روکیدا
بازی ها و سرگرمی

اساسینز کرید والهالا بر روی PS5: زمان اتفاقات بازی، گیم پلی، تاریخ عرضه و هر آن چه لازم است بدانید

روکیدا - اساسینز کرید والهالا بر روی PS5: زمان اتفاقات بازی، گیم پلی، تاریخ عرضه و هر آن چه لازم است بدانید - بازی, کنسول بازی

جدیدترین نسخه از سری محبوب اساسینز کرید، تحت عنوان اساسینز کرید والهالا (Assassin’s Creed Valhalla) توسط یوبیسافت از طریق یک برنامه زنده اینترنتی معرفی شد. همانطور که شایعات قبلی نشان می داد، نسخه جدید این بازی در دوران وایکینگ ها اتفاق می افتد. آنچه از تریلر اولیه بازی می تواند فهمید، با مبارزات خونباری مواجه خواهیم شد. اساسینز کرید توسط یوبیسافت مونترآل در حال توسعه است. در حالی که ۱۴ استودیوی دیگر نیز به آنها کمک می کنند.

اساسینز کرید والهالا: زمان اتفاقات بازی

اتفاقات اساسینز کرید والهالا در عصر تاریک انگلستان در قرن نهم میلادی رخ می دهد. به گفته مدیر تولید این بازی، در طی این دوره، شما چهار امپراتوری مختلف در انگلیس را مشاهده خواهید کرد. در این بازی به شهر های لندن، وینچستر، یورک و شهر های کوچک تر خواهید رفت. در اساسینز کرید والهالا، به کشور نروژ هم سری خواهید زد و در مراحل مختلف، بین این دو کشور رفت و آمد می کنید. البته علاوه بر این دو کشور، مناطق دیگری نیز وجود دارد که جزء اسرار یوبیسافت است و آنها چیزی در موردش بیان نکرده اند.

اساسینز کرید والهالا: داستان و شخصیت ها

اساسینز کرید والهالابه عنوان رهبر قبیله، ایوور (مرد یا زن) باید قبیله خود را از نروژ ویران شده پس از جنگ، به سواحل انگلستان و فراتر از آن هدایت کند. ورود آنها با مقاومت شاه آلفرد و ساکسون ها در انگلستان روبرو می شود. آنها تمام تلاش خود را به کار می برند تا شما را از این سرزمین بیرون کنند. سرانجام ایوور در سفر خود با اسسین ها (آدمکش ها) آشنا می شود و درگیر همان ماجرای قدیمی جنگ بین اسسین ها و تمپلار ها در سری اساسینز کرید می شود. 

یوبیسافت در داستان سرایی خود از اساطیر اسکاندیناوى الهام گرفته است. همانطور که در نسخه های اوریجینز و اودیسه به ترتیب از اساطیر مصر و یونان استفاده کرده بود. اما هنوز نمی دانیم خدایان اساطیری چه نقشی در بازی ایفا خواهند کرد.

همانند دو بازی قبلی این سری، یوبیسافت باز هم ارتباطی بین زمان حاضر و دوران باستان از طریق شخصیت لیلا حسن (Layla Hassan) ایجاد کرده است. آنها معتقدند که ترکیب زیبایی از دوران گذشته و حال را ارائه داده اند. البته هنوز نمی دانیم دقیقاً منظورشان از این حرف چیست.

اساسینز کرید والهالا: گیم پلی

همانند نسخه قبلی اساسینز کرید (اودیسه)، والهالا نیز از یک اکشن محض فاصله گرفته و برخی المان های نقش آفرینی به آن اضافه شده است. بازی‌باز در والهالا می تواند به جناح های سیاسی مختلف بپیوندد و در هنگام گفتگوها، جواب های مختلف را به سبک بازی های نقش آفرینی انتخاب کند. همه این انتخاب ها بر روند بازی و داستان آن تأثیر خواهد گذاشت.

سیستم مبارزه هم کاملاً از نو طراحی شده و به بازی‌باز اجازه می دهد تا از ترکیبی از سلاح ها استفاده کند و با دشمنان بسیار متنوع بازی، مبارزه کند. اگر دوست دارید می توانید با یک تبر عظیم الجثه، دشمنان را با بیرحمی سلاخی کنید یا می توانید در سایه ها مخفی شوید و آنها را با خنجر مخفی از پشت غافلگیر کنید. این همان حس واقعی یک جنگجوی وایکینگ است.

