم‌های زن‌محور در یک محیط اجتماعی ترسناک است مانند «دختری در آستانه خانه من» (A Girl at My Door 2014) و فیلم «کیم جی یونگ: متولد ۱۹۸۲» (Kim Ji-young: Born 1982) که سال ۲۰۱۹ اکران شد.

من شیطان را دیدم ۲۰۱۰ – I Saw the Devil

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

اگر عاشق فیلم‌های انتقام‌جویی هستید، در واقع هیچ کشوری بهتر از کره‌جنوبی فیلم‌هایی با این موضوع ندارد و فیلم «من شیطان را دیدم» به کارگردانی «کیم جی وون» یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای است که هنرمندانه انتقام گرفتن را نشان می‌دهد.

داستان این فیلم به اندازه کافی ساده شروع می‌شود: یک افسر امنیتی زبده به اسم «کیم سو هیون» متوجه می‌شود نامزدش به شکل بی‌رحمانه‌ای به قتل رسیده و جسد او در رودخانه انداخته شده است. او تصمیم می‌گیرد قاتل را پیدا و مجازات کند.

اما در این فیلم یک پیچش داستانی وجود دارد. کیم در اوایل فیلم این قاتل به اسم «کیونگ چول» را دستگیر می‌کند، ولی او را پس از یک کتک‌کاری شدید رها می‌کند. باقیمانده زمان فیلم یک ماراتون شاعرانه از خشونت است که در آن «کیم» به دفعات قاتل را دستگیر می‌کند، شکنجه می‌دهد و سپس برای آغاز مجدد این بازی او را آزاد می‌کند.

به عبارت دیگر در طول ۱۴۰ دقیقه زمان این فیلم باید خودتان را حسابی برای خونریزی به شکل جدید و شوکه‌آور آماده کنید. «کیم جی وون» بدون شک یکی از اساتید سینمای مدرن کره است (واقعا باید فیلم «یک زندگی تلخ و شیرین او را که مجددا با موضوع انتقام است ببینید) و «مین سیک چویی» افسانه‌ای (او را باید با بازی در نقش اول فیلم «رفیق قدیمی» به یاد آورید) در نقش یک راننده تاکسی بازی استثنائی از خود به جا می‌گذارد.

جالب است بدانید این فیلم از سوی مجله رولینگ استون به عنوان یکی از «ترسناک‌ترین فیلم‌هایی که هرگز ندیدید» معرفی شده است.

در واقع این فیلم ترکیبی از صحنه‌های اکشن عالی به همراه خشونت همراه با خونریزی شدیدا تاثیرگذار است. تعداد افرادی که در این فیلم کشته می‌شوند بالا است و تعداد زیادی پیچش‌های داستانی وجود دارد که دائما شما را تکان می‌دهند.

دو بازیگر اصلی فیلم با اجرای هنرمندانه خود نشان می‌دهند چطور شخصیت آن‌ها زمانی که خون به جریان می‌افتد در جنون غلت می‌زنند.

دیدن این فیلم مانند سواری در یک ترن هوایی فوق‌العاده خشونت‌آمیز است و هر زمان که فکر می‌کنید به اوج آن رسیدید، به بالا رفتن ادامه می‌دهد. زمانی که در نهایت به بالاترین نقطه می‌رسید، حرکت به سمت پایین آن سخت‌تر و سریع‌تر از حد انتظارتان است.

فیلم شیون ۲۰۱۶ – The Wailing

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

فیلم «شیون» یک درام، یک ادیسه عرفانی با فضای تاریک، داستان یک بیماری ناشناخته مسری و یک تجربه شگفت‌انگیز دو و نیم ساعته مانند ذوب شدن در یک کابوس است.

داستان این فیلم به کارگردانی «نا هانگ جین» در مورد روستایی است که درگیر قتل‌های مرموزی می‌شود. «شیون» در واقع در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای یک مثال عالی از نشان دادن قدرت کارگردانان کره‌ای در ساخت فیلم‌های طولانی و تاثیربرانگیز است.

برای دیدن این فیلم باید بیننده صبوری باشید و داستان یک افسر پلیس معمولی را دنبال کنید که وظیفه دارد در مورد افزایش مرگ و میر و بیماری در این جامعه کوچک تحقیق کند. فضای این فیلم آکنده از ترس است و کارگردان آن با مهارت از عناصر محبوب سینمای وحشت استفاده کرده است تا مانند مفاهیم تازه حس شوند.

«نا هانگ جین» با ترکیب قتل‌های مرموز، یک بیماری ناشناخته، ارواح و شیاطین یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای را مانند یک حماسه به تصویر کشیده است تا یکی از طولانی‌ترین فیلم‌های فهرست ما محسوب شود.

از نظر افرادی که یک ذهنیت روابط محورتر، اجتماعی و بین‎المللی‌تر دارند، این فیلم بازتاب جالب دیدگاه جامعه کره از ژاپن است، چون تمام ماجرای فیلم با ورود یک فرد ژاپنی غریبه در این روستا شروع می‌شود.

