دانش و فناوری دنیای خودرو زندگی

بنیانگذار ایرانی هایپرلوپ :آیا هایپرلوپ می تواند مقداری بیشتر گازش را بگیرد !؟

بنیانگذار ایرانی هایپرلوپ :آیا هایپرلوپ می تواند مقداری بیشتر گازش را بگیرد !؟

با سرمایه گذاری هایی که بخش عمده ای از آن توسط شروین پیشه ور کارآفرین و سرمایه گذار ایرانی مقیم سانفرانسیسکو ، هایپرلوپ که ایده ای شامل حرکت سریع یک قطار آیرودینامیک درون یک تونل شبه خلا و مقداری امکانات و پیچیدکی های بیشتر هست ، بیشتر از هر وقتی به زمان اجرای کامل و عملی نزدیک شده است .

هایپرلوپ یکی از ابزارهای حمل و نقل مدرن بین شهری است که می تواند تعداد زیادی مسافر را با سرعتی در حد و اندازه هواپیما بر روی زمین و بین شهر ها منتقل کند . به طور مثال یک هایپرلوپ می تواند فاصله بین تهران تا مشهد را در مدت ۲۰ دقیقه طی کند . اعداد در مباحث مرتبط با هایپرلوپ ، اعداد شگفت انگیز ، جذاب و به شدت وسوسه کننده ای هستند .

با این وجود الان یک پرسش خیلی خودنمایی می کند : آیا هایپرلوپ می تواند مقداری بیشتر گازش را بگیرد و سریع تر از این هم مسافت ها را بین شهر ها طی کند ؟

پاسخ این پرسش می تواند آینده حمل و نقل بین شهری را تعیین کند و از همین حالا هم بسیاری از شرکت هواپیمایی را به دلیل پیشرفت های هایپرلوپ نسبت به آینده خود نگران نموده است .

بنیانگذار ایرانی هایپرلوپ :آیا هایپرلوپ می تواند مقداری بیشتر گازش را بگیرد !؟

الان در هایپرلوپ ها اینقدر بحث بر روی سرعت در همه امور هست که حتی برای هر واگن قطار هایپرلوپ حدود ۶ الی ۱۰ در پیشنهاد شده که مردم بتوانند هرچه سرع تر وارد و خارج شوند و کل پروسه حمل و نقل توسط هایپرلوپ به نهایت سرعت ممکن برسد .

هم اکنون یکی از چالش های اصلی برای رسیدن به نهایت سرعتی که هایپرلوپ می تواند در اختیار ما قرار دهد ، مکان ایستگاه های آن است . به دلیل وجود فضای شبه خلا ، نمی توان ایستگاه های متعددی بر سر راه هایپرلوپ تعبیه نمود و نیاز هست فقط دو ایستگاه در ابتدا و انتهای تونل شبه خلا وجود داشته باشه تا کپسول هایپرلوپ به آسانی و بسیار سریع بتواند از نقطه مبدا به مقصد برسد .

مشکلی که هم اکنون محققان در حال کار روی آن هستند تا ببینند چگونه می توانند مردم را سریع تر از هر روش دیگری به مقصدشان برسانند .

احتمالا روش های پیشنهادی کاملا هیجان انگیز خواهند بود .

۲ comments

Avatar
کاوه شنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۵ at ۰۵:۳۰

روکیدا خیلی عالیه

Reply
Avatar
مهدی شنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۵ at ۰۵:۳۶

سپاس بابت انتشار این مطلب

Reply

Leave a Comment