ایراد جدید در گوشی‌های گوگل پیکسل سری Google Pixel 2 XL

گوگل پیکسل، خوب یا بد؟

گوشی‌های سری پیکسل گوگل یکی از گران‌ترین گوشی‌های موجود در بازار ایران هستند. با وجود امکانات فراوانی که این گوشی‌ها و در راس آن‌ها Google Pixel 2 XL در اختیار کاربرن قرار می‌دهند، مشکلات نرم‌ افزاری را می‌توان جزء جدایی ناپذیر این گوشی‌ها برشمرد. نکته مثبت گوشی‌های سری پیکسل این است که گوگل از آن‌ها به بهترین شکل ممکن پشتیبانی می‌کند و همیشه هر نسخه جدیدی از به روز رسانی را ابتدا در اختیار گوشی‌های ساخت خود قرار می‌دهد. البته این مسئله یک شمشیر دو لبه است؛ زیرا نسخه‌های این به روز رسانی‌ها در هیچ جای دیگری امتحان نشده‌اند و کاربران گوشی‌های سری پیکسل اولین افرادی هستند که آن را دریافت می‌کنند، پس وجود هر گونه مشکلی در آن‌ها محتمل است و در واقع کاربران این گوشی‌ها را می‌توان موش آزمایشگاهی گوگل دانست!

در این متن به بررسی جدیدترین مشکلی که برای گوشی‌های Google Pixel 2 XL پیش آمده است می‌پردازیم. همراه روکیدا باشید.

مشکل گوگل پیکسل کجاست؟

برخی از کاربران گوشی‌های Google Pixel 2 XL گزارش داده‌اند که از به‌روزرسانی گوشی‌هایشان به اندروید ۸.۱ راضی نیستند. بسیاری از دارندگان این گوشی‌ها در فروم‌های گوگل اشاره کرده‌اند که این گوشی‌ها پس از به‌روزرسانی ارائه شده در این ماه، با کاهش شدید سرعت حسگر اثر انگشت موجه شده‌اند. یکی از کاربران Google Pixel 2 XL از عبارت «یک ثانیه کامل» برای تشریح زمان مورد نیاز برای باز شدن این گوشی استفاده کرده بود. هرچند این مقدار به نظر زیاد نمی‌رسد، اما در عمل یک ثانیه زمان بسیار زیادی برای اسکن اثر انگشت است.

ایراد جدید در گوشی‌های گوگل پیکسل سری Google Pixel 2 XL

راه حل

تنها راهی که تا اینجای کار به دارندگان گوشی‌های Google Pixel 2 XL پیشنهاد شده است، فعال کردن گزینه Always On است؛ اما مشکلی که این کار ایجاد می‌کند، افزایش چشمگیر سرعت مصرف باتری است.

این مشکل گوگل پیکسلگوشی تا کی ادامه خواهد داشت؟

خبر خوب این است که گوگل از مشکل گوشی‌های Google Pixel 2 XL آگاه است و به زودی قرار است آن را با یک به روز رسانی نرم افزاری حل کند. در حال حاضر، گوگل در حال جمع آوری گزارش‌هایمروبط به این باگ است و احتمالا ظرف یک تا دو هفته آینده دیگر چنین مشکلی وجود نداشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.