همچنین باید بگوییم سال ۲۰۱۶ برای سینمای وحشت کره با موفقیت عظیم دو فیلم «شیون» و «قطار بوسان» عالی بود. در مورد فیلم «شیون» باید بگوییم یک فیلم ترسناک معمولی به شمار نمی‎رود. فیلمی است که شما را تا زمانی که آکنده از ترس نشدید، مضطرب می‌کند. ۲۰ دقیقه آخر فیلم فوق‌العاده ترسناک هستند و در مورد پایان فیلم روزها فکر خواهید کرد.

مهر تایید کیفیت این فیلم میانگین امتیاز ۹۹ درصد منتقدان سایت گوجه فرنگی‌های گندیده است و جالب است بدانید کارگردان ۶ سال طول کشیده است تا این شاهکار را بسازد!

فیلم قطار بوسان ۲۰۱۶ – Train to Busan

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

همین ابتدا باید بگوییم «قطار بوسان» یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای و شاید تاریخ است که در زیر ژانر زامبی ساخته شده و در واقع یکی از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۶ محسوب می‌شود

ویژگی که فیلم های ترسناک کره ای را از فیلم‌های دیگر کشورها در این ژانر جدا می‌کند اهمیت روابط در محوریت داستان فیلم است و مهم نیست این فیلم چقدر سریع ریتم اکشن را به خود می‌گیرد، داستان این فیلم تقریبا به طور کامل در یک قطار در حال حرکت است، چون شخصیت‌ها از زمانی که وارد صحنه می‌شوند کامل به نظر می‌رسند.

این فیلم فوق‌العاده روند سریعی دارد و در مورد پدر و دختر او است که درست در زمانی که جهان اسیر زامبی‌ها شده است، در یک قطار اسیر می‌شوند. اما در وسط جنون فیلم، زمانی که شخصیت‌ها مایوس می‌شوند احساس دل‌شکستگی می‌کنید و زمانی که شخصیت‌های خودخواه فیلم نابودی سایرین را رقم می‌زنند درون شما  یک نوع خشم شکل می‌گیرد.

فیلم «قطار بوسان» مانند تزریق آدرنالین خالص به رگ بیننده است که به درستی احساسات او را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

این فیلم در کشور کره در گیشه بسیار موفق بود و توانست رکورد فروش از خود به جا بگذارد. درک علت این موفقیت سخت نیست. این فیلم با شجاعت تمام مجددا ژانر زامبی را زنده کرد تا نه تنها آن‌ها را ترسناک و بدون و احساس نشان دهد، بلکه پیام‌هایی در مورد این داشته باشد که چه کسی هستیم و چطور برای سایرین اهمیت قائل می‌شویم.

فیلم «قطار بوسان» جدا از سکانس‌های اکشن عالی، شخصیت‌های پردازش یافته بی‌نظیری دارد. از آن دست فیلم‌های زامبی ترسناک بسیار نادر که سکانس‌های مبارزه شما را سرگرم می‌کند، اما همچنین با شخصیت‌ها شدیدا همذات‌پنداری می‌کنید.

علاوه بر این، فیلم نگاه انتقادانه به نابرابری اجتماعی دارد. این فیلم به قدری در پیش منتقدان و فروش موفق بود که دنباله‌ای نیز به اسم «Peninsula» برای آن در حال ساخته شدن است.

همچنین برای این فیلم یک پیش درآمد انیمیشنی به اسم «ایستگاه سئول» (Seoul Station) به کارگردانی همین کارگردان («یان سانگ هو») ساخته شده است.

«قطار بوسان» را هر طرفدار فیلم‌های زامبی و بهترین فیلم های ترسناک کره ای نباید از دست بدهد، چون یکی از محبوب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین فیلم‌های این کشور است.

فیلم عطش ۲۰۰۹ – Thirst

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

«پارک چان ووک» پس از «سه‌گانه انتقام» خود فیلم‌های بسیار متفاوتی ساخت از جمله «من یک سایبورگ هستم، ولی مشکلی نیست» و فیلم انتقامی متفاوت «عطش» که توانست در جشنواره فیلم کن ۲۰۰۹ جایزه هیئت داوران را برنده شود.

داستان این فیلم در مورد یک کشیش کاتولیک است که پس از یک آزمایش پزشکی تبدیل به یک خون‌آشام و همچنین عاشق همسر دوست خود می‌شود.

«عطش» مانند سایر بهترین فیلم های ترسناک کره ای و سینمای این کشور تغییر رنگ شدید زیاد دارد و البته نیازی نیست به نمایش فک‌انداز فضای خون‌آشامی فیلم اشاره کنیم.

