رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

همه می‌دانند که تکنولوژی چه اثر بزرگی بر تجارت جهانی گذاشته است، اما اگر یک بخش باشد که بیشترین بهره را از نوآوری تکنولوژی برده، آن بخش، صاحبان تجارتهای جدید هستند.

با وجود تلفن‌های همراه، امکان پردازش و ذخیره سازی اطلاعات بر روی سرورهای اینترنتی، نرم‌افزار خودکار حسابداری و امکان اتصال به شبکه در هر مکان، این روزها صاحبان کسب و کار، میتوانند به سرعت و از هر مکانی، شرکت‌های موفق به وجود آورند.

با این حال، به علت تنوع زیادی که این روزها در عرضه‌ی تکنولوژی وجود دارد، دانستن اینکه کدام برنامه‌ها و ابزارها  برای احیای دوباره و رشد یک شرکت حیاتی هستند، می‌تواند کار مشکلی باشد. در اینجا به بعضی الزامات در این زمینه، شامل ۵ نوع از انواع  تکنولوژی می‌پردازیم.

رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

فضای ذخیره‌سازی خود را چندین برابر کنید

در دنیای امروز، اکثر کسب و کارهای در حال پا گرفتن، به فضای بسیار بیشتری از آنچه کامپیوترهایشان فراهم میکنند، برای ذخیره‌سازی اطلاعات نیازمندند.

چیزهایی مانند عکسهای کیفیت بالا، پاورپوینتهایی با حجم سنگین و جریان بی‌پایان مدارک، در مدت بسیار کوتاهی حجم حافظه‌ی  سی‌پی‌یو شما را به پایان میرسانند. خوشبختانه شرکتهای ارائه دهنده‌ی فضای اینترنتی، مانند دراپباکس، باکس، اپل و گوگل درایو، فضاهایی ابری برای اطلاعات را در حجمهای مختلف، در ازای مبلغ ماهیانه‌ی معقولی ارائه می‌دهند. این برنامه‌ها همچنین، با فراهم آوردن امکان سریع به اشتراک‌گذاری فایلها و پوشه‌ها بین شما با کارمندان و پیمانکاران، همکاری را آسان‌تر می‌کنند. به لطف این سایتهای ذخیره سازی، بسیاری از شرکتهای کوچک، متوانند از همان ابتدا یک نیروی کار جهانی به وجود آورند.

رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

همکاری گسترده تر افراد در کسب و کار

چه در یک دفتر کار باشید، چه نیروی کارتان دور از شما در شهرهای مختلف قرار داشته باشند، توانایی داشتن همکاری و ایجاد ارتباط سریع با کارمندان، از الزامات است.

طی چند سال گذشته، سایتهایی مانند Slack ، Basecamp ، Trello و سایتهایی از این دست، انقلابی در شیوه‌ی تعامل کارمندان کسب وکارهای کوچک با یکدیگر، به وجود آورده‌اند. ایمیل را فراموش کنید، حالا دیگر شما میتوانید در لحظه، به اشخاص یا تیمها پیام بفرستید، میتوانید در زمان واقعی با هم کار کنید، دیگر از پروژههای پیچیده خبری نیست، حتی میتوانید به منظور تعاملات اجتماعی بیشتر، با ساختن “کانالها” حس همدلی و روابط کاری دوستانه ایجاد کنید. همچنین با وجود قابلیت جستجو در فایلها و پیامها، امکان گم شدن اطلاعات مهم بسیار کم است.

رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

حسابداری کسب و کار را بهتر مدیریت کنید

هرچقدر هم که داشتن ایده‌های ناب شما را هیجان‌زده کند، باز هم در عمل باید کسب و کارتان را اداره کنید. بدین معنی که، رسیدها را نگه دارید، مبلغ قبض‌ها را جمع بزنید، محاسبات مالیاتی کرده و کارهای روزمره و خسته‌کننده‌ی دیگری را  نیز انجام دهید.

هرچند که دم‌دست داشتن یک حسابدار، هنوز هم می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد، تکنولوژی میتواند و باید، از انجام بیشتر کارهای این بخش برآید. Quicken نرم‌افزار کلاسیک حسابداری، هنوز هم نرم‌افزار محبوبی برای انجام امور مالیاتی‌ست، اما برنامه‌های دیگری مانند Wave Accounting، Xero و Zoho books  به بازار عرضه شده‌اند که قابلیت‌های فراوانی مانند صدور صورتحساب، محاسبه‌ی دستمزد، صورتحساب پرداختی‌ها و اپلیکیشن‌های مهم و کاربردی دیگری بوده و هزینه‌شان با بودجه‌ی اکثر کسب و کارهای کوچک سازگاری دارد.

رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

خودتان را در جامعه های مجازی نشان دهید

رد وب دل کردن پیام در لحظه و استفاده از ایمیل تا جای مشخصی جواب میدهد، در بسیاری از موارد هنوز لازم است مشتری یا کارمندانتان را رو‌ در رو ملاقات کنید، شاید لازم باشد شخصا ایده‌هایتان را به آنها ارائه دهید یا صرفا بخواهید در جریان امور قرار بگیرید. به این دلیل است که امروزه داشتن یک برنامه‌ی خوب ویدیویی برای کسب وکارهای کوچک بسیار مهم است.

باید به دنبال نرم‌افزاری باشید که به شما اجازه‌ی برگذاری نشستهایی، با شرکت چندین مشارکت‌کننده را بدهد، همچنین امکان  به اشتراک گذاشتن فایلها با افراد حاضر و توانایی ضبط کنفرانسها برای بازبینی در آینده را داشته باشد.

Google Hangouts، Skype for Business، Zoom.us و GoToMeeting، تنها تعدادی از سایتهای معروف کنفرانس ویدیویی هستند که میتوانید از بینشان انتخاب کنید.

هرچند کنفرانس ویدیویی ممکن است به خوبی ملاقات رو در رو نباشد، اما در هزینه‌های مسافرت و ایاب وذهاب صرفه‌جویی بسیاری میکند.

رقابت و پیشرفت در کسب و کار با فناوری های جدید

یک فروشگاه اینترنتی قدرتمند افتتاح کنید

زمانی ایجاد یک وبسایت تجارت الکترونیک مشتری‌مدار، پروسه‌ی سختی بود. اما امروزه سایتهایی مانند Shopify و Tictal به کوچکترین شرکتها نیز امکان ایجاد  وبسایتهای عالی با تمام امکانات تجارت الکترونیک را میدهند. شرکتهای اینچنینی، برای صاحبان تجارتهای جدید، بسیار مفید و کارآمد بوده‌اند—آنها به کاربران این امکان را میدهند که در مدت بسیار کوتاهی فروشگاههای آنلاین، با امکانات متعدد پرداخت از جمله کارت اعتباری و PayPal  به وجود آورند، که در نتیجه هر مشتری احتمالی می‌تواند، هر آنچه را که شما می‌فروشید بخرد.

راه‌‌اندازی و بهره‌برداری از یک فروشگاه آنلاین و تبدیل شرکت‌تا‌ن به یک تجارت جهانی بالقوه، تنها چند ساعت از وقت شما را می‌گیرد.

درحالی که تکنولوژی‌های مفید بسیاری به بازار عرضه شده‌اند— نرم‌افزار امنیتی، برنامه‌های مدیریت روابط با مشتری و غیره – این ۵ ابزار را در تجارت نوپای خود بگنجانید و زودتر از آنچه که فکرش را می‌کنید در صدر این رقابت قرار خواهید گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.