روکیدا
مدیریت و موفقیت در کسب و کار

۱۰ نکته مهم برای کسانی که می خواهند کارآفرینی را شروع کنند

روکیدا - 10 نکته مهم برای کسانی که می خواهند کارآفرینی را شروع کنند - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کارآفرین, کارآفرینی, کسب و کار

افرادی که برای اولین، کارآفرینی را شروع می کنند، ایده های مختلفی را در ذهن دارند. برخی از آنها شاید با دیدن حجم کارهایی که باید انجام دهند تا کسب و کار خود را شروع کنند، وحشت زده شوند.

علاوه بر این، راه اندازی یک تجارت در بازار امروز کار ساده ای نیست. چرا که هر روز، روندها و شیوه های فروش و بازاریابی تغییر می کند و لازم است که یک کارآفرین، با جدیدترین جریان ها همگام باشد. کارآفرین باید خود را با رفتار مشتری وفق دهد.

به همین دلیل است که کارآفرین باید از قوانین خاصی پیروی کند. تا از همان ابتدا بتواند، یک کسب و کار موفق را شروع کند.

بنابراین، تصمیم گرفتیم در این مطلب، چند نکته را برای کسانی که تازه می خواهند سفر خود را در این راه آغاز کنند، یادآور شوید. این نکات به شما کمک می کند که با هماهنگی بهتری شروع کنید و بر اضطراب خود غلبه کنید.

روکیدا - 10 نکته مهم برای کسانی که می خواهند کارآفرینی را شروع کنند - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کارآفرین, کارآفرینی, کسب و کار

۱- اول برنامه ریزی، بعد کار

یکی از قوانین مهم دنیای تجارت این است که برای اجتناب و کاهش هرگونه مشکل احتمالی، تجارت خود را به صورت دقیق برنامه ریزی کنید.

غرایز عالی هستند و شما می توانید به آنها گوش فرا دهید، اما با برنامه ای که ایده های شما را به موفقیت نزدیک می کند.

علاوه بر برنامه کلی شرکت، هر بخش به یک برنامه نیاز دارد. این بخش ها باید بر اساس دستورالعمل مشخص عمل کند و از آنها حمایت کنید تا بیشترین بهره وری را داشته باشند.

علاوه بر این، هر برنامه دارای هدف نهایی و نقاط عطف مشخص برای دستیابی به آن است. بنابراین حتما آنها را تعریف کنید و در برنامه خود بگنجانید.

البته نباید در ابتدای کار، از برنامه های سفت و سختی استفاده کنید. اگر می بینید این برنامه ها با توجه به نیاز و روند بازار و رفتار مصرف کننده، نیاز به سازگاری و تنظیم دارند، مطمئناً باید این کار را انجام دهید.

پیشتاز بودن و پذیرش تغییرات، به شما کمک می کند تا درآمد خود را افزایش داده و مصرف کنندگان بیشتری را بدست آورید.

۲- از دایره راحتی خود خارج شوید.

اگر می خواهید با احتیاط پیش بروید، ماندن در دایره راحتی راهش نیست. این می تواند منجر به عقب ماندن کسب و کار شما و در نهایت، منسوخ شدن آن شود.

آنچه شما نیاز دارید این است که تغییراتی که کار شما را به خوبی پیش می برد را بپذیرید و آنها را در فعالیتهای روزانه خود بگنجانید.

در مجله ها و روزنامه هایی که در زمینه تجارت، بازاریابی و امور مالی فعالیت می کنند، مشترک شوید. به رقابت در دنیای تجاری خوب توجه کنید و سعی کنید برای پیشرفت شرکت، دیدگاه خود را گسترش دهید. این می تواند رویکرد شما نسبت به مشتریان یا استراتژی بازاریابی باشد. همه این کارها نیاز به سرمایه دارد و ممکن است کمی دشوار باشد. پس مراقب باشید که سرمایه و منابع خود را هدر ندهید.

۳- با کارمندان خود در ارتباط باشید.

کارمندان شما برای شرکت اهمیت زیادی دارند. اما برای ساختن تیمی با بهره وری بالا، چه کاری باید انجام دهید؟

کارمندان را در برنامه ها و اهداف خود بگنجانید. از ایده ها و راه حل های آنها استفاده کنید و پاداش و مزایایی را برای آنها در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، هر دوشنبه جلسه برگزار کنید و ببینید پیشرفت پروژه ها چگونه است و ایده های جدید را با هم به اشتراک بگذارید.

اگر کارمندانی دارید که از راه دور کار می کنند، یک جلسه ویدیویی ایجاد کنید تا همه بتوانند در آن حضور داشته باشند.