ویژگی که فیلم «عطش» را به یک اثر متفاوت تبدیل می‌کند ترکیب موضوعات عطش به خون و شهوت رایج است. «سانگ کانگ هو» و بازیگر زن نقش اول فیلم «کیم اوک بین» نمایش تاثیرگذار و تکان‌دهنده‌ای از خود به جا می‌گذارند که به همراه عناصر بصری شگفت‌انگیز روایت‌کننده داستانی ترسناک و همچنین تفکربرانگیز است.

«عطش» یک فیلم خون‌آشامی معمولی نیست و به مراتب بهتر از هر فیلمی بوده که هالیوود اخیرا در این ژانر ساخته است.

اگر از فیلم گرگ‌ومیش خسته شدید و دوست دارید یک فیلم تاریک‌تر و شجاعانه‌تر را ببینید باید «عطش» را امتحان کنید که فیلم اول را مانند بچه‌بازی نشان می‌دهد! فیلمی که میل حیوانی مخفی درون تمام انسان‌ها را به تصویر می‌کشد. فیلمی جذاب، پوچ‌گرا و در عین حال تلخ و تیز.

با وجود فضای خون‌آشامی فیلم، شخصیت‌ها از ترس‌های کاملا انسانی و مسئولیت‌هایی که به ما در همدردی کمک می‌کند، رها نیستند تا یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای شکل گیرد.

از نکات جالب این فیلم باید بگوییم عنوان کره‌ای فیلم به معنای خفاش است و «عطش» اولین فیلم سینمای عامه است که یک شخصیت مرد را کاملا عریان نشان می‌دهد!

فیلم قایم‌موشک ۲۰۱۳ – Hide and Seek

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

«قایم‌موشک» یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای است که زمان اکران در سینما با وجود استفاده از هنرپیشگان نه چندان معروف، همه را غافل‌گیر کرد.

داستان این فیلم در مورد پدری به اسم «سونگ سو» است که یک زندگی آرام با یک خانواده ظاهرا عالی دارد. یک روز او متوجه گم شدن برادرش می‎شود. او با رفتن به آپارتمان او نمادهای عجیبی را می‌بیند که روی در حک شده‌اند و همچنین زنی را به اسم «جو هی» می‌بیند که ادعا می‌کند برادرش را می‌شناسد و با ترس ادعا می‌کند فردی در تعقیبش است.

فیلم «قایم‌موشک» سرشار از سکانس‌های تعلیق و ترس به همراه تعقیب و گریز است. در سراسر این فیلم نمی‌توانید چشم از آن بردارید و فضای فیلم کاملا متفاوت است و بسیاری از کلیشه‌های تکراری فیلم‌های ترسناک را از بین می‌برد.

«قایم‌موشک» در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای ما یک تریلر فوق‌العاده شیک و ترسناک و همچنین کمتر شناخته شده است. بدون شک این فیلم شایستگی بیشتری دارد چون «جونگ هو» کارگردان و نویسنده آن یک داستان ترسناک هوشمندانه را به تصویر می‌کشد که با توجه به استفاده از عناصر سینمای رازآلود دائما در حال حدس زدن هستید.

شاید بزرگترین هدف این فیلم رسیدگی به سوال «چقدر افراد برای محافظت و مراقبت از خانواده خود پیش می‌روند؟» باشد.

فیلم زنگ مرگ ۲۰۰۸ – Death Bell

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

امتحان‌ها همیشه دشوار هستند و فشاری که به دانش‌آموزان وارد می‌کنند باعث استرس آن‌ها می‌شود. کره‌جنوبی نظام آموزش خود را بسیار جدی می‌گیرد و فصل امتحان همیشه برای دانش‌آموزان ترسناک است. حالا این موضوع را در یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای مشاهده خواهید کرد که تعدادی از دانش‌آموزان برتر یک دبیرستان مجبور به تکمیل یکسری معما برای نجات جان یکی از همکلاسی‌های دزدیده شده خود و همچنین خودشان می‌شوند.

روی کاغذ، موضوع فیلم بسیار شبیه به فیلم «اره» است، ولی «زنگ مرگ» تعدادی تفکرات فوق طبیعی نیز در خود دارد بدون این که در استفاده از آن‌ها ناشی باشد یا افراط کند.

در فیلم به ازای هر جواب اشتباه دانش‌آموزان، یکی از آن‌ها کشته خواهد شد و در ادامه داستان انگیزه‌های قاتل به آهستگی آشکار خواهد شد. این فیلم بدون شک از نظر داستانی نقص‌هایی دارد، ولی با آن که داستان ارواح نیست به خوبی یک فضای فوق طبیعی ایجاد می‌کند.

نگاه انتقادی فیلم به یکی از پراسترس‌ترین جوانب زندگی در کره یعنی امتحان دادن نیز جالب است. خوب است بدانید در این کشور امتحان ورودی به دانشگاه مانند یک مسئله مرگ و زندگی است. اهمیت آن به قدری است که سالی تنها یک مرتبه برگزار می‌شود و دولت در آن زمان پرواز هواپیماها را لغو می‌کند تا صدای آن‌ها حواس نامزدهای دانشگاه را پرت نکند!

