مدیریت کسب و کار: ۵ راه ارتباط بهتر با یک نیروی کار مجازی و دورکار

ارتباط کاری از الزامات هر کاری است. با این حال ممکن است مدیران کسب و کارهایی که کارکنانشان به صورت دورکاری یا فریلنسری برایشان کار می‌کنند، در مورد نحوه برقراری ارتباط کاری با یک نیروی کار مجازی با چالش‌هایی مواجه شوند. به همین منظور ما در این مقاله از سایت روکیدا برای این دسته از مدیران از ۵ راه ارتباط بهتر با یک نیروی کار مجازی و دورکار خواهیم گفت که می‌تواند مفید واقع شود.

ارتباط دهنده موضوعات کسب و کار باشید

هر جلسه مجازی را با یک بحث کوچک شروع کنید تا افراد بتوانند یکدیگر را بشناسند و نقاط ارتباط را بیابند. مورگ بارت، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاوره کسب و کار اسکای تیم و همکار شرکت Workplace Future-Proof می‌گوید که چت غیر رسمی می‌تواند تأثیر زیادی بر پیوندهای اجتماعی بین اعضای تیم داشته باشد. «از آنها بپرسید که برای سرگرمی چه کار می‌کنند و چه زمانی در بهترین حالت خود هستند». برای هر جلسه یک سؤال باز بپرسید تا آن را تازه و جذاب نگه دارید.

چیزهای کوچک در کسب و کار را جذاب کنید

وقتی فضای کاری یکسان را به اشتراک می‌گذارید، می‌توانید از وضعیت آنها مطلع شوید، روز تولدشان را تبریک بگویید، یا پیشنهاد کنید که یک بعد از ظهر پنج‌شنبه زودتر به خانه بروند. تکرار این تعامل غیر رسمی با اعضای تیم مجازی آسان نیست. اطمینان حاصل کنید که اخبار دفتر را به اشتراک می‌گذارید؛ برای مثال، اگر کسی ازدواج کند یا به اهداف مهم شخصی برسد، بقیه کارمندان می‌توانند آگاه شوند. برت پیشنهاد می‌کند که «می‌توانید یک تقویم یادآوری تنظیم کنید و اخبار دفتر را به اشتراک بگذارید. این کار تضمین می‌کند که شما به راحتی با اعضای تیم از راه دور خود تماس بگیرید هنگامی که به چیزی نیاز دارید».

مدیریت کسب و کار: 5 راه ارتباط بهتر با یک نیروی کار مجازی و دورکار

 

 

از بهترین تکنولوژی استفاده کنید

از سیستم‌های جلسه مجازی استفاده کنید که کاربران را قادر می‌کند ثبت نام و عکس آپلود کنند تا همه بتوانند «فعالیت اعضا» را ببینند. هنگام استفاده از اسکایپ یا دیگر روش‌های ویدئو کنفرانس، مطمئن شوید که همه دوربین هستند. بارت می‌گوید: «اگرچه ممکن است دوست نداشته باشید که تصویرتان را بر روی یک صفحه نمایش ببینید، اما این کار واقعاً بر دیگران تأثیر می‌گذارد. ما ارتباطات را با انسان‌ها ایجاد می‌کنیم، نه با یک صدای ناشناس پشت خط تلفن».

با توجه به جزئیات و تکنولوژی مناسب، می‌توانید کارکنان خارج از دفتر خود را درگیر کنید. با تمرکز بر نیازهای این کارکنان مجازی، می‌توانید همه چیز را از عملکرد تا نگهداری کارکنان بهبود بخشید که در خط دید قرار ندارند.

1 نظر
  1. بهنام می گوید

    سپاس از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.