به نظر می رسد یوبیسافت صدای ما هواداران را شنیده و برخی از ویژگی های جذاب نسخه های قدیمی اساسینز کرید را بازگردانده. نه تنها خنجر مخفی از نسخه های قدیمی بازی برگشته، بلکه به خوبی به روز رسانی شده و می توان در کسری از ثانیه، دشمن را از پا درآورد. مثل روزهای خوش گذشته. گم شدن در جمعیت برای مخفی شدن نیز دوباره برگشته. اما مشخص نیست که مکانیسم آن به چه شکل است. اصلاً یک وایکینگ با آن تیپ عجیب و غریب چگونه می تواند در جمعیت گم شود؟ زمانی که یکی از هواردان پرسید آیا مقبره ای در بازی وجود خواهد داشت، یوبیسافت در پاسخ گفت: رازهای مدفون شده بسیاری در بازی وجود دارد.

ویژگی های جدید بازی شامل یورش مخفیانه، توسعه قرارگاه و افزایش قدرت نفوذ می شوند. با یورش، شما می توانید به دهکده های انگلستان حمله کنید و برای خود غنیمت جمع کنید. توسعه قرارگاه به نظر می رسد شبیه به Assassin’s Creed 2 و Brotherhood در شهرهای مونتریگیونی و رم باشد، اما با عمق بیشتر. بازیکنان می توانند پادگان ها، محل آهنگری، سالن های خال کوبی و موارد دیگر را ساخته و توسعه دهند. 

اساسینز کرید والهالا

به گفته یوبیسافت، توسعه قرارگاه باعث شده که شکل انجام بازی کاملاً تغییر کند. به جای اینکه در یک قلمرو مشخص به اکتشاف بپردازیم، سپس به قلمرو دیگری برویم و دلیلی برای بازگشت نداشته باشیم، اکنون می توانیم به مکان های مختلف سفر کنیم و پس از پایان ماجراجویی، به قرارگاه خود برگردیم.

برای اولین بار در سری بازی های اساسینز کرید، ما می توانیم یک جنگجوی وایکینگ را به سلیقه خود بسازیم و به صورت آنلاین با دوستان خود به اشتراک بگذاریم (البته حالت کوآب و مالتی پلیر نیز در بازی وجود دارد). بازی‌بار می تواند مدل مو، خالکوبی و سلاح شخصیت خود را انتخاب کند. سلاح ها به خوبی در طول بازی ارتقا می یابد.

به جای اینکه یک عقاب شما را در سفرتان همراهی کند و چشم شما در آسمان باشد، در اساسینز کرید والهالا، یک کلاغ سیاه همراه شماست. در اساطیر اسکاندیناوی، بارها و بارها به کلاغ های سیاه اشاره شده است.

مبارزات دریایی نیز در اساسینز کرید والهالا وجود دارد، اما انتظار نداشته باشید که زمان زیادی را به مبارزه بر روی آب بپردازید. درست است که وایکینگ ها جنگجویان بیباک بودند که در دریانوردی مهارت زیادی داشتند، اما نبردهای آنها در دریا به آن شکلی که فکر می کنید نبود. در این بازی، کشتی های بزرگ وایکینگ ها هم حضور دارند و نقش مهمی را در جابجا کردن نیروهای شما ایفا می کنند.

اساسینز کرید والهالا: تاریخ عرضه و پلتفرم ها

اساسینز کرید والهالا

اساسینز کرید والهالا در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این بازی بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، کامپیوترهای شخصی (فروشگاه اپیک و Uplay) و استدیا در دسترس خواهد بود. از حالا می توان پیش خرید را انجام داد اما معلوم نیست که آیا تاریخ عرضه به دلیل بیماری کرونا به تأخیر خواهد افتاد یا خیر.

کسانی که اساسینز کرید والهالا را برای کنسول های مایکروسافت خریداری می کنند، هم می توانند از آن در ایکس باکس وان استفاده کنند و هم ایکس باکس سری ایکس. این بازی در این دو پلتفرم با وضوح ۴K اجرا می شود. اما وضوح اساسینز کرید والهالا برای پلتفرم های سونی هنوز مشخص نیست و مشخص نیست که آیا می توان با یک دیسک، آن را بر روی هر دو کنسول PS4 و PS5 تجربه کرد یا خیر.

مطالب مرتبط

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

ساخت نسخه دوم بازی The Last of Us به پایان رسید: اما چه زمانی عرضه خواهد شد؟

محمد آقاپور

بهترین بازی های ایکس باکس وان ۲۰۲۰

محمد آقاپور

بهترین بازی های آیفون ۲۰۲۰: معرفی ۲۲ عنوان برتر

محمد امین نعمتی

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