نکته جالب دیگر این است که «زنگ مرگ» تنها فیلم ترسناکی بود که تابستان ۲۰۰۸ در کره‌جنوبی اکران شد، ولی توانست یکی بهترین فیلم های ترسناک کره ای باشد.

فیلم گانجیام: تیمارستان تسخیر شده – Gonjiam: Haunted Asylum 2018

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

فیلم «گانجیام: تیمارستان تسخیر شده» یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای و در مورد یک فیلم پیدا شده از گروه فیلمبرداری است که به صورت زنده تجربه خود را از داخل تیمارستان ترسناک مشهور کره‌جنوبی پخش می‌کنند.

ایده پخش آنلاین فیلم پیچش داستانی جذابی را به وجود می‌آورد و هیچ محدودیتی برای ترساندن ناگهانی بیننده دیده نمی‌شود. فیلم قبل از این که بررسی محیط این تیمارستان آغاز شود به خوبی شخصیت‌ها را جا می‌اندازد.

با آن که باید پذیرفت «گانجیام: تیمارستان تسخیر شده» فیلمی با داستان اورجینال نیست، ولی تعدادی از صحنه‌های ترسناک آن را برای اولین مرتبه می‌بینید، شخصیت‌های دوست‌داشتنی دارد و پردازش عالی داستانی از آن یک اثر ارزشمند برای دیدن می‌سازد.

در واقع، فیلم «گانجیام: تیمارستان تسخیر شده» یکی از آثار سینمایی موفق کره در ژانر «ویدئوی پیدا شده» و همچنین دومین فیلم پرفروش این کشور در ژانر وحشت پس از «داستان دو خواهر» است.

همچنین جالب است بدانید این فیلم براساس یک مکان واقعی ساخته شده است: تیمارستان متروکه گانجیام در شهر گوآنگجوی استان گیونگی که یکی از مشهورترین مکان‌های روح‌زده کره و ترسناک‌ترین مکان‌های منتخب از سوی برنامه تلویزیونی CNN Travel در جهان است!

این فیلم حتی شما را اگر فیلم‌های متعدد دیگری در این ژانر دیده باشید می‌ترساند. بهتر است نصف شب و چراغ خاموش این فیلم را ببینید و در شکار ارواح موفق باشید!

فیلم Doll Master 2014

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

عروسک‌ها می‌توانند واقعا ترسناک باشند و موضوع بسیاری از فیلم‌های ترسناک بودند و حالا رد پایشان را در یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای نیز می‌بینیم. بنابراین فیلمی که در مورد آن‌ها باشد مانند یک کابوس است (این فیلم با فیلم ترسناک معروف «چاکی» فرق دارد).

این فیلم را بابت فضای فوق‌العاده ترسناکی که دارد انتخاب کردیم. فضای یک موزه عروسک باعث می‌شود احساس کنید باید این فیلم را در شب بارانی و سرد با چای و یک پتو ببینید، واقعا به حرف ما گوش کنید.

مرگ‌های داخل فیلم نیز خلاقانه هستند. چه کسی پشت آن‌ها است؟ داستان فیلم در مورد گروهی از غریبه‌ها است که به یک موزه دورافتاده عروسک‌ها دعوت می‌شوند تا برای عروسک‌ساز مدل باشند.

موزه شرایط ترسناک و نامنظمی دارد، مجموعه عروسک‌ها ترسناک است و میزبان این موزه بدون شک رازهایی دارد. همچنین در زیرزمین یک مرد زنجیره شده است و نزدیک بود فراموش کنیم، شخصیت‌ها مانند عروسک‌هایی صحبت می‌کنند که انگار زنده باشند. وسوسه شدید فیلم را ببینید؟

فیلم مقلد ۲۰۱۷ – The Mimic

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

داستان فیلم «مقلد» در مورد رابطه بین یک مادر و کودکی است که او را در جنگل پیدا کرده و به عنوان جایگزین کودک گم شده خود قبول می‌کند. اما موضوع به این سادگی نیست، چون این کودک ممکن است یک انسان باشد یا نباشد.

فرزند «هی یون» ۵ سال پیش گم شده است و خانواده او برای فراموشی این اتفاق به روستایی سفر می‌کنند. افسانه‌های این منطقه می‌گویند در این جا موجودی وجود دارد که صدای انسان را تقلید می‌کند. دختری که «هی یون» پیدا کرده است، صدایی کاملا شبیه به فرزند او دارد. اما هویت واقعی این دختر برای او و شاید ما ترسناک باشد.

«مقلد» به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره‌ ای مانند داستان‌های کلاسیک ارواح است و پس از دیدن آن یک حس وحشتناک را تجربه خواهید کرد.

