روکیدا
سلامت و تندرستی

نیمی از ناقلان کرونا ویروس علایمی ندارند!

روکیدا - نیمی از ناقلان کرونا ویروس علایمی ندارند! - علایم کرونا ویروس, ویروس کرونا, پزشکی, کرونا ویروس, کووید - 19

اطلاعاتی که دولت ایسلند به تازگی منتشر کرده است برای مبارزه با همه‌گیری کرونا ویروس بسیار مهم است. براساس آمار ۲۵ مارس این کشور ۱۲۶۵۱ تست کرونا انجام داده بود و از این تعداد نتیجه ۸۰۲ نفر مثبت بوده است.

با آن که این آمار زیاد نیست اما اگر جمعیت ۳۶۴ هزار نفر این کشور را در نظر بگیرید قضیه فرق می‌کند. به عبارت دیگر این کشور در حدود ۳.۴ درصد کشور خود را تست کرده است. اما از آمار نمی‌خواهیم برای شما صحبت کنیم.

نتیجه تحقیقات و تلاش‌های این کشور است که جزئیات مهمی در مورد این ویروس در اختیار ما قرار داده است. اپدمیولوژیست ارشد این کشور گفته است «نتایج اولیه شرکت deCode Genetics نشان می‌دهد درصد کمی از جمعیت عمومی مبتلا به این ویروس شدند و مهمتر از همه نیمی از کسانی که نتیجه تست آن‌ها مثبت بوده است هیچ علایمی نداشتند.»

به عبارت دیگر همسایه ظاهرا سالم شما ممکن است ناقل این ویروس باشد! در حال حاضر اکثر افراد اگر تب، درد یا علایم شبیه به سرماخوردگی یا آنفلوانزا داشته باشند به دکتر مراجعه نمی‌کنند. به عبارت دیگر شیوع این بیماری بیشتر از آن چه ممکن است فکر کنیم پیچیده‌تر است.

درس دیگری که ایسلند به سایر کشورها می‌دهد این است که به جای این که منتظر باشند افراد به بیمارستان مراجعه کنند خودشان هر زمان و هر کسی را که می‌توانند مورد آزمایش قرار می‌دهند. این کشور هنوز مقررات سختی را اعمال نکرده و فقط جمع شدن بیش از ۲۰ نفر دور یکدیگر ممنوع است.

منبع: futurism.com

مطالب مرتبط

رادیکال های آزاد چگونه بر بدن ما اثر می گذارند؟

محمد آقاپور

ویروس ها چگونه عمل می کنند؟

محمد آقاپور

۱۰ دانه مغذی و مفید که باید در رژیم غذایی خود جای دهید

محمد آقاپور

مردم مکزیک از دست آمریکایی‌ها برای پخش ویروس کرونا عصبانی هستند

محمد امین نعمتی

آیا ویتامین C کرونا ویروس را از بین می‌برد؟

محمد امین نعمتی

مبارزه هوآوی با ویروس کرونا؛ تشخیص بیماری در عرض ۲ دقیقه با نرخ موفقیت ۹۸ درصد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