روکیدا
عمومی

۴ نکته‌ برای پیشرفت اساسی کسب و کار شما

4 نکته‌ برای پیشرفت اساسی کسب و کار شما در سال جدید

در پایان یک سال خوب دیگر، وقت آن است که خود را برای سال بعد آماده کنیم. صاحبان کسب و کارهای کوچک، از این زمان،  برای ارزشیابی دستاوردهای خود استفاده کرده و برای آنچه پیشروست برنامه‌ریزی می‌کنند.

چک‌لیست آخر سال هر تجارت کوچکی، تفاوت کمی با بقیه دارد. این بدین معناست که مطمئنا یک زمینه‌ی مشترک در بین همه‌ی آنها وجود دارد.

ممکن است بعضی از این موارد  بسیار واضح به نظر آیند، اما اینکه چه تعداد از آنها نادیده گرفته می‌شوند، شگفت‌زده‌تان خواهد کرد. در عین کوچک بودن، اینها نکات بسیار مهمی هستند و می‌توانند تمام تغییراتی را که برای رسیدن به اهدافتان در سال جدید نیازمندش هستید، به وجود آورند.

در اینجا به ۴ نکته کوچک که میتواند کسب و کار کوچکتان را برای ورود به سال جدید آماده کند، اشاره می‌کنیم.

۱.حسابهای مالیتان را سر و سامان دهید.

اولین و مهم‌ترین کار این است که، مسائل محاسباتی را از سر راه خود بردارید. اولین مسئله در لیست‌تان باید حسابهای مالیتان باشد. امیدواریم که هر ماه پول کافی برای پرداخت مالیات‌هایتان کنار گذاشته باشید. اگر این کار را نکرده‌اید، پس در دردسر هستید.

اطمینان حاصل کنید که وقت کافی را برای بررسی تمامی گزارش‌های مالی‌تان اختصاص داده و از این فرصت برای ارزیابی پیشرفت‌تان استفاده می‌کنید. اگر در رسیدگی به حسابهای مالی‌  به مشکل بر خورده‌اید، پس شاید، پیگیری بیشتر مسائل مالی، باید یکی از هدف‌های شما در سال آینده باشد.

نکته‌ی مفید و حرفه‌ای که میتوانم به شما بگویم این است که، میتوانید از یک سیستم آنلاین پرداخت‌ها، با قابلیت مدیریت فاکتورها و مخارج استفاده کنید. با این شیوه‌‌، رسیدگی به امور مالی کسب و کار توسط یک سیستم خودکار انجام شده وشما میتوانید بیشتر بر روی گسترش کسب و کار خود تمرکز کنید.

۲.از تیم خود بازخورد بگیرید.

آخر سال، باید وقتی واقعی برای بازخورد گرفتن باشد. اگر شما  نیز مانند بسیاری از صاحبان کسب و کار  باشید، بخش اعظم روز را در مغز خود، مشغول کلنجار رفتن برای پیدا کردن راهی در راستای رونق کسب و کارتان هستید. این کار در اکثر مواقع، باعث میشود که صاحبکاران فرصت ارزشمند گذراندن وقت با کارکنان، و بازخورد گرفتن از آنان را از دست بدهند.

همینطور که با نزدیک شدن تعطیلات از حجم کارها کاسته می‌شود، مطمئن شوید که وقتی را برای نشست با تیم و بازخورد گرفتن از آنها اختصاص می‌دهید. در کنار بحثهای گروهی گفتگوهای یک به یک نیز ترتیب دهید تا بتوانید تمام نظرات و فیدبک‌ها را جمع‌آوری کنید. اطمینان یابید که هر یک از اشخاص، شانسی برای فراهم‌آوردن ایده و پیشنهاد داشته باشند. این کار در دراز مدت، باعث ایجاد تیمی قویتر و علاقه‌مندتر به انجام کارها می‌شود.

۳.خود را برای رشد وتوسعه آماده کنید.

به طور معمول، رشد وتوسعه ، برای هر صاحب  کسب وکار کوچکی، در صدر لیست کارها قرار دارد. با این حال اکثر آنها در واقع قدم‌های لازم را برای تحقق این موضوع برنمی‌دارند. همینطور که سال به آخر نزدیک می‌شود، زمان آن است که براستی صحنه را برای رشد آماده کنید.

به این فکر کنید که کجای کسب و کارتان می‌لنگد و کدام فعالیت‌ها بزرگترین برگشت سرمایه را برایتان به وجود آورده‌اند. این زمان، همچنین می‌تواند، وقت مناسبی برای تصمیم‌گیری در مورد از کار برکنار کردن بعضی از کارکنان باشد. گرفتن این تصمیم هیچوقت کار آسانی نیست، اما اگر می‌خواهید شرکت را رو به جلو پیش ببرید، باید آنچه را که لازم است انجام دهید.

۴.تکنولوژی خود را به‌ روز رسانی کنید.

خوب یا بد، ما در عصر نوآوری‌های مداوم زندگی می‌کنیم. خبر خوب این است که هر ساله تکنولوژی‌های جدید زیادی به بازار عرضه می‌شوند، که می‌توانند برای کسب وکار شما مفید باشند. و اما خبر بد اینکه، این مسئله به این معناست که شما هر ساله باید سیستم جدیدی جایگزین سیستم قبلی کنید.

اگر وقتش را دارید، باید یک بررسی سریع انجام دهید تا بفهمید که آیا به آخرین تکنولوژی‌های موجود، مجهز هستید.

اینها تعدادی از ابزارها و برنامه‌هایی هستند که باید قبل از ورود به سال جدید چک کنید:

slack: ارتباط تیمی بینظیری را با قیمتی مناسب ارائه میدهد. این برنامه را شدیدا به هر استارت‌آپ یا تیمی توصیه میکنم

dropbox: برای به اشتراک گذاشتن فایلها عالیست، و اخیرا “دراپباکس پیپر” را به بازار عرضه کرده که یک برنامه‌ی همکاری گروهی به سبک گوگل درایو ارائه میدهد.

Buffer: از آنجایی که به شما امکان پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهد برای بازاریابی در این شبکه‌ها بسیار مفید است.

Calendar: ابزار بسیار مفیدی برای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان است.

جمع بندی

کهنه‌ها را بیرون ریخته و نوها را داخل آوریم. با رسیدن سال جدید ، وقت آن است که این آخرین آیتم‌ها را هم در لیست خود تیک بزنید، تا با انرژی کامل وارد سال جدید شوید.

اگر شما از صاحبان کسب و کارهای جدید هستید، مطمئن شوید که قبل از بستن پرونده‌ی سال‌، این ۴ مورد کوچک را انجام داده‌ا‌ید.

مطالب مرتبط

بررسی کامل و تخصصی گوشی Mate Xs هوآوی: ۱ تیر با ۲ نشان

محمد امین نعمتی

جاسوسان آمریکایی می گویند، ویروس کرونا ساخت بشر نیست

محمد آقاپور

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

چه چیزی باعث می شود که شیشه شفاف باشد؟

محمد آقاپور

آیا بعد از بحران کرونا، هوش مصنوعی نقش بیشتری در زندگی ما خواهد داشت؟

محمد آقاپور

چگونه اندازه تلویزیون را به درستی انتخاب کنیم؟ کدام اندازه تلویزیون برای من مناسب تر است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