فیلم نی‌نواز ۲۰۱۵ – The Piper

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

کره‌جنوبی استعداد عجیبی برای تبدیل داستان‌های غربی به یک فیلم ترسناک و ایجاد فضایی مانند کابوس دارد، به جای این که مانند داستان‌های زیبای وقت خواب باشند و فیلم «نی‌نواز» به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای مثال خوبی برای این ادعا است.

این فیلم بازگویی متفاوت و تاریک داستان معروف «نی‌نواز هاملین» است. با آن که همچنان در داستان موش وجود دارد، ولی این فیلم ثابت می‌کند گاهی اوقات انسان‌ها بدتر هستند. شما تحت افسون پدر و پسر قرار می‌گیرید و چاره‌ای جز عشق به آن‌ها ندارید، تا زمانی که طلسم در انتهای فیلم شکسته می‌شود.

داستان این فیلم مربوط به پس از جنگ کره است و ما با «وو ریونگ» یک نی‌نواز و پسر ده ساله او هنگام عبور از روستایی روبرو می‌شویم که آن جا موش‌های شکارچی غیرطبیعی که میل به گوشت انسان دارند پرسه می‌زنند.

«وو ریونگ» با کدخدای روستا معامله‌ای برای رهایی از موش‌ها انجام می‌دهد، ولی کدخدا برخلاف او سر قولش نمی‌ایستد.

بهتر است این فیلم را ببینید تا متوجه شوید چطور یک عمل غیرانسانی یک پدر شاد و مهربان را به یک مرد دل شکسته و انتقام‌جو تبدیل می‌کند.

 سفید: آواز مرگ ۲۰۱۱ – White: Melody of Death

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

دنیای پاپ کره (K-pop) برخلاف آن چه که به نظر می‌رسد همیشه باشکوه نیست. در واقع هیچ صنعت موسیقی مشابه به آن وجود ندارد که گاهی اوقات کودکان ۸ ساله به یک بت موسیقی تبدیل می‌شوند. تقریبا نظارتی روی استانداردهای این صنعت نیست و خودکشی بین این بت‌ها یک امر طبیعی است.

چنین شرایطی به خوبی در یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای یعنی «سفید: آواز مرگ» به تصویر کشیده است.

فیلمی را تصور کنید که صحنه‌های ترسناک خونین آن در محل دیگری جز از خانه تسخیر شده کلیشه‌ای رخ می‌دهد و نگاهی به جهان بت‌های موسیقی می‌اندازد تا با یک اثر متفاوت روبرو باشید.

داستان فیلم در مورد گروهی از دختران است که سعی دارند موفقیت را پیدا کنند و در سایه گروه‌های محبوب‌تر قرار می‌گیرند. آن‌ها پس از پیدا کردن یک نوار VHS قدیمی از یک موزیک ویدئو منتشر نشده به اسم «سفید» آن آهنگ را اجرا می‌کنند و یک شبه معروف می‌شوند.

گرچه، تک‌تک اعضای این گروه پس از آن باید با سرنوشت ترسناکی روبرو شوند. آن نوار ماجرای ترسناکی در خود دارد و دزدی تلاش دیگران هرگز فکر خوبی نبوده است.

فیلم Killer Toon 2013

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

ممکن است عنوان این فیلم خنده‌دار به نظر برسد، ولی واقعا کمدی نبوده و جزو بهترین فیلم‌های ترسناک کره ای به شمار می‌رود. فیلم «Killer Toon» از یک ایده اورجینال یعنی وبتون (کتاب‌های مصور کره‌جنوبی که رایگان به صورت آنلاین منتشر می‌شوند) که بسیار در کره‌جنوبی محبوب هستند به عنوان رسانه ترس با ترکیب غیرطبیعی کمیک و زندگی واقعی استفاده می‌کند.

فضای فیلم واقعا جذاب است و در صحنه‌های قتل از کمیک به واقعیت تبدیل می‌شود. برای هنرمند محبوب کتاب‌های کمیک ترسناک «کانگ جی یوون» هنر به بدترین شکل تقلیدی از زندگی واقعی است که ناشر او به شکلی مرده پیدا می‌شود که او در جدیدترین وبتون خود با جزئیات شرح داده است.

«جی یون» شاهدی برای فرار از اتهام به قتل ندارد و ظاهرا چیزی را مخفی می‌کند که در صحنه قتل دوم که مجددا تقلیدی از کار او است پیدا می‌شود. اما آیا واقعا او مقصر است؟

دورهمی خونین ۲۰۰۶ – Bloody Reunion

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

اگر دوست دارید یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای را با خونریزی زیاد ببینید و از مسخره‌بازی ارواح خسته شدید، این اسلشر خشونت‌آمیز مخصوص شما است. فیلم «دورهمی خونین» نگاهی متفاوت به داستان «و سپس هیچ‌کدام باقی نماندند» آگاتا کریستی با عناصر شکنجه و یک پیچش داستانی عالی است.

