استراتژی کسب و کار

مدیریت کسب و کار: ۵ راه ارتباط بهتر با یک نیروی کار مجازی و دورکار

5 راه ارتباط با یک نیروی کار مجازی

ارتباط کاری از الزامات هر کاری است. با این حال ممکن است مدیران کسب و کارهایی که کارکنانشان به صورت دورکاری یا فریلنسری برایشان کار می‌کنند، در مورد نحوه برقراری ارتباط کاری با یک نیروی کار مجازی با چالش‌هایی مواجه شوند. به همین منظور ما در این مقاله از سایت روکیدا برای این دسته از مدیران از ۵ راه ارتباط بهتر با یک نیروی کار مجازی و دورکار خواهیم گفت که می‌تواند مفید واقع شود.

ارتباط دهنده موضوعات کسب و کار باشید

هر جلسه مجازی را با یک بحث کوچک شروع کنید تا افراد بتوانند یکدیگر را بشناسند و نقاط ارتباط را بیابند. مورگ بارت، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاوره کسب و کار اسکای تیم و همکار شرکت Workplace Future-Proof می‌گوید که چت غیر رسمی می‌تواند تأثیر زیادی بر پیوندهای اجتماعی بین اعضای تیم داشته باشد. «از آنها بپرسید که برای سرگرمی چه کار می‌کنند و چه زمانی در بهترین حالت خود هستند». برای هر جلسه یک سؤال باز بپرسید تا آن را تازه و جذاب نگه دارید.

چیزهای کوچک در کسب و کار را جذاب کنید

وقتی فضای کاری یکسان را به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید از وضعیت آنها مطلع شوید، روز تولدشان را تبریک بگویید، یا پیشنهاد کنید که یک بعد از ظهر پنج‌شنبه زودتر به خانه بروند. تکرار این تعامل غیر رسمی با اعضای تیم مجازی آسان نیست. اطمینان حاصل کنید که اخبار دفتر را به اشتراک می‌گذارید؛ برای مثال، اگر کسی ازدواج کند یا به اهداف مهم شخصی برسد، بقیه کارمندان می‌توانند آگاه شوند. برت پیشنهاد می‌کند که «می‌توانید یک تقویم یادآوری تنظیم کنید و اخبار دفتر را به اشتراک بگذارید. این کار تضمین می‌کند که شما به راحتی با اعضای تیم از راه دور خود تماس بگیرید هنگامی که به چیزی نیاز دارید».

مدیریت کسب و کار: 5 راه ارتباط بهتر با یک نیروی کار مجازی و دورکار

 

 

از بهترین تکنولوژی استفاده کنید

از سیستم‌های جلسه مجازی استفاده کنید که کاربران را قادر می‌کند ثبت نام و عکس آپلود کنند تا همه بتوانند «فعالیت اعضا» را ببینند. هنگام استفاده از اسکایپ یا دیگر روش‌های ویدئو کنفرانس، مطمئن شوید که همه دوربین هستند. بارت می‌گوید: «اگرچه ممکن است دوست نداشته باشید که تصویرتان را بر روی یک صفحه نمایش ببینید، اما این کار واقعاً بر دیگران تأثیر می‌گذارد. ما ارتباطات را با انسان‌ها ایجاد می‌کنیم، نه با یک صدای ناشناس پشت خط تلفن».

حتما بخوانید:
5 راهکار برای اینکه سال جدید پولدارتر باشیم

با توجه به جزئیات و تکنولوژی مناسب، می‌توانید کارکنان خارج از دفتر خود را درگیر کنید. با تمرکز بر نیازهای این کارکنان مجازی، می‌توانید همه چیز را از عملکرد تا نگهداری کارکنان بهبود بخشید که در خط دید قرار ندارند.

مطالب مرتبط

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

چرا رهبران حسابگر بهترند و چطور می‌شود یکی از آن‌ها بود؟

سعیدی

سخنرانی و فن بیان: چرا استفاده از “آه” و “اوم” حین صحبت خوب است؟

سعیدی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

مهرناز شهریاری

چطور ترافیک را به سمت محتوا هدایت کنیم؟ نوشتن پایان کار نیست!

نگین ابراهیمی

۷ نکته ای که به عنوان یک کارآفرین جوان باید بدانید!

نگین ابراهیمی

داستان کسب و کار: چرا به موفقیت نرسیدیم و برنامه ریزی جواب نداد؟

عباس رهامی

آمازون خواربار فروشی زنجیره‌ای ارزان قیمت می‌زند

عباس رهامی

مدیران موفق برای پیشرفت کسب و کار و کارکنان خود چه کار می‌کنند؟

طاهر مهدی پناه

کسب و کار موفق با استراتژی بازاریابی موفق

مهرناز شهریاری

۱ دیدگاه

بهنام دوشنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۶ at ۰۳:۱۷

سپاس از شما

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