Home دانش و فناوری چگونه اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصاویر چاپی شما را اسکن می کند ؟

چگونه اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصاویر چاپی شما را اسکن می کند ؟

by مهرناز شهریاری
۲ comments

به طور ساده گوگل اعلام نموده می خواهد میزبان همه تصاویر و عکس های شما باشد . خدمتی که در ظاهر همانند دیگر سرویس های گوگل بسیار عالی به نظر می رسد اما از طرفی اینکه گوگل بتواند همه عکس های جوامع جهانی را داشته باشد ، شاید مشکلات حریم خصوصی یا حتی مشکلات اطلاعاتی در آینده بتواند ایجاد کند .

تصور کنید که همه ایمیل ها ، همه شماره تلفن ها ، همه علاقمندی ها و جستجوها ، همه تصاویر و همه سوابق مرور در مرورگ کروم که بیشترین آمار استفاده را هم دارد ، برای مردم همه کشورهای جهان در اختیار گوگل هست . این همه اطلاعات ریز ، دقیق و جزئی از جوامع بزرگی از انسان ها که روی کره زمین زندگی می کنند ، قدرت منحصر بفردی را جهت شناسایی و ردیابی انسان ها به گوگل ( به هر دلیلی ) و احتمالا سیستم های اطلاعاتی و جاسوسی امریکا خواهد داد . از این مورد به عنوان چشم جهانبین دیجیتالی یاد می شود .

در هر حال می رویم سر بحث اصلی ، اسکن تصاویر قدیمی چاپ شده توسط اپلیکیشن PhotoScan گوگل !

همه ما عکس های چاپی بسیار زیبایی را داریم که در آلبوم های سنتی و درون کمدها احتمالا خاک می خورند و خیلی مورد بازبینی قرار نمی گیرند و از طرفی اینقدر عکس های دیجتالی هم می گیریم که ممکن است حتی یک بار هم آن ها را در گالری گوشی خود نبینیم ! با ابن وجود با ارائه اپلیکیشن PhotoScan گوگل می توان امیدوار بود با اسکن تصاویر قدیمی چاپ شده بتوان مرور خاطراتی شیرین بر روی عمس های قدیمی داشته باشیم و آن ها رو روی رایانه ها ذخیره کنیم .

چگونه اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصاویر چاپی قدیمی شما را دیجیتالی می کند ؟

اصلی ترین قابلیت اپلیکیشن PhotoScan گوگل این هست که به آسانی ، بسیار ارزان و بسیار سریع ، توسط عکس برداری پیشرفته و دارای تکنیک های خاص ،  در نهایت اسکن های بسیار با کیفیتی را از تصاویر قدیمی چاپ شده شما تهیه می نماید .

هنگامی که شما اپلیکیشن PhotoScan گوگل را باز می کنید ، دوربین گوشی شما فعال شده و می بایست تصویر چاپ شده را در مقابل دوربین گوشی قرار دهید . هم اکنون اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصویر شما را به چند بخش تقسیم می کند و از شما می خواهد با حرکت دادن گوشی و دوربین گوشی به سمت نقطه مورد نظر روی عکس ، از آن ناحیه از تصویر چاپ شده ، عکسبرداری کنید و همینطور این کار را برای سایر بخش هاس عکس چاپ شده نیز انجام دهید .

چگونه اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصاویر چاپی قدیمی شما را دیجیتالی می کند ؟

پس از اینکه عکس از بخش های مختلف عکس چاپ شده ، توسط گوشی موبایل عکسبرداری نمودید ، اپلیکیشن PhotoScan گوگل به صورت اتوماتیک از مجموع عکس های گرفته شده شما از آن تصویر چاپی یک اسکن دیجیتالی کاملا با کیفیت تولید می کند  و در اختیار شما قرار می دهد .

همچنین گوگل ۱۲ فیلتر متفاوت نیز در اپلیکیشن PhotoScan قرار داده است تا بتوانید بر روی تصاویری که اسکن می نمایید فیلتر و افکت دلخواه را اعمال نمایید و تصاویر چاپی تان را همانگونه که دوست دارید اسکن و بصورت دیجیتالی ذخیره نمایید .

هم اکنون اپلیکیشن PhotoScan گوگل در گوگل پلی و اپ استور برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس است .

 

 

 

You may also like

۲ comments

محمد.حسین جمعه , ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۲

این مطلب خیلی عالی بود

Reply
مونا جمعه , ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۵

کارتون حرف نداره

Reply

Leave a Comment