بهره وری شرکت شما به کارمندان شما بستگی دارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که برای آن ارزش قائل هستید و فضای مناسبی برای آنها ایجاد کنید تا بتوانند در آرامش، وظایف خود را به اتمام برسانند.

۴- برای داشتن یک وب سایت خوب با سئوی مناسب، باید هزینه کنید.

امروزه فن آوری های دیجیتال، در همه جا وجود دارد. بنابراین شما باید با مد روز همگام باشید. وب سایت شما می تواند شروع خوبی برای کسب و کار باشد.

اما این کاری نیست که بخواهید خودتان با دانش نصف نیمه خود در این زمینه انجام دهید. کار را به کاردان بسپارید. با آدم های حرفه ای در این زمینه همکاری کنید.

امروزه مردم برای همه کارها از تلفن همراه خود استفاده می کنند. پس باید در نظر داشته باشید که خیلی از مردم، با تلفن همراه خود وارد سایت شما می شوند. پس سایت خود را برای تلفن های همراه نیز بهینه کنید.

یکی از مواردی که شما را در صدر لیست در جستجوی گوگل قرار می دهد، سئو یا بهینه سازی موتور جستجو است. این یکی از ابزارهای بازاریابی است که بسته به نوع تجارت شما، می تواند بسیار موثر باشد.

در نظر بگیرید که وب سایت شما، بهترین ابزار در دست شما برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری است. سایت شما باید کاربردی باشد و اطلاعات مناسبی را در اختیار بازدیدکنندگان  قرار دهد تا ترافیک سایت بالا رود.

۵- سعی کنید به کسی بدهکار نباشید.

اگر از بانک وام گرفته اید، مراقب باشید که اقساط خود را به موقع پرداخت کنید.

پیش از گرفتن وام باید حساب کنید و ببینید از پس بازپرداخت آن بر می آیید یا خیر. این یک کار خسته کننده است اما شما را از هرگونه ناراحتی و نگرانی در آینده نجات خواهد داد. با چندین بانک مشورت کنید و ببینید که بهترین پیشنهاد آنها برای بازپرداخت چیست.

بدهی دیگری که ممکن است داشته باشید، عدم پرداخت صورتحساب تأمین کنندگان است. این ممکن است به بسته شدن حساب های بانکی شما منجر شود. در این صورت، دیگر نمی توانید حقوق کارمندان را پرداخت کنید. که این مسئله بهره وری کارمندان را پایین می آورد و همه چیز را به هم می ریزد.

مورد بعدی، قبض ها مختلف است که باید به موقع پرداخت کنید و ممکن است بسته به کسب و کار شما، مبلغی زیاد یا کم باشد. سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که از عهده پرداخت این قبض ها بر بیایید. بدهی ها می تواند شدیداً برای تجارت شما خطرناک باشد.

روکیدا - 10 نکته مهم برای کسانی که می خواهند کارآفرینی را شروع کنند - توسعه کسب و کار, طرح کسب و کار, مدل کسب و کار, موفقیت در کسب و کار, کارآفرین, کارآفرینی, کسب و کار

۶- تا حد امکان، سرمایه خود را ذخیره کنید.

وقتی که اول راه هستید، آنقدر هزینه های مختلف دارید که ذخیره کردن پول، حتی به فکرتان هم نمی رسد. اما نگران نباشید. راه های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند، در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

سعی کنید به صورت عمده خرید کنید. چه لوازم تحریر، چه ابزار دفتر کار و یا مبلمان. زمانی که به صورت عمده خرید می کنید، فروشنده به شما تخفیف بیشتری می دهد و حتی اجناسی را به عنوان اشانتیون به شما می دهد.

به چندین تولید کننده یا تأمین کننده اجناس درخواست خود را ارسال کنید و منتظر پیشنهادهای آنها شوید. پیشنهادی را انتخاب کنید که قیمتی معقول اما با کیفیت مناسب دارد.

برای کاهش هزینه برق، چراغ ها و لوازم برقی اضافی را خاموش کنید و از چراغ های ال ای دی استفاده کنید. موقع خرید لوازم برقی، به برچسب مصرف انرژی آنها توجه کنید.

لوازم برقی، به خصوص کامپیوترها، باید به صورت دوره ای سرویس شود. این کار باعث می شود که یکدفعه یک خرج بزرگ روی دست شما نگذارند. همچنین دو بار در سال، سیستم گرمایشی و سرمایشی را سرویس کنید. پنجره ها را نیز چک کنید تا در فصل سرما، باد سرد به داخل دفتر نیاید تا موجب اتلاف انرژی شود.

۷- محصولات خود را بهبود ببخشید و محصولات جدید تولید کنید.

همه چیز به تقاضای بازار منتهی می شود. محصولات خود را بهتر کنید، برخی را حذف کنید و محصولات کاملاً جدید تولید کنید.

