روکیدا
سلامت و تندرستی

مردم مکزیک از دست آمریکایی‌ها برای پخش ویروس کرونا عصبانی هستند

روکیدا - مردم مکزیک از دست آمریکایی‌ها برای پخش ویروس کرونا عصبانی هستند - آمریکا, ویروس کرونا, کرونا ویروس, کووید - 19

گروهی از معترضان مکزیکی در روز ۵ شنبه با مسدود کردن جاده‌ها مرز با ایالات متحده را بسته‌اند چون می‌ترسند مسافران آمریکایی ویروس مرگبار کرونا را به کشور آن‌ها ببرند.

یکی از معترضان به اسم «خوزه لوئیس هرناندز» در گفتگو با روزنامه USA Today گفته است «دولت فدرال برای مقابله با این همه‌گیری هیچ نظارت بهداشتی انجام نمی‌دهد. ما این کار را انجام می‌دهیم تا از رئیس جمهور «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» بخواهیم وارد عمل شود.»

معترضان با پوشیدن ماسک صورت در گفتگو با بی‌بی‌سی گفتند با آن که مرز قرار بوده است روی همه بسته باشد ولی همچنان مسافران آمریکایی بدون این که نظارتی روی وضعیت سلامت آن‌ها شود اجازه عبور دارند.

واقعا مضحک است که تحت رهبری ترامپ چنین مشکلاتی در مرز وجود داشته باشد. ولی در حال حاضر بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا متعلق به آمریکا است، در حالی که آمار دولت مکزیک به هزار عدد نیز نمی‌رسد.

معترضان همچنین از رئیس جمهور خود شاکی هستند که شیوع این بیماری را جدی نمی‌گیرد. مقامات بهداشت عمومی مکزیک برای جلوگیری از شیوع ویروس تدابیر سفت و سختی را در نظر گرفته ولی رئیس جمهور این کشور از شهروندان این کشور نخواسته است تا در خانه بمانند، اقدامی که می‌تواند به این معنا باشد ویروس بدون توجه به این که مکزیک مرزهای شمالی خود را ببندد یا نه، پخش خواهد شد.

منبع: futurism.com

مطالب مرتبط

رادیکال های آزاد چگونه بر بدن ما اثر می گذارند؟

محمد آقاپور

ویروس ها چگونه عمل می کنند؟

محمد آقاپور

۱۰ دانه مغذی و مفید که باید در رژیم غذایی خود جای دهید

محمد آقاپور

نیمی از ناقلان کرونا ویروس علایمی ندارند!

محمد امین نعمتی

آیا ویتامین C کرونا ویروس را از بین می‌برد؟

محمد امین نعمتی

مبارزه هوآوی با ویروس کرونا؛ تشخیص بیماری در عرض ۲ دقیقه با نرخ موفقیت ۹۸ درصد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