فیلم به اندازه کافی شما را به حدس زدن مجبور می‌کند و قاتل با ماسک خرگوش آن نگاهتان را به این موجودات دوست‌داشتنی عوض می‎کند. همچنین باید به سکانس‌های قتل اشاره کنیم که افراد با قلب ضعیف را از این فیلم فراری می‌دهد.

«می جا» از خانم «پارک» معلم سابق مدرسه نگهداری می‌کند. او شرایط یک دورهمی را با دانش‌آموزان سابق خانم «پارک» فراهم می‎کند. خیلی زود مشخص می‌شود هرکدام از آن‌ها به دلایل متفاوتی از این معلم بیزار بودند و یک قاتل با نقاب خرگوش آن‌ها را یکی یکی قربانی خود می‌کند.

فیلم کمد ۲۰۲۰ – The Closet

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

واقعا یک حس ترسناک در مورد کمد وجود دارد که زمان باز بودن آدم را می‌ترساند، انگاری چیزی آن جا مخفی شده است که حتی تخیلتان قادر به درکش نیست.

به عنوان مثال، من همیشه فکر می‎کنم راهبه شیطانی فیلم «احضار روح ۲» در آن مخفی شده است! اما برای شخصیت اصلی فیلم «کمد» به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای ۲۰۲۰ این شخصیت حتی شوم‌تر است!

«سانگ وون» که همسر خود را از دست داده است به همراه دخترش به اسم «اینا» به خانه جدیدی نقل مکان می‌کند. «اینا» با خوشحالی می‌گوید یک دوست تخیلی پیدا کرده است.

بدون شک، زمانی که یک کودک در مورد دوستی صحبت می‌کند که شما قادر به دیدنش نیستید، باید بترسید. پس از ناپدید شدن این دختر، پدرش متوجه می‌شود او جدیدترین نفر در بین کودکانی است که گم شدند. اما آیا او برای نیروی شیطانی که داخل کمد مخفی شده است، آمادگی دارد؟

فیلم تا انتها با پیچش‌های داستانی شما را همراه می‌کند و کارگردان از انتقاد تلخ خود از مشکلات اجتماعی از جمله سوءاستفاده از کودکان و غفلت از آن‌ها نمی‌ترسد.

فیلم هانسل و گرتل ۲۰۰۷ – Hansel and Gretel

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

بسیاری از افراد با داستان هانسل و گرتل آشنا هستند. این فیلم کلبه و کیک و شیرینی داخل این داستان را دارد. ولی کل داستان عوض شده است. فضای همزمان جذاب و آزاردهنده بوده و جادو در آن موج می‌زند، ولی مانند کابوسی است که از آن نمی‌توانید فرار کنید و یادآور ریشه خونین داستان‌های افسانه‌ای است.

«یون سو» نزدیک یک جنگل تصادف می‌کند و توسط یک دختربچه نجات داده می‌شود. دخترک او را به خانه پیش خانواده‌اش یعنی والدین و دو برادر و خواهرش می‌برد. آن‌ها ظاهرا طبیعی هستند ولی «یون سو» متوجه چیز غیرطبیعی در مورد آن‌ها می‎شود. سپس والدین غیبشان می‌زند و او با فرزندان تنها می‌ماند تا متوجه شود هرگونه بزرگسالی که باعث ناراحتی‌شان شود را به شکل ترسناکی تنبیه می‌کنند.

«هانسل و گراتل» به عنوان یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای من را به یاد فیلم فرانسوی «آن‌ها» و اسپانیایی «چه کسی می‌تواند یک کودک را بکشد؟» می‌اندازد که در آن‌ها کودکان موجوداتی ترسناک هستند! خدای من!

فیلم کفش‌های قرمز ۲۰۰۵ – The Red Shoes

روکیدا - بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 34 عنوان برتر - بهترین فیلم های ترسناک کره, بهترین فیلم های ترسناک کره ای, سینما

این چندمین عنوان در فهرست بهترین فیلم های ترسناک کره ای ما است که براساس یک داستان مشهور ساخته شده است، ولی جای عناصر شیرین آن را ترس گرفته‌اند! فیلم «کفش‎های قرمز» براساس داستان کتاب کفش قرمزی اثر هانس کریستیان آندرسن ساخته شده است.

سکانس افتتاحیه فیلم وحشتناک است؛ دختری یک جفت کفش پیدا می‌کند، آن‌ها را می‌پوشد و سپس پاهایش قطع می‎شود!

«سان جای» یک شب در حین برگشتن به خانه یک جفت کفش پاشنه بلند زیبا در مترو (آن‌ها برخلاف داستان اندرسون در فیلم به رنگ صورتی هستند) پیدا می‌کند. او آن‌ها را با خود به خانه می‌برد، غافل از این که یک نفرین را نیز با خود آورده است.

این کفش‌ها صاحب خود را به شکل شومی طلسم می‌کنند. پس از این که بهترین دوست «سان جای» کفش‌ها را می‌دزد و به مرگ وحشتناکی دچار می‌شود، او سعی می‌کند صاحب اصلی آن‌ها را پیدا کند.

