روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

می خواهید به موفقیت برسید؟ از فکر کردن در مورد شکست دست بردارید

روکیدا - می خواهید به موفقیت برسید؟ از فکر کردن در مورد شکست دست بردارید - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کسب و کار

“اگر می خواهی موفق شوی، چرا اینقدر به ترس از شکست فکر می کنی؟” همین سوال ساده بود که رویکرد من را نسبت به تجارت و کارم تغییر داد. ترس از شکست بسیار قدرتمند است. اما قدرتمندتر از آن، ترس از موفقیت است.

زمانی که به مراجعه کنندگان خودم در مورد دستاوردهای بیشتر در زندگی مشاوره می دهم، از آنها می پرسم چه چیزی در ذهنشان آنها را از انجام یک کار، بازمی‌دارد. خواه صحبت کردن با یک آدم مهم باشد، یا پیام فرستادن برای یک سرمایه گذار و یا حتی رفتن به باشگاه ورزشی. جوابی که معمولاً دریافت می کنم این است: “خوب، نمی دانم به آن فرد چه بگویم.” “اگر از حرفم خوشش نیامد چه؟” مردم خود را با چنین سوالاتی درگیر می کنند.

درست است، شاید واقعاً همین طور که فکر می کنیم، این اتفاق بد رخ دهد. اما هنوز که این اتفاق نیفتاده. این ترس و شک و تردید، شجاعت شما را می بلعد و نمی گذارد بروید و آن کار را انجام دهید، حتی با این که می دانید زندگی و کار شما را بهتر خواهد کرد.

اجازه دهید توضیح دهیم که چرا چنین اتفاقی رخ می دهد و در مورد آن چه کاری باید انجام دهیم.

حس شکست، ما را از موفقت دور می کند

شما نمی خواهید شکست بخورید. شما نمی خواهید بمیرید. شاید زیاده روی کرده باشیم، اما مغز و احساس شما، فرق بین این دو مسئله را تشخیص نمی دهد. شما نمی خواهید اشتباه کنید و بابت این اشتباه شرمنده شوید. پس به هر دری می زنید تا اطلاعات خود را به بالاترین حد برسانید و از شکست دوری کنید.

اتفاقی که در این شرایط رخ می دهد این است: در حالی که شما تمام تلاشتان را به کار می گیرید، به دنبال دلیلی برای انجام ندادن این کار می گردید. شاید خودتان نفهمید، اما لحظه ای که وارد اتاق می شوید، ایمیل خود را باز می کنید یا از خواب بیدار می شوید، ذهن شما به طور ناخودآگاه به دنبال بهانه ای می گردد تا به آن شخصیت مهم نزدیک نشوید، با آن سرمایه گذار در مورد شرکتتان صحبت نکنید و برای ورزش، به آن باشگاه نروید.

ذهن شما می گوید: باشگاه ورزشی خیلی دور است. باید زود بیدار شوم. خیلی خسته ام. یا می گوید: آن شخص دارد با فرد دیگری صحبت می کند و نمی خواهم صحبت او را قطع کنم. آن سرمایه گذار تمایلی به کار با من ندارد. در حالی که خود را برای شکست آماده می کنید، اصلاً به این فکر نمی کنید که اگر موفق شدم چه.

روکیدا - می خواهید به موفقیت برسید؟ از فکر کردن در مورد شکست دست بردارید - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کسب و کار

شکستی که در ذهن شما ساخته شده، می تواند به شکست واقعی تبدیل شود

شما آنقدر سناریوهای مختلف برای شکست طراحی می کنید تا شکست را به معنای واقعی حس کنید. شما مدام شکست را در ذهنتان شبیه سازی می کنید، هر چند که هنوز اتفاقی نیفتاده است. بعد از مدتی، ذهن شما فکر می کند که شما این شکست ها را تجربه کرده اید، در حالی که این طور نیست. شما فقط هزاران مرتبه، شکست را در ذهن مرور کردید.

این کار باعث می شود که شما هیچ حسی نسبت به موفقیت نداشته باشید. نمی دانید موفقیت چیست، چگونه باید آن را مدیریت کرد و چگونه باید آنرا افزایش داد. به عبارت دیگر، موفقیت در چشم شما یک چیز ناشناخته و ترسناک است. حتی ترسناک تر از شکست. ذهن شما هرگز نمی تواند درک کند که موفقیت چه حسی دارد، چون هرگز این سناریو را شبیه سازی نکرده است.

چگونه از نابود کردن موفقیت اجتناب کنیم

حالا تصور کنید که همه وقت و انرژی خود را صرف فکر کردن در مورد اما و اگر های دیگر کنید. اگر آن سرمایه گذار از پیشنهاد من استقبال کرد چه؟ اگر آن فرد مهم، منتظر صحبت کردن با من بود چه؟ اگر به باشگاه ورزشی رفتم و استفاده از تردمیل بسیار آسان بود چه؟

اگر ذهن خود را برای موفقیت آماده نکنید، زمانی که به موفقیت رسیدید، اصلاً نمی دانید موفقیت چه شکلی است. گاهی اوقات، چون خود را برای موفقیت آماده نکرده اید، زمانی هم که آن را شکار می کنید، مثل ماهی از دست شما سر می خورد.

زمانی که به شکست فکر می کنید، مدام در تلاش هستید تا اطلاعات خود را بیشتر کنید و بعد از آن، کار را شروع کنید. این درست نیست. با همان اطلاعات اندکی که دارید کار را شروع کنید. هیچ نقطه پایانی برای اطلاعات وجود ندارد، اما باز به دنبال آن هستید و دعا می کنید که راه شما برای رسیدن به موفقیت را هموار کنید. اما چنین چیزی ممکن نیست.

روکیدا - می خواهید به موفقیت برسید؟ از فکر کردن در مورد شکست دست بردارید - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کسب و کار

همانطور که به شکست فکر می کنید، به موفقیت هم فکر کنید

خوب، حالا برنامه ریزی کردید و آماده موفقیت هستید. این چیزی هست که به دنبالش هستید. در این حالت، انرژی و تمرکز شما به واقعیت تبدیل می شود. اگر تمام انرژی خود را صرف موفقیت کنید، به سناریوی متفاوتی دست می یابید.

ما بخش زیادی از عمر خود را صرف فکر کردن در مورد شکست می کنیم. باید با فکر کردن در مورد چیزی که می خواهیم، یعنی موفقیت، انرژی خود را صرف آن کنیم. زمانی که به موفقیت دست یافتید، آمادگی کامل دارید و شگفت زده نخواهید شد.

این تغییر مسیر می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. به جای اینکه به اما و اگرها فکر کنید، به این فکر کنید وقتی به موفقیت رسیدید، باید چگونه عمل کنید.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