این کار به شما کمک می کند تا یک چیز کاملاً جدید بسازید و بازار را قبضه کنید. زمانی که این اتفاق افتاد، محصول خود را به ثبت برسانید و از حق انتشار آن دفاع کنید.

مطمئن شوید که کلیه فعالیت های شما محرمانه می ماند. به این صورت می توانید از دیگران جلو بزنید. همیشه به دنبال ساخت بهترین ها باشید تا شهرت خود را بالا ببرید.

با محافظت از ایده ها، نوآوری ها، اختراعات و محصولات خود، شما از شغل خود و همه کارمندان و همچنین مشتریانی که به شما اعتماد دارند، محافظت می کنید.

۸- دوستدار محیط زیست باشید.

این که در قبال محیط زیست احساس مسئولیت داشته باشید، هم برای تجارت شما خوب است، هم برای جهان. با این کار به نسل های آینده و نجات زمین کمک می کنید. حداقل سعی کنید انرژی کمتری مصرف کنید.

از پنل های خورشیدی استفاده کنید. شاید در ابتدا هزینه زیادی داشته باشد. اما در ادامه حتی به سود شما هم خواهد بود.

با خیلی از کارهای ساده می توان این روش را پیش گرفت. به جای لیوان پلاستیکی از لیوان شیشه ای یا چینی استفاده کنید. زباله های قابل بازیافت را جدا کنید.

کارمندان خود را تشویق کنید که بعد از پایان کار، سیستم های خود را خاموش کنند و به جای خودروی شخصی، از حمل و نقل عمومی یا دوچرخه استفاده کنند.

۹- افراد مناسب را به کار گیرید.

وقتی بحث به کار گیری افراد پیش می آید، این شامل همه افراد می شود. از کارمندان گرفته تا تأمین کنندگان.

با به کار گیری بهترین افراد، شما به رشد تجارت خود کمک می کنید. باید برای به کار گیری افراد، معیار مشخصی برای خود تعیین کنید.

زمانی که به دنبال تأمین کنندگان هستید، به کیفیت توجه کنید. خط تولید هم باید با کیفیت باشد. کاربران نهایی، محصولی را انتخاب می کنند که کیفیت مناسبی دارد.

به دنبال افرادی باشید که به تجارت شما تعهد دارند و با پیشرفت خود، منجر به موفقیت تجارت شما می شوند. زمانی که یک تیم یکپارچه و همدل ساختید، در بازار شگفتی ساز خواهید شد.

۱۰- به کارمندان انگیزه بدهید.

اگر به درستی به کارمندان انگیزه بدهید، آنها هم بهره وری بیشتری خواهند داشت و هم سفیران وفادار برند شما خواهند بود. این چیزی است که به بازاریابی شما کمک می کند و نام شما را بر سر زبان ها می اندازد.

اگر می خواهید یک تیم قدرتمند داشته باشید که در عرصه رقابت، پشت شما را خالی نکنند، به نظرات کارمندان اهمیت دهید.

فعالیت های تیم سازی را سازماندهی کنید. یک منطقه را برای کارمندان خود تعیین کنید تا از استراحت خود لذت ببرند و با یکدیگر گپ بزنند. 

همچنین، به کارمندان خود انگیزه دهید و فقط روی مسائل مادی تمرکز نکنید. پاداش برای یک کار خوب می تواند متفاوت باشد و به نوع فعالیت تجاری شما و سن کارمندان شما بستگی دارد.

جلسات منظم با کارمندان خود داشته باشید و در مورد اهداف، برنامه ها و نتایجی که شرکت شما به دست آورده است، صریح باشید. از کارمندان خود بخواهید پیشنهادات و ایده های خود را در مورد بهبود تجارت، محصولات و خدمات ارائه دهند.

علاوه بر این، با تجهیز دفتر کارتان به اتاق مخصوص کنفرانس، که در آن بتوانند جلسه برگزار کنند و با هم همفکری داشته باشند، کار گروهی را ارتقا دهید و شرایط آن را ایجاد کنید.

کلام آخر

کارآفرین بودن به هیچ وجه کار آسانی نیست، حتی اگر اولین بارتان نباشد. برای اینکه با موفقیت بتوانید شغل خود را مدیریت کنید، همیشه باید هوشیار باشید تا زمام امور از دستتان خارج نشود.

اما چیزی که از کارآفرینی عاید شما می شود، فقط پول نیست. شما چیزی را می سازید که موجب شادابی و رضایت خاطر دیگران می شود. این یک حس بی‌نظیر است.

بنابراین، هر وقت احساس ناامنی یا نگرانی کردید، از دایره راحتی خود خارج شوید تا به بهترین کارآفرین تبدیل شوید.

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

۱۰ نکته برای دورکاری موفقیت آمیز

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