فیلم داستان‌های ترسناک ۲۰۱۲ – Horror Stories

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

فیلم «داستان‌های ترسناک» از ۴ فیلم کوتاه اثر ۴ کارگردان متفاوت کره‎ای تشکیل شده است. داستان کلی فیلم شبیه به داستان «هزار و یک شب» است که در آن یک دختر برای نجات جان خود مجبور به تعریف داستان برای یک قاتل می‌شود.

«جی وون» یک دختر دبیرستانی است که توسط یک پسر ساکت خوشتیپ دزدیده می‌شود که به او می‌گوید نمی‌تواند بخوابد مگر این که بترسد! او به «جی وون» قول می‌دهد اگر برایش داستان‌های ترسناک بگوید او را رها می‌کند.

اگر تا این جای مطلب همراه ما بوده باشید، فهمیدید هر کدام یکی از بهترین فیلم های ترسناک کره ای یک فضای داستانی متفاوت دارند تا قدرت سینمای کره را بهتر نشان دهد و فیلم «داستان‌های ترسناک» نیز به همین شکل از ویژگی‌های یک داستان کلاسیک برای ساخت یک اثر ترسناک استفاده کرده است.

۴ داستان این فیلم در مورد کودکانی هستند که در نبود مادر خود باید با ماجراهای ترسناکی کنار بیایند، خواهر خوانده‌هایی که برای ازدواج با مردی که ممکن است آدم‌خوار باشند با یکدیگر دعوا می‌کنند، گروهی از بازماندگانی که از چنگ زامبی‌ها فرار کردند و یک مهماندار پرواز که باید به تنهایی با یک قاتل سریالی مقابله کند.

فیلم سیندرلا ۲۰۰۶ – Cinderella

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

به نظرتان جالب نیست یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناک کره ای از روی یک داستان افسانه‌ای دیگر ساخته شده است؟ یعنی مجددا همه چیز از یک فضای شاد به ترسناک تغییر کند؟ به عبارت دیگر در فیلم «سیندرلا» قرار نیست خبر از شاهزاده یا خوشبختی تا آخر عمر باشد!

داستان این فیلم براساس وسواس جامعه کره در مورد ظاهر بدنی است تا در نتیجه آن کشور کره پایتخت جراحی پلاستیک در دنیا محسوب شود! در این فیلم، جراحی پلاستیک بهانه‌ای برای ترس شده است.

«یون هی» مادر «هیون سو» یک جراح موفق پلاستیک است. دوستان او با خوشحالی برای تغییر خصوصیات چهره و بدن خود متحمل عمل‌های مختلف زیبایی می‌شوند. اما ماجرا زمانی ترسناک می‌شود که آن‌ها با بریدن چهره‌های خود دست به خودکشی می‌زنند و «هیون سو» باید با یک وجه مشترک روبرو شود: این حقیقت که تمامی این جراحی‌ها توسط مادر او انجام شدند.

این فیلم یک پیچش داستانی دارد و یک سوال مهم مطرح می‌کند: برای زیبا بودن تا چه حد پیش می‌روید؟

فیلم گربه: چشمانی که مرگ را می‌بینند ۲۰۱۱ – The Cat: Eyes That See Death

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

در بین بهترین فیلم های ترسناک کره ای بالا عروسک، فناوری و کفش‌ را به عنوان موضوع اصلی ترس داشتیم و حالا وقت حیوانات خانگی رسیده است! داستان فیلم «گربه: چشمانی که مرگ را می‌بینند» در مورد «سو یون» یک زن با ترس از فضای بسته است که در یک فروشگاه حیوانات خانگی کار می‌کند. یک روز، یکی از مشتریان که گربه‌ای به اسم «بیدیانی» دارد، می‌میرد.

پس از مرگ افراد بیشتری که گربه دارند و رفتار تهاجمی‌تر «بیدیانی» و حتی نشان دادن میل به خون، «سو یون» متوجه یک الگو می‌شود: قربانیان در فضاهای بسته مرده بودند. بدون شک این اخبار بدی برای فردی است که از فضاهای بسته می‌ترسد.

با آن که این فیلم در بین سایر بهترین فیلم های ترسناک کره ای منتخب ما معمولی‌تر است، ولی یک انتخاب عالی برای زمانی است که دوست دارید مغز خود را تعطیل کنید و در شب یک فیلم سرگرم‌کننده ببینید. علاوه بر این، این حقیقت که روح دختر داخل فیلم چشمان زرد و یک مردمک چشم با شکاف عمودی مانند گربه دارد، یک حس اصیل بودن به این فیلم می‌دهد.

منزوی ۲۰۰۸ – Loner

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

داستان فیلم «منزوی» در مورد مفهومی به اسم «هیکی‌کوموری» است، یعنی افرادی که کاملا از جامعه فاصله می‌گیرند و گوشه‌گیر هستند و به اتاق‌های خود پناه می‌برند.

شدت این رفتار می‌تواند بسیار زیاد باشد و آن‌ها ماه‌ها یا حتی سال‌ها از اتاق خود بیرون نیایند و با آن که این پدیده در کشورهای غربی متداول نیست، ولی یک مشکل اجتماعی واقعی به ویژه در ژاپن است.

این فیلم پایانی دارد که اصلا تصور آن را نمی‌کنید. همچنین باید به اندازه کافی خودتان را برای خون و حیوانات موذی(!) آماده کنید تا با نگاه به صفحه نمایش بلرزید!

داستان فیلم در مورد دختری به اسم «سو نا» است که زندگی شادی با عموی خود دارد تا این که بهترین دوست او خودکشی می‌کند. «سو نا» دختری که زمانی شاد بوده است به یک «هیکی‌کوموری» تبدیل می‌شود و کارهای آزاردهنده‌ای انجام می‌دهد مانند حرف زدن با خود انگار فرد دیگری داخل اتاق است و هرگز در اتاق را باز نمی‌کند.

ماجرا به دنبال رخ دادن قتل‌هایی داخل خانه ترسناک‌تر می‌شود تا یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناک کره ای را ببینید.

نوشته روی سنگ قبر ۲۰۰۷ – Epitaph

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

فیلم «نوشته روی سنگ قبر» با توجه به فیلمبرداری زیبا و محیط ترسناک یعنی بیمارستانی که رازهای زیادی در خود دارد، من را به یاد فیلم «داستان دو خواهر» یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناک کره ای می‌اندازد.

فیلم در مورد سه داستان است که همگی در سال ۱۹۴۲ در سئول رخ دادند، یعنی زمانی که کشور کره همچنان تحت اشغال ژاپن قرار داشت، بنابراین می‌توانید با تاریخ کره نیز تا حدی آشنا شوید.

فضای فیلم گوتیک و عاشقانه است تا زمانی که پای خون و خشونت به آن باز می‌شود. داستان‌های این فیلم عبارتند از: یک اینترن پزشکی که عاشق یک جسد می‌شود؛ یک جراح که متوجه می‌شود همسرش سایه ندارد؛ و به نظر من خوفناک‌ترین داستانی که می‌توان تصور کرد: حضور یک بیمار جدید به اسم «آساکو» در بیمارستان که تنها بازمانده تصادفی است که جان والدینش را گرفته است.

حالا روح مادر مرده‌اش او را شکنجه می‌دهد. اما چرا؟

دوست مرده (همچنین به اسم روح شناخته می‌شود) ۲۰۰۴ – Dead Friend

بهترین فیلم های ترسناک کره ای: معرفی کامل 33 عنوان برتر

کارما زمانی خوب است که به حساب افراد مستحق به آن برسد. ولی هیچ‌چیز ترسناک‌تر از این نیست که ندانید تقاص چه چیزی را دارید پس می‌دهید! این اتفاقی است که در فیلم «دوست مرده» به عنوان آخرین عنوان در فهرست بهترین فیلم های ترسناک کره ای ما سر شخصیت اول آن «جی وون» می‌آید.

یک دانش‌آموز دبیرستانی باهوش که از فراموشی رنج می‌برد. او شب‌ها کابوس روح می‌بیند و دوستان قدیمی‌اش شروع به مردن می‌کنند حتی پای یکی از آن‌ها به تیمارستان باز می‌شود تا او کم‌کم به یاد آورد قبلا سردسته گروهی بوده و با آن دختر شیرینی که امروز می‌بینیم فرق داشته است.

ظاهرا «جی وون» در گذشته کارهای وحشتناکی انجام داده است. پیچش داستانی آخر فیلم حسابی شما را غافل‌گیر می‌کند تا بعضی از سکانس‌ها حتی مهم‌تر شوند و مجبور شوید برای درک بهتر سرنخ‌های فیلم آن‌ها را مجددا بدانید. همین قضیه به تنهایی دیدن این فیلم را سرگرم‌کننده می‌کند!

منبع: vulture.com

مطالب مرتبط

بهترین فیلم های اکشن ۲۰۲۰ اکران شده و نشده: پرهیاهو و دوست‌داشتنی

محمد امین نعمتی

بهترین فیلم های ترسناک ژاپنی: ۲۵ فیلم برای تجربه خالص ترس

محمد امین نعمتی

با بهترین فیلم های ترسناک ۲۰۲۰ آشنا شوید

محمد آقاپور

معرفی بهترین تلویزیون های سامسونگ ۲۰۲۰

محمد امین نعمتی

آیا قسمت دوم فیلم آلیتا: فرشته جنگ ساخته خواهد شد؟

محمد آقاپور

به زودی اپلیکیشن Google Play Movies فیلم‌های رایگان پخش خواهد کرد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